• GRATULACJE DLA KLAUDII

          • Uczennica klasy VIII - Klaudia Puhacz została laureatką etapu powiatowego w XXXI Diecezjalnym Konkursie Wiedzy o Biblii i Kościele 2023/2024 - „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Etap diecezjalny odbędzie się 18 kwietnia 2024r. Należy dodać, że uczennica przygotowywała się pod kierunkiem pani Wiesławy Gawlik.

            Serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

             

          • LAPBOOKOWE PROJEKTY W KLASIE II

          • Uczniowie klasy drugiej podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej mieli okazję zgłębić treść fascynującej lektury „Detektyw Pozytywka” oraz rozwijać swoją kreatywność poprzez tworzenie lapbooków. Lapbook to projekt, który angażuje uczniów w aktywne uczenie się poprzez tworzenie małych, kreatywnych książeczek lub folderów, zawierających różnorodne elementy związane z omawianym tematem.
            Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem pracowali nad swoimi lapbookami, wykorzystując różnorodne materiały plastyczne i kreatywne techniki. Tworzenie lapbooków nie tylko umożliwiło im lepsze zrozumienie treści lektury, ale także rozwijało umiejętności manualne, kreatywność oraz umiejętność pracy w grupie.
             

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

          • Dzień Języka Ojczystego przypada 21 lutego i został ustanowiony 17 listopada 1999 r. przez UNESCO po to, abyśmy wszyscy uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych. Należy pamiętać, że dbając o język, chronimy kulturę i tożsamość kulturową. Język polski zaliczany jest do grupy najtrudniejszych do nauki języków świata. Sprawia to skomplikowana gramatyka z mnóstwem wyjątków oraz szeleszczące zgłoski. Przekonali się o tym trzecioklasiści uczestnicząc w zabawach z językiem polskim. Poznali ciekawostki językowe, rozwiązywali zagadki, łamigłówki, rebusy, recytowali łamańce językowe. Dużym zainteresowaniem cieszyło się „dyktando biegane”. Wszystkie zadania wymagały uwagi, wysiłku umysłowego, kreatywności. Na koniec uczniowie doszli do wniosku, że język polski nie jest łatwy, ale należy go szanować i posługiwać się nim poprawnie, bo to zaszczyt mówić i pisać bezbłędnie w tak trudnym i pięknym języku.

          • JESTEŚMY BEZPIECZNI W SIECI

          • Internet, to źródło zabawy i wiedzy oraz narzędzie służące do komunikacji. Należy jednak wiedzieć, jak z niego bezpiecznie korzystać. Uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniach online , które miały na celu poszerzenie wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób dokonywać selekcji osób poznanych w sieci oraz dlaczego nie można udostępniać swoich danych w Internecie. Po zajęciach odbyły się rozmowy i pogadanki na tematy dotyczące bezpiecznego Internetu. Uczniowie rozwiązywali quizy, podczas których mogli sprawdzić swoją wiedzę. Spotkania online prowadziły przedstawicielki Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

          • DZIEŃ KOTA w PRZEDSZKOLU

          • 19 lutego w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Tego dnia dzieci z grupy Sówki upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez nałożenie zrobionych przez siebie kocich masek, natomiast najmłodsze przedszkolaki z grupy Smerfy pozowały do pamiątkowych zdjęć w kociej fotobudce. Wszystkie przedszkolaki oglądały filmy edukacyjne o tych tajemniczych zwierzętach, tworzyły prace plastyczne, rozwiązywały zagadki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają te zwierzęta. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach :"Uciekaj myszko ", „My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek” oraz konkursy „Kto szybciej wypije mleko”,„Zabawy z włóczką”, „Z jakiej bajki pochodzą te koty?”

            Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

          • WALENTYNKI

          • Dnia 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Walentego - patrona zakochanych. Zgodnie z tradycją SU zorganizował pocztę walentynkową. Uczennice klas starszych, Magdalena Kudyk i Weronika Bochenko, roznosiły po klasach przygotowane wcześniej walentynki. Adresatami sympatycznych życzeń byli nie tylko uczniowie ale także dyrekcja szkoły oraz nauczyciele. Część społeczności szkolnej ubrała się tego dnia na czerwono lub różowo, aby podkreślić swoim strojem charakter święta.  Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń, ciepłych słów i serdecznych życzeń. 

          • ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU Z NOWOCZESNYMI TECHNOLOGIAMI U 6-LATKÓW

          • Tym razem 6-latki miały okazję spróbować swoich sił w tworzeniu przestrzennych prac przy użyciu długopisów 3D. Efekt był zaskakujący! Młodzi artyści stworzyli karnawałowe pączki, które są nie tylko wspaniałą dekoracją, ale również przejawem ich kreatywności. Długopisy 3D dostarczyły dzieciom wiele radości i satysfakcji z własnego tworzenia, sprawiając, że zabawa edukacyjna stała się niezapomnianym doświadczeniem.

          • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE PRZEDSZKOLAKÓW

          • Ferie zimowe to dla wszystkich dzieci czas odpoczynku, oraz spędzania wolnego czasu w domu lub na wyjeździe. Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych, zapoznały się z zasadami zachowania bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Panie poszczególnych grup, przeprowadziły bardzo ciekawe i pouczające zajęcia tematyczne. Przedszkolaki wzięły udział w pogadance, oglądały kolorowe plansze dydaktyczne, rozwiązywały quizy oraz obejrzały filmy edukacyjne o bezpiecznych feriach zimowych. Podsumowaniem tematyki było wykonanie prac plastycznych. Życzymy wszystkim dzieciom miłego wypoczynku.