• ZMIANA CEN ZA OBIADY OD 1 stycznia 2023r.

          • Drodzy Rodzice informuję, że  od 1 stycznia 2023r. nastąpi zmiana cen za wyżywienie dla uczniów szkoły podstawowej i dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Pniówku.

            1. Obiady dla uczniów szkoły (zupa+II danie+kompot) – 13 zł.
            2. Śniadanie, obiad (zupa+II danie+kompot) - 15 zł.

            Dostawca posiłków – firma CULINARIA
            Adam Kot z siedzibą ul Kilińskiego 29, 22-400 Zamość.

                                                                                                 dyrektor szkoły

                                                                                                     Alina Korneluk

             

          • KLASOWE WIGILIE

          • 24 grudnia każdy z nas wraz z najbliższymi zasiądzie przy wigilijnym stole. Jednak jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia i przerwą świąteczną w szkole, uczniów czekało ważne wydarzenie – klasowa Wigilia. W naszej szkole klasy 1-3 obchodziły ją 22 grudnia. W tym dniu, wszyscy uczniowie ubrani w odświętne stroje wraz ze swoimi wychowawcami  wysłuchali słów z Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, podzieli się opłatkiem, wspólnie śpiewali kolędy, rozmawiali i spędzali czas w miłej atmosferze. Na Wigilii, swoją obecnością w klasie pierwszej zaszczyciła pani dyrektor, która podzieliła się z nami opłatkiem i złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Na koniec uczniowie ze wszystkich najmłodszych klas wzięli udział we wspólnym internetowym koncercie kolęd Patrycji Lipińskiej z gościnnym udziałem Majki Jeżowskiej zatytułowanym „Magiczne święta”. Wspólnie spędzony czas pozostanie w naszej pamięci na długo, tak samo jak świąteczna atmosfera, która  udzieliła się każdemu z nas. Serdeczne podziękowanie dla Rodziców za pomoc w przygotowaniu Wigilii.

          • BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU w PNIÓWKU

          • 16 grudnia 2022r. przedstawicielki drużyny zuchowej: Maja Karchut, Zuzia Kawka, Paulinka Kawka, Natalka Olech oraz Nikola Wileńska wspólnie z opiekunem phm. Sylwią Mazurkiewicz przywiozły z Zamościa Betlejemskie Światło Pokoju do naszej szkoły. Wraz z życzeniami świątecznymi dla całej społeczności szkolnej przekazali je na ręce pani dyrektor Aliny Korneluk.

            W dniach 9-11 grudnia reprezentacja wzięła udział w Zlocie Betlejemskim w Zakopanem oraz w przekazaniu Betlejemskiego Ognia Pokoju w Popradzie na Słowacji. Zimowa pogoda dopisała, a Światełko zostało bezpiecznie dostarczone do naszego Zamościa.

          • "MAGICZNE ŚWIĘTA" u PRZEDSZKOLAKÓW

          • 22 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w świątecznych zajęciach integrujących. Wspólnie obejrzały  koncert Patrycji Lipińskiej ,,Magiczne  Święta'', w którym gościnnie wystąpiła Majka Jeżowska. Po muzycznej uczcie Skrzaty, Sówki oraz Misie wzięły udział w warsztatach plastyczno-technicznych -,,Lampion bożonarodzeniowy''.  Wykonały go wspólnie z wychowawcami. Ukończone latarenki, dzieci zabrały do swoich domów. Mamy nadzieję, że piękne dekoracje  dodadzą blasku wigilijnym stołom.

          • JASEŁKA "GRAJMY PANU..."

          • Boże Narodzenie to święta wyjątkowo piękne, wrosłe w polską tradycję i chyba najbardziej rodzinne spośród innych. W naszej szkole zawsze dbało się o kultywowanie tych tradycji. Ostatnie lata nie sprzyjały jednak wspólnemu świętowaniu. Dopiero w tym roku brak obostrzeń sanitarnych pozwolił na przygotowanie jasełek. Tym razem organizatorami były nauczycielki oddziałów przedszkolnych i klas I-III, panie Agnieszka Masalska, Beata Traczykiewicz, Marta Ziemińska, Marzena Krzyszczuk, Wiesława Gawlik i Barbara Pyś. Muzycznie wspierał je pan Piotr Szymański. Młodzi artyści rekrutujący się spośród przedszkolaków i uczniów klas I-III dali prawdziwy popis artystyczny. Piękne dekoracje oraz starannie dobrane kostiumy stanowiły dodatkową oprawę występów. A składały się na nie typowe dla jasełek scenki z udziałem Świętej Rodziny, pastuszków i trzech króli, kolędy polskie i angielskie oraz rzecz nietypowa - tańce. W tym roku ten wyjątkowy występ można było obejrzeć parokrotnie. Pierwszy raz na widowni zasiadły w środę 21 grudnia przedszkolaki. W czwartek jasełka obejrzeli kolejno uczniowie klas I-III, klas IV-VIII, rodzice oraz zaproszeni goście. Były wśród nich panie uczące kiedyś w naszej szkole: pani Maria Juszczak, Małgorzata Kuźma i Maria Wyszyńska. Występy za każdym razem stały na wysokim poziomie, a wykonawcy i odpowiedzialni za ich przygotowanie nauczyciele zasłużyli na gromkie brawa. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Alina Korneluk, dziękując za tak wspaniałe przedstawienie jasełkowe oraz życząc wszystkim spokojnych i pogodnych świat Bożego Narodzenia. Po części oficjalnej pracownicy szkoły i zaproszeni goście spotkali się na tradycyjnym opłatku, by móc wspólnie poczuć namiastkę świątecznego nastroju.

            Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym

          • BOŻE NARODZENIE u SÓWEK i SKRZATÓW

          • 20 grudnia 2022r. odbyły się przedstawienia świąteczne dzieci z grupy Sówek oraz Skrzatów. Przedszkolaki z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przedstawiły jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy we wspaniałych strojach aniołków oraz pasterzy prezentowali się doskonale. Śpiewali pastorałki i kolędy, a także wykonywali piękne układy taneczno-ruchowe. Również zaśpiewali dwie pastorałki w języku angielskim. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły  upominki swoim rodziców. Należy dodać, że do występów artystów z przedszkola przygotowali nauczyciele: Agnieszka Masalska, Marta Ziemińska, Beata Traczykiewicz oraz Piotr Szymański.

          • SUKCES w KONKURSIE PLASTYCZNYM!

          • 16 grudnia 2022 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Kartki Bożonarodzeniowe Gminy Zamość 2022”, a także spotkanie z niespodziewanym gościem – Mikołajem, który dla dzieci był wielkim zaskoczeniem.    Konkurs ten organizowany był w tym roku po raz 18. Wpłynęło na niego 571 prac. Podczas spotkania można było oglądać wystawę wszystkich prac nagrodzonych i wyróżnionych. Spośród 74 nagrodzonych prac plastycznych, prace naszych uczniów zostały wyróżnione, w tym jedna z uczennic otrzymała wyróżnienie specjalne. Wszyscy nagrodzeni dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

            Wyróżnienie specjalne otrzymała Klaudia Puhacz z klasy VII.

            Wyróżnienia otrzymali:

            Alicja Soroka, Lena Bondyra z oddziału przedszkolnego 5-6latków (opiekun Marta Ziemińska)

            Ewa Kobel i Natalia Olech z klasy I (opiekun Marzena Krzyszczuk)

            Maja Karchut z klasy II (opiekun Alina Korneluk)

            Martyna Naworol, Maja Rycyk z klasy III (opiekun Barbara Pyś) oraz Wiktor Ziemiński z klasy III (opiekun Marta Ziemińska),

             

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

          • O WIRUSIE GRYPY W KLASIE II i III

          • Uczniowie klasy II i III w ramach realizowanego OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU ZWALCZANIA GRYPY rozmawiali na temat ,,Co zrobić, aby się nie zarazić? – o wirusie grypy oraz higienie”. Celem zajęć było: zwrócenie uwagi czym jest grypa i jakie niesie zagrożenie, poznanie metod leczenie i zapobiegania, zapoznanie się z zasadami postępowania w razie kataru i gorączki oraz kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych.
            Dzieci oglądały prezentację multimedialną przedstawiająca różnice między przeziębieniem a grypą, dowiedziały się czym są wirusy i jak się rozprzestrzeniają, a także dlaczego szczepimy się przeciw grypie. Zwrócono także uwagę na konieczność dbania o higienę. Na koniec zajęć uczniowie wykonali plakaty związane  z omawianymi treściami.

          • ŚWIĄTECZNE KODOWANIE w KLASIE III

          • W ramach zajęć  z kodowania i programowania uczniowie klasy III wykonali ozdoby choinkowe przy użyciu koralików PYSSLA. Dzięki koralikom można uwolnić swoją wyobraźnię i stworzyć małe dzieła sztuki. Ogromną zaletą układanki jest to, że zapewnia mnóstwo kreatywnej zabawy, ćwiczy koncentrację uwagi oraz usprawnia motorykę małą, która odgrywa ogromną rolę w rozwoju dzieci w  wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W czasie zajęć uczniowie samodzielnie projektowali ozdoby. Trzecioklasiści swoją kreatywność rozwijali pod czujnym okiem pani Marty Ziemińskiej, która prowadzi zajęcia z  kodowania i programowania.

          • PIERNIKOWE CUDA U PIERWSZAKÓW

          • Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w klasowych warsztatach tworzenia piernikowych dekoracji. Wszyscy mieli doskonałą okazję na to, by wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić ciasteczka według własnego pomysłu. Z zaangażowaniem malowali pierniczki kolorowym lukrem, pisakami ozdobnymi,  ozdabiali posypkami, koralikami i cukiereczkami. Zadanie to sprawiło uczniom wiele radości i wzmocniło koleżeńskie relacje. Każdy pierniczek był piękny i niepowtarzalny, a przy tym bardzo apetyczny.  Tak przygotowane pierniczki zagoszczą  na naszym wigilijnym stole. Pierwszoklasiści pracowali pod czujnym okiem wychowawczyni pani Marzeny Krzyszczuk oraz pedagog pani Agaty Sierak.

            Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie i dostarczenie  wszystkich potrzebnych produktów do wypieku ciastek.

          • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

          • Od 12-go grudnia 2022r. przez kolejne 7 dni trwał w naszej szkole chaytatywny kiermasz ozdób świątecznych. Jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów i ich rodziców. Ozdoby na kiermasz przygotowali głównie uczniowie kl. VIII pod kierunkiem pani Doroty Wybranowskiej, pani Marta Ziemińska oraz pani Marzena Krzyszczuk. Dyżury przy sprzedaży dekoracji pełnili uczniowie klas V-VIII. Dochód z kiermaszu wyniósł: 1216zł. Połowa kwoty zostanie przekazana na rzecz pacjentów Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych, druga połowa zasili konto Caritas na rzecz odbudowy szkół w Syrii w ramach akcji "Szkoła-Szkole". Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą szlachetną inicjatywę. 

             

          • ZABAWA SŁOWAMI w KLASIE 1

          • Czytanie jest podstawową umiejętnością każdego człowieka. Aby ją w pełni osiągnąć potrzeba dużego wysiłku ze strony osób uczących się, a zwłaszcza dzieci. Najlepszym sposobem do zapoznania się z literami, a następnie do czytania jest zabawa. Okres przedświąteczny, choć bardzo pracowity, nie jest przeszkodą, a wręcz przeciwnie, staje się  możliwością do szlifowania czytania. Do takiej właśnie  pracy przystąpili uczniowie klasy pierwszej, którzy za pomocą zadań interaktywnych stworzonych w aplikacji Wordwall, bawili się słowami. Zajęcia w ramach projektu Lekcja ENTER prowadziła pani Marzena Krzyszczuk.

          • O WIRUSIE GRYPY oraz HIGIENIE w KLASIE 1

          • W ramach działań promujących profilaktykę zdrowotną uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy pod tytułem „Co robić, aby się nie zarazić?” - o wirusie grypy oraz higienie. Lekcje te miały na celu wsparcie  dzieci w wieku wczesnoszkolnym  w rozwijaniu wiedzy na temat grypy i zagrożeń z nią związanych, a także kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych i propagowanie zachowań prozdrowotnych, zwrócenie uwagi na to, czym jest grypa i jakie niesie zagrożenia, poznanie metod leczenia i zapobiegania jej oraz zasad postępowania w razie kataru, gorączki.

            Uczniowie, po zapoznaniu się z bohaterami zajęć, burzy mózgów związanej z objawami choroby, obejrzeniu prezentacji, przystąpili do tworzenia prac plastycznych, które były jednocześnie obrazowym podsumowaniem zajęć. Miejmy nadzieję, że nawyki dbania o higienę i zdrowie pozostaną z uczniami na długo. 

            Zajęcia prowadziła pani Marzena Krzyszczuk.

          • PROJEKT Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE 5

          • Uczniowie klasy piątej, zafascynowani lekturą „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara, wzięli udział w projekcie edukacyjnym z języka polskiego i wykonali makiety przedstawiające tytułowy Plac Broni. Prace wykonane zostały w grupach bądź indywidualnie. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie i rozmieszczenie poszczególnych elementów tak,  aby powstały plac był  wiernym odwzorowaniem  tego, który widzimy oczami wyobraźni w trakcie czytania książki. Uczniowie spisali się na medal, a jednocześnie wykazali się niebywałą wyobraźnią, wykorzystując przeróżne materiały do budowy  makiet m.in. patyki, pudełka, plastelina, klocki lego, nakrętki, bibuła, mech, gałązki  itp.  Dzięki temu wszystkie prace są bardzo piękne i dokładne, zawierają niezbędne szczegóły: kamienicę, budkę Słowaka, sągi drewna, piasek, tartak, flagi, a także bohaterów lektury. Gratulujemy uczniom wspaniałej wyobraźni i pracowitości!

            Nad realizacją przedsięwzięcia czuwała pani Marzena Krzyszczuk.

          • NAGRODZONE w PRZEGLĄDZIE PRAC PLASTYCZNYCH

          • W Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu odbyło się uroczyste podsumowanie, otwarcie wystawy i wręczenie nagród dla uczniów uczestniczących w XIX Przeglądzie Prac Plastycznych „Śladami Aleksandry Wachniewskiej, malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza”, pt.: „sto dwadzieścia odcieni jesieni w 120. rocznicę urodzin malarki”.
            Z naszej szkoły nagrody otrzymały: z klasy VII - Klaudia Puhacz, z klasy IV - Gabriela Sachajko oraz z klasy V - Magdalena Kudyk, Paulina Puhacz, Natalia Czerniak, Zuzanna Kukiełka i Julia Zielonka.

            Na wystawę nadesłano 1355 prac plastycznych z 68 placówek oświatowych. Dzieła wykonane zostały różnymi technikami i  w ciekawy sposób prezentują całą paletę odcieni jesieni. Ową ekspozycję można zwiedzać do 28 lutego 2023 roku w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego.

            Wielkie gratulacje dla młodych malarek, które pracowały pod kierunkiem pani Aliny Korneluk.

          • PIOTREK SZPINDOR AWANSOWAŁ

          • Z wielką radością informujemy, iż uczeń naszej szkoły - Piotr Szpindor z klasy 8 zakwalifikował się z matematyki i biologii do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2022/2023.

            Na co dzień Piotrek pracuje pod kierunkiem pani Anny Piłat - nauczycielki matematyki oraz pani Alicji Mazur - Klimko - nauczycielki biologii.

            Serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki w II etapie, a także życzymy awansu do eliminacji wojewódzkich!​​​​​​

          • „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI” – ŚWIĄTECZNA SESJA ZDJĘCIOWA

          • Uczniowie klasy 6 wzięli udział w świątecznej sesji fotograficznej. Najpierw złożyli sprzęt oświetleniowy, wybrali miejsce do wykonania zdjęć oraz zapoznali się z podstawami wykonania fotografii. Następnie robili sobie nawzajem zdjęcia. Dzięki  świątecznej dekoracji w holu naszej szkoły, zdjęcia wyszły naprawdę dobrze. Na kolejnej lekcji z informatyki będą przerabiać zdjęcia w programie GIMP. Podczas realizacji sesji uczniowie wykorzystali sprzęt oświetleniowy oraz fotograficzny zakupiony w ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki temu przedsięwzięciu, można było już poczuć magię nadchodzących Świąt. Zajęcia odbyły się w ramach lekcji informatyki, a poprowadziła je pani Marta Bil.

             

          • BEZPIECZNE ZABAWY ZIMĄ

          • Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w okresie zimy, w klasach I-III odbyły się zajęcia na temat „Bezpieczne zabawy zimowe”. W związku z tym dzieci  obejrzały filmik edukacyjny ,,Bezpieczna zima”, rozmawiały na temat oglądanych treści oraz wykonały plakaty. Przypomniano także ważne telefony alarmowe i kogo w razie kłopotów poprosić o pomoc. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tych zajęciach, zadawały  mnóstwo pytań, a także opowiadałyo własnych doświadczeniach.

            A oto niektóre podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych:

            • Pamiętajcie o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w czasie zimowych zabaw
              z kolegami, na stoku czy na lodowisku!
            • Nie  ślizgajcie się na skutych lodem rzekach i stawach oraz nie zjeżdżajcie z górek znajdujących się blisko ulic i rzek!

            Na koniec warto podkreślić też, że zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu to sprawa priorytetowa, ale należy również pamiętać o czerpaniu radości z zimowej aury.

             

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA oraz PRAW CZŁOWIEKA

          • Wszyscy mamy swoje prawa. Jest to zapisane i zagwarantowane w wielu dokumentach polskich i międzynarodowych. Kiedy mówimy o prawach człowieka, pamiętamy też oczywiście o dzieciach. Przestrzeganie tych praw wydaje się być czymś naturalnym, są jednak dziś miejsca na świecie, gdzie dzieci cierpią głód, zmuszane są do niemal niewolniczej pracy, żyją w ciągłym zagrożeniu wojen i chorób, wychowują się bez rodziców, nie mają szans na normalną edukację. Dramatyczne wydarzenia z ostatnich miesięcy pokazują, jak krucha jest pewność, że wspomniane prawa zawsze będą przestrzegane. Dlatego przy okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka oraz Dnia Praw Człowieka warto głośno mówić o konieczności ich obrony i przestrzegania. Temu poświęcony był apel przygotowany 12 grudnia przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pana Mirosława Trześniowskiego. Z prezentacji multimedialnej mogliśmy się dowiedzieć m.in., że dzieciom zagwarantowane są  wolność i nietykalność osobista, kontakt z rodziną, wypoczynek, dostęp do nauki i ochrony zdrowia. Obejrzany wspólnie film edukacyjny Barbary Łukowiak w bardzo przystępny sposób przybliżył niełatwą problematykę nawet najmłodszym uczestnikom apelu. Przy okazji przypomniano również, że młody człowiek musi pamiętać także o powierzonych mu obowiązkach. Dopiero to umożliwi jego harmonijny rozwój. Najważniejsze jest jednak to, żeby ustrzec się sytuacji, w której ktoś chciałby nam odebrać przysługujące nam prawa.

          • MULTIMEDIALNY KONCERT W ZAMOJSKIM DOMU KULTURY

          • 9 grudnia 2022r. dzieci z oddziału przedszkolnego 5-6 latki oraz uczniowie z kl. I-IV wyjeżdżali do Zamojskiego Domu Kultury na Multimedialny Koncert dla dzieci ,,Bajki Symfoniczne: Jaś i Małgosia oraz Stoliczku nakryj się”. W programie tego unikatowego koncertu znalazły się dwa wspaniałe poematy symfoniczne Mariusza Matuszewskiego ,,Jaś i Małgosia” oraz ,,Stoliczku nakryj się”, w których spotkały się: multimedialna animacja bajek na ekranie kinowym z doskonałą grą aktorską i Orkiestrą Symfoniczną na żywo, a wszystko pod dyrekcją maestro Tadeusza Wicherka. Koncert bardzo się podobał, zarówno tym młodszym, jak i starszym. Zadowoleni i z uśmiechem na ustach wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły.

          • SZOPKI BOŻONARODZENIOWE W KLASIE I

          • Gorący okres przedświąteczny sprzyja rozwijaniu kreatywności. W tym celu dnia 8 grudnia w klasie pierwszej zostały zorganizowane warsztaty bożonarodzeniowe. Zadaniem uczniów było malowanie gipsowej szopki. Jak się okazało, nie było to proste zadanie, bowiem wymagało wielkiego skupienia i ostrożności ze względu na delikatny materiał, z jakiego szopki są wykonane. Wszyscy z zapałem zaangażowali się w działanie, z którym poradzili sobie perfekcyjnie. W trakcie dekorowania można było zauważyć dużą koncentrację uczniów oraz radość i satysfakcję z wykonanych prac. Mali artyści, korzystając ze swojej wyobraźni, stworzyli piękne, kolorowe dzieła, obrazujące narodziny Jezusa w Betlejem.  Zapewne powstałe szopki zagoszczą na wigilijnym stole.

          • MIKOŁAJKI

          • ,,6 grudnia - jak dobrze wiecie,

            Święty Mikołaj chodzi po świecie.

            Dźwiga swój worek niezmordowanie

            i każde dziecko prezent dostanie.

            A kiedy rozda już te prezenty,

            wraca do nieba uśmiechnięty’’

            Mikołajki to szczególnie wyczekiwany dzień w roku przez wszystkich. To przedsmak nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, które uwielbiają dzieci oraz dorośli. Uczniowie, którzy przybyli w tym dniu do  szkoły, ubrani byli w czapki mikołajkowe i  czerwone stroje nawiązujące do zbliżających się wielkimi krokami najpiękniejszych świąt w roku. Magiczna melodia dzwoneczka sprawiła, że na wszystkich buziach pojawił się uśmiech, bo każdy wie, że tylko 6 grudnia jego dźwięk jest wyjątkowy, a to za sprawą Świętego Mikołaja. Najmłodsi, już od samego rana, doskonalili repertuar, jaki przygotowali wspólnie z paniami na przybycie tak niezwykłego gościa. Mikołaj swoją wizytę rozpoczął od odwiedzin w klasach starszych, następnie udał się do naszych najmłodszych pociech. Radości ze spotkania było co niemiara. Przedszkolaki pięknie zaprezentowały się przed Mikołajem, pamiętając, żeby złożyć mu życzenia imieninowe. Na zakończenie spotkania dzieci z grup przedszkolnych wykonały wspólną pamiątkową fotografię przy choince.

          • WARSZTATY PLASTYCZNO-TECHNICZNE W KLASIE II i III

          • Okres przedświąteczny sprzyja m.in. rozwijaniu wyobraźni i kreatywności. W tym celu uczniowie klasy II i III uczestniczyli w warsztatach plastyczno-technicznych, w czasie których wypełniali kolorem szopkę bożonarodzeniową z gipsu ceramicznego. Dało to uczniom  wiele radości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Mogli oni rozwijać swój potencjał artystyczny oraz spędzić czas w radosnej i twórczej atmosferze.

          • PROJEKT Z "AKADEMIĄ ..."

          • Uczniowie klasy IV w ostatnim czasie przeżywali spotkanie z lekturą „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy.  Z wielkim zainteresowaniem śledzili przygody Adasia, szpaka Mateusza i oczywiście niezwykłego profesora Ambrożego Kleksa. Zainspirowani ową lekturą stworzyli, w ramach projektu edukacyjnego z języka polskiego,  budynek akademii.                  

            Wszyscy do tematu podeszli bardzo ambitnie i profesjonalnie.  Prace zostały wykonane według własnych projektów uczniów. Dzięki temu, prace nie są jednakowe, każda budowla jest piękna, kolorowa i niepowtarzalna. Nad całym przedsięwzięciem czuwała pani Marzena Krzyszczuk – nauczycielka j. polskiego.           

             Gratulujemy efektów!

             

          • SPOTKANIE PIERWSZOKLASISTÓW Z MIKOŁAJEM

          • 6 grudnia klasę I odwiedził Mikołaj. Został On miło przywitany przez uczniów, a następnie zaproszony na honorowe miejsce przy kominku. Dzieci wspólnie  zaśpiewały piosenkę, a następnie otrzymały prezenty. Na koniec  stanęliśmy do pamiątkowego zdjęcia.

            Pomimo tego, że Mikołaj musiał nas opuścić, uczniowie nie zakończyli na tym świętowania. Tańczyli jeszcze do zimowych piosenek, odkodowali głowę Mikołaja na macie oraz przy wykorzystaniu interaktywnej planszy do kodowania.

            Zapewne ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

          • PRZYGOTOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW NA SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

          • Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki. Każde dziecko wie, że jest to dzień, kiedy nocą św. Mikołaj pojawia się w każdym domu i zostawia w nim prezenty dla najmłodszych. Aby ten zacny Gość o nikim nie zapomniał, uczniowie z klasy pierwszej wraz z wychowawczynią panią Marzeną Krzyszczuk oraz panią pedagog Agatą Sierak postanowili dobrze się do tego dnia przygotować. Do wykonania mieli mnóstwo zadań. Pierwszym z nich było, oczywiście, napisanie listu do św. Mikołaja. Wbrew pozorom, nie było to proste zadanie, bowiem każde z dzieci zdawało sobie sprawę z tego, że „Mikołaj wszystko widzi” i wie kto i na jaki prezent zasłużył. Kolejnym krokiem, przybliżającym ich do spotkania, było przygotowanie miejsca w klasie, do którego zaproszą  Mikołaja. Z wielkim zaangażowaniem tworzyli więc ozdoby choinkowe, stroili choinkę, kleili kominek, kolorowali i zawieszali skarpety, ozdabiali sweterki i mocowali je na sznurku, a także tworzyli postacie Mikołaja i jego pomocnika Skrzata. W trakcie wszystkich swoich zadań nie zabrakło również czasu na naukę piosenki o Mikołaju.

            Mamy nadzieję, że trud włożony w przygotowania nie pójdzie na marne i Mikołaj nas odwiedzi niebawem.

          • SUKCESY PLASTYCZNE: EWY, KLAUDII, MAGDY I PAULINY

          • 30 listopada 2022 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie  XIV Edycji Konkursu Plastycznego „Poezja i Bajka Słowem i Pędzlem Malowana” pod patronatem Wójta Gminy Zamość. Tegorocznym zadaniem uczestników było stworzenie pracy obrazującej tekst wybranego poety lub pisarza polskiego, odnoszący się do kręgu tematycznego: książka, czytelnik, biblioteka oraz „Rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego”. Wśród osób oceniających prace uczestników znaleźli się Zofia Kosiorek Poździk, Robert Gomułka oraz Elżbieta Stankiewicz. Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Zamość z siedzibą w Mokrem.

            Wśród nagrodzonych znalazły się nasze cztery uczennice.

            Kategoria klasy I-III

            nagroda - Ewa Kobel - nauczyciel Marzena Krzyszczuk

            Kategoria klasy IV-VI

            Wyróżnienia - Magdalena Kudyk, Paulina Puhacz - nauczyciel Alina Korneluk

            Kategoria klasy VII

            II nagroda – Klaudia Puhacz - nauczyciel Alina Korneluk

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

          • SPOTKANIE Z TWÓRCZOŚCIĄ ZBIGNIEWA DMITROCY

          • Uczennice z naszej szkoły: Ewa Kobel, Klaudia Puhacz, Magdalelna Kudyk oraz Paulina Puhacz miały przyjemność uczestniczenia w spotkaniu ze znakomitym poetą, pisarzem i satyrykiem, pochodzącym z naszego regionu, Zbigniewem Dmitrocą.  Pan Zbigniew jest autorem ponad stu książek, większość z nich skierowane są do najmłodszych czytelników, do dzieci. Poza tym napisał wiele satyr, liryki dla dorosłych oraz dramat, a także przetłumaczył z języka rosyjskiego mnóstwo wierszy. Pisarz zaprezentował słuchaczom kilka swoich książek, wspomniał o serii książeczek edukacyjnych zachęcających najmłodszych do czytania oraz książek o polskich muzykach.

            Spotkanie to było dla naszych uczennic świetną okazją do bliższego poznania pisarza , a także zarażenia się pasją tworzenia i czytania książek. Organizatorem tego wydarzenia była Gminna Biblioteka w Mokrem.