Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2014/2015 do ogólnopolskiego programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I- III szkół podstawowych.W programie uczestniczą uczniowie klasy pierwszej, w klasach II i III przypomniane natomiast zostaną zagadnienia związane z tematyką palenia papierosów. ZAŁOŻENIA PROGRAMU:
-Program przeznaczony jest dla uczniów klas I- III szkoły podstawowej.
- Program proponuje realizację zajęć metodami aktywizującymi dostosowanymi do wieku dzieci.
-W programie zawarte zostały uporządkowane treści dotyczące zdrowia, dostosowane do poziomu percepcji dzieci.
- Program ma charakter profilaktyczny i jego głównym celem jest wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.
CELE SZCZEGÓŁOWE:
- Uporządkowanie i poszerzenie wiadomości na temat zdrowia.
- Kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie.
- Uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia.
- Uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem.
ZAJĘCIA WARSZTATOWE W RAMACH PROGRAMU:
ZAJ.I - CO TO JEST ZDROWIE?
ZAJ.II- OD CZEGO ZALEŻY NASZE ZDROWIE?
ZAJ.III- CO I DLACZEGO SZKODZI ZDROWIU?
ZAJ.IV- CO ROBIĆ , GDY MOJE ŻYCIE JEST ZAGROŻONE?
ZAJ.V- NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ!