• DZIEŃ DENTYSTY w 5 i 6 latkach

• 15.03.2023 22:22
        • Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dentysty Skrzaty miały okazję, aby usystematyzować swoją wiedzę na temat pracy stomatologa, higienistki stomatologicznej oraz ortodonty, wzbogacić słownictwo o nowe pojęcia związane z nazewnictwem poszczególnych zębów czy narzędzi stomatologicznych. Ponadto utrwaliły wiadomości dotyczące profilaktyki oraz higieny jamy ustnej. Skrzaty poprawnie wskazywały i nazywały szczoteczki przeznaczone do pielęgnacji jamy ustnej oraz prawidłowo przeliczały poszczególne rodzaje zębów. Nauczycielka pokazała dzieciom właściwy sposób dbania o jamę ustną oraz opowiedziała, jak zdrowe odżywianie wpływa na kondycję naszych zębów. Po części teoretycznej przedszkolaki podjęły próby właściwego mycia zębów na przygotowanym do tego celu modelu szczęki. Podsumowaniem zajęć, było wykonanie pracy plastycznej Zdrowy uśmiech.
        • Cóż wiemy o miłości...

• 21.02.2023 22:49
        • Z okazji Walentynek dzieci z grupy Skrzaty wykonały przepiękne storczyki, które wręczyły swojej największej miłości – RODZICOM. Tego dnia rozmawialiśmy o miłości, przyjaźni i szacunku. Pogadanka poprzedzona była obejrzeniem filmu edukacyjnego "Święty Walenty, miłość i tradycje." Dodatkowo dzieci wykonały kartki walentynkowe dla swoich koleżanek i kolegów z grupy.
          Zdjęcia w Albumie fotograficznym