• WRZEŚNIOWE ROCZNICE OBCHODZONE w NASZEJ OJCZYŹNIE

          • "My nie błagamy o wolność my o nią walczymy" to główne przesłanie filmu (produkcji IPN), z którym uczniowie zapoznali się podczas apelu poświęconemu II wojnie światowej. Film był częścią prezentacji, podczas której uczniowie klasy ósmej przywołali najważniejsze daty związane z hitlerowską napaścią na nasz kraj 1 września 1939 roku oraz sowiecką agresją z 17 września 1939 roku. Symboliczną minutą ciszy zgromadzeni oddali hołd żołnierzom walczącym w obronie polskich granic oraz na wszystkich frontach II wojny światowej, ofiarom okupacji, więźniom obozów koncentracyjnych, żołnierzom Państwa Podziemnego. Na zakończenie apelu zaśpiewała uczennica klasy czwartej Wiktoria Tyrka. Następnie delegacje z poszczególnych klas złożyły kwiaty i zapalili znicz pod pomnikiem znajdującym się pod naszą szkołą, poświęconym żołnierzom AK, mieszkańcom Pniówka. Pielęgnowanie pamięci o tych trudnych wydarzeniach z historii naszej ojczyzny jest niezwykle ważne, musimy dbać o to by młode pokolenie było świadome, że życie w wolnym, niepodległym kraju jest efektem determinacji i ogromnego poświęcenia naszych przodków. Lekcję historii przygotowali uczniowie z klasy 8 pod kierunkiem pani Jolanty Michałek-Śliwińskiej.

            Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym

          • "NARODOWE CZYTANIE" w SZKOLE

          • Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie, z klas 6-8, wzięli  aktywny udział w  szkolnym „Narodowym Czytaniu” powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. To najbardziej znany utwór tej autorki. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne, dzieło porównywano do „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. „Nad Niemnem” to również jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej, podejmujący tematykę powstania styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.                                                                                                   

            Akcję rozpoczęliśmy od przeczytania listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w  którym zaprasza nas do odkrycia na nowo atmosfery dzieła, krajobrazów i pejzaży nadniemeńskiej przyrody. Następnie uczennice klasy ósmej zapoznały uczniów z ważnymi informacjami dotyczącymi życia i twórczości Elizy Orzeszkowej. 

            Do malowniczego świata powieści, wszystkich uczestników akcji, wprowadziła Pani Marzena Krzyszczuk, odczytując pierwszy jej fragment.  W tym roku postawiliśmy na słowo „czytanie”, chcieliśmy  je podkreślić i zaakcentować. Dlatego też przeprowadziliśmy czytanie z książką w ręku. Naszym celem było, aby uczniowie jak najpełniej mogli wczuć się i przeżywać odgrywane role.

            Na zakończenie, głos zabrała pani dyrektor Alina Korneluk, która  dokonała krótkiego podsumowania i omówiła istotne kwestie zawarte w lekturze.

            Czytanie wybranych fragmentów spotkało się z dużą uwagą zgromadzonych słuchaczy. Miejmy nadzieję, że książka „Nad Niemnem” pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów, a sama akcja zachęci ich do samodzielnego przeczytania jej w całości.

          • WARSZTATY KULINARNE „MAŁY KUCHARZ”

          • 4 października uczniowie z klas 3-4 wraz ze swoimi wychowawcami udali się do Zamościa, do pizzerii Da Grasso, aby tam wziąć udział w kulinarnych warsztatach pieczenia pizzy. Na miejscu każdy uczeń otrzymał wszystkie niezbędne składniki (ciasto i dodatki), przybory kuchenne, fartuszek oraz czapkę szefa kuchni. Warsztaty kulinarne poprowadził dla dzieci pracownik pizzerii, który krok po kroku instruował młodych kucharzy w procesie tworzenia pizzy. Według tych instrukcji dzieci najpierw rozwałkowały ciasto, następnie posmarowały je sosem pomidorowym, a na końcu ułożyły na swoich pizzach ulubione dodatki, mając do wyboru: ser, szynkę, kukurydzę i ananasa. Tak przygotowane pizze powędrowały do specjalnego pieca. W czasie oczekiwania na wypieki uczniowie wysłuchali ciekawostek na temat historii pizzy. W końcu nadszedł czas degustacji. Dzieci otrzymały też do swojej pizzy darmowy sok jabłkowy lub pomarańczowy. W związku z tym, że wszystkie pizze smakowały, pracownicy pizzerii nagrodzili dzieci specjalnymi imiennymi dyplomami „Małego Kucharza”. Uczniowie dostali też tematyczne kolorowanki oraz pamiątkowe smycze na klucze. Najedzeni i dumni ze swoich wypieków udaliśmy się na zamojską Starówkę. Tam uczniowie mieli okazję do karmienia gołębi oraz zakupu pamiątek. Niektórzy wybrali się na lody lub inny słodki deser. Spacerując po Starówce, wszyscy dotlenili się i zrelaksowali.  Trochę zmęczeni, ale z wyśmienitymi humorami wróciliśmy do szkoły.   

            Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym

          • DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

          •         3 października miała miejsce dyskoteka zorganizowana przez SU dla uczniów klas 4-8 z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie bawili się w salce gimnastycznej pod nadzorem swoich wychowawców od godz. 16.00 do 19.00. Obsługą sprzętu oraz puszczaniem muzyki zajmował się absolwent naszej szkoły - Tadeusz Figura-Wnuk. Wszyscy świetnie bawili się, tańcząc w parach, kółkach lub tworząc taneczne węże. Następna tego typu impreza czeka uczniów za około 2 miesiące, na andrzejki. Miejmy nadzieję, że będzie równie udana.

          • PROGRAMOWANIE Z GENIBOTEM U 6-LATKÓW

          • Zajęcia z kodowania z wykorzystaniem robotów w grupie Skrzaty wpisały się na dobre. Tym razem dzieci doskonaliły swoje zdolności w zakresie programowania z wykorzystaniem Genibotów, które wyposażone są w wiele wartościowych funkcji, takich jak: nauka języka angielskiego, rysowanie, orientacja w przestrzeni, komponowanie melodii itp. Zabawy z robotami otwierają przed dziećmi drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM. Praca z Genibotem zachęca do eksperymentowania, poszukiwania rozwiązań, uczy przestrzegania określonych zasad, a także rozwija logiczne i algorytmiczne myślenie. Skrzaty z pomocą robotów utrwalały poznane w bieżącym tygodniu figury geometryczne.

            Zajęcia poprowadziła pani Marta Ziemińska.

          • DZIEŃ CHŁOPCA I DZIEWCZYNKI W PRZEDSZKOLU

          • 29 września dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły swoje święto „ Dzień Chłopca i Dziewczynki”. Smerfy, Sówki oraz Skrzaty tego dnia radośnie się bawiły. Młodsze przedszkolaki miały słodki poczęstunek, w grupie Skrzatów tego dnia dzieci jadły pizzę. Dla Smerfików rodzice przygotowali piękne upominki. Skrzaty oraz Sówki, w ramach prezentu pojadą do kina na film „ Psi Patrol”. Panie życzą wszystkim dzieciaczkom samych radosnych chwil i dużo uśmiechu na każdy dzień. Dziękujemy kochanym Rodzicom za pomoc w organizacji tego święta.

             

          • BIEGI PRZEŁAJOWE

          • 29 września 2023r. w Skaraszowie odbyły się Gminne Biegi Przełajowe ,,Razem dla Ojczyzny” pod Patronatem Wójta Gminy Zamość. Głównym celem tej imprezy było uczczenie 160 ROCZNICY POWSTANIA STYCZNIOWEGO, a także rozwijanie aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży.
            W zawodach bardzo dzielnie walczyli uczniowie z naszej szkoły, zdobywając medale i dyplomy.
            Najlepsi z nich to:
            1. Milena Kot, klasa II– I miejsce
            2. Szymon Kudyk, klasa VIII – I miejsce
            3. Dawid Kowalczuk, klasa I– IV miejsce
            4. Klaudia Puhacz, klasa VIII – IV miejsce
            5. Paulina Puhacz, klasa VI–  V miejsce
            6. Kacper Łapa, klasa VII – V miejsce
            7. Bartłomiej Stawarski, klasa VIII – V miejsce
            8. Nikola Wileńska, klasa III – VI miejsce

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

          • DZIEŃ JABŁKA u SÓWEK

          • 28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Jabłko jest jednym z najpopularniejszych owoców w naszym kraju i na świecie. Co czwarte jabłko w Europie pochodzi właśnie z Polski.

            Celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin.

            Obchody tego wyjątkowego dnia 4 i 5 - latki rozpoczęły od rozmów na temat tego wyjatkowego OWOCU, jego wyglądu, koloru, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść i pod jaką postacią. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „Jabłuszko – największe sady owocowe w Polsce”. Następnie stworzyły wspólny plakat, na którym zapisały nasze skojarzenia ze słowem JABŁKO. Wszystkie kolejne zabawy podczas  pobytu dzieci w tym dniu w przedszkolu dotyczyły oczywiście  jabłek. Były to zabawy dydaktyczne, ruchowe, matematyczne oraz plastyczne. Tego dnia Sówki wykonały także pyszny i zdrowy sok jabłkowo - marchewkowy, który wszystkim bardzo smakował. Zajęcia prowadziła pani Agnieszka Masalska przy współpracy z panią Jolantą Małek.

          • SAMORZĄD UCZNIOWSKI WYBRANY!

          • 25 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorzadu Uczniowskiego. Uczniowie z klas III-VIII wybierali skład SU spośród 6 kandydatów - uczniów klas IV-VIII oraz opiekuna SU spośród nauczycieli. Każda z klas głosowała pod nadzorem swojego wychowawcy, wrzucając głosy do urny wyborczej ustawionej na szkolnym korytarzu. Po przeliczeniu wszystkich głosów ogłoszono wyniki. 

            Przewodniczącym SU został Gabriel Zawadzki z kl. VII, jego zastępcą - Magdalena Kudyk z kl. VI, a członkami: Weronika Bochenko, Julia Zielonka, Gabriela Sachajko i Wiktor Ziemiński. Na opiekuna wybrano panią Dorotę Wybranowską. Wszystkim wybranym gratulujemy i życzymy zgodnej oraz owocnej współpracy w bieżącym roku szkolnym 2023/2024.

          • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

          • Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy.  Jego celem jest promocja różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcenie do nauki języków obcych. Z tej okazji w naszej szkole zostały zorganizowane obchody tego święta. Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości dotyczące języków europejskich poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej. W grupach dyskutowali, dlaczego warto znać języki obce. Uczniowie klas V -VII rywalizowali w tematycznym quizie oraz mieli okazję nauczyć się powitań w różnych językach. Próbowali również swoich sił w rozwiązywaniu krzyżówki w języku angielskim. Mamy nadzieję, że szkolne obchody tego święta staną się inspiracją dla uczniów do pogłębiania swojej wiedzy z zakresu języków obcych.

          • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

          • Jak co roku 21 września przedszkolaki miały swoje święto. Tego dnia dzieci z grup Smerfy, Sówki oraz Skrzaty bawiły się radośnie od samego rana. Czekało na nie wiele atrakcji: zabawy z chustą animacyjną, zabawy oraz gry zespołowe. Skrzaty poznały Karty Grabowskiego, dzięki którym doskonaliły logiczne myślenie. Panie nauczycielki  tego dnia zadbały o smakołyki dla swoich maluchów. Młodsze dzieci miały piknik z przekąskami w plenerze. Były one zachwycone taką formą posiłku i ze smakiem zjadały pyszne przekąski oraz owoce. Po pikniku dzieci bawiły się na świeżym powietrzu, korzystając z pięknej słonecznej pogody. Co to była za zabawa, radości nie było końca o czym świadczyły uśmiechy na twarzach milusińskich. Dziękujemy rodzicom za pomoc w realizacji tego święta. 

          • DZIEŃ CHŁOPAKA i DZIEWCZYNKI w GRUPIE SÓWKI

          • Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodzinnym, a także w życiu przedszkolnym. Równie ważne jest więc święto Chłopców i Dziewczynek, które w tym roku 4 i 5 latki  obchodziły 9 września. W tym dniu dzieci złożyły sobie wzajemnie życzenia, oraz wspólnie świętowały ten wyjątkowy dzień, tańcząc i śpiewając. Nie brakowało także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

          • DZIEŃ SPORTU w PRZEDSZKOLU

          • 22 września dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Sportu. Przedszkolaki zmagania rozpoczęły od wspólnej rozgrzewki, a następnie zmierzyły swoje siły i poziom zręczności w konkurencjach takich jak: wyścigi  rzędów, przeciąganie liny oraz bieg z jajkiem na łyżce. Zabawy i konkurencje oparte na współzawodnictwie nauczyły dzieci współpracy, szacunku do drużyny przeciwnej oraz czerpania radości ze sportu. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. 

          • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

          • 22 września uczniowie klas  I – V wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Wioski Przygód ,,Frajda” znajdującej się w miejscowości Bliżów. Na miejscu przywitano nas bardzo serdecznie i oprowadzono po całej wiosce indiańskiej. Tutaj dzieci poszukiwały skarbów, strzelały z łuku, rozpalały ogień za pomocą krzesiwa, wbijały gwoździe, malowały blade twarze. Wśród licznych konkurencji olimpijskich było m.in. rzucanie beretem, jak też rzuty na celność, wyścig w workach. Następnie nadszedł czas na małe co nieco dla podniebienia. Dzieci mogły zjeść pieczone ziemniaki i kiełbasę prosto z ogniska lub posilić się swoimi ulubionymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców. Po tak niezwykłych przeżyciach posiłek smakował wszystkim wyśmienicie. Zabawa była przednia.

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)

          • ZAJĘCIA SPORTOWE ZORGANIZOWANE przez AKADEMIĘ MŁODYCH SPORTOWCÓW

          • 20 września w naszej szkole odbyły się pokazowe zajęcia sportowe, zorganizowane przez Akademię Młodych Sportowców, w których uczestniczyły przedszkolaki 4-6 latki.

            Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności ruchowych i zdolności motorycznych dzieci oraz wspomaganie ich wszechstronnego rozwoju.

            Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych trenerów, którzy oprócz fachowej wiedzy, przekazali dzieciom mnóstwo uśmiechu, pozytywnej energii oraz pokazali że sport to świetna zabawa. 

          • KLAUDIA i WERONIKA CZYTAJĄ w BIBLIOTECE w MOKREM

          • Już kolejny raz nasza szkoła skorzystała z zaproszenia Biblioteki Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem i włączyła się w Ogólnopolską Akcję Narodowego Czytania. Została ona zainaugurowana w 2012 roku przez ówczesnego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.  W tym roku czytanym arcydziełem literatury polskiej była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Utwór powstał w latach 1886–1887, a w formie książkowej ukazał się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza”. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Jest to jeden z najważniejszych tekstów literatury polskiej podejmujący tematykę powstania styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku. Z okazji Narodowego Czytania Prezydent RP Andrzej Duda tradycyjnie skierował przesłanie, zachęcające do współtworzenia akcji:

            – To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – podkreślił w liście Prezydent RP Andrzej Duda. - Chciałbym, aby tegoroczna lektura pogłębiła też namysł nad tym, w jaki sposób współcześnie odczytujemy naszą historię i jak o niej pamiętamy. I żeby, zwłaszcza dzisiaj, w obliczu agresywnego rosyjskiego imperializmu, odwołując się do powstańczego czynu, powieść Orzeszkowej jeszcze bardziej umocniła przekonanie o podstawowym prawie każdego narodu do własnej wolności i suwerenności – dodał Prezydent.

            W tym roku naszą szkołę reprezentowały uczennice ósmej klasy: Klaudia Puhacz oraz Weronika Bochenko, które z ogromnym przejęciem przeczytały fragment powieści opisujący moment, kiedy Janek wraz z Justyną płyną łodzią po Niemnie na mogiłę powstańców. Dodatkowo, w trakcie czytania dzieła przez uczniów innych szkół, a także zaproszonych gości, mieliśmy okazję poznać historię rodziny Bohatyrowiczów oraz Korczyńskich, nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy.

            Nad przygotowaniem młodych artystek czuwała pani Marzena Krzyszczuk.

            Kolejne Narodowe Czytanie już za rok. Będziemy czytać „Kordiana” Juliusza Słowackiego.


             

          • "LIST DO TATY"

          • W dniu 11.09.2023 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 7. edycji konkursu „List do Taty” ogłoszonego przez  Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w siedzibie Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu.

            Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa. Konkurs skierowany był do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem było  napisanie pracy na temat: „Kim jest i co dla mnie znaczy mój tato”.

            Z naszej szkoły w konkursie udział wzięło 4 uczniów: Magdalena Kudyk – obecnie uczennica klasy VI, a także  Lena Kołtun, Julia Ćwik oraz Marcel Kurzępa – tegoroczni  uczniowie klasy V. Wszystkie prace zostały przesłane do biura senatorskiego Jerzego Chróścikowskiego, a następnie ocenione przez powołane jury. Nasi uczniowie za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy!

             

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI u PRZEDSZKOLAKÓW

          • Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, którego celem jest rozbudzanie kreatywności, pomysłowości oraz poznawania mocnych stron wśród dzieci. Tego dnia nasze przedszkolaki: Smerfy, Sówki oraz Skrzaty poznały przygody małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, których tematem przewodnim była kropka. Na zakończenie kropkowego świętowania, wykonały one przepiękne prace plastyczne z wykorzystaniem kropek.

          • SPRZĄTANIE ŚWIATA

          • W dniu 15 września uczniowie klas I-VIII dołączyli do 30 AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA, która przebiegła pod hasłem ,,Sprzątanie świata łączy ludzi”. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów, uwrażliwienie na zaśmiecanie naszego najbliższego otoczenia oraz kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. W klasie I przeprowadzona została pogadanka na temat znaczenia segregacji śmieci oraz zmian  nawyków w życiu codziennym. Pierwszoklasiści rozwiązywali również zadania związane z segregacją śmieci. Natomiast uczniowie klas II – VIII zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki wspólnie z nauczycielami po raz kolejny wzięli udział w akcji porządkowej, którą rozpoczęto pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz  głównych celów akcji. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły, przy lesie oraz wzdłuż ulicy przy szkole. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła  sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)

          • DZIEŃ KROPKI W KLASIE I

          • 15 września 2023r. uczniowie klasy pierwszej aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, talentu, zabawy, którego celem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron, wyrabianiu wiary we własne siły. Motywem przewodnim jest kropka. Obchody tego dnia w klasie pierwszej zaczęły się od obejrzenia historii małej Vashti i rozmowy na jej temat. Następnie dzieci bawiły się w szukanie kropek w swojej sali.Na koniec pojawiły się kropkowane dzieła sztuki – jesienne liście wykonane przez pierwszoklasistów.

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

          • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęła się 4 września uroczystą Mszą św. w Kościele św. Krzyża w Zamościu. Następnie według harmonogramu miało miejsce spotkanie uczniów z dyrektorem szkoły, wychowawcami i nauczycielami uczącymi.Najpierww szkole zjawili się uczniowie klas I, następnie II-IV a na zakończenie klas starszych V-VIII.Na uroczystości byli również obecni rodzice uczniów. Rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Pani Dyrektor Alina Korneluk powitała wszystkich serdecznie, życzyła udanego roku szkolnego oraz omówiła sprawy organizacyjne, związane z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Uczniowie poznali także nazwiska swoich wychowawców i nauczycieli uczących poszczególnych przedmiotów. Potem spotkali się z wychowawcami w swoich salach. Była to okazja do dzielenia się wspomnieniami z wakacji oraz planowania pracy w nowym roku szkolnym.

            Monika Zwolan

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)

          • LIST LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY

          • Szanowni Państwo Dyrektorzy                         

            Nauczyciele, Pracownicy oświaty, 

            Rodzice i Uczniowie szkół i placówek oświatowych

            województwa lubelskiego 

            Szanowni Państwo, 

            Kończy się okres wakacyjnego odpoczynku, rozpoczynamy nowy etap formułowania planów i wyzwań na kolejny rok szkolny. Z przekonaniem, że  wszystkie nadzieje z nim związane będą mogły być zrealizowane, pragnę na nadchodzący rok 2023/2024 przekazać Dyrektorom, Nauczycielom, Wychowawcom, Pedagogom, wszystkim pracownikom szkół i placówek w województwie lubelskim życzenia dobrej, efektywnej i spokojnej pracy. 

            Szczególne życzenia kieruję do Uczniów - niech nowy rok szkolny będzie spełnieniem Waszych  oczekiwań  a nauka zawsze będzie źródłem inspiracji i satysfakcji. Wszystkim, którzy po raz pierwszy zasiądą w szkolnej ławce życzę, by ich udziałem stały się wyłącznie pozytywne doświadczenia, a pobyt w szkole wiązał się z radością zdobywania wiedzy i nawiązywania wspaniałych relacji. Uczniom, dla których nadchodzący rok jest ostatnim rokiem nauki, życzę sukcesu na egzaminach oraz realizacji wszystkich oczekiwań związanych z kolejnym etapem kształcenia lub podjęciem pracy; sumienność, pracowitość i optymizm na pewno pomogą Wam osiągnąć wyznaczone cele.

            Przedstawicielom organów prowadzących szkoły - dziękując za wysiłek  oraz działania wspierające pracę dyrektorów i nauczycieli - życzę realizacji organizacyjnych i inwestycyjnych planów oraz satysfakcji z wykonywanych zadań. Wszystkim pracownikom oświaty, Rodzicom oraz sympatykom i przyjaciołom szkoły życzę spokojnego roku i efektywnej współpracy. Najtrudniejsze oświatowe wyzwania zawsze stają się łatwiejsze, kiedy możemy wzajemnie uczyć się od siebie i inspirować; bądźmy dla siebie życzliwi i wyrozumiali. Oby każdy z nas – gdy nadejdą kolejne wakacje – mógł powiedzieć: „Był to dla mnie bardzo dobry rok szkolny!”.

             Z wyrazami szacunku 

            Lubelski Kurator Oświaty/-/

            Teresa Misiuk

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września 2023r.

            Harmonogram:

            8.15 – uroczysta Msza św. inaugurująca rok szkolny 2023/2024 w Kościele św. Krzyża w Zamościu

            9:30 – spotkanie uczniów klasy I z dyrektorem szkoły, wychowawcą, nauczycielami uczącymi                    

            10.15 – spotkanie uczniów klas II - IV z dyrektorem, wychowawcami,  nauczycielami uczącymi   

            11.00 -  spotkanie uczniów klas V - VIII  z dyrektorem, wychowawcami,  nauczycielami uczącymi   

             

          • ZEBRANIA Z RODZICAMI

          • Szanowni Rodzice Dzieci z oddziałów  przedszkolnych oraz z klasy I zapraszam Państwa do szkoły  na zebrania:

            - 3,4,5 latki - 29.08.2023r. o godzinie 16.00.

            - 6 latki       - 29.08.2023r. o godzinie 17.00.

            - klasa I      - 30.08.2023r. o godzinie 16.00.

                                                                                                                             Alina Korneluk

                                                                                                              Dyrektor szkoły

          • DNI ADAPTACYJNE

          • Serdecznie zapraszamy dzieci po raz pierwszy przyjęte do przedszkola na dni adaptacyjne, które odbędą się w dniach 30 - 31 sierpnia 2023 roku ( środa i czwartek) w godzinach 10.00 - 11.30.

            Prosimy o zabranie obuwia na zmianę.

            Alina Korneluk

            dyrektor szkoły

          • WAKACYJNA PRZYGODA NAD MORZEM

          • Podczas ostatnich kilku dniu spędzonych w przedszkolu, dzieci rozbudzały zainteresowania morzem oraz wzbogacały wiedzę dotyczącą morskiego krajobrazu. Wychowankowie brali udział w zabawie integracyjnej „Wycieczka nad morze”, uczestniczyli w „Gimnastyce podróżnika” oraz myślami przenieśli się nad morze szukając muszelek. Poprzez wysłuchanie fragmentu opowiadania M. Strękowskiej „Bursztynek”, rozmowy na temat ilustracji i obejrzenie filmu edukacyjnego, dzieci dowiedziały się jak powstał bursztyn. Rozwiązywały również plażowe zagadki, słuchały wakacyjnych piosenek oraz rozwijały wyobraźnię wykonując prace plastyczne.

            Zajęcia prowadziła pani Beata Traczykewicz.

          • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

          •  „Nic dwa razy się nie zdarza…” – pisała nasza polska noblistka Wisława Szymborska. Są w życiu każdego z nas chwile niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Takim właśnie momentem życia naszych ósmoklasistów było zakończenie przez nich edukacji w Szkole Podstawowej w Pniówku. Z tej okazji uczniowie najstarszej klasy wraz ze swoją wychowawczynią, panią Dorotą Wybranowską, przygotowali uroczystą akademię, podsumowującą ich ponad ośmioletni pobyt w szkole (licząc od pobytu w przedszkolu). Uroczystość zakończenia roku szkolnego zgromadziła też klasy V-VII. Rozpoczęto ją od odśpiewania hymnu narodowego, po którym głos zabrała pani dyrektor, Alina Korneluk, dziękując wszystkim za wytężoną pracę, gratulując osiągniętych wyników i życząc udanego, ale i bezpiecznego wakacyjnego odpoczynku. Pani dyrektor zwróciła się także do absolwentów, życząc każdemu m.in. dostania się do wymarzonych szkół i wspominając wieloletni wspólny pobyt w tej szkole. Następnie rozpoczęto akademię z udziałem ósmoklasistów oraz uczniów z klasy VI i VII, którzy pod kierunkiem pana Piotra Szymańskiego – nauczyciela muzyki pełnili rolę chóru. Recytowano wiersze, śpiewano piosenki i wspominano ważne etapy z ich szkolnej historii. Przy akompaniamencie trąbki, na której zagrał uczeń klasy VIII - Marcel Gmitrzuk, odśpiewano „Sto lat!” dla wszystkich pracowników szkoły. Absolwenci w tym czasie wręczyli upominki nauczycielom i pracownikom obsługi. W imieniu rodziców podziękowania złożyła pani Katarzyna Figura – przewodnicząca Rady Rodziców, która wyrecytowała zabawny wiersz własnego autorstwa. Chwilę później pani Dorota Wybranowska przedstawiła prezentację zdjęć absolwentów, ukazującą ich szkolną drogę począwszy od lat przedszkolnych, aż do momentu egzaminu ósmoklasisty. Oglądanie zdjęć z minionych lat dostarczyło wszystkim sporo uśmiechu i wzruszeń. Potem uczniowie klasy VII w zabawny sposób pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki, wręczając im specjalne puchary za tzw. „specjalne zasługi”. Na koniec uroczystości przystąpiono do wręczenia świadectw z wyróżnieniem oraz rozmaitych nagród dla prymusów szkoły. Przy dźwięku fanfar zostały odczytane ich największe sukcesy, a potem każdy z nich wraz z przedstawicielem rodziców odebrał z rąk pani dyrektor nagrodę i podziękowania. Ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, cieszyć się mogli dodatkowo z otrzymania stypendiów. Każdemu z wyróżnionych uczniów serdecznie gratulujemy, a pozostałym życzymy w nowym roku szkolnym jak największych osiągnięć. Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas, by otrzymać od wychowawców swoje świadectwa i ostatni raz przed wakacjami zasiąść w swych szkolnych ławach.

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)