• DYKTANDO Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

          • Jedną z form uczczenia w naszej szkole Święta Niepodległości było zorganizowanie już po raz drugi Dyktanda Niepodległościowego. Uczniowie zostali podzieleni na kategorie klas IV-VI oraz VII-VIII. Wykorzystane zostały teksty z X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego. Jeden dotyczył historii pieśni „Rota” do słów Marii Konopnickiej, drugi opowiadał o tajnym nauczaniu w różnych okresach dziejów Polski. Tak więc oprócz możliwości sprawdzenia swojej znajomości zasad ortografii i interpunkcji, dyktanda umożliwiały poznanie ciekawych faktów z ojczystej historii. Przy ocenie prac wzięto pod uwagę kryteria wspomnianego ogólnopolskiego konkursu. Poprzeczka była zawieszona wysoko. Spośród uczniów klas IV-VI nikomu nie udało się osiągnąć progu uprawniającego do zajęcia miejsca na podium. Najbliżej tego była uczennica klasy VI Sylwia Sołoducha. Wśród uczniów starszej kategorii wiekowej trzecie miejsce zajęła Weronka Bochenko, drugie zaś Klaudia Puhacz, obie uczennice reprezentujące klasę VII. Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie im gratulujemy, a pozostałym życzymy powodzenia w następnych konkursach ortograficznych.

          • SZKOŁA DO HYMNU

          • Jednym z ważnych punktów obchodów Święta Niepodległości jest udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Już piąty raz nasza szkoła uczestniczyła we wspólnym śpiewaniu hymnu narodowego. O godzinie 11:11 wszyscy od przedszkolaków po ósmoklasistów oraz pracowników naszej szkoły odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka  Dąbrowskiego”. Chóralny śpiew wypadł znakomicie i każdy odczuł podniosłą atmosferę, nieodłączny element obchodów Święta Niepodległości.

          • CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ ?

          • W czwartek 10 listopada nasza szkoła w rozmaity sposób uczciła przypadające następnego dnia Święto Niepodległości. Uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki wzięli udział w transmisji internetowej koncertu edukacyjnego „Co to jest niepodległość?”. Podczas wspólnej interaktywnej nauki dzieci nie tylko dowiedziały się wielu ważnych informacji ilustrowanych piosenkami, ale również mogły odpowiadać na pytania, śpiewać, maszerować i naśladować. Prowadząca w przystępny sposób wyjaśniała czym jest niepodległość, opowiadała o Józefie Piłsudskim, walkach legionistów, symbolach narodowych. Towarzyszący jej muzyk nie tylko akompaniował podczas śpiewu, ale opowiedział też o swoim instrumencie, trąbce i sygnałach wojskowych.

            Należy dodać, że Koncert poprowadziła niesamowita Patrycja Lipińska - autorka piosenek dla dzieci, oraz muzycznych programów edukacyjnych dla przedszkoli i szkół.

            https://www.facebook.com/PatrycjaLipinskadlaDzieci

            Gościnnie wystąpił - Trębacz Teatru muzycznego Roma.

          • #SZKOŁA PAMIĘTA

          • Klasa II wraz ze swoją wychowawczynią panią Wiesławą Gawlik uczciła pamięć wszystkich tych, którzy przelali krew w walkach o niepodległość. Uczniowie udali się pod pomnik poległych żołnierzy Armii Krajowej, gdzie zapalili znicz oraz zmówili modlitwę za zmarłych bojowników o wolność.

          • EWA, NATALKA, PAULINKA ORAZ ZUZIA LAURETKAMI KONKURSÓW PATRIOTYCZNYCH

          • W dniu 9 listopada 2022 roku  w CKF "Stylowy" w Zamościu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy: historyczny „Wolna – Niepodległa”, przeznaczony dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, a także plastyczny „Kolory Niepodległości”, skierowany do przedszkoli oraz uczniów klas I-IV szkoły podstawowej. W konkursach wzięli udział uczniowie ze szkół powiatu biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego oraz miasta Zamość. Łącznie do konkursu przystąpiło ponad 2125 dzieci oraz młodzieży. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono 95 laureatów oraz przyznano 100 wyróżnień.

            Głównym organizatorem konkursu był Tomasz Zieliński - poseł na Sejm RP, zaś współorganizatorami: Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. Honorowy patronat nad konkursami objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

            Celem tego przedsięwzięcia było uczczenie kolejnej już rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, kształtowanie postaw patriotycznych, pogłębianie wiedzy historycznej, popularyzacja wśród uczniów tematyki historycznej związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

            Wśród laureatów nagrodzonych na gali podsumowującej znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. W konkursie plastycznym została nim uczennica klasy pierwszej Ewa Kobel zaś w konkursie historycznym uczennice klasy piątej Paulina Puhacz oraz Zuzanna Kukiełka, które napisały wiersze. Gratulacje należą się również Natalce Olech z klasy pierwszej, która znalazła się wśród osób wyróżnionych.

             Wszystkie uczennice pracowały pod kierunkiem pani Marzeny Krzyszczuk.

          • WSPARCIE DLA ZAMOJSKIEGO SCHRONISKA

          • Z okazji Dnia Kundelka w naszej szkole została zorganizowana zbiórka karmy dla psów i kotów ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu. Łączne zebraliśmy ok. 75 kilogramów smakołyków. Wśród przydatnych rzeczy znalazły się również: koce, smycze, szelki oraz miski na pokarm. Koordynatorem tego przedsięwzięcia były nauczycielki - pani Agnieszka Masalska oraz pani Marta Ziemińska.

            Wszystkim dzieciom, rodzicom oraz pracownikom szkoły, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt i postanowili przyłączyć się do naszej akcji, bardzo serdecznie dziękujemy.

          • Święto Niepodległości w klasach I - III

          • W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas I-III wraz ze swymi wychowawcami spotkali się na głównym korytarzu szkoły, aby uczcić ten wyjątkowy dla Polaków dzień. Uczniowie wysłuchali i obejrzeli ,,Koncert edukacyjny dla dzieci – "Co to jest Niepodległość?”. W ramach realizowanego Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”, trzecioklasiści przygotowali krótki apel, który przybliżył dzieciom tamte ciężkie czasy. Punktualnie o godzinie 11:11 wszyscy zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, przystępując do kolejnej już edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. W klasach uczniowie kolorowali ilustracje związane z obchodzonym świętem.

          • SUKCESY W GMINNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

          • 9 listopada 2022r., uczniowie naszej szkoły z klas I-VIII uczestniczyli w Gminnych Biegach Przełajowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod patronatem Wójta Gminy Zamość. Zawody odbyły się przy kompleksie sportowym ,,Moje boisko Orlik 2012” w Żdanowie. Głównym celem tej imprezy sportowej było uczczenie 104 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę,  propagowanie biegania, szczególnie wśród
            dzieci i młodzieży oraz umożliwienie współzawodnictwa sportowego w duchu ,,fair play” dla uczniów ze szkół z terenu Gminy Zamość. Nasi uczniowie walczyli bardzo dzielnie, zdobywając medale i dyplomy.
            Najlepsi z nich to:
            1. Aleksander Szpindor, klasa II – 1 miejsce
            2. Jan Szpindor, klasa IV – 1 miejsce
            3. Julia Ćwik, klasa IV – 1 miejsce
            4. Marcel Gmitrzuk, klasa VIII – 1 miejsce
            5. Szymon Kudyk, klasa VII – 3 miejsce
            6. Klaudia Puhacz, klasa VII– 5 miejsce

             

            Dzięki tym osiągnięciom, nasza szkoła zajęła 4 miejsce w Gminnych Biegach Przełajowych,
            w ogólnej klasyfikacji szkół za 2022r. i zdobyła Puchar Wójta Gminy Zamość.


            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
             

          • NAGRODZONE WIERSZE PAULINKI ORAZ ZUZI

          • A oto autorskie wiersze napisane przez nasze laureatki na regionalny Konkurs Historyczny "Wolna - Niepodległa":

             

            Paulina Puhacz

            „NIEPODLEGŁOŚĆ”

            Polska to jest niepodległy kraj,

            pełny życia i wolności.

            Ale kiedyś to nie było tak.

            Podczas zaborów Polska zniknęła z map.

            Przez sto dwadzieścia trzy lata nie było Jej,

            lecz dzięki żołnierzom i odważnym ludziom

            kraj nas wolny jest.

            I po dziś dzień tak jest.

             Teraz, co roku, jedenastego listopada,

            Obchodzimy święto ważne dla każdego Polaka.

            Święto, które wolność nam przynosi.

            Podczas niego niepodległość świętujemy

            I tych którzy polegli podczas licznych wojen wspominamy,

            tych, którzy zawsze będą w naszej pamięci-

            naszych bohaterów.

            Niektóre groby zapomniane zostały,

            ale na większości z nich znicze zapalamy,

            aby spoczywające tam osoby we wspomnieniach zostały.

            Dzięki nim w Polsce żyjemy,

            Z biało-czerwoną flagą świętujemy.

             

             

            Zuzanna Kukiełka

            „JAKA JEST POLSKA”

            Piękna Polsko!

            Zaszczyciłaś swą odwagą każdą Polkę i Polaka.

            Och Polsko!

            Ty stanęłaś do walki, Ty się odważyłaś.

            Ty zostałaś.

            Do dziś jesteś stanowcza i gotowa.

            Mam do Ciebie jedną prośbę - zostań na zawsze.

            Cierpiałaś  lecz wygrałaś.

            Byłaś przezroczysta lecz wróciłaś

            i już na zawsze zostałaś.

            Och Polsko!

            W naszych sercach na zawsze pozostaniesz.

            Proszę Cię o jedno

            byś niczego się nie bała,

            i żebyś Ty Polsko

            na zawsze była kochana.

             

             

          • "Z PNIÓWKA DO ARGENTYNY"

          • „Podróże kształcą” – to popularne stwierdzenie nie wymaga uzasadnienia. Cóż jednak zrobić, kiedy okoliczności nie pozwalają na razie spakować plecak czy walizkę i wyruszyć na wędrówkę? Można wtedy o cudzych podróżach poczytać, obejrzeć z nich relacje lub posłuchać opowieści podróżnika. 7 listopada uczniowie z klas 1-8 mogli odbyć podróż do Argentyny za sprawą pana Mateusza Chołody, który w niezwykle ciekawy sposób opowiedział im o swojej kilkunastodniowej wizycie w tym kraju. Opowieści towarzyszyły filmiki i zdjęcia wykonane w najciekawszych miejscach odwiedzonych przez pana Mateusza i jego żonę. Słuchacze mogli dowiedzieć się wielu interesujących faktów, obejrzeć przepiękne krajobrazy i miejsca, poznać obyczaje tego odległego kraju. Pan Mateusz starał się przy okazji sprawdzić wiedzę i umiejętności naszych uczniów, ćwicząc z nimi obliczanie skali czy odpytując z historii argentyńskiego futbolu. Szczególnie interesujące było to, że pan podróżnik przywiózł ze sobą różne pamiątki, w tym instrumenty i ubiory. Wszystkiego można było dotknąć, założyć, wybrani uczniowie mogli wspólnie pomuzykować a na zakończenie spotkania dziewczyny popróbowały swoich sił w tangu argentyńskim. Pan Mateusz w myśl zasady „bawiąc uczyć” opowiadał ze swadą, humorem, nie sposób się było podczas tego spotkania nudzić. A przede wszystkim bez ruszania się z miejsca wszyscy odbyliśmy fascynującą podróż do Argentyny.

          • #SZKOŁA PAMIĘTA.

          • Listopad to miesiąc pamięci o zmarłych oraz czas, kiedy Polacy obchodzą Święto Odzyskania Niepodległości. W związku z tym dnia 8 listopada uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią udali się pod pomnik poległych żołnierzy Armii Krajowej, znajdujący się nieopodal budynku szkoły. Uczniowie zapalili znicze oraz zmówili modlitwę w intencji poległych. 

          • KONKURS NA "NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC"- rozstrzygnięty!

          • Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Dlatego w naszej szkole został ogłoszony konkurs na wykonanie „Najpiękniejszego Różańca”. Adresatami byli uczniowie klas III – VIII. Uczestnicy konkursu do wykonania swoich różańców wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z kasztanów, makaronu, sznurka, jarzębiny, koralików, klocków Lego, kamyczków, itp. Pomysłowość i oryginalność prac była niesamowita. Komisja konkursowa wyłoniła laureata – została nim Lena Kołtun z klasy IV. Na szczególne wyróżnienie zasługują też różańce wykonane przez: Nikolę Dziadko kl. III, Bartka Szostaka kl. III, Zofię Ziemińską kl. VIII, Oskara Jargieło kl. III, Jana Stawarskiego kl. III. Wystawa prac konkursowych została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

            Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy!

          • ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK u 4 LATKÓW

          • W grupie Sówki obchodzony był Światowy Dzień Mycia Rąk, którego celem jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu dokładne mycie rąk. W grupie 4-latków odbyły się rozmowy na temat zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do organizmu poprzez brudne ręce. Wraz z wychowawczynią omówiły schemat mycia rąk, oraz zastosowaly go w praktyce. Następnie przedszkolaki obejrzały film edukacyjny dotyczący wirusów i zarazków. Wiele radości sprawiło im wykonanie eksperymentu, który pokazał jak wirusy i zarazki boją się czystych rąk i mydła. Zajęcia prowadziła pani Agnieszka Masalska.

          • SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

          • W tygodniu  poświęconym  zdrowiu nasze przedszkole odwiedziła pani Karolina Godziszewska, która zawodowo zajmuje się ratownictwem medycznym, a prywatnie jest mamą Zosieńki z grupy Skrzaty. Pani ratownik opowiedziała o swojej pracy,  utrwaliła z dziećmi  numery alarmowe, pokazała jak prawidłowo zakłada się chustę trójkątną. Skrzaty pod czujnym okiem specjalisty wykonywały pomiary przy użyciu pulsoksymetru, słuchały bicia serca - używając  stetoskopu oraz obserwowały wykonywanie  pomiaru ciśnienia. Na zakończenie spotkania Skrzaty miały przyjemność zobaczyć profesjonalne wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Karolinie za poświęcony czas oraz przeprowadzenie interesujących i edukacyjnych zajęć.

          • #SZKOŁA PAMIĘTA. TRZECIOKLASIŚCI PORZĄDKUJĄ GROBY

          • Z końcem października wszyscy wybierają się na groby, aby je uporządkować. Nie zapomnieliśmy o tym i my. W ramach działalności szkolnego wolontariatu, 27 października 2022r. trzecioklasiści wraz ze swoją wychowawczynią panią Barbarą Pyś wybrali się na CMENTARZ PARAFIALNY w Zamościu w celu uporządkowania grobów, gdzie pochowani są żołnierze polegli podczas II wojny światowej. Dzieci z wielką ochotą pracowały, uprzątnęły liście z żołnierskich mogił, pozamiatały wokół grobów. Na koniec zapaliły znicze i pomodliły się.
            Pamiętajmy o żołnierzach poległych za Polskę, to nasz patriotyczny obowiązek!

          • CODEWEEK 2022 U PRZEDSZKOLAKÓW

          • CodeWeek to czas, kiedy promowana jest idea programowania i kodowania, w ramach której europejskie państwa ,,ścigają’’ się w liczbie zorganizowanych działań. Polska jest jednym z jej liderów - w ubiegłym roku zajęła 3 miejsce w rankingu, wykonując 15 tysięcy różnych inicjatyw związanych z kodowaniem i programowaniem. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku najmłodsza społeczność naszej szkoły przystąpiła do tego przedsięwzięcia, rozwiązujac zadania, mające na celu naukę przez zabawę, rozwijanie logicznego i algorytmicznego myślenia. Zajęcia w grupach przeprowadziły: pani Marta Ziemińska i pani Agnieszka Masalska.

          • WYJAZD DO KINA

          • 26 października dzieci z oddziału przedszkolnego 5-6 latki oraz uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami wybrali się do Kina Stylowy w Zamościu na film „Kopciuszek i Kamień Życia”. Dzieci miały okazję uczestniczyć wraz z bohaterami filmu: Kopciuszkiem, początkującą czarodziejką oraz dwiema rozgadanymi myszami w pełnej przygód, cudów i niebezpieczeństw wyprawie do dalekich krain. Przyjaciele bowiem chcąc odczarować zamienionego w gryzonia księcia Alexa, próbowali różnych magicznych zaklęć, a kiedy te nie przyniosły  oczekiwanego rezultatu, dowiedzieli się, że jedynym  sposobem na przywrócenie mu ludzkiej postaci jest odnalezienie legendarnego Kamienia Życia. Nie było to łatwe, ale jak się okazało przyjaźń, odwaga, współdziałanie i poświęcenie  są warunkiem koniecznym do osiągnięcia wspólnych celów oraz przezwyciężenia największych trudności.

          • DZIEŃ PAPIESKI

          • 20 października 2022r. odbył się w naszej szkole apel  poświęcony Wielkiemu Polakowi – Janowi Pawłowi II. Wspominaliśmy życie i działalność Papieża oraz Jego nauczanie z racji przypadającego 16 października  XXII Dnia Papieskiego. W tym roku Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem „Blask prawdy”. Jest to tytuł, a zarazem pierwsze słowa encykliki Jana Pawła II z 1993 roku o „Blasku prawdy” (Veritas splendor).  Dziesiąta encyklika Papieża Polaka traktuje o niektórych podstawowych problemach nauczania moralnego Kościoła. Papież  podkreśla w niej, że jedynie blask Prawdy, którą jest Jezus, może oświecić umysł tak, by człowiek mógł odkryć sens swojego życia i powołania oraz odróżnić dobro od zła. Jest to niezwykle ważne przesłanie dla młodych ludzi, którzy powinni budować swoje życie na mocnych fundamentach, jak to czynił Święty – Jan Paweł II. Uczniów klasy 7 i 8 do apelu przygotowała p. Wiesława Gawlik, za oprawę muzyczną odpowiedzialny był  p, Piotr Szymański.

             

          • DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW U TRZYLATKÓW

          • 19 października 2022r. dzieci z grupy Misie obchodziły Dzień Warzyw i Owoców. Z tej okazji wspólnie z panią Moniką Szeląg-Margułą oraz panią Anną Karchut- Farion przygotowały sałatkę wielowarzywną, która smakowała wyśmienicie. 

             

          • ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

          • Światowy Dzień Mycia Rąk był niecodzienną okazją, aby własnoręcznie wykonać pachnące mydełka, które sprawią, że mycie rąk stanie się przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem każdego Skrzata. Warsztaty mydlarskie pozwoliły starszakom przenieść się w pachnący świat mydła. Dzieci samodzielnie barwiły masę glicerynową, którą następnie wypełniły silikonowe foremki z bajkowymi postaciami – Kubusia Puchatka oraz Myszki Miki. Kolejnym etapem było dekorowanie rękodzieła suszonymi polnymi kwiatami oraz lawendą. Warsztaty  poprzedzone były eksperymentem, dzięki któremu dzieci na własne oczy zobaczyły, z jaką łatwością przenoszą się wirusy i bakterie. Dowiedziały się również, że nie płyny do dezynfekcji, a właśnie mydło sprawia, że wirusy i bakterie nie mają żadnych szans na przetrwanie. Warsztaty dla dzieci  poprowadziła pani Marta Ziemińska.

             

          • ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA U SKRZATÓW

          • 18 października w grupie 5 i 6-latków obchodzony był Światowy Dzień Chleba. Podczas zajęć dzieci poznały etapy produkcji pieczywa oraz jego rodzaje, oglądając film edukacyjny Piekarz. Ponadto starszaki przeniosły się do czasów, kiedy uprawa zbóż oraz praca na roli nie była tak zmechanizowana jak w obecnych czasach. Jak ciężka była to praca, mogły się przekonać, uczestnicząc w ćwiczeniach gimnastycznych, przedstawiających czynności wykonywane podczas prac polowych. Dzieci miały również okazję osłuchać się ze słownictwem, jakie było używane dawniej przez rolników  (mendle, siewka, kośnicy, powrósło itp.) oraz narzędziami potrzebnymi do wysiewu  czy zbioru zboża. Podsumowaniem tegorocznego obchodu Dnia Chleba u Skrzatów było przygotowanie pysznych mini kanapek w wersji wytrawnej jak i słodkiej z wykorzystaniem różnego rodzaju pieczywa.                                                    

          • KLASA VIII NA KRĘGLACH

          • 17 października 2022r. ósmoklasiści z wychowawczynią, panią Dorotą Wybranowską, wybrali się na kręgle do  Malinowej Sali w Wólce Panieńskiej. Wyjazd zorganizowano w ramach obchodów klasowego Dnia Chłopaka. Transport zapewniły: mama Magdaleny Małek oraz mama Alicji Krępińskiej. Rywalizacja wśród uczniów na torze była bardzo ekscytująca. Po wysiłku fizycznym uczniowie posilili się zamówionymi pizzami. Wspólna zabawa i mile spędzony czas był dla ósmoklasistów relaksem i wpłynął na lepszą integrację grupy. 

          • 4 LATKI OBCHODZĄ DZIEŃ CHLEBA

          • 17 października 2022r. 4-latki z grupy Sówki obchodziły Dzień Chleba. Poznały  etapy powstawania chleba, skąd  bierze się mąka oraz jakie są jej rodzaje. Dzieci po raz kolejny zabawiły się w  małych kucharzy i przyrządziły kanapki ozdabiając je zdrowymi , kolorowymi warzywami. 

          • TYDZIEŃ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA U 4- LATKÓW

          • Grupa Sówki przez cały tydzień rozmawiała o zdrowym stylu życia. Dzieci dowiedziały się jakie produkty są potrzebne i zdrowe dla organizmu człowieka oraz jakich powinniśmy unikać. Na podsumowanie tygodnia Sówki wcieliły  się w małych kucharzy. Wspólnymi siłami wraz z panią Agnieszką Masalską oraz z panią Jolą Małek przyrządziły sałatkę warzywną. 

             

        • ZA TRUD, POŚWIĘCINIE, ZA SERCE...
          • ZA TRUD, POŚWIĘCINIE, ZA SERCE...

          • Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela to najważniejsze polskie święto ludzi związanych z oświatą. Daje ono możliwość dostrzeżenia i docenienia trudu wielu osób pracujących z uczniami. W dniu 14 października akademię z tej okazji przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pana Mirosława Trześniowskiego. O oprawę muzyczną zadbał pan Piotr Szymański. Występujący uczniowie do podziękowań i życzeń dla pani dyrektor, wszystkich nauczycieli oraz pracowników obsługi dołączyli odpowiednio dobrane wiersze i piosenki. Wkrótce potem za pamięć, życzenia i przygotowaną część artystyczną podziękowała pani dyrektor. W krótkim przemówieniu przypomniała historię obchodzonego właśnie święta. Podkreśliła wyjątkowe starania wszystkich pracowników szkoły, by nauczanie i wychowanie było na wysokim poziomie, a uczniowie czuli się w naszej szkole dobrze. Wyraziła przy tym wdzięczność nauczycielom i pracownikom obsługi za ich pracę oraz złożyła im od siebie serdeczne życzenia. Część oficjalną zakończyła delegacja Rady Rodziców. Panie Katarzyna Figura i Anna Włoch wręczyły na ręce pani dyrektor wspaniały tort, podziękowały za codzienny trud w pracy z dziećmi oraz złożyły życzenia samych sukcesów w przyszłości.

          • "ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM UCZNIEM, DBAĆ O HONOR SWOJEJ SZKOŁY..."

          • 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci z  klasy pierwszej na uczniów, a tym samym  włączenia ich do społeczności szkolnej. W tym roku wydarzenie to miało miejsce w wyjątkowym dniu – Dniu Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział dyrektor szkoły pani Alina Korneluk, rodzice, nauczyciele, uczniowie klasy I wraz z wychowawcą oraz młodsi koledzy z oddziału przedszkolnego.        Pierwszaki zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne zarówno w języku polskim jak i angielskim. Wszyscy obecni zgodnie potwierdzili, że pierwszoklasiści zdali swój pierwszy egzamin na szóstkę. Doniosłym momentem uroczystości było wprowadzenie sztandaru, odśpiewanie hymnu, a następnie  złożenie przez dzieci ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor przy pomocy wielkiego ołówka.  Uczniowie obiecali być dobrymi uczniami, dbać o honor swojej szkoły i klasy, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli i przełożonych,  wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka. Od tej pory pierwszaki zrozumieli powagę sytuacji i fakt, że „czas rozwinąć skrzydła”. Pani dyrektor podziękowała uczniom za udany występ, pogratulowała oficjalnego dołączenia do szkolnej społeczności i życzyła samych sukcesów.  Następnie przekazała dzieciom dyplomy, medale oraz książki. Rodzice również podarowali swoim pociechom pamiątki pasowania na ucznia. Na koniec wszyscy uczniowie wraz z wychowawcą, panią dyrektor oraz rodzicami stanęli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Życzymy naszym pierwszakom sukcesów w nauce i pięknych dni spędzonych w naszej szkole.                                                                                                                                                                                                                                              (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)