• GRATULACJE DLA KLAUDII

          • Uczennica klasy VIII - Klaudia Puhacz została laureatką etapu powiatowego w XXXI Diecezjalnym Konkursie Wiedzy o Biblii i Kościele 2023/2024 - „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Etap diecezjalny odbędzie się 18 kwietnia 2024r. Należy dodać, że uczennica przygotowywała się pod kierunkiem pani Wiesławy Gawlik.

            Serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

             

          • LAPBOOKOWE PROJEKTY W KLASIE II

          • Uczniowie klasy drugiej podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej mieli okazję zgłębić treść fascynującej lektury „Detektyw Pozytywka” oraz rozwijać swoją kreatywność poprzez tworzenie lapbooków. Lapbook to projekt, który angażuje uczniów w aktywne uczenie się poprzez tworzenie małych, kreatywnych książeczek lub folderów, zawierających różnorodne elementy związane z omawianym tematem.
            Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem pracowali nad swoimi lapbookami, wykorzystując różnorodne materiały plastyczne i kreatywne techniki. Tworzenie lapbooków nie tylko umożliwiło im lepsze zrozumienie treści lektury, ale także rozwijało umiejętności manualne, kreatywność oraz umiejętność pracy w grupie.
             

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

          • Dzień Języka Ojczystego przypada 21 lutego i został ustanowiony 17 listopada 1999 r. przez UNESCO po to, abyśmy wszyscy uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych. Należy pamiętać, że dbając o język, chronimy kulturę i tożsamość kulturową. Język polski zaliczany jest do grupy najtrudniejszych do nauki języków świata. Sprawia to skomplikowana gramatyka z mnóstwem wyjątków oraz szeleszczące zgłoski. Przekonali się o tym trzecioklasiści uczestnicząc w zabawach z językiem polskim. Poznali ciekawostki językowe, rozwiązywali zagadki, łamigłówki, rebusy, recytowali łamańce językowe. Dużym zainteresowaniem cieszyło się „dyktando biegane”. Wszystkie zadania wymagały uwagi, wysiłku umysłowego, kreatywności. Na koniec uczniowie doszli do wniosku, że język polski nie jest łatwy, ale należy go szanować i posługiwać się nim poprawnie, bo to zaszczyt mówić i pisać bezbłędnie w tak trudnym i pięknym języku.

          • JESTEŚMY BEZPIECZNI W SIECI

          • Internet, to źródło zabawy i wiedzy oraz narzędzie służące do komunikacji. Należy jednak wiedzieć, jak z niego bezpiecznie korzystać. Uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniach online , które miały na celu poszerzenie wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób dokonywać selekcji osób poznanych w sieci oraz dlaczego nie można udostępniać swoich danych w Internecie. Po zajęciach odbyły się rozmowy i pogadanki na tematy dotyczące bezpiecznego Internetu. Uczniowie rozwiązywali quizy, podczas których mogli sprawdzić swoją wiedzę. Spotkania online prowadziły przedstawicielki Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

          • DZIEŃ KOTA w PRZEDSZKOLU

          • 19 lutego w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Tego dnia dzieci z grupy Sówki upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez nałożenie zrobionych przez siebie kocich masek, natomiast najmłodsze przedszkolaki z grupy Smerfy pozowały do pamiątkowych zdjęć w kociej fotobudce. Wszystkie przedszkolaki oglądały filmy edukacyjne o tych tajemniczych zwierzętach, tworzyły prace plastyczne, rozwiązywały zagadki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają te zwierzęta. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach :"Uciekaj myszko ", „My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek” oraz konkursy „Kto szybciej wypije mleko”,„Zabawy z włóczką”, „Z jakiej bajki pochodzą te koty?”

            Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

          • WALENTYNKI

          • Dnia 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Walentego - patrona zakochanych. Zgodnie z tradycją SU zorganizował pocztę walentynkową. Uczennice klas starszych, Magdalena Kudyk i Weronika Bochenko, roznosiły po klasach przygotowane wcześniej walentynki. Adresatami sympatycznych życzeń byli nie tylko uczniowie ale także dyrekcja szkoły oraz nauczyciele. Część społeczności szkolnej ubrała się tego dnia na czerwono lub różowo, aby podkreślić swoim strojem charakter święta.  Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń, ciepłych słów i serdecznych życzeń. 

          • ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU Z NOWOCZESNYMI TECHNOLOGIAMI U 6-LATKÓW

          • Tym razem 6-latki miały okazję spróbować swoich sił w tworzeniu przestrzennych prac przy użyciu długopisów 3D. Efekt był zaskakujący! Młodzi artyści stworzyli karnawałowe pączki, które są nie tylko wspaniałą dekoracją, ale również przejawem ich kreatywności. Długopisy 3D dostarczyły dzieciom wiele radości i satysfakcji z własnego tworzenia, sprawiając, że zabawa edukacyjna stała się niezapomnianym doświadczeniem.

          • "Grajmy Panu..."

          • W niedzielę 28 stycznia uczniowie naszej szkoły przygotowali oprawę liturgiczną Mszy Świętej w kościele Świętego Krzyża w Zamościu. Podczas Eucharystii dla dzieci pod przewodnictwem księdza Proboszcza Stanisława Bachora, uczniowie  czytali czytania, śpiewali psalm oraz zanosili wezwania modlitwy powszechnej. Natomiast nasz szkolny chór pod przewodnictwem pani Agnieszki Pośnik - Płazy zadbał o oprawę muzyczną, pięknie śpiewając kolędy i pastorałki. Należy dodać, że nad całością udziału naszych uczniów we Mszy Św. czuwała pani Wiesława Gawlik.

          • SUKCESY W KONKURSACH KURATORYJNYCH

          • Z radością informujemy, że ukazały się wyniki z rejonowych etapów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Lublinie.

            W wojewódzkim etapie naszą szkołę będą reprezentować uczniowie z klasy 8 :

            1. Klaudia Puhacz z języka polskiego - nauczyciel Marzena Krzyszczuk

            2. Szymon Kudyk oraz Bartłomiej Stawarski z matematyki - nauczyciel Anna Piłat

            Gratulujemy zakwalifikowania się do finałowego etapu konkursów i trzymamy kciuki...!

          • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

          • Ferie zimowe, to dla dzieci upragniony czas wypoczynku. W związku z tym na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie klas I-III przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych.

            Najważniejsze z nich:
            - pod żadnym pozorem nie wchodźcie na zamarznięte rzeki czy jeziora,
            - nie zjeżdżajcie na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości dróg i innych ciągów komunikacyjnych,
            - używajcie kasków podczas jazdy na nartach,
             - dbajcie o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów,
             - pamiętajcie o elementach odblaskowych, nie tylko poza miastem,
            - zwróćcie uwagę na sople zwisające z dachów podczas spacerów!

            Uczniowie wykonali również plakaty związane z omawianymi treściami.

          • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE PRZEDSZKOLAKÓW

          • Ferie zimowe to dla wszystkich dzieci czas odpoczynku, oraz spędzania wolnego czasu w domu lub na wyjeździe. Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych, zapoznały się z zasadami zachowania bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Panie poszczególnych grup, przeprowadziły bardzo ciekawe i pouczające zajęcia tematyczne. Przedszkolaki wzięły udział w pogadance, oglądały kolorowe plansze dydaktyczne, rozwiązywały quizy oraz obejrzały filmy edukacyjne o bezpiecznych feriach zimowych. Podsumowaniem tematyki było wykonanie prac plastycznych. Życzymy wszystkim dzieciom miłego wypoczynku. 

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASACH I - III

          • Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom. Dlatego też uczniowie klas I-III uczcili DZIEŃ BABCI I DZIADKA w szczególny sposób. Przygotowali oni program artystyczny dla swoich dziadków. Mali artyści z wielkim przejęciem recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli. Po części artystycznej złożyli życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Życzenia złożyła również obecna na akademii Pani Dyrektor, która na początku serdecznie wszystkich powitała. Były to chwile, które dały przybyłym gościom wiele ciepła, radości i miłości, wnuczęta mogły okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk - na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie.

          • LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO NA LODOWISKU

          • Spośród wielu różnorodnych sportów zimowych jazda na łyżwach cieszy się sporą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Łyżwiarstwo to alternatywny sposób na lekcje wychowania fizycznego czy też przyjemny sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zajęcia na lodowisku sprawić mogą wiele radości nawet tym, którzy nie przepadają za ćwiczeniami fizycznymi. Stąd też 22 stycznia uczniowie klas IV – VIII poddali się łyżwiarskim szaleństwom na lodowisku na zamojskiej starówce. Poprzez gry i zabawy na lodzie uczestnicy doskonalili umiejętność jazdy do przodu, do tyłu, jazdę po łukach, zmianę kierunku oraz hamowanie. „Sportowemu” wyjazdowi towarzyszyła miła atmosfera i dobry humor. Organizatorem zajęć na lodowisku był pan Zbigniew Momot nauczyciel wychowania fizycznego. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały także panie: Dorota Wybranowska oraz Marzena Krzyszczuk.

          • „WILIJNA PASTORAŁKA” W ZAMOJSKIM DOMU KULTURY

          • 25 stycznia 2024r. uczniowie z klas II-IV i VI-VIII wzięli udział w noworocznym widowisku taneczno-wokalnym WILIJNA PASTORAŁKA w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”.Koncert przybliżył nam noworoczne tradycje i zwyczaje oraz zachwycił pięknymi strojami, choreografią i oprawą muzyczną. Podziwialiśmy kunszt młodych artystów, wśród których była nasza uczennica Weronika Bochenko z klasy VIII. Piękny koncert podzwialy także pani dyrektor oraz wychowawczynie w/w klas.

            Weroniko życzymy Ci dalszych sukcesów!

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LEGO W KLASACH I - III

          • 28 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień LEGO (International LEGO Day). Nazwa Lego to skrót od duńskiego "leg godt" (dobrze się bawić). Klocek Lego z 8 wypustkami (znany jako 2×4) trafił pierwszy raz do sprzedaży w Danii w 1949 roku. Święto powstało na cześć złożenia patentu na klocki LEGO w 1958 roku. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczcili ten dzień na zajęciach edukacji informatycznej. Poznali historię firmy produkującej klocki, zapoznali się z możliwościami ich wykorzystania, po czym zabrali się do układania. Naszych uczniów nie trzeba było zachęcać do tej czynności, mieli fajną zabawę i wiele pomysłów. Zbudowali z klocków Lego własne konstrukcje. Poprzez projektowanie, budowanie i konstruowanie  czyli zabawę z klockami, uczniowie rozwijali swoją kreatywność i wyobraźnię.

          • Z PNIÓWKA DO EGIPTU

          • 17 stycznia 2024r. uczniowie z klas IV -VIII uczestniczyli w spotkaniu się z podróżnikiem - panem Mateuszem Chołody. Poprowadził on ciekawą lekcję pt. „Kraina nad wielkim Nilem”, podczas której przybliżył najważniejsze wiadomości dotyczące tego państwa, m.in. położenie geograficzne, klimat, świat roślin i zwierząt, historię  i wiele ciekawostek związanych z tym krajem. Uczniowie mieli okazję  poćwiczyć umiejętność mierzenia odległości na globusie i liczenia skali oraz przymierzać charakterystyczne dla tego państwa stroje. Największą jednak atrakcją był udział chętnych uczniów w scenkach związanych z historią starożytnego Egiptu, w czasie których mogli się wcielić w rolę faraonów i ich dzieci.
            Filmy, prezentacja multimedialna  przeplatana dynamiczną opowieścią podróżnika o przygodach i przeżyciach z wyprawy sprawiły, że na chwilę przenieśliśmy się do tego dalekiego kraju. Duże zainteresowanie wśród uczestników wzbudziły przywiezione przez podróżnika pamiątki związane z „krainą faraonów”. Z pewnością spotkanie stanowiło ciekawą lekcję historii i geografii.

          • BAL KARNAWAŁOWY

          • Dnia 24-go stycznia br. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Zabawa taneczna z udziałem DJ, pana Bartłomieja Barańczaka, miała miejsce w świetlicy wiejskiej, znajdującej się nieopodal budynku szkoły. Najpierw do rytmów muzyki bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-II. Następnie o godzinie 16.00 na parkiet taneczny wkroczyli uczniowie klas III -VIII, którzy bawili się przez kolejne 2 godziny. Warto dodać, iż każda klasa zorganizowała sobie poczęstunek jeszcze przed balem. Część uczniów posiliła się pizzami, zamówionymi przez rodziców, inni woleli zjeść kebaby.Po niespełna godzinnej gościnie w swoich salach lekcyjnych uczniowie przeszli do świetlicy wiejskiej, gdzie trwała już impreza taneczna. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy poszczególnych klas. Zabawa była huczna. Nie zabrakło tradycyjnych i popularnych układów tanecznych typu: "Kaczuchy", "Belgijka", ”Makarena" oraz "Jedzie pociąg z daleka". Dodatkową atrakcję stanowiły efekty świetlne oraz dymne, przygotowane przez Pana DJ. Niektórzy uczniowie postanowili przebrać się za wybraną postać bajkową lub filmową. Po zakończeniu balu uczniowie zostali odebrani przez rodziców. Kolejna tego typu impreza dopiero w przyszłym roku szkolnym.  

          • W PRACOWNI MIKOŁAJA

          • 15 stycznia dzieci z najstarszej grupy oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III odwiedzili pracownię Świętego Mikołaja w Lublinie. Po przyjeździe  zostały powitane przez Elfa, który zapoznał ich z regulaminem pobytu w tym niezwykłym miejscu, a następnie zaprowadził wszystkich do pracowni cukierniczej Świętego Mikołaja. Tu uczniowie własnoręcznie przygotowali ciasteczka o pięknym korzenno-cynamonowym aromacie. Następnie wszyscy udali się na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Kolejnym punktem programu były warsztaty plastyczne, podczas których pod czujnym okiem Elfów i Mikołajowej dzieci wykonały czapki karnawałowe, które zdobiły ich głowy podczas  zabawy przy muzyce z Mikołajem, Mikołajową i Elfami. Na pożegnanie Święty Mikołaj wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy i zaprosił wszystkich do siebie za rok. Wizyta w pracowni Świętego Mikołaja została upamiętniona grupowym zdjęciem. Ostatnim punktem pobytu w pracowni był pyszny obiad z Elfami, który wszystkim smakował wyśmienicie. Pełni wrażeń, z uśmiechami na twarzach, dyplomami, ciasteczkami oraz bajkowymi wspomnieniami dzieci wróciły do szkoły.

            Więcej zdjęć w Albumie fotgraficznym

          • PRZEDSZKOLAKI DOKARMIAJĄ PTAKI

          • W okresie zimowym bardzo trudno ptakom znaleźć pożywienie, dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych postanowiły zadbać o to, aby ptaki miały co jeść. 

            Zanim jednak przystąpiły do działania dowiedziały się jak mądrze dokarmiać zwierzęta, aby nieświadomie nie wyrządzić im krzywdy. W czasie gdy dzieci wspólnymi siłami wykonały pokarm dla ptaków zawierający tłuszcz i różne gatunki nasion, w ogrodzie szkolnym pojawiły się karmniki, a następnie z pomocą swoich nauczycielek włożyły do nich jedzenie dla ptaków. 

            Dzięki takim działaniom przdszkolaki mają możliwość bezpośredniej obserwacji skrzydlatych przyjaciół, kształtowania poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt. 

          • KONKURS „BUDKA LĘGOWA”

          • Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych już po raz trzynasty organizuje konkurs „Budka Lęgowa”. Jego głównym celem jest włączenie młodzieży w czynną ochronę ptaków z grupy dziuplaków poprzez zwiększenie liczby miejsc gniazdowania i tym samym zwiększenie liczebności ptaków w miejscach, gdzie brakuje naturalnych drzew dziuplastych.
            Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV – VIII. Pamiętajcie, że aby wykonać budkę lęgową, która będzie bezpieczna dla ptaka należy zapoznać się z wytycznymi zawartymi w regulaminie konkursu. W konkursie przewidziane są nagrody. 

          • DZIEŃ BITEJ ŚMIETANY u SÓWEK

          • 5 stycznia przedszkolaki z grupy Sówki świętowały Dzień Bitej Śmietany. To słodkie święto obchodzimy na cześć urodzin Aarona S. "Bunny" Łapina, który w 1948 roku wylazł bitą śmietanę w sprayu. 

            Tego dnia dzieci poznały nie tylko proces powstawania bitej śmietany, sposobów jej wykorzystywania, a także jej historię, ale przede wszystkim brały aktywny udział w zajęciach kulinarnych przygotowując pyszne, owocowe deserki z bitą śmietaną. 

          • "TY TEŻ MOŻESZ BYĆ LIDEREM PROJEKTU"

          • W dniu 11.01.2024r. uczniowie klas VI, VII i VIII wzięli udział w lekcji online pt.Ty też możesz być liderem projektu”. Podczas lekcji zespół doświadczonych specjalistów przekazał uczniom swoją wiedzę i doświadczenie dotyczące zarządzania projektami oraz zainspirował do rozwijania takich kompetencji jak komunikacja, praca zespołowa i krytyczne myślenie. Są to w obecnym czasie kluczowe umiejętności. Lekcja jest wprowadzeniem do projektu Tech Minds, który polega na połączeniu nowoczesnej technologii z edukacją. To również okazja dla uczniów, aby zdobyć praktyczne doświadczenie w zakresie kreatywnego rozwiązywania problemów, a także w tworzeniu przestrzeni do działania. Mamy nadzieję, że lekcja okaże się inspiracją dla naszych uczniów do wdrażania własnych ciekawych pomysłów i rozwiązań w szkole i zmotywuje do udziału w konkursie.

          • ZAKODOWANA ORTOGRAFIA W KLASIE II

          • Uczniowie klasy drugiej mieli okazję przenieść naukę ortografii na zupełnie nowy poziom, wykorzystując kreatywne narzędzia, jakimi są klocki KORBO. Zadaniem uczestników było zakodowanie trudności ortograficznej według przyjętego wzoru, ze szczególnym naciskiem na poprawną pisownię wyrazów z literami "ó" i "u". Metoda kodowania trudności ortograficznych za pomocą klocków KORBO okazała się niezwykle efektywnym narzędziem, łączącym naukę z zabawą. Dzieci nie tylko utrwaliły pisownię wyrazów z trudnością ortograficzną, ale również rozwijały kreatywność i zdolność logicznego myślenia. 

          • ZABAWY RUCHOWE NA PODŁODZE INTERAKTYWNEJ UCZNIÓW KLAS I-III

          • Uczniowie klas I-III na zajęciach wychowania fizycznego bawili się na podłodze interaktywnej. Jest to wyjątkowe narzędzie edukacyjne, które wspomaga rozwój dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w nowoczesny, innowacyjny sposób. Obraz wyświetlony na podłodze reaguje na ruch chodzących po nim dzieci, które zostają wprowadzone  w świat kolorów, dźwięków i przyrody. Poznają m.in. zwierzęta, pory roku, liczby czy też instrumenty muzyczne. Interaktywna podłoga w niezwykły sposób rozwija nie tylko spostrzegawczość i integrację sensoryczną, ale przede wszystkim kreatywność. Atrakcyjna forma prowadzenia zajęć zachęca dzieci do nauki w ruchu, dzięki czemu szybciej przyswajają nowe wiadomości.

          • WYŻYWIENIE od 1 STYCZNIA 2024r.

          • Drodzy Rodzice, 

            informuję, że od 1 stycznia 2024 roku ceny za wyżywienie dla uczniów szkoły podstawowej oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Pniówku nie ulegną zmianie.

            Dostawca posiłków - firma CULINARIA Adam Kot z siedzibą ul. Kilińskiego 29, 22-400 Zamość.

            1. Obiady dla uczniów ze szkoły (zupa + II danie + kompot) – 13 zł.
            2. Śniadanie, obiad dla dzieci z przedszkola (zupa + II danie + kompot) - 15 zł.  

             Alina Korneluk

            Dyrektor Szkoły

          • KARTKI BOŻONARODZENIOWE GMINY ZAMOŚĆ

          • W XX Wielkim Gminnym Konkursie Plastycznym "Kartki Bożonarodzeniowe Gminy Zamość 2023" wyróżnienia otrzymali: Martyna Rycyk i Julia Berdak z grupy 6-latków, Emilia Magdziak, Wiktor Kozioł, Tymon Jachymczyk z klasy II, Maja Karchut z klasy III oraz  Martyna Naworol, Wiktor Ziemiński i Nikola Dziadko z klasy IV.

            Należy dodać, że w tym roku na konkurs wpłynęło 590 prac plastycznych. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem.

          • SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW

          • Początkiem września nasza szkoła przyłączyła się do akcji SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW, której głównym organizatorem była sieć handlowa Lidl. Celem programu było wsparcie szkolnictwa poprzez angażowanie klientów w codzienne zakupy. W ramach akcji, za zakupy w sklepach Lidl klienci otrzymywali specjalne kupony — Talenciaki, które przekazywali na wybraną przez siebie szkołę. Nasza placówka zebrała około 700 kuponów, które wymieniliśmy na gry planszowe. Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji i przekazanie kuponów naszej szkole.