Standardy Ochrony Małoletnich

          • INTEGRACYJNE WYJŚCIE DO KINA

            Ostatni poniedziałek roku szkolnego 2025/2026 uczniowie klas IV–VI wraz z wychowawcami spędzili w kinie, gdzie wspólnie obejrzeli film pt. „Drzewo magii”. Wyjazd miał przede wszystkim wymiar integracyjny, wspólny czas poza szkołą sprzyja budowaniu relacji oraz lepszemu poznaniu się uczniów i nauczycieli w mniej formalnych warunkach. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zatrzymali się na krótki posiłek, który był dodatkową okazją do rozmów i wspólnego spędzenia czasu w swobodnej, przedwakacyjnej atmosferze. Takie wyjazdy są nie tylko formą odpoczynku, ale także ważnym elementem życia szkolnego, budują pozytywne wspomnienia, które zostają na długo po zakończeniu roku szkolnego.

          • BEZPIECZNE WAKACJE W KLASIE 2

            W ostatnich dniach nauki uczniowie klasy 2 uczestniczyli w zajęciach poświęconych zasadom bezpiecznego spędzania wakacji. Podczas pogadanki rozmawialiśmy o bezpieczeństwie nad wodą, w górach, podczas podróży oraz o właściwym zachowaniu w różnych sytuacjach mogących wystąpić podczas letniego wypoczynku.

          • KOŁO MATEMATYCZNE – POZNAJEMY PROGRAM EXCEL

            Uczniowie klasy VI w tym roku szkolnym uczestniczyli w zajęciach koła matematycznego. W ramach zajęć mieli okazję poznać podstawy pracy z arkuszem kalkulacyjnym Excel. Uczestnicy zapoznali się z najważniejszymi funkcjami programu, takimi jak tworzenie tabel, wprowadzanie formuł oraz korzystanie z podstawowych funkcji matematycznych (np. SUMA, ŚREDNIA). Uczniowie poznawali funkcje arkusza kalkulacyjnego, pisali również własne, proste formuły, uczyli się tworzyć wykresy, analizować dane oraz stosować matematykę w praktyce. Ćwiczyli także tworzenie wykresów, które pomagają w czytelnym przedstawianiu wyników.

          • JAK MĄDRZE GOSPODAROWAĆ PIENIĘDZMI?

            W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy II uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Od Grosika do Złotówki”. Celem programu było rozwijanie u dzieci podstawowej wiedzy ekonomicznej, kształtowanie postaw przedsiębiorczych oraz nauka racjonalnego gospodarowania pieniędzmi. Podczas zajęć uczniowie wyruszyli w niezwykłą podróż z bohaterem programu – Grosikiem. W trakcie realizacji kolejnych etapów poznawali wartość pieniądza, uczyli się rozpoznawać monety i banknoty, planować wydatki oraz odkrywali, dlaczego warto oszczędzać. Zajęcia miały charakter praktyczny i angażujący. Dzięki różnorodnym aktywnościom dzieci mogły zdobywać wiedzę poprzez działanie i własne doświadczenia, a zdobyta wiedza z pewnością pomoże im w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych w przyszłości.

          • PODSUMOWANIE ZAJĘĆ INNOWACJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE II

            W II półroczu roku szkolnego 2025/2026 uczniowie klasy II aktywnie uczestniczyli w zajęciach innowacji języka angielskiego, które łączyły naukę z ruchem, twórczością i nowoczesnymi technologiami. Program zajęć został zaplanowany tak, aby dzieci mogły rozwijać swoje kompetencje językowe w sposób naturalny, angażujący i pełen radości. Drugoklasiści systematycznie poznawali nowe słownictwo, zwłaszcza związane z rodziną i codziennymi sytuacjami. Utrwalali je poprzez piosenki, krótkie wierszyki okolicznościowe oraz rytmiczne powtarzanie, co pomagało im osłuchać się z językiem i swobodniej go używać. W ramach zajęć uczniowie wykonali również kartki z życzeniami dla mamy i taty, łącząc naukę angielskiego z twórczą ekspresją i wyrażaniem uczuć. Ważnym elementem innowacji były gry i zabawy ruchowe, które pozwalały dzieciom uczyć się poprzez działanie. Uczniowie reagowali na polecenia w języku ang

          • PRZYGODY DRUGOKLASISTÓW Z DETEKTYWEM POZYTYWKĄ

            Ostatnią lekturą omawianą przez uczniów klasy drugiej była książka „Detektyw Pozytywka” autorstwa Grzegorza Kasdepke. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły przygody sympatycznego detektywa, który rozwiązywał zagadki mieszkańców swojej kamienicy.

            Podczas zajęć uczniowie opowiadali o najciekawszych przygodach bohatera oraz wspólnie zastanawiali się, jakie cechy powinien posiadać dobry detektyw. Drugoklasiści zgodnie stwierdzili, że Detektyw Pozytywka jest spostrzegawczy, pomysłowy, cierpliwy, inteligentny i zawsze gotowy do pomocy innym.

          • ODKRYWCY OPOWIEŚCI I NIEZWYKŁA HISTORIA PEWNEJ KANAPKI

            W ramach innowacji pedagogicznej „Odkrywcy opowieści”, realizowanej na lekcjach języka angielskiego w klasie III, uczniowie poznali zabawną książeczkę „The Disgusting Sandwich” autorstwa Garetha Edwardsa i Hannah Shaw.
            Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały historii o niezwykłej kanapce, która z każdą stroną stawała się coraz mniej apetyczna. Humorystyczna fabuła wywołała wiele uśmiechów i zachęciła uczniów do aktywnego udziału w zajęciach.
            Spotkanie z książką było również doskonałą okazją do nauki i utrwalenia słownictwa związanego z jedzeniem oraz bohaterami opowiadania. Uczniowie rozwiązywali wykreślankę, uczestniczyli w interaktywnym quizie na tablicy multimedialnej, odpowiadali na pytania dotyczące treści oraz rozpoznawali i nazywali poznane wyrazy w języku angielskim.
            Dużą kreatywnością wykazali się podczas zadania plastyczno-językowego, w którym projektowali własną „Disgusting

          • PIKNIK RODZINNY

            Są takie dni, kiedy szkolne boisko zamienia się w miejsce pełne śmiechu, rozmów i wspólnych przeżyć. Tak właśnie było podczas naszego Pikniku Rodzinnego.

            Dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I – III zachwycili występami, a później nadszedł czas na to, co najcenniejsze – bycie razem. Były sportowe wyzwania, dmuchaniec, grill i mnóstwo dobrej zabawy pod gołym niebem.

          • ROK PEŁEN ANGIELSKICH PRZYGÓD ZAKOŃCZONY SUKCESEM

            Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat za udział w IV edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Angielski jest fun-tastyczny!”.

            W projekcie uczestniczyła grupa sześciolatków, która przez cały rok szkolny odkrywała język angielski poprzez zabawę, ruch, muzykę i kreatywne działania. Dzieci tworzyły książeczkę „All About Me”, poznawały najciekawsze miejsca Londynu, uczestniczyły w zabawach językowych, wykonały słowniczki obrazkowe, uczyły się rymowanek i piosenek oraz poznawały kulturę krajów anglojęzycznych.

          • SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

            Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu ze strażakami, które było nie tylko atrakcyjnym wydarzeniem, ale również wartościową lekcją bezpieczeństwa. Dzieci miały okazję poznać specyfikę służby strażackiej, obejrzeć specjalistyczny sprzęt ratowniczy oraz dowiedzieć się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

          • SUKCES EWY W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM

            Miło nam poinformować, że uczennica klasy IV Ewa Kobel zajęła II miejsce w II kategorii wiekowej - uczniowie kl. I-IV szkoły podstawowej w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Bocian w krajobrazie”, zorganizowanym przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział w Białej Podlaskiej.

            Konkurs miał na celu propagowanie wśród dzieci tematyki przyrodniczej oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i plastycznej. Warto zaznaczyć, że na III edycję konkursu zgłoszonych zostało 976 prac w III kategoriach wiekowych. Podczas oceny prac komisja brała pod uwagę: zgodność z regulaminem, walory artystyczne, oryginalność, staranność i samodzielność wykonania.

          • SUKCES EMILKI I EWY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE

            Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły odniosły sukces w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Rok z życia chomika europejskiego”:

            Emilia Magdziak z klasy IV zdobyła III miejsce, natomiast Ewa Kobel, również z klasy IV, otrzymała wyróżnienie.

            Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony tego cennego elementu naszej rodzimej przyrody oraz poszerzenie wiedzy na temat jego biologii, zwyczajów i środowiska życia.

          • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

            10 czerwca 2026r. w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie XXIV Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…”. W wydarzeniu uczestniczyli laureaci, ich opiekunowie oraz organizatorzy konkursu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy odnieśli znaczące sukcesy.

          • SUKCESY MŁODYCH PLASTYKÓW

            Odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu "Moja Mała Ojczyzna" pod patronatem Wójta Gminy Nielisz, organizowany przez Szkołę Podstawową w Nieliszu.

            Nasi uczniowie wzięli w nim udział i odnieśli sukces:

            - Martynka Naworol z klasy VI - zajęła I miejsce

            - Józio Karchut z klasy I - zajął III miejsce.

          • WYCIECZKA DO WIOSKI GOTÓW

            11 czerwca uczniowie klas I–III uczestniczyli w niezwykle ciekawej wycieczce do Wioski Gotów w Masłomęczu. Była to doskonała okazja do poznania historii i życia dawnych mieszkańców tych terenów. Pobyt rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego poświęconego Gotom. Dzięki niemu uczniowie dowiedzieli się, kim byli Goci, jak żyli oraz jakie ślady swojej obecności pozostawili na ziemiach polskich. Następnie zwiedziliśmy wystawę muzealną z przewodnikiem, który w interesujący sposób opowiadał o odkryciach archeologicznych oraz codziennym życiu dawnych mieszkańców osady. Dużą atrakcją okazały się również warsztaty. Dzieci miały okazję poznać dawne rzemiosło oraz własnoręcznie wykonać z gliny oraz modeliny różne przedmioty: misy, kubki, korale, bransoletki. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie zrekonstruowanych chat gotyckich. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądały domy sprzed wielu wi

          • WYCIECZKA DO WIELICZKI I KRAKOWA

            W dniach 9–10 czerwca 2026 r. czternastu uczniów z klas IV–VII wraz z opiekunami, panią Barbarą Pyś i panią Dorotą Wybranowską, uczestniczyło w wycieczce do Wieliczki i Krakowa, wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Lipsku. Wyjazd był okazją do poznania wyjątkowych miejsc, związanych z historią i kulturą naszej ojczyzny. Sprzyjał integracji oraz nauce w praktyce. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli „Wieliczka”, podziwiając podziemne komory, rzeźby i słuchając ciekawych opowieści o tym miejscu. Dzieci mogły zobaczyć, jak przez wieki wyglądała praca górników, a także poznać legendy związane z tym niezwykłym miejscem. Wieczorem, po zakwaterowaniu w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Krakowie, dzień zakończyła wspólna obiadokolacja w „Tawernie Horn”. Drugiego dnia, po śniadaniu, zwiedziliśmy Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, a następnie wyruszyliśmy na czterogodzinn

          • EGZAMIN PRAKTYCZNY NA KARTĘ ROWEROWĄ

            W dniu 08.06. 2026 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu, pod czujnym okiem pana policjanta 9 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w egzaminie praktycznym na kartę rowerową.

            Karta rowerowa jest bardzo ważnym dokumentem.

            Uzyskaniem karty rowerowej potwierdza się nabyte umiejętności teoretyczne i praktyczne, a otrzymujący ją uczeń staje się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.

          • SŁODKI DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

            Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły mogli liczyć na wyjątkową, słodką niespodziankę. Dzięki wsparciu nauczycieli, przygotowane zostały pyszne, chrupiące gofry.

            Przez cały dzień uczniowie mieli okazję skosztować świeżo wypiekanych gofrów z różnorodnymi dodatkami. Słodki poczęstunek sprawił dzieciom wiele radości i był miłym urozmaiceniem szkolnej codzienności. Uśmiechy na twarzach uczniów były najlepszym dowodem na to, że taka forma świętowania Dnia Dziecka bardzo przypadła im do gustu.

    • Partnerzy

      • Rekord dla Niepodległej
      • Razem na Święta
      • Odnośnik: ?
    • Logowanie

      • Kontakt

      • Telefon: (84) 543 12 12

        e-mail: sp_pniowek@onet.eu

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
      • Wincenty Smoląg (1900-1940)

      • Nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do programu „Katyń – ocalić od zapomnienia” i akcji „Jeden dąb, jedno nazwisko z listy katyńskiej”. Polega ona na posadzeniu dębu poświęconego konkretnej osobie zamordowanej wiosną 1940 roku. Z zamojskiej listy katyńskiej wybraliśmy starszego posterunkowego Policji Państwowej Wincentego Smoląga. Urodził się on 19 lipca 1900 roku w Majdanie Małym koło Krasnobrodu. Od 1918 r. walczył w wojnie polsko-bolszewickiej na froncie litewsko-białoruskim. Od 1923 r. był w policji, początkowo służył na granicy litewskiej, następnie w woj. wileńskim, od 1936 na Posterunku w Zamościu, we wrześniu 1939 r. trafił do Przemyśla. W czasie wojny dostał się do sowieckiej niewoli, więziony był w Ostaszkowie i został zamordowany w Miednoje (lista wywozowa: L.012/4 (20), 2047), między 5 kwietnia, a 14 maja. Obok boiska szkolnego posadziliśmy dąb. Będziemy teraz go pielęgnować wraz z pamięcią o Wincentym Smolągu i innych oficerach pomordowanych w Związku Sowieckim.