• SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

          • 29 kwietnia 2024r. w związku z Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, w naszej szkole odbył się SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY, w którym wzięli udział uczniowie z klas I - VIII. 

            Główne cele tej imprezy to:
            - znać zasady i mieć ochotę na grę w szachy,
            - grać do końca bez względu na ilość zdobytych punktów,
            - szanować przeciwników, gdy wygra pogratulować mu zwycięstwa, gdy przegra podziękować mu za grę,
            - dobrze się bawić i bez względu na wynik uśmiechać się.
            W czasie trwania turnieju wszyscy uczestnicy zachowywali się według zasad fair play, panowała atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji.
            Turniej rozegran w trzech kategoriach:

            Podium w grupie klas I-III zajęli:

            1 miejsce - Aleksander Szpindor– klasa III

            2 miejsce Igor Michoński – klasa II oraz Tymon Jachymczyk – klasa II

            3 miejsce Emilia Magdziak – klasa II i Katarzyna Łapa – klasa III
            Wyróżnienia otrzymali:
            Fabian Mazurkiewicz i Kacper Sokal z klasy I oraz Ewa Kobel, Wiktor Kozioł, Milena Kot i Natalia Olech z klasy II.

            W kategorii klas IV-V:

            1 miejsce Wiktor Ziemiński– klasa IV oraz Jan Szpindor– klasa V

            2 miejsce - Bartłomiej Szostak – klasa IV

            3 miejsce - Alan Jachymczyk – klasa V
            Natomiast w grupie najstarszej – klasy VI-VIII:
            1 miejsce - Szymon Kudyk – klasa VIII
            2 miejsce - Magdalena Kudyk – klasa VI
            3 miejsce - Gabriel Zawadzki – klasa VII
            Wyróżniono:  Kajetana Jaworskiego i Miłosza Jargieło z klasy VII.

            Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych szachowych sukcesów!

             

          • LEKCJA OTWARTA W KLASIE 3

          • Lektura na wieszaku to jedna z metod aktywizujących, która doskonale sprawdza się podczas porządkowania informacji na temat omawiania lektury. Uczniowie klasy III z ogromnym zaangażowaniem pracowali z wykorzystaniem tej metody podczas zajęć poświęconych książce "Dzieci z Bullerbyn". Poza wieszakami, które posłużyły za przenośny stojak do prezentacji efektów pracy, uczniowie sięgnęli również po karki, karteczki, wstążki, pisaki itp. Była to praca bardzo twórcza, wymagała współpracy w grupie, doskonaliła umiejętność dzielenia zdań oraz pracy pod presją czasu. Trzecioklasiści bardzo chętnie prezentowali wyniki swoich prac na forum klasy.

            Zajęcia otwarte prowadziła pani Wiesława Gawlik, a uczestniczyło w nich dziesięciu nauczycieli pracujacych w naszej szkole.

          • SUKCESY UCZNIÓW W WOJEWÓDZKICH KONKURSACH LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY 2023/2024

          • Z ogromną radością informujemy o doskonałych wynikach naszych uczniów z klasy VIII w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty:

            BARTŁOMIEJ STAWARSKI - LAUREAT konkursu z matematyki, nauczyciel Anna Piłat

            SZYMON KUDYK - FINALISTA konkursu z matematyki, nauczyciel Anna Piłat

            KLAUDIA PUHACZ - FINALISTKA konkursu z języka polskiego, nauczyciel Marzena Krzyszczuk

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ósmoklasistom oraz nauczycielkom, które przygotowały ich do udziału w konkursach.

          • KLAUDIA PUHACZ FINALISTĄ DIECEZJALNEGO KONKURSU WIEDZY O BIBLII I KOŚCIELE

          • 18 kwietnia 2024 r. w odbył się finał XXXI Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele, który w tym roku przebiegał pod hasłem „UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA”. Naszą szkołę reprezentowała Klaudia Puhacz z klasy VIII. Uczennica pracowała pod kierunkiem pani Wiesławy Gawlik.

            Gratulacje!

          • DZIEŃ ZIEMI U PRZEDSZKOLAKÓW

          • 22 kwietnia Smerfy, Sówki oraz Skrzaty uczestniczyły w obchodach Dnia Ziemi, podczas którego miały okazję dowiedzieć się, jak dbać o naszą planetę. W ramach tego wyjątkowego dnia, dzieci oglądały filmy edukacyjne, które opowiadały o zagrożeniach dla Ziemi oraz o sposobach jej ochrony. Dodatkowo, przedszkolaki brały udział w zabawach dydaktycznych z wykorzystaniem tablicy i podłogi interaktywnej. Uczyły się poprawnej segregacji śmieci, aby zrozumieć, jak ważne jest odpowiednie gospodarowanie odpadami w celu ochrony naszej planety.Dzieci wykonały również prace plastyczne, co pozwoliło im wyrazić swoje uczucia i refleksje na temat ochrony środowiska w kreatywny sposób.  Obchody Dnia Ziemi były nie tylko czasem nauki i zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim okazją do promowania proekologicznych postaw wśród najmłodszych. Oby takie inicjatywy pomagały dzieciom kształtować odpowiedzialne podejście do otaczającej nas przyrody.

          • SUKCESY W GMINNYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

          •  22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. W ramach obchodów ,,Dnia Ziemi” w Szkole Podstawowej w Sitańcu został rozstrzygnięty  gminny konkurs ekologiczny ,,Skarby przyrodnicze i kulturowe gminy Zamość”. Główny cel  konkursu, to rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania przyrodą i historią własnej miejscowości    i regionu oraz zachęcanie do podejmowania różnorodnych inicjatyw ekologicznych. I etap konkursu obejmował wykonanie pracy plastycznej, której tematyką było ,,Osobliwości przyrodnicze i kulturowe Roztoczańskiego Parku Narodowego. W kategorii uczniów klas IV – VI Wiktoria Tyrka i Wiktor Ziemiński zajęli III miejsce.

            II etap konkursu obejmował rozwiązanie testu wiedzy z zakresu znajomości osobliwości przyrodniczych  i kulturowych wybranych terenów Gminy Zamość. W tym etapie Sylwia Sołoducha zajęła II miejsce w gminie.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • PODSUMOWANIE KONKURSU HISTORYCZNEGO

          • 24 kwietnia odbył się finał XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Dzieci Zamojszczyzny. Harcerka Grażynka. Konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 w Zamościu, pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Zamość i Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. 

            W kategorii test wiedzy naszą szkołę w finale reprezentowali uczniowie klasy VIII: Klaudia Puchacz, Weronika Bochenko i Bartłomiej Stawarski. W sumie rywalizowało 18 szkół, 51 uczniów, którzy sprawdzili swoją wiedzę w teście nt. losów Dzieci Zamojszczyzny, założeń Generalnego Planu Wschodniego, wysiedleń, pacyfikacji oraz losów Grażynki Kierszniewskiej.   

            W kategorii praca plastyczna udział wzięli reprezentanci klasy VII: Sylwia Sołoducha i Kajestan Jaworski, którzy przygotowali prace związane z tematyką konkursu.

            Podczas gali finałowej, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu uczniowie napisali test wiedzy, a następnie wzięli udział w warsztacie prowadzonym przez przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. Po części warsztatowej nastąpiło wręczenie nagród dla trzech najlepszych uczestników oraz podziękowań dla szkół i nauczycieli.

            Udział naszych uczniów w takich inicjatywach, chęć zmierzenia się z bardzo trudnym i bolesnym tematem naszej lokalnej historii zasługuje na szczególne podkreślenie i uznanie. 

             

          • BARTEK I KLAUDIA ZWYCIĘZCAMI W MIEDZYSZKOLNYM DNIU JĘZYKÓW OBCYCH - PNIÓWEK 2024

          • Dnia 23 kwietnia 2024 r. odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs językowy w ramach obchodów Międzyszkolnego Dnia Języków Obcych. Organizatorami tego przedsięwzięcia były panie: Dorota Wybranowska – nauczycielka języka angielskiego oraz pani Monika Zwolan – nauczycielka języka niemieckiego. W konkursie wzięło udział dwóch  wybranych uczniów z klas VI-VIII z trzech szkół Stowarzyszenia Lokalnego „Dobra Szkoła”, z których jeden reprezentował język angielski, a drugi język niemiecki. Uczniowie walczyli o tytuł „Anglisty roku 2024” i „Germanisty roku 2024”. Przedstawicielami języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Białowoli byli: Maja Lupa, Kinga Adamczuk i Emilia Pupiec. Grupę uczniów ze szkoły w Lipsku reprezentowali: Jakub Skiba, Szymon Krzyszczuk i Hanna Kudyk, natomiast gospodarzy: Magdalena Kudyk, Kajetan Jaworski i Bartłomiej Stawarski. Jako przedstawiciele języka niemieckiego przyjechali na konkurs ze SzkołyPodstawowej w Białowoli: Barbara Gęśla i Oliwia Sierota. Gospodarzy reprezentowali: Paulina Puhacz, Sylwia Sołoducha i Klaudia Puhacz.

            Konkurs składał sięz trzech etapów. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testów leksykalnych w języku angielskim i niemieckim, sprawdzających wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu takich tematów jak: miasto i ruch uliczny, człowiek, jedzenie w domu i poza domem, przyroda i ochrona środowiska oraz podróżowanie i turystyka. W II etapie uczniowie prezentowali wykonane przez siebie plakaty przedstawiające wybrany zabytek lub budowlę państwa anglo- i niemieckojęzycznego. Etap III dotyczył głośnego czytania wylosowanego tekstu w języku obcym, by następnie przetłumaczyć go na język polskiW skład komisji konkursowej weszli nauczyciele - językowcy, opiekunowie uczniów z poszczególnych szkół.

            Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki. Odbyły się dogrywki z obu języków. Tytuł „Anglisty roku 2024” zdobył uczeń naszej szkoły, Bartłomiej Stawarski z klasy VIII. II miejsce po dogrywce wywalczyła uczennica z klasy VII ze szkoły w Białowoli - Kinga Adamczuk. Na III miejscu uplasował się uczeń z klasy VII ze szkoły w Lipsku- Szymon Krzyszczuk. Wyróżnienie otrzymał Kajetan Jaworski z klasy VII (SP Pniówek). Natomiast tytuł „Germanisty roku 2024” zdobyła uczennica naszej szkoły, Klaudia Puhacz z klasy VIII. Na II miejscu uplasowała się uczennica z klasy VIII ze szkoły w Białowoli - Oliwia Sierota. III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły, Sylwia Sołoducha z klasy VII. Wyróżnienie otrzymała uczennicaz klasy VI reprezentująca gospodarzy - Paulina Puhacz. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, najlepsi – vouchery do kina, a nauczyciele – specjalne podziękowania za pracę w komisji konkursowej oraz za trud włożony w przygotowanie młodzieży do rywalizacji. Reprezentanci każdej z 3 szkół otrzymali pamiątkowy puchar dla szkoły za udział w konkursie. Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcie, na którym uczniowie dumnie prezentowali otrzymane dyplomy i trofea.

            Gratulujemy uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

          • NAGRODA DLA WIKTORII a WYRÓŻNIENIE DLA KRZYSZTOFA

          • Na Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Dary lasów, łąk i pól” – Zamość 2024, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, wpłynęło 525 prac z 78 placówek z całego województwa lubelskiego. Komisja w składzie: Jerzy Tyburski – Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej, artysta malarz – przewodniczący jury oraz Robert Gomułka – artysta plastyk, emerytowany nauczyciel MDK Zamość i Agnieszka Szewczuk – pracownik Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego – członkowie jury – przyznała nagrody i wyróżnienia.

            Z naszej szkoły za swoją pracę I nagrodę otrzymała Wiktoria Tyrka z klasy IV, natomiast dla Krzysztofa Wójtowicza z klasy II przypadło wyróżnienie. Młodzi artyści pracowali pod kierunkiem pani Aliny Korneluk.

            Gratulacje!

          • SUKCESY W KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA

          • 23 kwietnia 2024r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wysokiem odbyła się III EDYCJA GMINNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA 2024. Naszą szkołę z klasy I reprezentował Dawid Piłat, który otrzymał wyróżnienie, klasę II reprezentowała Milena Kot, która zajęła drugie miejsce, natomiast miejsce trzecie zdobyła uczennica klasy III - Maja Karchut. Należy dodać, konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową w Wysokiem pod honorowym patronatem Wójta Gminy Zamość. Główne założenia konkursu to: rozwijanie aktywności czytelniczej uczniów, popularyzacja książki i czytelnictwa wśród dzieci, propagowanie idei pięknego czytania, doskonalenie umiejętności posługiwania się żywym słowem, sztuka interpretacji tekstu. Uczestnicy konkursu prezentowali dwa fragmenty utworów: indywidualnie wybrany i przygotowany do prezentacji oraz wylosowany fragment tekstu adekwatny do wieku uczestników, przygotowany przez organizatora.

            Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
             

          • NAGRODA DLA SYLWII

          • Uczennica naszej szkoły Sylwia Sołoducha z klasy VII wzięła udział w II Archidiecezjalnym Konkursie Plastyczno-Graficzno-Literackim „Błogosławiony Piotr Jerzy Frassati – Człowiek ośmiu błogosławieństw”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie, a patronat nad konkursem objęła Parafia pw. bł. Piotra Jerzego Frassati w Lublinie, Radio Plus Lublin, Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”, Stowarzyszenie bł. Piotra Jerzego Frassati FRASSATIANUM. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, a ich zadaniem było napisanie opowiadania na temat „Moje spotkanie z błogosławionym Piotrem Jerzym Frassatim – człowiekiem ośmiu błogosławieństw”.

            Sylwia zdobyła w tym konkursie zaszczytne 3 miejsce. Jej opiekunem literackim jest pani Marzena Krzyszczuk.

            Należy zaznaczyć, że nagrodzone opowiadania zostaną umieszczone w pokonkursowym ebooku, który będzie dostępny na stronie organizatora konkursu.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

          • AKCJA "ŻONKILE"

          • ​​​​​​W tegoroczną Akcję Żonkile organizowaną przez Polin Muzeum Historii Żydów Polskich zaangażowało się prawie sześć tysięcy szkół z całej Polski. Nie zabrakło również naszego udziału. Jak co roku wspólnie z uczniami przypominaliśmy pamięć powstańców getta warszawskiego, którzy 19 kwietnia 1943 roku postanowili stanąć do walki, mimo, że była to walka z góry skazana na klęskę. Lekcje realizowane w ramach Akcji Żonkile to przede wszystkim przywołanie wspomnień o czasach wojny i holocauście, ale również okazja do rozmowy o kulturze i religii żydowskiej, o prawach człowieka i ich ochronie. Podczas lekcji wykorzystane zostały materiały przygotowane na tę okazję przez Muzeum Polin. Były to odpowiadania, animacje i ćwiczenia dostosowane do wieku uczniów. Zajęcia prowadziła pani Jolanta Michałek-Śliwińska - nauczycielka historii.

             

          • "MAGICZNA WIOSNA OCZAMI DZIECKA" - II EDYCJA

          • Na przełomie marca i kwietnia odbyła się druga edycja konkursu plastycznego „Magiczna Wiosna Oczami Dziecka” organizowanego prze Szkołę Podstawową w Pniówku. Konkurs był skierowany do dzieci z oddziałów  przedszkolnych oraz uczniów z klas I-III ze szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego "Dobra Szkoła" .

            Wśród osób nagrodzonych są:

            Wojciech Kraczykiewicz, Jan Nogas, Sara Kucharska, Zuzanna Maluga (SP w Lipsku) oraz Oliwier Maryńczak, Helena Ziemińska, Martyna Rycyk, Maja Leśniak, Lena Bondyra, Julia Berdak, Ewa Kobel (SP w Pniówku).

            Przygotowaniem dzieci do konkursu zajęły się nauczycielki: Anna Borowiec, Iwona Kawalec, Renata Michorowska (SP w Lipsku) oraz Agnieszka Masalska, Monika Szeląg-Marguła, Marta Ziemińska, Barbara Pyś (SP w Pniówku).

            Wszystkim dzieciom i nauczycielom, którzy brali udział w konkursie bardzo dziękujemy, a nagrodzonym artystom składamy najserdeczniejsze gratulacje!

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

          • 22 kwietnia 2024r. uczniowie kl. I-III obchodzili Światowy Dzień Ziemi. W związku z tym dzieci obejrzały filmik edukacyjny ,,Dzień Ziemi”, rozmawiały na temat oglądanych treści, rozwiązywały quizy związane z obchodzonym świętem, jak również wykonały plakaty. Wszystkie te działania przyczyniły się do refleksji nad przyszłością naszej planety oraz do zastanowienia się nad tym, jak ważna jest ochrona środowiska i co ludzie mogą zrobić, żeby żyć w zgodzie z naturą.

          • AKCJA "ŻONKILE"

          • 19 kwietnia 2024 roku obchodzono 81. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim. Z obchodami tego zdarzenia związana jest AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA "ŻONKILE", do której włączyli się również uczniowie z klas I-III. Historię tego zdarzenia przybliżyła wszystkim pani Jolanta Śliwińska – nauczycielka historii, która pokazała uczniom różne rekwizyty związane z narodem żydowskim. Dzieci obejrzały także zrealizowany przez Hi-Story film animowany na podstawie opowiadania ,,Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej, który opowiadał o bajkowym świecie. Żyły w nim dobre duszki, opiekujące się lasem i wszystkimi stworzeniami, które tam mieszkały. Pewnego dnia, jeden z młodych opiekunów roślin i zwierząt - Maślak zaginął w niejasnych okolicznościach. Na poszukiwania wyruszyła jego siostra Borówka, na skrzydłach pomocnej Sowy. Baśniowa historia przybliżyła dzieciom tematy empatii, sprawiedliwości i straty. Oprócz tego uczniowie wykonali żonkile – symbol upamiętniający bohaterów powstania.

          • TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

          • 17 kwietnia odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie naszej szkoły, którą reprezentowali: Weronika Bochenko, Szymon Kudyk i Bartłomiej Stawarski wszyscy z klasy VIII wykazali się bardzo dużą wiedzą. W testach z przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy uzyskali największą ilość punktów spośród jedenastu startujących zespołów. Nieco gorzej poszła jazda rowerem po torze przeszkód. Ostatecznie zdobyli wysokie IV miejsce.

            Gratulacje!

            Turniej BRD jest organizowany dla uczniów,w trosce o poprawę warunków bezpiecznego uczestnictwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym oraz zmniejszanie liczby ofiar wypadków drogowych z ich udziałem.

             

          • KODOWANIE I PROGRAMOWANIE W KLASIE I

          • Uczniowie klasy pierwszej na zajęciach z kodowania i programowania korzystali z zestawu różnorodnych drewnianych klocków MAJSTERKLEPKA – REMI. Jest to zestaw do ćwiczeń  motoryki małej i wyobraźni przestrzennej, wyposażony w korkowe tablice, drewniane młoteczki oraz pudełeczka z gwoździami. Podczas zabawy klockami dzieci wchodzą w zupełnie inny świat, gdzie puszczają wodze fantazji i realizują swoje pomysły. To także sposób na naukę podejmowania decyzji, np.: Jaki klocek wybrać? Co zbudować?

          • MEMORY MASTER – SUKCESY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

          • Miło nam poinformować, że dotarły do nas długo oczekiwane wyniki jesiennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego MEMORY MASTER, w którym uczniowie brali udział w listopadzie 2023r. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu językowego sprawdzającego znajomość tematycznego słownictwa. Do konkursu przystąpili chętni uczniowie z klasy IV, V i VIII. W sumie 10 uczestników. Uczeń klasy V Jan Szpindor uzyskał najwyższy wynik – 92% i otrzymał tytuł laureata III stopnia. Dwoje uczniów otrzymało wyróżnienia za osiągnięcie wyniku - 85%. Są to: Jan Stawarski z klasy IV i Klaudia Puhacz z klasy VIII. Pozostali uczniowie uplasowali się nieco niżej w rankingu, ale ich wyniki niewiele odbiegają od tych wyróżnionych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • PROFILAKTYCZNY  KONKURS  FILMOWY  ROZSTRZYGNIĘTY!

          • W marcu 2024r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Dorotą Wybranowską ogłosił konkurs dla klas 4-8 na najciekawszy film profilaktyczny, nakręcony za pomocą telefonu komórkowego. Celem konkursu było przede wszystkim: wdrażanie uczniów do zdrowego trybu życia, uświadomienie znaczenia edukacji w życiu każdego człowieka, uczenie dbałości o własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym, rozwijanie kreatywności i umiejętności pracy w grupie, a także doskonalenie sprawności posługiwania się technologią informacyjną. Do konkursu zgłosiły się cztery kilkuosobowe grupy: dwie z klasy IV i po jednej z klasy VI oraz VII. Każda z drużyn nakręciła kilkuminutowy film na wylosowany przez siebie temat dotyczący profilaktyki i wychowania. W kwietniu komisja konkursowa, w skład której weszły: pani dyrektor Alina Korneluk, psycholog - pani Patrycja Burcon-Piasecka, pedagog specjalny - pani Magda Luszowska oraz nauczycielki panie: Anna Piłat, Monika Zwolan, Marta Bil, , Beata Traczykiewicz , a także uczennica z klasy VIII Weronika Bochenko, obejrzała filmy i przyznała następujące miejsca:

            I miejsce- film „Jestem bezpieczny na drodze” – przygotowany przez uczennice z klasy IV: Wiktorię Tyrkę, Nikolę Dziadko, Maję Rycyk

            II miejsce - film pt. „Sport to zdrowie” – nakręcony przez uczennice z klasy VI: Magdalenę Kudyk, Paulinę Puhacz, Zuzannę Kukiełkę

            III miejsce - drużyna z klasy IV: Jan Stawarski, Bartłomiej Szostak, Wiktor Ziemiński za film pt. „Warto się uczyć.”

            Przyznano też 1 wyróżnienie dla uczniów z klasy VII za film pt. „Zdrowa i zbilansowana dieta”.

            Przy ocenie filmów brano pod uwagę: zgodność filmu z wylosowanym zagadnieniem, kreatywne podejście do tematu, wrażenie artystyczne oraz jasność przekazu.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • NAGRODZENI W XI KONKURSIE  RECYTATORSKO-PLASTYCZNYM  „Wiosenne  spotkania  z … ”

          • 11 kwietnia 2024r.  teksty Czesława Miłosza, Melchiora Wańkowicza oraz autorów literatury dziecięcej można było usłyszeć podczas jedenastej edycji Konkursu Recytatorsko-Plastycznego „Wiosenne spotkania z…”. zorganizowanego przez Krasnobrodzki Dom Kultury. W tym przedsięwzięciu zostali docenieni nasi uczniowie.
             

            W kategorii konkurs recytatorski: I nagrodę otrzymała Weronika Bochenko z kl. VIII, II nagrodę – Wiktoria Tyrka z kl. IV, natomiast wyróżnienie zdobyły : Klaudia Puhacz z kl. VIII i Gabriela Sachajko z kl. V. Do występu uczennice przygotowała pani Marzena Krzyszczuk.

            W kategorii konkurs plastyczny : III nagrodę zdobył Dawid Kowalczuk z kl. I – nauczyciel Barbara Pyś, zaś wyróżnienia otrzymali: Milena Kot i Krzysztof Wójtowicz z kl. II – nauczyciel Magda Luszowska. Tutaj z kolei młodzi artyści mieli za zadanie zilustrować wybrany utwór z  literatury dziecięcej.

            Serdeczne gratulacje!

             

             

          • PRZEDSZKOLAKI NA SPEKTAKLU W ZAMOJSKIM DOMU KULTURY

          • 9 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Zamojskiego Domu Kultury, aby obejrzeć spektakl ,,Domek z piernika” w wykonaniu aktorów z Kieleckiego Teatru Lektur. W trakcie przedstawienia dzieci mogły aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu, co sprawiło im wiele radości. Bajka skrywała w sobie ważne przesłanie, dotyczące harmonii z przyrodą, ekologii oraz zdrowego odżywiania. Spektakl był niezwykle barwny i dynamiczny, a aktorzy wspaniale odgrywali swoje role, rozbawiając zarówno małych, jak i dużych widzów. Wyjazd ten na pewno zapadnie dzieciom długo w pamięć i zainspiruje je do działania na rzecz ochrony środowiska i zdrowego stylu życia.

          • KONKURS "DZIECI ZAMOJSZCZYZNY"

          • 10 kwietnia odbył się szkolny etap XIII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Dzieci Zamojszczyzny. Harcerka Grażynka”.

            Z naszej szkoły do kolejnego etapu przystąpią uczniowie: Weronika Bochenko, Klaudia Puhacz oraz Bartłomiej Stawarski wszyscy z klasy VIII. Przygotowują się oni pod kierunkiem pani Jolanty Michałek-Śliwińskiej - nauczycielki historii.

            Należy dodać, że konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 7 w Zamościu  pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Zamość oraz Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. Ogłoszono go w dwóch kategoriach – test wiedzy oraz praca plastyczna.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia!

             

          • DLA CHORYCH DZIECI W SZPITALU W ZAMOŚCIU

          • Uczniowie i Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Pniówku Wspierają Dzieci w Szpitalu.

            W ramach realizacji III modułu projektu „Nie jestem sam – pomagam” nasi uczniowie stworzyli wyjątkowe kartki oraz obrazki z zamiarem przyniesienia radości dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji w szpitalu. Każda kartka została starannie ozdobiona, a przekazane życzenia były pełne życzliwości i troski. Dzięki hojności naszej społeczności szkolnej, dostarczyliśmy również na oddział pediatryczny szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu nie tylko bloki rysunkowe, ale również kredki, flamastry i kolorowanki. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za okazane serce i  wsparcie w tej akcji charytatywnej. Cieszymy się, że razem mogliśmy wesprzeć dzieci przebywające w szpitalu oraz uczynić świat trochę lepszym.

            Beata Traczykiweicz - nauczyciel

             

          • DZIEŃ CZEKOLADY u 6-LATKÓW

          • W Dniu Czekolady 6-latki miały okazję poznać fascynujący świat kakaowca oraz etapy powstawania wyrobów czekoladowych. Podczas spotkania dzieci obejrzały film edukacyjny na temat uprawy owoców kakaowca oraz procesu przetwarzania surowca w fabryce czekolady. Skrzaty chętnie uczestniczyły w degustacji czekolad, wybierając swojego faworyta, którym okazała się czekolada mleczna. Nie zabrakło również aktywności praktycznych – przedszkolaki wspólne z panią Martą Ziemińską wykonały pyszne czekoladowe gofry z bitą śmietaną. Ponadto projektowały swoje wymarzone czekoladki, co z pewnością rozbudziło ich kreatywność i wyobraźnię.Dzień Czekolady w naszym przedszkolu był nie tylko smaczną, ale również edukacyjną przygodą, która na długo pozostanie w pamięci małych miłośników czekolady.

          • JESTEŚMY RÓŻNI, ALE TAK SAMO WAŻNI!

          • 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła i przedszkole również włączyły  się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień ten przypadł w okresie świątecznym, wydarzenie obchodziliśmy 5 kwietnia. W naszej szkole nie zabrakło niebieskich akcentów i symboli Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Przygotowanie rozpoczęliśmy od zrobienia gazetki na korytarzu, która przedstawiała najważniejsze informacje o osobach ze spektrum autyzmu. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami przyszli do szkoły ubrani na niebiesko na znak solidarności z tymi osobami. Wychowawcy oddziałów przedszkolnych i klas I-VIII poprzez projekcję filmu edukacyjnego oraz pogadanki uświadomili uczniom,  że osoby ze spektrum autyzmu, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat inaczej niż większość z nas. Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości uczniów na potrzebę większej empatii, tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób z autyzmem.

          • SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

          • 10 kwietnia uczniowie klas IV, V i VIII uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną - panią Joanną Chyrkałą.  Omówiła ona zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy. Przypomniała uczniom, jak należy się zachować, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub w sytuacji stanowiącej zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Przedstawiła również sposoby postępowania podczas krwotoku, oparzenia, omdlenia i utraty przytomności. Uczniowie bardzo dobrze zapamiętali wszystkie informacje, znają numery alarmowe i wiedzą jakie informacje należy przekazać operatorom. W dalszej części zajęć był pokaz bandażowania połączony z nauką praktyczną. Ta część podobała się uczniom najbardziej. Podczas spotkania była przekazana bardzo istotna wiedza, która może kiedyś uratować czyjeś życie.

            Serdecznie dziękujemy pani pielęgniarce za przyjęcie naszego zaproszenia i przekazane wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

          • WYJAZD NA SPEKTAKL MUZYCZNY

          • „Niezwykłe życie podwodnych zwierząt” - to tytuł przedstawienia, jakie uczniowie klas I - III obejrzeli 8 kwietnia w Zamojskim Domu Kultury. Spektakl zaprezentowali aktorzy z Teatru Polskiego Kultura w Łodzi. Była to poruszająca opowieść o magii przyjaźni i czynienia dobra, które będąc najwyższymi wartościami na świecie są w stanie przezwyciężyć problem coraz częściej doskwierającej samotności nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Dynamiczny przebieg widowiska, zabawne dialogi, bajkowe piosenki, piękne kostiumy i wspaniała scenografia, angażowały dzieci do aktywnego udziału w spektaklu i bez wątpienia pozostaną na długo w ich pamięci.