Wiosna zagościła już u nas na dobre. Dni są dłuższe, cieplejsze, kwitną wiosenne kwiaty, przyleciały bociany i inne ptaki, które jesienią nas opuściły. Jednocześnie zbliżają się już kojarzące się również z wiosną święta wielkanocne. Te dwie okazje stały się pretekstem do zorganizowania okolicznościowej akademii. Przygotowały je panie Wiesława Gawlik, Katarzyna Kowanek oraz Barbara Pyś wraz z uczniami klas I-III. Widzowie mogli wysłuchać wierszy i piosenek o tematyce wiosennej oraz obejrzeć krótkie, humorystyczne inscenizacje. Jedna z nich nawiązywała do obchodzonego pierwszego dnia wiosny „Dnia Wagarowicza”. Uczeń o poranku był kuszony przez diabła, żeby nie iść do szkoły, a jednocześnie anioł odwodził go od tych grzesznych zamiarów. Na szczęście uczeń sam zrozumiał, że warto jednak iść do szkoły. Ten sam anioł w innej scence przypomniał, jak wiele obrzędów wielkanocnych nawiązuje do wiosennego odradzania się natury. Wreszcie na scenie pojawiła się Pani Wiosna, by osobiście potwierdzić, że nadszedł właśnie jej czas.