6 grudnia kojarzy się nam wszystkim ze św. Mikołajem, który przynosi rozmaite prezenty. Coroczną atrakcją dodatkową jest udział naszych uczniów w Rajdzie Mikołajkowym organizowanym pod patronatem Wójta Gminy Zamość. W tym roku w piątek 6 grudnia zebrała się pod Szkołą Podstawową w Pniówku grupa miłośników aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego. Stąd udaliśmy się autokarem do Wólki Wieprzeckiej, gdzie dołączyli do nas uczniowie tamtejszej szkoły. Razem pojechaliśmy do Lipska Polesia, tam mieliśmy rozpocząć rajd. Pogoda w tym roku była dla nas łaskawa, świeciło piękne słońce, a lekki mróz utrzymywał na ziemi cienką warstwę śniegu. Czyniło to siedmiokilometrowy rajd przyjemnym spacerem. Po drodze mogliśmy przyglądać się różnym roślinom i innym interesującym miejscom, o których pan przewodnik opowiadał rozmaite ciekawostki. Po dłuższym marszu szlakiem prowadzącym przez las dotarliśmy do szosy i wkrótce znaleźliśmy się w Wierzchowinach. Tam wyszedł nam naprzeciw Mikołaj, który obdarował każdego cukierkami i zrobił sobie z naszą grupą pamiątkowe zdjęcie. Wkrótce dotarliśmy do świetlicy wiejskiej, gdzie czekały na nas następne atrakcje. Każdy dostał Mikołaja z piernika i mógł się posilić pysznymi kanapkami oraz rozgrzać gorącą herbatą. Był to już ostatni punkt programu XI Pieszego Rajdu Mikołajkowego. Wkrótce wsiedliśmy do autokaru i zadowoleni wróciliśmy do Pniówka. Opiekę nad uczniami podczas rajdu sprawowali nauczyciele: Dorota Wybranowska, Alicja Mazur - Klimko oraz Mirosław Trześniowski.