• KARNAWAŁOWA ZABAWA KLAS IV - VIII

          • Czas po Nowym Roku to tradycyjny okres organizowania zabaw karnawałowych. Nie inaczej było też w naszej szkole. 14 lutego uczniowie klas IV-VIII mieli okazję pobawić się przy muzyce. Samorząd Uczniowski zasugerował przebranie się w jakieś zabawne kostiumy. Odzew wprawdzie był niewielki, ale tym bardziej należy docenić tych, którzy zdecydowali się na tego typu zabawę. W przeprowadzonym podczas balu głosowaniu zwyciężył kostium królewny Fiony ze „Shreka”. Odpowiednią do tańca muzykę przygotował uczeń klasy VIII i znakomicie wywiązał się z roli didżeja. W przerwach pomiędzy tańcami uczestnicy balu mogli się posilić jedzeniem zamówionym przez rodziców i przekąskami przyniesionymi przez uczniów. Wszyscy bez względu na wiek dobrze się bawili. Szkoda, że na podobną zabawę przyjdzie poczekać do następnego roku szkolnego.

          • CÓŻ WIEMY o MIŁOŚCI...

          • Z okazji Walentynek dzieci z grupy Skrzaty wykonały przepiękne storczyki, które wręczyły swojej największej miłości – RODZICOM. Tego dnia rozmawialiśmy o miłości, przyjaźni i szacunku. Pogadanka poprzedzona była obejrzeniem filmu edukacyjnego "Święty Walenty, miłość i tradycje." Dodatkowo dzieci wykonały kartki walentynkowe dla swoich koleżanek i kolegów z grupy.

          • TŁUSTY CZWARTEK u SKRZATÓW

          • Tłusty czwartek to jeden z wielu  staropolskich obyczajów. Warto podkreślić, że tradycje spełniają ważną rolę w rozwoju dziecka, dlatego należy je pielęgnować, gdyż ich zanik zuboża nasze dziedzictwo kulturowe. Według dawnych przesądów mówiono, … Jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w życiu nie będzie mu się wiodło...

            W celu kultywowania naszych narodowych zwyczajów, grupa Skrzaty uroczyście obchodziła ten wyjątkowy dzień. Dzieci zostały zapoznane z tradycją celebrowania tego dnia, oglądając przygotowaną przez panią Martę Ziemińską prezentację. Kolejnym punktem naszych zajęć była słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców – pyszne, kolorowe i pachnące Donaty. Pełni słodkości przystąpiliśmy do wykonania pracy plastycznej Pączkowa wydzieranka. Na zakończenie zajęć wspólne ułożyliśmy pączkowe domino, ćwicząc przy tym spostrzegawczość.

          • ZDROWY STYL ŻYCIA

          • W ramach realizacji programu ,,Owoce i warzywa w szkole”, uczniowie klasy III dyskutowali o zdrowym stylu życia. Podczas zajęć wypracowali zasady zdrowego życia oraz rozmawiali o skutkach nieprzestrzegania tych zasad, poznali i objaśniali powiedzenia o zdrowiu, jak również rozwiązywali zadania matematyczne związane ze zdrowym odżywianiem. Podsumowaniem zajęć była praca w zespołach, gdzie uczniowie narysowali plakaty związane z omawianymi treściami.Dzięki tym zajęciom u dzieci wykształciły się postawy prozdrowotne, uświadomiły one sobie  związek pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz dowiedziały się o roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. 

          • ŚWIĘTO KOTA

          • W tym dniu Sówki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski oraz pijąc mleko. Grupa obejrzała również film edukacyjny o kotach, dzięki któremu poznały kocie zwyczaje, oraz sposoby dbania o tych pupili.  Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawa muzyczno - ruchowa do piosenki "My jesteśmy kotki dwa",  rozwiązywanie zagadek, śpiewanie kocich piosenek. 

          • NA STOKU w JACNI

          • Chociaż zima w ostatnich dniach wyraźnie złagodniała, wciąż można oddawać się białemu szaleństwu. Umożliwia to choćby sztucznie naśnieżany stok narciarski w Jacni. W poniedziałek 13 lutego amatorzy narciarstwa i zabaw na śniegu wybrali się tam wraz z opiekunami i organizującym ten wyjazd panem Zbigniewem Momotem. Część uczniów, głównie z klas młodszych, miała wykupione karnety na zjazdy pontonami. Starsi woleli szusowanie na nartach. Dla większości opłacone zostały dwie godziny zajęć z instruktorami, którzy pomagali niedoświadczonym narciarzom stawiać pierwsze kroki. Trzeba przyznać, że spora część szybko opanowała podstawy narciarskiej sztuki i po pewnym czasie mogła samodzielnie zjeżdżać ze stoku. Była jednak też grupa uczniów, dla których nie była to pierwsza przygoda z nartami i od razu mogli udać się na duży wyciąg. Pan Momot, jeżdżący sam na nartach, towarzyszył jednym i drugim, pilnując porządku i pomagając tym, którzy z nowo nabytymi umiejętnościami gorzej sobie radzili. Niestety pogoda za bardzo nie sprzyjała sportom zimowym, bo przez dłuższy czas siąpił nieduży deszcz. Na szczęście uczniowie wraz opiekunami mogli schronić się w pobliskiej restauracji, tam ogrzać, odpocząć i posilić zamówioną wcześniej pizzą. Mimo niesprzyjającej aury wyjazd do Jacni był bardzo udany. Dzieci zadowolone wróciły do szkoły, a co najważniejsze, wielu uczniom jazda na nartach przypadła do gustu i na pewno nie będzie to jednorazowy kontakt z tym sportem.

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)

          • BRELOCZKI z WYKORZYSTANIEM DŁUGOPISÓW 3D

          • Uczniowie klasy 5 w ramach zajęć z techniki poznali sposób działania długopisów 3D, które pojawiły się w naszej szkole w ramach programu„Laboratoria Przyszłości”. Długopisy 3D to sprzęt, który świetnie rozwija kreatywność i wyobraźnię przestrzenną.Pracując z długopisem uczniowie uczą się koncentracji, cierpliwości oraz ćwiczą umiejętności manualne. Praca z długopisem 3D wyzwala pozytywne emocje, zmienia rysunki w przestrzenne obiekty. Uczniowie nie pracowali na gotowych szablonach, ale na stworzonych przez siebie projektach. Tym razem wykonywaliśmy breloczki, ale uczniowie mają już nowe pomysły na następne zajęcia. Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Anny Piłat.

          • ZABAWA KARNAWAŁOWA KL.IV-VIII

          • Czas po Nowym Roku to tradycyjny okres organizowania zabaw karnawałowych. Nie inaczej było też w naszej szkole. 14 lutego uczniowie klas IV-VIII mieli okazję pobawić się przy muzyce. Samorząd Uczniowski zasugerował przebranie się w jakieś zabawne kostiumy. Odzew wprawdzie był niewielki, ale tym bardziej należy docenić tych, którzy zdecydowali się na tego typu zabawę. W przeprowadzonym podczas balu głosowaniu zwyciężył kostium królewny Fiony ze „Shreka”. Odpowiednią do tańca muzykę przygotował uczeń klasy VIII i znakomicie wywiązał się z roli didżeja. W przerwach pomiędzy tańcami uczestnicy balu mogli się posilić jedzeniem zamówionym przez rodziców i przekąskami przyniesionymi przez uczniów. Wszyscy bez względu na wiek dobrze się bawili. Szkoda, że na podobną zabawę przyjdzie poczekać do następnego roku szkolnego.

          • WALENTYNKI u 4 LATKÓW

          • 14 lutego grupa Sówki wraz z paniami Agnieszką Masalską oraz Jolą Małek  świętowała Walentynki. Odbyła się pogadanka na temat przyjaźni, miłości oraz dbania o swoich bliskich. Wszystkie dzieci wykonały piękne kartki, które wrzucone były do skrzynki walentynkowej. Następnie dziewczynki losowały kartki wykonane przez chłopców, a chłopcy walentynki od dziewczynek. Uczyliśmy się również poprzez walentynkową zabawę matematyczną. 

          • BEZPIECZNY INTERNET u 4 LATKÓW

          • Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Internetu przypadał w tym roku na 7 lutego. W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z internetu poprzez prezentację multimedialną oraz bajki edukacyjne z serii "Sieciaki.pl". Obejrzały je z wielkim zainteresowaniem. Filmy poprzedzone zostały pogadanką z nauczycielem na temat internetu, z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci, a także przybliżone zostało pojęcie "sieć". Przedszkolaki wykazały się wiedzą o internecie i bezpieczeństwie w sieci podczas quizu z pytaniami dotyczącymi obejrzanych bajek. Na podsumowanie zajęć dzieci  stworzyły  swoje piękne kolorowe laptopy z papieru, którymi bawiły się do końca dnia. 

          • LEKCJA O TOLERANCJI

          • 8 lutego klasa 4 uczestniczyła w zajęciach  pt. "Wszyscy jesteśmy tacy sami, choć każdy z nas jest inny", które miały na celu kształtowanie u dzieci postawy szacunku wobec drugiego człowieka, wzmocnienie więzi emocjonalnych i wzajemnej życzliwości jak również integrację grupy.

            Na lekcji  poruszono  ważny temat, jakim jest tolerancja i wzajemny szacunek wśród rówieśników. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, omawiając  z pedagogiem  zachowania nietolerancyjne, z którymi można spotkać się w życiu codziennym. Dowiedzieli się także, jak temu zapobiegać, obejrzeli krótki film edukacyjny, po czym wspólnie stworzyli definicję tolerancji. 

            Na koniec uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat propagujący tolerancję, szacunek i wzajemną akceptację. Zajęcia przeprowadziła pedagog szkolna pani Agata Sierak.

          • BEZPIECZEŃSTWO W CYBERPRZESTRZENI

          • 8 lutego uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w zajęciach w ramach projektu BAKCYL na temat „Bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni". Były one prowadzone w formule on-line z wykorzystaniem platformy webinarowej. Prowadząca wiele uwagi poświęciła tworzeniu bezpiecznych haseł do kont, zwracała uwagę, żeby nie mieć jednego hasła do różnych celów, żeby nie logować się przy pomocy kont na facebooku czy instagramie. Uczniowie w ramach ćwiczeń tworzyli własne hasła, spełniające zasady bezpieczeństwa. Z kolei uczulano, żeby korzystać tylko z bezpiecznych stron internetowych, nie otwierać nieznanych linków, a w Internecie nie publikować własnych danych, np. zdjęcia dowodu osobistego. Wyjaśniano przy tym, z jakim zagrożeniem się to wiąże. Wiele uwagi poświęcono odpowiedzialnemu korzystaniu ze smartfona, odpowiedniego zabezpieczania go, ale również nie przechowywania w nim np. danych i haseł, które mogłyby być wykorzystane w chwili utraty telefonu. Na zakończenie zajęć uczniowie musieli rozwiązać krótki test, który sprawdził zdobytą przez nich wiedzę, a dodatkowo w krótkiej rozmowie z nauczycielami powiedzieli, czego się nowego nauczyli, co najlepiej zapamiętali. Dobrze by było, żeby w przyszłości zawsze stosowali się do poznanych zasad bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU u 5-6 LATKÓW

          • Chyba już nikt w dzisiejszych czasach nie wyobraża sobie życia bez dostępu do Internetu. Z wiekiem kontakty dzieci z urządzeniami mobilnymi są coraz częstsze. Brak kontroli oraz ograniczeń ze strony dorosłych to realne zagrożenie na wystąpienie dysfunkcyjnego korzystania z sieci. Wydłużający się czas przebywania online, zawiązywanie internetowych znajomości oraz rozdrażnienie, a nawet agresja, wynikająca z braku dostępu do Internetu to sygnał, że mamy do czynienie z czymś poważnym. W celu świadomego i bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych, z inicjatywy Komisji Europejskiej, zorganizowano akcję Dzień Bezpiecznego Internetu, której celem  jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w sieci. Dzieci z grupy 5 i 6-latków obejrzały tematyczną prezentację, z której dowiedziały się, jak należy chronić swoje urządzenia mobilne, aby nie stanowiły zagrożenia. Skrzaty wzbogaciły swoją wiedzę o nowe pojęcia takie jak: hejt i cyberprzemoc. Dzieci zostały również poinformowane o konieczności dbania o swoją prywatność w sieci oraz o tym, że nadmierne nadużywanie dobrodziejstw  cyfrowych  w większości przypadków doprowadza do uzależnienia, które niesie ze sobą spore konsekwencje. Dzieci bardzo chętnie brały udział w dyskusji, co świadczy o posiadanej wiedzy w kwestii  bezpiecznego korzystania z Internetu. Podsumowaniem zajęć było zaprojektowanie swojego wymarzonego tabletu.

          • POLIN – WIRTUALNA LEKCJA W MUZEUM

          • 27 stycznia br. obchodzono Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu – ustanowiony przez ONZ (Organizacja Narodów Zjednoczonych). Data ta upamiętnia rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i ośrodka zagłady – Auschwitz.  W związku z obchodami tej rocznicy organizowane są rozmaite wydarzenia dot. szerokiej tematyki społeczności żydowskiej. Spory udział w popularyzowaniu wiedzy na temat historii i kultury żydowskiej ma niewątpliwie warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, które zaproponowało naszej szkole udział w wirtualnym zwiedzaniu. 7 lutego 2023r. uczniowie z klasy VII i VIII uczestniczyli w wirtualnej lekcji o temacie: „Ziemie obiecane. Polacy i Żydzi wobec przemian politycznych, społecznych i gospodarczych w XIX wieku". Zajęcia odbyły się na platformie Zoom i miały charakter interaktywny. Na początku pani prowadząca lekcję, poprosiła uczniów o wypisanie na tablicy skojarzeń dotyczących wyrazów: „Żydzi” oraz „ XIX wiek”. Po krótkiej burzy mózgów okazało się, że uczniowie posiadają już pewną wiedzę historyczną. Następnie wspólnie wykonano zadanie na platformie learning.apps, polegające na dopasowaniu wybranych pojęć dot. tematyki żydowskiej do właściwych fotografii. Z małą pomocą uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem całkiem nieźle. Kolejna część lekcji poświęcona była zgłębieniu tematu. Prowadząca opowiadała o losach polskich Żydów w XIX wieku. Jej opowieści przeplatane były krótkimi nagraniami, przedstawiającymi pracowników muzeum, którzy opowiado wybranych ekspozycjach muzealnych, nawiązujących do danego zagadnienia. Na koniec zajęć młodzież miała szansę na wypowiedzenie się na temat lekcji w muzeum. Uczniowie mówili, co nowego dowiedzieli się z zajęć oraz co było dla nich najbardziej ciekawe. Dzięki uczestnictwu w tego typu zajęciach uczniowie mogli wyciągnąć wnioski na przyszłość, mierząc się ze stereotypami i stawiając czoła współczesnym zagrożeniom, takimi jak ksenofobia i nacjonalistyczne uprzedzenia. Służąc ideom otwartości, tolerancji i prawdy lekcja w muzeum przyczyniła się do wzajemnego zrozumienia i szacunku wśród Polaków i Żydów.   

          • ZIMOWE SZALEŃSTWO NA LODOWISKU

          • Tegoroczna zima jest dla nas łaskawa i od czasu do czasu przypomina, że jest porą, w której mróz i śnieg są czymś naturalnym. Szkoda więc przy takiej okazji nie oddać się zimowemu szaleństwu. W poniedziałek 6 lutego grupa amatorów jazdy na łyżwach z klas IV-VIII zgromadziła się w szkole, skąd wyruszyła wraz z opiekunami na zamojską starówkę. Tam po opłaceniu lodowiska i wypożyczeniu łyżew czekała ich godzinna zabawa na lodzie. Nie wszystkim jazda na łyżwach wychodziła jak należy, od czasu do czasu dochodziło do wywrotek. Niektórzy niezaprawieni narzekali na ból nóg, czym są jednak drobne zakwasy w porównaniu z przyjemnością szusowania po gładkim lodzie. Wszyscy zadowoleni bawili się i ani się obejrzeli, jak nadeszła pora powrotu do Pniówka. Organizatorem wyjazdu na lodowisko był nauczyciel wychowania  fizycznego pan Zbigniew Momot.

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)

          • ZABAWY I GRY UCZNIÓW Z KLAS I-III

          • Na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie z klas I – III korzystali z podłogi interaktywnej. Jest to urządzenie multimedialne, które pozwala na wszechstronną zabawę, naukę oraz terapię, rozwija kreatywność. Powodzeniem wśród dzieci cieszyły się gry logiczne, sportowe, muzyczne, łamigłówki. Poprzez zabawę uczniowie utrwalili sobie wiedzę o żywiołach oraz o ochronie wód przed różnymi zanieczyszczeniami. Wszyscy wesoło i chętnie się bawili!

          • BOHATEROWIE "MIKOŁAJKA" OCZAMI CZWARTOKLASISTÓW

          • W ostatnim czasie na języku polskim uczniowie klasy 4 zmierzyli się z lekturą „Mikołajek” autorstwa René Goscinnego. Głównego bohatera oraz  jego przyjaciół  chyba nikomu nie trzeba rekomendować. Czwartoklasiści w ramach podsumowania pracy z  lekturą, przedstawili postacie chłopców, widziane  oczami swojej wyobraźni. Technika wykonania zadania była dowolna. Uczniowie rysowali, tworzyli grafiki w programie Paint, formy 3d stosując  koraliki PYSSLA, karton, butelkę, kolorowy papier.

            Gratulujemy pomysłów! 

          • KONCERT ZAMOJSZCZYZNY „Biała Pastorałka”

          • 31 stycznia 2023 r. uczniowie z klas II - VIII uczestniczyli w koncercie „Biała Pastorałka” w wykonaniu zespołu pieśni i tańca „Zamojszczyzna”. Koncert przybliżył bożonarodzeniowe oraz noworoczne tradycje i zwyczaje. Widzowie mogli podziwiać tańce regionalne, a także polskie tańce narodowe. Piękne stroje, choreografia, oprawa muzyczna i energia tańczących wprawiły wszystkich w cudowny nastrój.

            Należy dodać, że w koncercie wystąpiła nasza uczennica Weronika Bochenko z klasy 7.

            Weroniko gratulacje, jesteśmy z Ciebie dumni!

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)

             

          • DZIEŃ LEGO w KLASIE 1

          • Końcem stycznia miłośnicy klocków LEGO obchodzą ich dzień. Nie inaczej było też  w klasie I. Z racji tego, że pierwszoklasiści biorą udział w zajęciach z kodowania i programowania, które z klockami mają wiele wspólnego, postanowiliśmy je ze sobą połączyć. I tak powstały zajęcia kodowania z zastosowaniem klocków LEGO.    Początkowo uczniowie mieli za zadanie stworzyć dowolną budowlę. Mogli to zrobić zarówno przy pomocy instrukcji, jak i sięgając do własnej wyobraźni. Układając klocki w unikalne wzory sami uczniowie zapisywali już swoisty kod. W efekcie takich działań uwalniana była kreatywność dzieci, za pomocą której powstawały przeróżne budowle. Kolejnym etapem zajęć było ułożenie przez uczniów trasy przejazdu dla Ozobota,  która miała przebiegać pomiędzy ustawionymi budowlami. Nie było to proste zadanie, bowiem w trakcie pracy należało kierować się zapisanymi na puzzlach kodami w prawo, w lewo, prosto, szybko, wolno, zawróć itp. I odpowiednio je układać.  Po wielu metodach prób i błędów pierwszakom udało się wyznaczyć trasę dla robocika, który pokonał ją bez problemu. Ta część zajęć sprawiła, że uczniowie poczuli się prawdziwymi twórcami, dała im wiele satysfakcji. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali jeszcze swojego prywatnego ludzika LEGO.             

            Mamy nadzieję, że udział dzieci w tego rodzaju zajęciach zaowocuje i w przyszłości spośród absolwentów naszej szkoły wyłoni się jakiś znany programista. Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczycieli: Marzeny Krzyszczuk oraz Małgorzaty Lipskiej-Obuchowskiej.   

                                                                                                                 (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)                                              

          • PROJEKT EDUKACYJNY "Piękna Nasza Polska Cała"

          • W roku szkolnym 2022/2023 dzieci 3 - 6 letnie z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I i III biorą udział w V edycji  projektu edukacyjnego Piękna Nasza Polska Cała, którego organizatorem jest Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi pod honorowym patronatem: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Łódzkiego Kuratorium Oświaty, Fundacji Niepodległa oraz miesięcznika Bliżej Przedszkola.

            Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci, uwrażliwienie na piękno języka ojczystego, folklor i tradycje Polski, rozwijanie szacunku do własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej dzieci, uwrażliwiania na potrzeby innych i niesienie pomocy potrzebującym. Zadania, które zostały zrealizowane w I półroczu to:

            - Nauka i odśpiewanie Hymny Polski z okazji Narodowego Święta Niepodległości,

            - Szumią stare polskie drzewa – wykonanie lasu zimowego w słoiku,

            - Być dobrym, jak chleb – obchody Dnia Chleba,

            - Zbiórka żywności dla rodaków mieszkających w Ukrainie,

            - Szła kolęda w noc grudniową – przygotowanie Jasełek,

            - Eko-niepodległa – porządkowanie terenu wokół szkoły,

            - Przygotowanie kącika o tematyce patriotycznej,

            - Przygotowanie inscenizacji z okazji 11 Listopada,

            - Przybyli ułani – śpiewanie pieśni o tematyce wojennej,

            - Sławni Polacy –  m.in. Henryk Sienkiewicz, Jan Matejko, Fryderyk Chopin, Mikołaj Kopernik oraz znani polscy sportowcy.

            Projekt jest zgodny z obowiązująca Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN na rok szkolny 2022/2023 i  będzie realizowany przez cały obecny rok szkolny. Koordynatorem projektu jest pani Marta Ziemińska. Nalezy dodać, że to przedsięwzięcie w naszej szkole realizowane również było w ubiegłym roku szkolnym.

          • ZDROWE ŚNIADANIE

          • W ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” uczniowie klasy I przygotowali zdrowe II śniadanie, czyli tradycyjne kanapki. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przyzwyczajenie dzieci do regularnego spożywania owoców i warzyw. Zanim jednak przystąpili do zadania, zapoznali się z informacjami dotyczącymi wartości odżywczych warzyw oraz  zasadami  tworzenia z nich posiłków. W tym celu oglądali film edukacyjny, w którym krok po kroku dowiedzieli się jak wykonać piękne i zdrowe kanapki, ale także jak robić to  z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Następnie po przygotowaniu miejsca pracy, umyciu rąk, przystąpili do wykonywania czynności. Uczniowie wyczarowali nie tylko piękne, zdrowe, ale i pyszne kanapki, po których szybko nie było śladu.

            Pozostało nam tylko życzyć wszystkim codziennego, smacznego, drugiego śniadania.

          • DZIEŃ LEGO u SKRZATÓW

          • W ostatnim czasie dzieci z grupy 5 i 6-latków obchodziły Międzynarodowy Dzień Klocków Lego. Była to dobra okazja do poznania historii powstania najsłynniejszych klocków na świeci oraz tego, że nazwa LEGO pochodzi od duńskiego zwrotu LEG GODT co oznacza baw się dobrze, natomiast łacińskie znaczenie tego słowo to składam. Dziś duńskie klocki to jedne z najpopularniejszych zabawek, które świetnie pobudzają kreatywność i wyobraźnię u każdego fanatyka zarówno małego, jak i dużego.                                                                                Podczas zajęć  Skrzaty samodzielnie tworzyły przepiękne konstrukcje, doskonaląc  przy tym cierpliwość, skupienie uwagi, umiejętność rozwiązywania problemów, ćwiczyły orientację przestrzenną oraz pracę zespołową. Dodatkowym zadaniem było zaprojektowanie swojego wymarzonego ludzika Lego. Zajęcia przygotowała pani Marta Ziemińska.