Uczniowie klasy I skończyli omawiać swoją kolejną lekturę „Niesamowite przygody 10 skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek. Historia, jak wskazuje tytuł, opowiada o dziesięciu skarpetkach, które realizują swoje marzenia. Każda z nich jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Różnią się kolorem, materiałem, wzorem oraz stopniem zużycia. Skarpetki trafiają do kosza z brudną bielizną. Czują się w nim jednak źle, dlatego uciekają. Każda wyrusza w świat, poznaje różnych ludzi i przeżywa ciekawe przygody. Na końcu każda z nich znajduje swoje powołanie. Jest to przykład, że każdy może osiągnąć swój cel, jeśli z odwagą i uporem do niego dąży. Przygody skarpetek dzieci śmieszyły, bawiły oraz zachwycały. Na podsumowanie lektury, projektowały one swoje własne skarpetki oraz robiły różne pacynki z przyniesionych skarpetek.
SPOTKANIE Z LEKTURĄ W KLASIE I
- 6
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KLOCKÓW LEGO W KLASACH 1-3
28 stycznia 2025 roku uczniowie klas 1-3 obchodzili Międzynarodowy Dzień Klocków Lego. Celem wydarzenia było nie tylko uczczenie tej popularnej zabawki, ale także rozwijanie kreatywności czy współpracy. Na zajęciach wychowania fizycznego dzieci wspólnie budowały różne konstrukcje z klocków. Tworzyły zarówno proste budowle, jak również bardziej skomplikowane, np. samochody. Podczas pracy dzieliły się swoimi pomysłami, wymieniały doświadczeniami i pomagały sobie nawzajem. Zabawa była również okazją do rozwijania umiejętności logicznego myślenia oraz wytrwałości, ponieważ niektóre projekty wymagały cierpliwości i precyzyjnego dopasowywania elementów. Międzynarodowy Dzień Klocków Lego okazał się nie tylko świetną zabawą, ale także edukacyjnym doświadczeniem, które pozwoliło uczniom na rozwijanie swojej kreatywności i zdolności manualnych. Uczniowie już nie mogą się doczekać kolejnego dnia, w którym będą mogli ponownie budować razem z Lego!
5
MALI TWÓRCY W AKCJI - KREATYWNE WARSZTATY W CASTORAMIE
W dniu 24 stycznia uczniowie klasy 2 i 3 odwiedzili Castoramę w Zamościu, gdzie wzięli udział w warsztatach "Majsterkowo". Dzieci miały okazję puścić wodze fantazji, tworząc swoje własne, wyjątkowe kompozycje z kolorowych tapet, sznurków, śrubek i nakrętek. Wszystkie elementy przyklejały na karton przy użyciu kleju montażowego. Kolejnym zadaniem było samodzielne dekorowanie doniczek. Każdy mógł ozdobić swoją w zupełnie dowolny sposób, dzięki czemu powstały naprawdę oryginalne i kolorowe dzieła. Dzieci były zachwycone – zarówno samym procesem tworzenia, jak i efektami swojej pracy. Warsztaty były świetną okazją nie tylko do zabawy, ale też do rozwijania własnej kreatywności.
6
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASACH 1-3
22 stycznia 2025 roku, w naszej szkole odbył się wyjątkowy występ dzieci klas 1-3 z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie przygotowali program artystyczny pełen ciepłych słów, piosenek, wierszy oraz tańce. Piosenki dedykowane dziadkom wzbudziły gorące brawa i wywołały łzy wzruszenia, natomiast wiersze były pełne podziękowań za miłość, wsparcie i czas poświęcony przez dziadków. Na zakończenie występu dzieci wręczyły przybyłym gościom własnoręcznie wykonane upominki. Było to niezwykle radosne i wzruszające wydarzenie, które zgromadziło licznych dziadków, podziwiających z dumą i uśmiechem swoich wnuków. Występ uczniów klas 1-3 na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i ich dziadków, stanowiąc piękny wyraz miłości i szacunku dla starszego pokolenia.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym
3
WYJAZD NA LODOWISKO DO LUBLINA
22 stycznia 2025 r. grupa 20 uczniów z klas IV-VIII uczestniczyła w wyprawie na sztuczne lodowisko. W tym roku zamiast na nasze lodowisko w Zamościu, wyjechali oni do Lublina na kryte sztuczne lodowisko ICEMANIA przy al. Zygmuntowskich. Wszyscy skorzystali z możliwości jeżdżenia na łyżwach przez trzy godziny, z przerwą na odpoczynek i czyszczenie lodu. Był to czas bardzo intensywnej aktywności fizycznej w nowym ciekawym miejscu. W czasie pobytu na lodowisku, uczestnicy wyjazdu mieli okazję do doskonalenia bezpiecznego poruszania się na łyżwach. Po całodziennej wyprawie wszyscy wrócili do Pniówka zmęczeni, ale zadowoleni.
1
DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA U PRZEDSZKOLAKÓW
18 stycznia nasze przedszkole zamieniło się w Stumilowy Las, gdzie dzieci z grup Podróżników i Tropicieli przeżyły wspaniały dzień pełen przygód z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi! Była to wyjątkowa okazja, by poznać bliżej sympatycznego misia o bardzo małym rozumku, ale wielkim sercu. Dzieci z radością brały udział w grach i zabawach inspirowanych przygodami Kubusia, a ich kreatywność rozkwitła podczas zajęć plastycznych. Wspólnie stworzyliśmy piękną gazetkę, która przypomina nam o wyjątkowym świecie Stumilowego Lasu. Nie zabrakło też chwili na wspólne czytanie fragmentów książki „Kubuś Puchatek” A.A. Milne, która przeniosła nas do świata przyjaźni, humoru i beztroskich przygód. To był dzień pełen uśmiechów, nauki i wspólnego odkrywania! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, która uchwyciła te piękne chwile!
6
PRZEDSZKOLAKI ZIMĄ DOKARMIAJĄ PTAKI
Zima jest bardzo trudnym czasem dla ptaków. Kiedy pola i jeziora przykryje śnieg i lód, te biedne stworzenia muszą się bardzo natrudzić, aby znaleźć pożywienie. Przedszkolaki jak co roku przyłączyły się do akcji zimowego dokarmiania ptaków. Wykorzystujac Dary Froebla dzieci z grup Podróżnicy oraz Tropiciele uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach tematycznych dotyczących sposobów pomocy ptakom w zimie. Podróżnicy założyli swój grupowy karmnik, do którego systematycznie dosypywane są ziarenka zbóż.
2
DZIEŃ POPCORNU U PODRÓŻNIKÓW
Popcorn, jako słona przekąska jest ulubionym przysmakiem nie tylko dorosłych ale i dzieci. Kojarzy się nam z wizytą w kinie, jest on bowiem dokonały do chrupania podczas oglądania filmu, czy bajki. W naszym przedszkolu dzieci z grupy Podróżnicy także obchodziły „Światowy Dzień Popcornu”. Przedszkolaki degustowały przysmak oglądając film edukacyjny „Dzień Babci i Dziadka”.
DZIEŃ POPCORNU U ODKRYWCÓW
- 3
DZIEŃ LIGI OCHRONY PRZYRODY W GRUPIE "TROPICIELE"
9 stycznia dzieci z grupy 3-4 latków „Tropiciele” aktywnie uczestniczyły w zajęciach poświęconych ochronie przyrody. Maluchy grały w memory, poznając tropy zwierząt i rozwijając swoją spostrzegawczość. Wspólnie uczyliśmy się o gatunkach chronionych w Polsce oraz o roli Ligi Ochrony Przyrody w ich ochronie. Interaktywna gra edukacyjna uatrakcyjniła zajęcia, a dzieci z radością odkrywały, jak mogą dbać o środowisko. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał pamiątkową odznakę z logo LOP, co było pięknym podsumowaniem tego dnia pełnego wiedzy i zabawy!
KATYŃ...OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA - OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY
Uczniowie klasy 8 Sylwia Sołoducha i Kajetan Jaworski reprezentowali naszą szkołę w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym dla młodzieży pt.„Katyń 2024”. Organizator konkursu, Stowarzyszenie Parafiada zaproponował uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych zmierzenie się z tematem zbrodni katyńskiej. Był to niejako wstęp do obchodów 85. rocznicy tego wydarzenia. Sylwia i Kajetan przygotowali prezentacje multimedialne ukazujące zbrodnię katyńską z perspektywy kobiet, które w Katyniu straciły swoich bliskich. Były to opowieści o kobietach ciężko doświadczonych przez los, ale jednocześnie niezwykle dzielnych, które najpierw zmagać się musiały z wojenną codziennością, a następnie zabiegać by przetrwała pamięć o mordzie na Polakach, którego dopuściły się władze sowieckie. Udział w konkursie został nagrodzony dyplomami. Gratulacje dla uczestników!
DZIEŃ LIZAKA U TROPICIELI
Dzień Lizaka to wyjątkowe święto pełne kolorów, słodyczy i kreatywnej zabawy! To doskonała okazja, aby najmłodsi poznali fascynujący świat lizaków, a jednocześnie rozwijali swoje umiejętności poprzez różnorodne, inspirujące aktywności.W grupie 3-latków obchody Dnia Lizaka były pełne atrakcji! Dzieci rozpoczęły dzień od obejrzenia edukacyjnego filmu, który w przystępny sposób pokazał, jak powstają lizaki i produkty lizakopodobne. Następnie maluchy zmierzyły się z nietypowym wyzwaniem – układały kolorowe lizakowe sudoku, które rozwijało ich logiczne myślenie i spostrzegawczość.Największą radość sprawiły jednak zajęcia praktyczne. Przedszkolaki własnoręcznie przygotowywały przepyszne lizaki z czekolady. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak miał okazję zaprojektować swój wymarzony lizak – pełen kolorów, fantazji i ulubionych smaków. Dzięki takim inicjatywom nasze maluchy uczą się przez zabawę, rozwijając swoją wyobraźnię i zdolności manualne. Zajęci przygotowała i poprowadziła pani Marta Ziemińska.
8
KODOWANIE w NOWOROCZNYM KLIMACIE
- 8
ZIMA ZAWITAŁA DO ODKRYWCÓW
- 1
KONKURS w MRÓWCE
DRODZY RODZICE i UCZNIOWIE oraz SYMPATYCY SZKOŁY
Z dumą informujemy, że uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą bombkę świąteczną, organizowanym przez sklep budowlany Mrówka w Zaościu. Ich kreatywność, zaangażowanie i ogrom serca, które włożyli w to wyjątkowe dzieło, zasługują na najwyższe uznanie! ❤️🎄
Teraz potrzebujemy Waszej pomocy, aby wspólnie zdobyć nagrodę!
Oddanie głosu na naszą bombkę to prosty gest, który pokaże, jak wielka siła drzemie w naszej społeczności.🗓 Głosowanie trwa tylko do 11 stycznia!
🛠 Głosy można oddawać bezpośrednio w sklepie Mrówka w Zamościu.Każdy głos ma znaczenie i przybliża naszych młodych artystów do zwycięstwa. Nie pozwólmy, by ich talent i wysiłek pozostały niezauważone. Zabierzcie rodzinę, znajomych, sąsiadów i wspólnie wesprzyjmy trzecioklasistów w tej świątecznej rywalizacji!
Liczymy na Waszą pomoc i z góry dziękujemy za każdy oddany głos.
Razem możemy wiele! 💪🎉
ŚWIĄTECZNE WYTWORY ARTYSTYCZNE UCZNIÓW
Jedną z tradycji świątecznych Bożego Narodzenia jest zwyczaj dekorowania domów i miejsc publicznych. Ubieranie choinek, stawianie stroików, lampionów i wieszanie wieńców – to wszystko wprowadza nas w magiczną atmosferę świąt i tworzy wyjątkowy klimat Bożego Narodzenia. Aby wprowadzić wszystkich w ten szczególny czas, już od listopada cała społeczność szkolna zaangażowała się w prace nad tworzeniem rozmaitych ozdób i dekoracji świątecznych. Uczniowie wraz z wychowawcami oraz rodzicami tworzyli świąteczne stroiki, choinki, bombki, kartki i lampiony, rozwijając swoje artystyczne zdolności. Uczniowie klas starszych przygotowywali swoje ozdoby i dekoracje także w ramach lekcji techniki i plastyki. W ostatnim tygodniu grudnia przed przerwą świąteczną zorganizowano w szkole wystawę tychże wytworów. Ekspozycja prac na głównym korytarzu spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych. Podziwiano nie tylko kreatywność i ogólne wrażenie artystyczne wykonanych dekoracji, ale także wkład pracy i różnorodność użytych materiałów. Część uczniów i rodziców ofiarowała datki za wybrane ozdoby, które zapragnęli mieć w swoich domach na święta. W sumie uzbierano kwotę: 1142zł. Środki pieniężne podzielono na pół i przekazano na konto Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych oraz konto Lubelskiego Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia. Nad wystawą wytworów artystycznych czuwali uczniowie klasy V i VI pod opieką pani Doroty Wybranowskiej, która była głównym organizatorem szkolnej akcji tworzenia dekoracji świątecznych.
6
ŚWIĄTECZNE AKTYWNOŚCI TROPICIELI
PODRÓŻNICY POZNALI ZASADY BEZPIECZEŃSTWA ZIMĄ
Dzieci z grupy Podróżnicy zapoznały się z zasadami zachowania bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Przedszkolaki uczestniczyły w bardzo ciekawych i pouczających zajęciach tematycznych. Wzięły udział w pogadance, oglądały kolorowe plansze dydaktyczne, rozwiązywały quizy oraz obejrzały film edukacyjny o bezpiecznych zabawach zimą. Podsumowaniem tematyki było wykonanie prac plastycznych.
DEKOROWANIE PIERNIKÓW U PODRÓŻNIKÓW
Przed świętami mamy wiele pracy i przygotowań, ale w tym magicznym czasie nie możemy zapomnieć o pysznych ciasteczkach, które kochają wszystkie dzieci. Jak co roku przedszkolaki wraz z panią Ewą i panią Anią, z ogromną radością udekorowały piękne i aromatyczne pierniczki. Do ich ozdobienia dzieci wykorzystały pisaki cukrowe, słodkie posypki oraz kolorowy lukier. Te pyszności podrożnicy wręczyli swoim rodzicom, jako słodki upominek świąteczny.
3
KODOWANIE W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE
W naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia z kodowania i programowania, które wprowadziły uczniów klasy II w magiczny nastrój świąt ! W trakcie zajęć drugoklasiści mieli okazję rozwijać swoje umiejętności technologiczne, kreatywność oraz zdolność do współpracy. Tematem przewodnim były atrybuty świąteczne, a uczniowie pracowali w grupach, tworząc swoje projekty wyłącznie z klocków. Praca w zespołach pozwoliła młodym konstruktorom nie tylko doskonalić kompetencje techniczne, ale także nauczyć się lepszego planowania, dzielenia obowiązków i wspólnego rozwiązywania problemów. Każda grupa wykazała się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością, a efekty ich wysiłków przeszły najśmielsze oczekiwania.Powstały fantastyczne prace przedstawiające świąteczne symbole, takie jak kolorowe choinki, błyszczące bombki oraz pięknie zaprojektowane prezenty. Każdy projekt był wyjątkowy i pełen kreatywności, pokazując, jak wielkie talenty drzemią w naszych uczniach.
To była niezwykła okazja, by połączyć naukę z zabawą i radością tworzenia w duchu świątecznej atmosfery. Zajęcia prowadziła pani Marta Ziemińska.
DZIEŃ HERBATY U PODRÓŻNIKÓW
Herbata jest dobrze znanym oraz lubianym napojem, po który sięgamy zarówno w lecie a także zimową porą. Jest bardzo smaczna, gdyż możemy urozmaicić jej smak różnymi dodatkami tj. miodem, cytryną, sokiem malinowym, pomarańczą lub wzbogacić jej aromat dodając suszone goździki. Dzieci z grupy Podróżnicy wraz z panią Ewą i panią Anią, miały możliwość tego dnia dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tego magicznego napoju. Poznały rodzaje i smaki herbaty, sposoby jej zaparzania. Na koniec zajęć przedszkolaki wypiły herbatkę przegryzając słodkie małe co nieco.
Archiwum Aktualności