• BEZPIECZNE FERIE W KLASACH I - III

          • Ważne, aby przerwa zimowa była wesoła i bezpieczna. Dlatego też, dbając o bezpieczeństwo dzieci w czasie ferii zimowych, w klasach I - III zostały przypomniane najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznych zabaw. W tym celu uczniowie młodszych klas obejrzeli filmik edukacyjny pt.,,Bezpieczne ferie z Panem Wyliczanką”, który  ukazywał niebezpieczeństwa, jakie czyhają na dzieci w czasie wypoczynku i jak się ich ustrzec. Dzieci wykonały także plakaty oraz ułożyły rymowanki związane z omawianymi treściami:
            ,, Ferie, ferie już się zbliżają, więc dzieci niecierpliwie czekają”,
            ,, Kiedy zjeżdżasz z górki sankami, nie rób tego w pobliżu dróg z autami”,
            ,, Ubieramy się cieplutko, to będzie bardzo milutko”,
            ,, Nie wchodzimy na zamarznięte jeziorko, bo będzie moczonko”,
            ,, Nie zjeżdżamy szybko z górki, bo złamiemy sobie pazurki”.                                                                    Wszystkim dzieciom życzymy udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych!

          • TRZECIOKLASIŚCI ROBILI ZDROWE KANAPKI

          • Uczniowie klasy III w ramach realizacji programu ,,Owoce i warzywa w szkole” uczestniczyli w zajęciach ,,Kolorowy świat warzyw”. W związku z tymi podjęli wielkie wyzwanie pod hasłem - Robimy zdrowe kanapki! Najpierw jednak rozmawiali o wartościach odżywczych warzyw oraz rysowali ,,Mistrza Witamin”. Na wykonanie kanapek dzieci przyniosły potrzebne produkty. Po umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Zadanie wykonały doskonale, kanapki były smaczne, zdrowe i pięknie ozdobione. Dzieci podczas pracy kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, a także dbałość o higienę podczas sporządzania i spożywania posiłków.

          • INACZEJ NA ZAJĘCIACH WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KLASIE I

          • W ramach zajęć wychowania fizycznego, uczniowie klasy I bawili się i grali na podłodze interaktywnej.Wszystkie zabawy bardzo podobały się dzieciom, ale najwięcej radości było podczas gry w piłkę, przeciągania liny czy poszukiwania różnych skarbów na plaży. Pierwszoklasiści czekają teraz na kolejne zajęcia z wykorzystaniem podłogi interaktywnej.

          • MISJA KIESZONKOWE W KLASIE TRZECIEJ

          • Realizacja PROJEKTU MISJA KIESZONKOWE, pozwoliła uczniom klasy III doświadczyć, skąd biorą się pieniądze, w jaki sposób się je zarabia, jak można odkładać kieszonkowe. Dzieci poznały również proces zakładania konta w banku, dowiedziały się jak posługiwać się kartą płatniczą i na czym polegają płatności bezgotówkowe. Oprócz tego trzecioklasistom zostały przybliżone przysłowia związane z posiadaniem pieniędzy, np.: „Nie rozumie nędzy, kto pełen pieniędzy”, „Czas to pieniądz”, „Pieniądz robi pieniądz” – uczniowie wyjaśniali sens tych przysłów. Dzieci miały także okazję wykonywać obliczenia pieniężne podczas ,,Zabawy w sklep”, gdzie kupowały różne produkty i musiały za nie zapłacić. Była to super zabawa, gdzie w sposób praktyczny posługiwały się monetami i banknotami. Poprzez realizację tego projektu uczniowie nauczyli się, jak dysponować kieszonkowym i racjonalnie wydawać pieniądze. Zajęcia prowadziła pani Barbara Pyś.

          • O ODNAWIALNYCH ŹRÓDŁACH ENERGII W GRUPACH 4 - 6 LATKÓW

          • 2 stycznia grupę Skrzaty oraz Sówki  odwiedził pan Jacek Śliwiński, który prywatnie jest tatą Skrzata – Jasia oraz Sówki – Julki. Na co dzień pan Jacek pracuje w firmie EDP Renewables Polska, która jest globalnym liderem w sektorze energii odnawialnej. Pan Śliwiński zajmuje się serwisowaniem wiatraków przemysłowych  wytwarzających energię elektryczną. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały pana Jacka, który z pasją opowiadał o swojej pracy. Podczas spotkania Skrzaty oraz Sówki miały okazję obejrzeć zdjęcia oraz filmiki, które przedstawiały pracę naszego gościa, a także zobaczyć prototyp wiatraka  prądotwórczego oraz wprowadzić go w ruch. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków  był niewielkich rozmiarów domek, który został wyposażony w panel fotowoltaiczny,  za pomocą  którego dzieci mogły zaobserwować działanie fotowoltaiki. Na pamiątkę tego spotkania dzieci otrzymały od zaproszonego gościa firmowe kolorowanki oraz słodkości. W podziękowaniu za spotkanie dzieci również wręczyły drobne upominki, a także  ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.

             

          • ,,LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI’’ – długopisy 3D w klasie IV

          • Długopisy 3D to urządzenie, które zasilane podobnie są jak drukarka 3D - nitkami filamentów, produkowanych na bazie termoplastików.  Sercem każdego urządzenia jest głowica, która potrafi osiągnąć 200 stopni Celsjusza, a więc ostrożność, podczas korzystania z trójwymiarowego długopisu, jest na pierwszym miejscu.  Za sterowanie długopisem w zupełności odpowiada operująca nim osoba. Najczęściej długopisy są stosowane do pobudzania wyobraźni, a przy jego pomocy dzieci  mogą urzeczywistniać swoje pomysły, puścić wodze fantazji i tworzyć dosłownie wszystko. Uczniowie klasy IV mieli okazję do rozwijania swojej kreatywności podczas zajęć z wykorzystaniem trójwymiarowych długopisów. Zadaniem uczniów było wyrysowanie z pomocą szablonu pióra oraz wypełnienie jego pustych przestrzeni kolorowym filamentem, wedle własnej inwencji twórczej. Czwartoklasiści  pracowali z wielkim zaangażowaniem oraz w skupieniu, dbając o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników zajęć. Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Marty Ziemińskiej.

             

          • SKRZATY POZNAJĄ ROBOTA QOBO

          • W ostatnim czasie dzieci z grupy 5 i 6-latków miały przyjemność poznania przesympatycznego ślimaka Qobo, który jest prostym i intuicyjnym w obsłudze robotem. Dzięki interaktywnym funkcjom zachęcał przedszkolaki do nauki przez zabawę. Podczas pierwszych zajęć z robotem w sposób odkrywczy poznawały jego funkcje, a następnie odpowiednio planowały, jakich kart należy użyć, aby Qobo dotarł do celu. Dodatkową atrakcją była możliwość tworzenia własnych wersji robota-ślimaka, a to za sprawą kompatybilności z klockami typu Lego. W początkowym etapie programowania i  kodowania bardzo ważne jest, aby dać dzieciom eksperymentować i samodzielnie pokonywać problemy, co pozwoli w kolejnych krokach na samodzielne tworzenie zadań w języku programowania.  Wspólne odkrywanie tajemnic robota Qobo dzieci dokonywały pod czujnym okiem pani Marty Ziemińskiej, która prowadzi w grupie Skrzaty zajęcia z kodowania i programowania.

          • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

          • W grudniu odbyło się Pasowanie Przedszkolaków z grupy Misie. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a następnie każde z nich zostało pasowane przez Panią Dyrektor oraz powitane w gronie przedszkolaków Szkoły Podstawowej w Pniówku. Po zakończeniu uroczystej ceremonii przedszkolaki zaskoczyły przybyłych rodziców występem z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Do tak uroczystego dnia trzylatków przygotowały panie: Monika Szeląg- Marguła oraz Sylwia Mazurkiewicz.

          • "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI" - KLOCKI CORBO

          • Uczniowie klasy pierwszej, w ramach zajęć z kodowania i programowania, które prowadzi pani Marzena Krzyszczuk rozpoczęli swoją przygodę z KLOCKAMI CORBO. Są to klocki, które posiadają ogromne walory edukacyjne. Dzięki nim u dzieci kształtowane są umiejętności konstruowania i manipulowania elementami. Jest to narzędzie, które uczy pracy w grupie, myślenia przestrzennego czy planowania kolejnych etapów działań. Dodatkowo klocki sprawdzają się w rozwijaniu sprawności ręki oraz skupianiu uwagi, co na początkowym etapie nauczania jest bardzo istotne. Na zajęciach, uczniowie, metodą prób i błędów, według własnych pomysłów, konstruowali budowle, a następnie, za pomocą kół zębatych, wprawiali ich elementy w ruch. Jeśli jednak kręcenie korbką zawodziło uczniów, musieli sami dojść do przyczyny powstałej nieprawidłowości. To z kolei mobolizowało ich do dodatkowego myślenia        i poszukiwania prawidłowego rozwiązania. Pomysłom i zabawie nie było końca.

            Należy nadmienić, że klocki Korbo, na których obecnie pracują nasi uczniowie, pochodzą z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

             

          • ZMIANA CEN ZA OBIADY OD 1 stycznia 2023r.

          • Drodzy Rodzice informuję, że  od 1 stycznia 2023r. nastąpi zmiana cen za wyżywienie dla uczniów szkoły podstawowej i dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Pniówku.

            1. Obiady dla uczniów szkoły (zupa+II danie+kompot) – 13 zł.
            2. Śniadanie, obiad (zupa+II danie+kompot) - 15 zł.

            Dostawca posiłków – firma CULINARIA
            Adam Kot z siedzibą ul Kilińskiego 29, 22-400 Zamość.

                                                                                                 dyrektor szkoły

                                                                                                     Alina Korneluk

             

          • KLASOWE WIGILIE

          • 24 grudnia każdy z nas wraz z najbliższymi zasiądzie przy wigilijnym stole. Jednak jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia i przerwą świąteczną w szkole, uczniów czekało ważne wydarzenie – klasowa Wigilia. W naszej szkole klasy 1-3 obchodziły ją 22 grudnia. W tym dniu, wszyscy uczniowie ubrani w odświętne stroje wraz ze swoimi wychowawcami  wysłuchali słów z Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, podzieli się opłatkiem, wspólnie śpiewali kolędy, rozmawiali i spędzali czas w miłej atmosferze. Na Wigilii, swoją obecnością w klasie pierwszej zaszczyciła pani dyrektor, która podzieliła się z nami opłatkiem i złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Na koniec uczniowie ze wszystkich najmłodszych klas wzięli udział we wspólnym internetowym koncercie kolęd Patrycji Lipińskiej z gościnnym udziałem Majki Jeżowskiej zatytułowanym „Magiczne święta”. Wspólnie spędzony czas pozostanie w naszej pamięci na długo, tak samo jak świąteczna atmosfera, która  udzieliła się każdemu z nas. Serdeczne podziękowanie dla Rodziców za pomoc w przygotowaniu Wigilii.

          • BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU w PNIÓWKU

          • 16 grudnia 2022r. przedstawicielki drużyny zuchowej: Maja Karchut, Zuzia Kawka, Paulinka Kawka, Natalka Olech oraz Nikola Wileńska wspólnie z opiekunem phm. Sylwią Mazurkiewicz przywiozły z Zamościa Betlejemskie Światło Pokoju do naszej szkoły. Wraz z życzeniami świątecznymi dla całej społeczności szkolnej przekazali je na ręce pani dyrektor Aliny Korneluk.

            W dniach 9-11 grudnia reprezentacja wzięła udział w Zlocie Betlejemskim w Zakopanem oraz w przekazaniu Betlejemskiego Ognia Pokoju w Popradzie na Słowacji. Zimowa pogoda dopisała, a Światełko zostało bezpiecznie dostarczone do naszego Zamościa.

          • "MAGICZNE ŚWIĘTA" u PRZEDSZKOLAKÓW

          • 22 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w świątecznych zajęciach integrujących. Wspólnie obejrzały  koncert Patrycji Lipińskiej ,,Magiczne  Święta'', w którym gościnnie wystąpiła Majka Jeżowska. Po muzycznej uczcie Skrzaty, Sówki oraz Misie wzięły udział w warsztatach plastyczno-technicznych -,,Lampion bożonarodzeniowy''.  Wykonały go wspólnie z wychowawcami. Ukończone latarenki, dzieci zabrały do swoich domów. Mamy nadzieję, że piękne dekoracje  dodadzą blasku wigilijnym stołom.

          • JASEŁKA "GRAJMY PANU..."

          • Boże Narodzenie to święta wyjątkowo piękne, wrosłe w polską tradycję i chyba najbardziej rodzinne spośród innych. W naszej szkole zawsze dbało się o kultywowanie tych tradycji. Ostatnie lata nie sprzyjały jednak wspólnemu świętowaniu. Dopiero w tym roku brak obostrzeń sanitarnych pozwolił na przygotowanie jasełek. Tym razem organizatorami były nauczycielki oddziałów przedszkolnych i klas I-III, panie Agnieszka Masalska, Beata Traczykiewicz, Marta Ziemińska, Marzena Krzyszczuk, Wiesława Gawlik i Barbara Pyś. Muzycznie wspierał je pan Piotr Szymański. Młodzi artyści rekrutujący się spośród przedszkolaków i uczniów klas I-III dali prawdziwy popis artystyczny. Piękne dekoracje oraz starannie dobrane kostiumy stanowiły dodatkową oprawę występów. A składały się na nie typowe dla jasełek scenki z udziałem Świętej Rodziny, pastuszków i trzech króli, kolędy polskie i angielskie oraz rzecz nietypowa - tańce. W tym roku ten wyjątkowy występ można było obejrzeć parokrotnie. Pierwszy raz na widowni zasiadły w środę 21 grudnia przedszkolaki. W czwartek jasełka obejrzeli kolejno uczniowie klas I-III, klas IV-VIII, rodzice oraz zaproszeni goście. Były wśród nich panie uczące kiedyś w naszej szkole: pani Maria Juszczak, Małgorzata Kuźma i Maria Wyszyńska. Występy za każdym razem stały na wysokim poziomie, a wykonawcy i odpowiedzialni za ich przygotowanie nauczyciele zasłużyli na gromkie brawa. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Alina Korneluk, dziękując za tak wspaniałe przedstawienie jasełkowe oraz życząc wszystkim spokojnych i pogodnych świat Bożego Narodzenia. Po części oficjalnej pracownicy szkoły i zaproszeni goście spotkali się na tradycyjnym opłatku, by móc wspólnie poczuć namiastkę świątecznego nastroju.

            Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym

          • BOŻE NARODZENIE u SÓWEK i SKRZATÓW

          • 20 grudnia 2022r. odbyły się przedstawienia świąteczne dzieci z grupy Sówek oraz Skrzatów. Przedszkolaki z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przedstawiły jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy we wspaniałych strojach aniołków oraz pasterzy prezentowali się doskonale. Śpiewali pastorałki i kolędy, a także wykonywali piękne układy taneczno-ruchowe. Również zaśpiewali dwie pastorałki w języku angielskim. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły  upominki swoim rodziców. Należy dodać, że do występów artystów z przedszkola przygotowali nauczyciele: Agnieszka Masalska, Marta Ziemińska, Beata Traczykiewicz oraz Piotr Szymański.

          • SUKCES w KONKURSIE PLASTYCZNYM!

          • 16 grudnia 2022 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Kartki Bożonarodzeniowe Gminy Zamość 2022”, a także spotkanie z niespodziewanym gościem – Mikołajem, który dla dzieci był wielkim zaskoczeniem.    Konkurs ten organizowany był w tym roku po raz 18. Wpłynęło na niego 571 prac. Podczas spotkania można było oglądać wystawę wszystkich prac nagrodzonych i wyróżnionych. Spośród 74 nagrodzonych prac plastycznych, prace naszych uczniów zostały wyróżnione, w tym jedna z uczennic otrzymała wyróżnienie specjalne. Wszyscy nagrodzeni dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

            Wyróżnienie specjalne otrzymała Klaudia Puhacz z klasy VII.

            Wyróżnienia otrzymali:

            Alicja Soroka, Lena Bondyra z oddziału przedszkolnego 5-6latków (opiekun Marta Ziemińska)

            Ewa Kobel i Natalia Olech z klasy I (opiekun Marzena Krzyszczuk)

            Maja Karchut z klasy II (opiekun Alina Korneluk)

            Martyna Naworol, Maja Rycyk z klasy III (opiekun Barbara Pyś) oraz Wiktor Ziemiński z klasy III (opiekun Marta Ziemińska),

             

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

          • O WIRUSIE GRYPY W KLASIE II i III

          • Uczniowie klasy II i III w ramach realizowanego OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU ZWALCZANIA GRYPY rozmawiali na temat ,,Co zrobić, aby się nie zarazić? – o wirusie grypy oraz higienie”. Celem zajęć było: zwrócenie uwagi czym jest grypa i jakie niesie zagrożenie, poznanie metod leczenie i zapobiegania, zapoznanie się z zasadami postępowania w razie kataru i gorączki oraz kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych.
            Dzieci oglądały prezentację multimedialną przedstawiająca różnice między przeziębieniem a grypą, dowiedziały się czym są wirusy i jak się rozprzestrzeniają, a także dlaczego szczepimy się przeciw grypie. Zwrócono także uwagę na konieczność dbania o higienę. Na koniec zajęć uczniowie wykonali plakaty związane  z omawianymi treściami.

          • MIKOŁAJ U 3-LATKÓW

          • Zgodnie z tradycją, 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św Mikołaj. Przyjemność spotkania z tak ważną i wyczekiwaną przez cały rok osobą miały również przedszkolaki z grupy Misie. Dzieci w zamian za piękne prezenty zaśpiewały Mikołajowi piosenkę przygotowaną na tę okoliczność.

          • ŚWIĄTECZNE KODOWANIE w KLASIE III

          • W ramach zajęć  z kodowania i programowania uczniowie klasy III wykonali ozdoby choinkowe przy użyciu koralików PYSSLA. Dzięki koralikom można uwolnić swoją wyobraźnię i stworzyć małe dzieła sztuki. Ogromną zaletą układanki jest to, że zapewnia mnóstwo kreatywnej zabawy, ćwiczy koncentrację uwagi oraz usprawnia motorykę małą, która odgrywa ogromną rolę w rozwoju dzieci w  wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W czasie zajęć uczniowie samodzielnie projektowali ozdoby. Trzecioklasiści swoją kreatywność rozwijali pod czujnym okiem pani Marty Ziemińskiej, która prowadzi zajęcia z  kodowania i programowania.

          • PIERNIKOWE CUDA U PIERWSZAKÓW

          • Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w klasowych warsztatach tworzenia piernikowych dekoracji. Wszyscy mieli doskonałą okazję na to, by wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić ciasteczka według własnego pomysłu. Z zaangażowaniem malowali pierniczki kolorowym lukrem, pisakami ozdobnymi,  ozdabiali posypkami, koralikami i cukiereczkami. Zadanie to sprawiło uczniom wiele radości i wzmocniło koleżeńskie relacje. Każdy pierniczek był piękny i niepowtarzalny, a przy tym bardzo apetyczny.  Tak przygotowane pierniczki zagoszczą  na naszym wigilijnym stole. Pierwszoklasiści pracowali pod czujnym okiem wychowawczyni pani Marzeny Krzyszczuk oraz pedagog pani Agaty Sierak.

            Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie i dostarczenie  wszystkich potrzebnych produktów do wypieku ciastek.

          • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

          • Od 12-go grudnia 2022r. przez kolejne 7 dni trwał w naszej szkole chaytatywny kiermasz ozdób świątecznych. Jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów i ich rodziców. Ozdoby na kiermasz przygotowali głównie uczniowie kl. VIII pod kierunkiem pani Doroty Wybranowskiej, pani Marta Ziemińska oraz pani Marzena Krzyszczuk. Dyżury przy sprzedaży dekoracji pełnili uczniowie klas V-VIII. Dochód z kiermaszu wyniósł: 1216zł. Połowa kwoty zostanie przekazana na rzecz pacjentów Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych, druga połowa zasili konto Caritas na rzecz odbudowy szkół w Syrii w ramach akcji "Szkoła-Szkole". Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą szlachetną inicjatywę. 

             

          • ZABAWA SŁOWAMI w KLASIE 1

          • Czytanie jest podstawową umiejętnością każdego człowieka. Aby ją w pełni osiągnąć potrzeba dużego wysiłku ze strony osób uczących się, a zwłaszcza dzieci. Najlepszym sposobem do zapoznania się z literami, a następnie do czytania jest zabawa. Okres przedświąteczny, choć bardzo pracowity, nie jest przeszkodą, a wręcz przeciwnie, staje się  możliwością do szlifowania czytania. Do takiej właśnie  pracy przystąpili uczniowie klasy pierwszej, którzy za pomocą zadań interaktywnych stworzonych w aplikacji Wordwall, bawili się słowami. Zajęcia w ramach projektu Lekcja ENTER prowadziła pani Marzena Krzyszczuk.

          • O WIRUSIE GRYPY oraz HIGIENIE w KLASIE 1

          • W ramach działań promujących profilaktykę zdrowotną uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy pod tytułem „Co robić, aby się nie zarazić?” - o wirusie grypy oraz higienie. Lekcje te miały na celu wsparcie  dzieci w wieku wczesnoszkolnym  w rozwijaniu wiedzy na temat grypy i zagrożeń z nią związanych, a także kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych i propagowanie zachowań prozdrowotnych, zwrócenie uwagi na to, czym jest grypa i jakie niesie zagrożenia, poznanie metod leczenia i zapobiegania jej oraz zasad postępowania w razie kataru, gorączki.

            Uczniowie, po zapoznaniu się z bohaterami zajęć, burzy mózgów związanej z objawami choroby, obejrzeniu prezentacji, przystąpili do tworzenia prac plastycznych, które były jednocześnie obrazowym podsumowaniem zajęć. Miejmy nadzieję, że nawyki dbania o higienę i zdrowie pozostaną z uczniami na długo. 

            Zajęcia prowadziła pani Marzena Krzyszczuk.

          • PROJEKT Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE 5

          • Uczniowie klasy piątej, zafascynowani lekturą „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara, wzięli udział w projekcie edukacyjnym z języka polskiego i wykonali makiety przedstawiające tytułowy Plac Broni. Prace wykonane zostały w grupach bądź indywidualnie. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie i rozmieszczenie poszczególnych elementów tak,  aby powstały plac był  wiernym odwzorowaniem  tego, który widzimy oczami wyobraźni w trakcie czytania książki. Uczniowie spisali się na medal, a jednocześnie wykazali się niebywałą wyobraźnią, wykorzystując przeróżne materiały do budowy  makiet m.in. patyki, pudełka, plastelina, klocki lego, nakrętki, bibuła, mech, gałązki  itp.  Dzięki temu wszystkie prace są bardzo piękne i dokładne, zawierają niezbędne szczegóły: kamienicę, budkę Słowaka, sągi drewna, piasek, tartak, flagi, a także bohaterów lektury. Gratulujemy uczniom wspaniałej wyobraźni i pracowitości!

            Nad realizacją przedsięwzięcia czuwała pani Marzena Krzyszczuk.

          • NAGRODZONE w PRZEGLĄDZIE PRAC PLASTYCZNYCH

          • W Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu odbyło się uroczyste podsumowanie, otwarcie wystawy i wręczenie nagród dla uczniów uczestniczących w XIX Przeglądzie Prac Plastycznych „Śladami Aleksandry Wachniewskiej, malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza”, pt.: „sto dwadzieścia odcieni jesieni w 120. rocznicę urodzin malarki”.
            Z naszej szkoły nagrody otrzymały: z klasy VII - Klaudia Puhacz, z klasy IV - Gabriela Sachajko oraz z klasy V - Magdalena Kudyk, Paulina Puhacz, Natalia Czerniak, Zuzanna Kukiełka i Julia Zielonka.

            Na wystawę nadesłano 1355 prac plastycznych z 68 placówek oświatowych. Dzieła wykonane zostały różnymi technikami i  w ciekawy sposób prezentują całą paletę odcieni jesieni. Ową ekspozycję można zwiedzać do 28 lutego 2023 roku w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego.

            Wielkie gratulacje dla młodych malarek, które pracowały pod kierunkiem pani Aliny Korneluk.

          • PIOTREK SZPINDOR AWANSOWAŁ

          • Z wielką radością informujemy, iż uczeń naszej szkoły - Piotr Szpindor z klasy 8 zakwalifikował się z matematyki i biologii do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2022/2023.

            Na co dzień Piotrek pracuje pod kierunkiem pani Anny Piłat - nauczycielki matematyki oraz pani Alicji Mazur - Klimko - nauczycielki biologii.

            Serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki w II etapie, a także życzymy awansu do eliminacji wojewódzkich!​​​​​​

          • „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI” – ŚWIĄTECZNA SESJA ZDJĘCIOWA

          • Uczniowie klasy 6 wzięli udział w świątecznej sesji fotograficznej. Najpierw złożyli sprzęt oświetleniowy, wybrali miejsce do wykonania zdjęć oraz zapoznali się z podstawami wykonania fotografii. Następnie robili sobie nawzajem zdjęcia. Dzięki  świątecznej dekoracji w holu naszej szkoły, zdjęcia wyszły naprawdę dobrze. Na kolejnej lekcji z informatyki będą przerabiać zdjęcia w programie GIMP. Podczas realizacji sesji uczniowie wykorzystali sprzęt oświetleniowy oraz fotograficzny zakupiony w ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki temu przedsięwzięciu, można było już poczuć magię nadchodzących Świąt. Zajęcia odbyły się w ramach lekcji informatyki, a poprowadziła je pani Marta Bil.