• Wakacji nadszedł czas!

          • Zakończyliśmy właśnie kolejny rok szkolny.  Niełatwy, bo w pierwszym półroczu naznaczony pandemią, zwiększonym rygorem sanitarnym, zdalnym nauczaniem, a w drugim wojną w Ukrainie. Przez wiele tygodni gościliśmy wtedy w naszych murach kilkoro dzieci zza wschodniej granicy, ucząc się nawzajem języka polskiego i ukraińskiego. Nadszedł więc czas upragnionych dla wszystkich wakacji. W piątek 24 czerwca uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się po raz ostatni w roku szkolnym 2021/2022. Ładna pogoda skłoniła nas, żeby uroczystości z tym związane odbyły się na placu przed szkołą. O godzinie 9:00 miało miejsce zakończenie roku szkolnego dla las I-III. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani dyrektor Alina Korneluk, dziękując wszystkim za wytężoną pracę, gratulując osiągniętych wyników i życząc udanego, ale i bezpiecznego wakacyjnego odpoczynku. Uroczystość ubarwił występ zespołu tanecznego oraz chóru pod kierownictwem pani Joanny Przekocińskiej. Potem nastąpiło wręczenie przez panią dyrektor nagród dla wyróżniających się uczniów, listów gratulacyjnych dla rodziców tych dzieci oraz podziękowań dla rodziców współpracujących ze szkołach i wspomagających ją w rozmaitych działaniach. Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas, gdzie odbyły się ostatnie przed wakacjami spotkania z wychowawcami. Podobny przebieg miało zakończenie roku szkolnego dla klas IV-VIII, z tą jednak różnicą, że główny akcent położony został na pożegnanie naszych ósmoklasistów. Im dużą część swojego przemówienia poświęciła pani dyrektor, życząc każdemu m.in. dostania się do wymarzonych szkół i wspominając wieloletni wspólny pobyt w tej szkole. Uczniowie klasy VIII przygotowali wraz ze swą wychowawczynią panią Anną Piłat satyryczny występ, parodiujący naszą szkolną codzienność. Ubarwione to zostało piosenkami, które z niejednego oka wycisnęły łzę wzruszenia. Były słowa podziękowań wygłoszone przez przedstawiciela klasy oraz pożegnalne przemówienie wychowawczyni. Życzymy naszym absolwentom powodzenia w następnych latach swojej edukacji. Po tej części uroczystości zaprezentowani zostali uczniowie, którzy mogą się w tym roku pochwalić szczególnymi osiągnięciami. Przy dźwięku fanfar zostały odczytane ich największe sukcesy, a potem każdy z nich wraz z przedstawicielem rodziców odebrał z rąk pani dyrektor nagrodę i podziękowania. Ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, cieszyć się mogli dodatkowo z otrzymania stypendiów. Każdemu z wyróżnionych uczniów serdecznie gratulujemy, a pozostałym życzymy w nowym roku szkolnym jak największych sukcesów. Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas, by otrzymać od wychowawców swoje świadectwa i ostatni raz przed wakacjami zasiąść w swych szkolnych ławach. Uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy spokojnego i udanego wypoczynku. Do zobaczenia 1 września.

            (Zdjęcia w Albumie fotograficznym)

          • WYCIECZKA DO SĄDU

          • Dnia 13 czerwca 2022r. klasy VII i VIII wraz ze swoimi wychowawcami, panią Dorotą Wybranowską i panią Anną Piłat, wyjechały do Zamościa w celu zwiedzenia nowej siedziby sądu przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego 11 oraz poznania pracy prawników. Zwiedzanie tej instytucji zaplanowano w ramach doradztwa zawodowego dla najstarszych klas w szkole. Zaraz po wejściu do budynku zostaliśmy poddani kontroli przez pracujących tam strażników. Zarówno my, jak i nasze bagaże, musieliśmy przejść przez specjalną bramkę z wykrywaczem niebezpiecznych przedmiotów. Następnie, po pomyślnie odbytej kontroli, zostaliśmy przywitani przez Prezesa Sądu Rejonowego, Pana Adama Abraszka, który oprowadził nas po nowoczesnym budynku, objaśniając całą strukturę sądu oraz warunki pracy w zawodach prawniczych. Mieliśmy okazję obejrzeć strój sędziego (togę z łańcuchem), zwiedzić sale rozpraw, rozmaite biura, sale konferencyjne oraz salę czytania akt. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące specyfiki pracy w sądzie, wykształcenia prawniczego czy nawet zarobków. Wizyta w sądzie była bardzo pouczającym doświadczeniem. Dziękujemy Panu Prezesowi za to, że znalazł czas i osobiście oprowadził nas po budynku, dzieląc się z nami fachową wiedzą w dziedzinie prawa. Kto wie? Być może któryś z naszych uczniów zostanie w przyszłości prawnikiem? Dziękujemy także mamie Karoliny Michońskiej, która pracuje w sądzie i pomogła zorganizować pobyt naszym uczniom w tej instytucji.

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

            24 czerwca 2022 roku odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Poniżej podaję informację dotyczącą tej uroczystości:

            1) godz. 9.00 -  klasy I - III (spotkanie z dyrektorem szkoły, a następnie z wychowawcami)

            2) godz.10.30 - klasy IV-VIII (spotkanie z dyrektorem szkoły, a następnie z wychowawcami)

            Planowane miejsce uroczystości – teren przy szkole od strony boiska.

            Dnia 23 czerwca 2022 roku (czwartek) godz.11.30 w Kościele Św. Krzyża w Zamościu zostanie odprawiona Msza św. w związku zakończeniem roku szkolnego.  

            ( 23.06.2022r. dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla klas I – VIII ).

                                                            Serdecznie zapraszam

                                         Alina Korneluk – Dyrektor szkoły

          • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

          • Uczniowie naszej szkoły jak co roku mieli możliwość uzyskania karty rowerowej. Aby taki dokument zdobyć, należy zdać egzamin teoretyczny oraz praktyczny z umiejętności jazdy na rowerze. Egzamin teoretyczny odbywa się w formie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań, sprawdzającego wiedzę z przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz wiadomości na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Do zaliczenia potrzeba osiagnąć minimum 80% prawidłowych odpowiedzi (20 pytań). Dziewięcioro uczniów, którzy pomyślnie zaliczyli część teoretyczną, pojechali do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu i tam na Miasteczku Ruchu Drogowego w obecności policjanta popisali się swoimi umiejętnościami. Wszyscy kursanci pomyślnie zaliczyli egzamin praktyczny. Gratulujemy! Do egzaminu teoretycznego przygotowywała ich pani Anna Piłat, natomiast do praktycznej naki jazdy rowerem - pan Mirosław Trześniowski.

          • Zakończenie Projektu Międzyszkolnego z języka niemieckiego „Brieffreunde”

          • Uczniowie i uczennice z klasy VI , VII i VIII  biorący udział w projekcie „Brieffreunde”: Szymon, Bartek, Tadeusz, Alicja, Zosia, Sławek i Weronika, wykonali ostatnie zadanie pisząc list zawierający między innymi pytanie o wybór szkoły i pozdrowienia. Otrzymali także podobną korespondencję od swoich kolegów i koleżanek z wymiany. Na zakończenie projektu wykonano zdjęcia pamiątkowe w Szkole Podstawowej w Pniówku i Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kraśniczynie, aby uczniowie poznali swój wizerunek. Podsumowano także realizowane zadania dokonując ich ewaluacji.

            Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka niemieckiego pani Monika Zwolan.

             

          • SUKCESY ORTOGRAFICZNE

          • 9 maja 2022r. odbył się organizowany przez Szkołę Podstawową w Mokrem Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII GMINY ZAMOŚĆ” 2022 r. Dyktanda przeprowadzone zostały w szkołach uczestniczących w konkursie, a prace sprawdzane były przez komisje w Mokrem. W tym roku sukces odnieśli: w kategorii klas III – 2 miejsce zajęła Gabriela Sachajko przygotowywana przez panią Annę Cirut, a w kategorii klas VIII - 3 miejsce zdobyła Martyna Kierepka, podopieczna pana Mirosława Trześniowskiego. Laureatkom serdecznie gratulujemy.

             

          • NA SPORTOWO

          • Przy okazji Dnia Dziecka organizowane są zawsze rozmaite gry i zawody sportowe. Nie inaczej było w tym roku. 14 czerwca pan Zbigniew Momot - nauczyciel wychowania fizycznego przygotował kilka konkurencji, w których rywalizowały zespoły z poszczególnych klas IV-VIII. Zawodnicy musieli się zmagać m.in. w wyścigu w workach, sztafetach z piłeczkami, rzutach do celu ringo czy przeciąganiem liny. Były też konkurencje wymagające spostrzegawczości czy znajomości przysłów i związków frazeologicznych. Zabawa była przednia i nie najważniejsze w niej były wyniki rywalizacji. Jednak na zakończenie imprezy pani dyrektor wręczyła dyplomy zwycięskim drużynom, a każdy z zawodników otrzymał butelkę pożywnego soku.

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)

             

          • WYCIECZKA DO WIELICZKI I KRAKOWA

          • Jedną z najciekawszych dla uczniów form nauczania są wycieczki. To przy okazji ważny element pracy wychowawczej szkoły, a dla uczniów okazja do zabawy i integracji. Po czasie wymuszonej przez pandemię rezygnacji z tej formy szkolnej działalności wreszcie w tym roku nasi uczniowie mogli wybrać się na dłuższą wycieczkę. Zdecydowaliśmy się na ofertę Biura Turystyki ZAMOŚĆ ROZTOCZE TRAVEL i w dniach 6-7 czerwca wybraliśmy się do Wieliczki i Krakowa. Z naszej szkoły w wycieczce wzięli udział uczniowie klas III-VIII, a dołączyła do nas jeszcze młodzież ze Szkoły Podstawowej w Lipsku. O 5:45 autokar z biura podróży zabrał nas w podróż do Wieliczki. Pogoda sprzyjała i bez problemów dotarliśmy na miejsce. Przed wejściem do kopalni soli dzieci miały trochę czasu na zakup pamiątek. Wkrótce podzieleni na dwie grupy zeszliśmy w głąb górniczych korytarzy. Po drodze oglądaliśmy podziemne komnaty z rzeźbami wykonanymi z soli, słuchaliśmy ciekawych opowieści o pracy dawnych górników oraz o ludziach związanych z wielicką kopalnią. Duże wrażenie na wszystkich zrobiły wspaniała Kaplica św. Kingi oraz świetlny spektakl z muzyką Fryderyka Chopina nad brzegiem jednego z solankowych jezior. Po wyjściu z chłodnych podziemi zostaliśmy zaskoczeni panującym na zewnątrz upałem. Na szczęście przez cienisty park udaliśmy się do pobliskich tężni, gdzie panował przyjemny solankowy klimat. Stąd wróciliśmy do autokaru, by udać się w podróż na krakowski Kopiec Kościuszki. Tam zwiedziliśmy wnętrze austriackiego fortu, obejrzeliśmy wystawę poświeconą Tadeuszowi Kościuszce oraz zobaczyliśmy galerię figur woskowych przedstawiających ważne postaci z historii Polski. Dużą atrakcją była wspinaczka na szczyt kopca, skąd rozciągał się wspaniały widok na Kraków i okolice. Pełni wrażeń udaliśmy się na obiad a potem miejsce zakwaterowania. Nocleg był dla wielu ważnym atutem tej wycieczki, ale najważniejsze atrakcje czekały na nas drugiego dnia. Po śniadaniu przejechaliśmy bowiem na Wawel, gdzie mieliśmy zwiedzić siedzibę polskich królów. Pani przewodniczka bardzo ciekawie opowiadała podczas oprowadzania nas po katedrze, dzwonnicy, grobach królewskich i dziedzińcu zamkowym. Wielu dotknęło serca Dzwonu Zygmunta w nadziei, że spełni się pomyślane wtedy życzenie. Potem znalazł się też czas na odpoczynek, zjedzenie lodów i zakup pamiątek. Na Wawelu czekała nas jeszcze jedna atrakcja – zejście do podziemnych korytarzy smoczej jaskini. Cisza i chłód tam panujące kontrastowały z gwarem i upałem wawelskiego wzgórza. Na zewnątrz mogliśmy obejrzeć ziejącą ogniem figurę Smoka Wawelskiego. Stamtąd udaliśmy się na ulicę Kanoniczą, by Traktem Królewskim udać się w stronę Rynku Głównego. Po drodze zaszliśmy do wnętrza kościoła Franciszkanów, gdzie obejrzeliśmy wspaniały witraż Stanisława Wyspiańskiego. Po wyjściu mogliśmy zobaczyć słynne okno papieskie, usłyszeliśmy przy okazji o spontanicznych i serdecznych spotkaniach Jana Pawła II z rodakami. Za moment byliśmy już pod Sukiennicami i kościołem Mariackim. Tam przyszło nam się pożegnać z naszą przewodniczką. Teraz uczestnicy wycieczki rozdzielenie zostali pomiędzy opiekunów i mogli we własnym zakresie zwiedzić krakowską starówkę, kupić pamiątki, zjeść lody oraz popróbować bajgli. Kiedy minął ustalony czas, spotkaliśmy się pod pomnikiem Adama Mickiewicza, by wspólnie odwiedzić Collegium Maius i przez Planty powędrować na spotkanie z naszym autokarem. Teraz czekała nas już podróż powrotna. Po drodze w Kłaju odwiedziliśmy restaurację McDonald,s, gdzie posililiśmy się po trudach mijającego dnia. Jazda do domu minęła spokojnie, wielu zmęczonych przysypiało, a na szkolnym parkingu czekali już stęsknieni rodzice, ciekawi wycieczkowych wrażeń swoich dzieci. A na pewno było co opowiadać. Większość uczniów już teraz myśli o następnej krajoznawczej wycieczce.

            (Zdjęcia w Albumie fotograficznym)

          • ORZEŁ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

          • Dnia 12.05.2022r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej” dla klas I-III. Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: klasa I, klasa II oraz klasa III. Test składał się z 21 pytań o różnej skali trudności. Wszyscy uczestnicy zajęli wysokie miejsca oraz otrzymali dyplomy laureatów konkursu.                                                                                             Serdecznie gratulujemy.

          • UROCZYSTOŚĆ W KLASIE TRZECIEJ

          • Dnia 15.06.2022r. uczniowie klasy trzeciej obchodzili wraz ze swoimi rodzicami „Dzień Rodziny”. Zaproszeni goście obejrzeli występ trzecioklasistów. Po części artystycznej rodzice dostali własnoręcznie wykonane laurki oraz niespodzianki przygotowane przez uczniów. W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego odbyło się również symboliczne pożegnanie z klasą trzecią. 

          • LOKALNE ŚWIĘTO RODZINY

          • Nasza szkoła stara się aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. Ostatnio okazją ku temu były międzygminne zawody sportowo – pożarnicze dla jednostek OSP z Gminy Stary Zamość i Zamość, powiązane z Lokalnym Świętem Rodziny. 5 czerwca pogodny i ciepły dzień zgromadził w okolicy świetlicy wiejskiej i boiska rzesze mieszkańców Pniówka i okolic. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali na tę imprezę część artystyczną poświeconą rodzinie, zabawy klockami lego, malowanie witraży oraz pokaz ozobotów i robotów Lego Masters skonstruowanych i zaprogramowanych przez młodzież z klasy VIII. O godzinie 15:00 po zakończeniu zawodów strażackich rozpoczął się nasz występ. Całość prowadziła uczennica klasy VIII Weronika Kudyk, a z piosenkami i tańcami wystąpili uczniowie z klas I-III, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz taneczna grupa Fart. Część tę przygotowały panie Joanna Przekocińska i Marta Ziemińska, a słowo wiążące wyszło spod pióra pana Mirosława Trześniowskiego. Prezentacji robotów Lego Masters podjęli się uczniowie klasy VIII Weronika Kudyk i Tomasz Tyrka, pracując pod czujnym okiem pani Anny Piłat. Pozostałe atrakcje przygotowały panie Marzena Krzyszczuk, Barbara Pyś, Marta Ziemińska i Wiesława Gawlik. Występ naszych dzieci bardzo się podobał i został nagrodzony gorącymi brawami, a przygotowane pokazy i zabawy okazały się dużą atrakcją nie tylko zgromadzonych na festynie dzieci, ale również osób dorosłych. Będziemy chętnie się włączać w kolejne imprezy organizowane w naszej miejscowości.

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograicznym)

          • SUKCESY MATEMATYCZNE

          • W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2022 uczniowie naszej szkoły zostali docenieni.

            Wyróżnienia otrzymali: z klasy II Martyna Naworol, Wiktoria Tyrka i Jan Stawarski – nauczyciel Barbara Pyś,

            natomiast z klasy VI Szymon Kudyk oraz z klasy VIII Weronika Kudyk i Daniel Nadłonek – nauczyciel Anna Piłat.

            Serdeczne gratulacje!

          • LENA KOŁTUN - MISTRZEM KALIGRAFII

          • 10 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla wszystkich uczniów klas I –III. Celem konkursu było promowanie sztuki pięknego pisania, kształtowanie szacunku do tradycji kaligrafii, która jest nie tylko sposobem przekazywania informacji i posiada walory estetyczne, ale w dużej mierze kształtuje i odzwierciedla charakter piszącego, czyli jego pracowitość, zaangażowanie, trening i talent.

            Spośród wszystkich piszących wybrano po trzy prace z poszczególnych klas, a następnie wyłoniono Mistrza Kaligrafii, którym została uczennica klasy III, Lena Kołtun. Przyznano również trzy pierwsze miejsca, gdzie znaleźli się:
            - Maja Karchut z klasy I,
            - Martyna Naworol z klasy II,
            - Jan Szpindor z klasy III.
            Niższy stopień podium zajęli:
            - Aleksander Szpindor – kl. I,
            - Wiktoria Tyrka – kl. II,
            - Hanna Czuba – kl. III.
            Natomiast trzecie miejsce zdobyły:
            - Nikola Wileńska z kl. I,
            - Maja Rycyk z kl. II.

            Podczas oceniania brano pod uwagę:
            -
            kształt i proporcje liter,
            - prawidłowość połączeń,
            - czytelność pisma,
            - rozmieszczenie tekstu,
            - poprawność ortograficzną,
            - ogólne wrażenie estetyczne (brak poprawek).

            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

          • WERONIKA BOCHENKO – LAUREATKĄ W KONKURSIE WOLONTARYJNYM

          • Miło nam ogłosić, że Weronika Bochenko, uczennica klasy VI, znalazła się w gronie laureatów X Ogólnopolskiego Konkursu „Cukierek za Życzliwość – i Ty możesz zostać Wolontariuszem” zorganizowanym przez Fundację Dwa Skrzydła Anioła” w Lublinie. Weronika najpierw wygrała etap szkolny, którego rozstrzygnięcie odbyło się na początku lutego. Jej praca konkursowa czyli tzw. „dzienniczek dobrych uczynków”, który systematycznie prowadziła od października do 15 stycznia, został wysłany do fundacji, aby rywalizować z innymi, najlepszymi dzienniczkami z rozmaitych szkół z Polski. Uczennica wykazała się wytrwałością w prowadzeniu dzienniczka, kreatywnością w jego ozdabianiu, ale przede wszystkim wielkim i otwartym sercem w pełnieniu rozmaitych szlachetnych uczynków względem rodziny i znajomych. Jej wysiłki i starania zostały docenione, czego dowodem są specjalne cukierki z napisem „Dziękujemy za życzliwość” oraz książka pt. „Dwa skrzydła anioła. Opowieści prawdziwe”, które otrzymała jako nagrody.                                                                                  Droga Weroniko, gratulujemy Ci sukcesu i prosimy, abyś nie ustawała w czynieniu dobra!

          • JAŚ STAWARSKI Z KLASY II – MISTRZEM ANGIELSKICH SŁÓW

          • Dnia 3 czerwca 2022r. odbył się szkolny konkurs: „Mistrz angielskich słów” („English words champion”) dla chętnych uczniów z klas II-IV. Do rywalizacji przystąpiło 11 uczniów: 4 z klasy II, 4 z klasy III oraz 3 z klasy IV. Konkurs został przygotowany przez panią Dorotę Wybranowską i miał formę testu leksykalnego, sprawdzającego znajomość angielskiego słownictwa, zaczerpniętego z 8 tematycznych rozdziałów z podręczników dla poszczególnych klas. Mistrzem w dziedzinie znajomości angielskiego słownictwa został uczeń klasy II, Jan Stawarski, który uzyskał najwyższy wynik procentowy. II miejsce zajął uczeń klasy III, Jan Szpindor. Na III miejscu uplasowała się Gabriela Sachajko, również z klasy III.                                                 Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów i zapału do nauki języka angielskiego.

          • PIOTR SZPINDOR MISTRZEM WIEDZY O NIEMCZECH

          • Dnia 30 maja 2022 r. zorganizowano konkurs z języka niemieckiego Mistrz wiedzy o Niemczech dla uczniów klas VII – VIII. Była to druga edycja konkursu z języka niemieckiego realizowanego w szkole w formie quizu oraz wersji tradycyjnej, gdy uczniowie nie posiadali smartfonów. Za przygotowanie quizu na www.quizizz.com składającego się z 30 pytań w klasie VII i 33 w klasie VIII odpowiedzialna była pani Monika Zwolan. Tematyka quizu obejmowała zakres materiału dla klasy VII -VIII (m.in. przedstawianie się i podstawowe informacje o sobie, liczebniki do 100 i większe niż 100, produkty żywnościowe, przybory szkolne, meble, czas przeszły Perfekt itp.) oraz podstawowe informacje o państwach niemieckojęzycznych i informacji o Adwencie, Bożym Narodzeniu  i Wielkanocy:

            Laureatami I miejsca zostali:

            w klasie VII: Piotr Szpindor - 100%

            w klasie VIII: Martyna Kierepka- 91%

            Zdobywcy II miejsca to: w klasie VII: Magdalena Małek, Karolina Michońska, w klasie VIII: Jakub Zawadzki, III miejsce otrzymali w klasie VII Tadeusz Figura-Wnuk, Marcel Gmitrzuk oraz Zofia Ziemińska, a w klasie VIII - Tomasz Tyrka.

                                                                                         Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • 2 MIEJSCE DLA WIKTORII TYRKI W GMINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

          • 2 czerwca w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość w Mokrem odbyła ię XIV Edycja Konkursu Recytatorskiego ,,O Laur Najlepszego Recytatora Gminy Zamość” dla oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III. Celem konkursu była popularyzacja twórczości rodzimych poetów, jak również rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Paulina Kawka z kl.I, która recytowała wiersz Z. Dmitrocy ,,Maruda” i J. Tuwima ,,Okulary” oraz Wiktoria Tyrka z kl. II, która przygotowała dwa wiersze J. Tuwima – ,,Abecadło” i ,,Spóźniony  słowik”. Prezentacje uczestników oceniane były przez jury, które przyznało 2 miejsce naszej uczennicy Wiktorii.

                                                       Serdecznie gratulujemy obu uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!

          • LEKCJA O OSZCZĘDZANIU

          • 1 czerwca uczniowie klasy VI, VII i VIII wzięli udział  w zajęciach online pod tytułem „Od oszczędzania do inwestowania”. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się m.in. jak oszczędzać, gdzie inwestować i co to jest dywersyfikacja. Zajęcia te są  częścią programu „Bankowy dla Edukacji Finansowej Młodzieży – Bakcyl” i prowadzone w ramach projektów współorganizowanych z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Projekt ma na celu poszerzanie wiedzy finansowej uczniów, jako niezbędny element funkcjonowania młodych w nowoczesnym społeczeństwie, wprowadza w świat codziennych finansów, aby na starcie w dorosłość potrafili wykorzystać odpowiednie dla siebie usługi finansowe i zabezpieczyć własne potrzeby na przyszłość.

          • WARSZTATY LITERACKIE

          • W ramach projektu „Biblioteka Blisko Ciebie!” do naszej szkoły zawitała pani Elżbieta Stankiewicz, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Zamość w Mokrem. Przybyła wraz ze szczególnym gościem, panem Zbigniewem Masternakiem,  polskim prozaikiem, autorem scenariuszy filmowych, reportażystą, a w chwilach wolnych piłkarzem specjalizującym się w piłce nożnej błotnej. Co okazało się szczególnie ciekawe dla uczniów uprawiających sport, jest on również kapitanem Reprezentacji Polskich Pisarzy w Piłce Nożnej. W spotkaniu z nim wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Mieli okazję posłuchać ciekawych opowieści o pisaniu książek, scenariuszy filmowych oraz osiągnięciach sportowych pana Zbigniewa. Głównym tematem było jednak tworzenie komiksów. Nasi goście poprowadzili warsztaty literackie, których celem będzie powstanie komiksu o Gminie Zamość. Pan Masternak wytłumaczył, jak należy się do tego zabrać, zasugerował kilka pomysłów i nasi uczniowie zabrali się do rysowania. Wiele prac okazało się godnych uwagi. Ich autorzy zaprezentowali je wszystkim, a pan Zbigniew Masternak udzielił fachowych uwag i komentarzy. Praca podczas warsztatów pozwoliła na stworzenie szkiców komiksów. Teraz uczniowie będą mieli dwa tygodnie, żeby dopracować swoje rysunki i odesłać do Biblioteki w Mokrem. Ciekawi jesteśmy, czy któraś z prac ukaże się potem drukiem. Trzymamy za to kciuki.

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograficzym)

          • PIKNIK Z SANTA GALLA

          • Co roku, w okolicach Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły otrzymują od Dyrektora Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych zaproszenie na specjalny piknik. Impreza plenerowa jest formą podziękowania za wsparcie finansowe świadczone na rzecz tej jakże ważnej instytucji. W tym roku szkolnym z tego zaproszenia skorzystała cała klasa VI. Dnia 31-go maja 2022r. szóstoklasiści pod opieką pani Doroty Wybranowskiej oraz rodziców: pani Katarzyny Puhacz i pani Katarzyny Stawarskiej uczestniczyli w tym pikniku, zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie spędzili czas bardzo miło i atrakcyjnie; zjeżdżali z nadmuchiwanej zjeżdżalni, skakali na trampolinach, brali udział w licznych konkurencjach prowadzonych przez panią animatorkę. Dziewczynki poddały się też malowaniu twarzy. Organizatorzy zapewnili gościom coś na ząb: kiełbaski z grilla, smakowite ciasta, lody i napoje. Dodatkową atrakcją był plac zabaw oraz tzw. „mini zoo”, mieszczące się w pobliskim parku. Pogoda sprzyjała rekreacji, było ciepło i słonecznie, ale nie za gorąco. Ponad 3 godziny czasu spędzone na świeżym powietrzu, w miłej atmosferze zapewniły wszystkim dobry nastrój i zdrowy odpoczynek. Miejmy nadzieję, że za rok uczniowie naszej szkoły znowu zostaną zaproszeni na tego typu imprezę w ramach podziękowania za ich dobre serca.

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)

          • FINAŁ AKCJI „KOREK"

          • Dnia 30-go maja 2022r. zakończyła się całoroczna szkolna zbiórka nakrętek plastikowych. Pracownik pobliskiego Hospicjum Santa Galla, Pan Tomasz Ryń, odebrał ze szkoły 6 ogromnych worków nakrętek. W tym roku szkolnym prym w ilości uzbieranych korków wiedli uczniowie z klas IV-VIII. Dzięki temu działaniu kolejny raz wsparliśmy pacjentów hospicjum oraz zadbaliśmy o środowisko naturalne. Dziękujemy całej społeczności szkolnej, która zaangażowała się w tę inicjatywę. Nowa zbiórka ruszy na terenie szkoły zaraz po wakacjach, we wrześniu. Akcję monitoruje Pani Dorota Wybranowska, opiekun Szkolnej Grupy Wolontaryjnej.