Nadchodzi czas Bożego Narodzenia, czas kojarzący się ze wspólnym, rodzinnym świętowaniem. Okres przedświąteczny wprowadza nas już w ten nastrój. Organizujemy szkolne jasełka, klasowe opłatki. Wcześniej jednak zostaliśmy zaproszeni na wieczór opłatkowy zorganizowany przez Koło Gospodyń wiejskich w Pniówku, tutejszą Ochotniczą Straż Pożarną oraz Radę Sołecką. Na tę okazję panie Wiesława Gawlik i Barbara Pyś przygotowały montaż kolęd i tekstów poetyckich a pani Katarzyna Wasilewska zadbała, by szkolny chór pięknie wykonał bożonarodzeniowe pieśni. W wykonaniu dekoracji pomógł zaś pan Mirosław Trześniowski. Wieczorem 15 grudnia w świetlicy wiejskiej zgromadzili się mieszkańcy Pniówka, żeby wziąć udział spotkaniu opłatkowym. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: nasza radna, pani Maria Słota, wójt Gminy Zamość, pan Ryszard Gliwiński, przewodniczący Rady Gminy Zamość, pan Józef Siemczyk, radny Rady Powiatu, pan Jerzy Bondyra oraz ksiądz proboszcz Stanisław Bachor. Po krótkich przemówieniach wstępnych przyszła pora na nasz występ. Reakcje widzów i gromkie brawa świadczyły o tym, że bardzo on się wszystkim podobał. Za ów występ młodzież została dodatkowo nagrodzona drobnymi upominkami. Następnie podziękowania za część artystyczną oraz przedświąteczne życzenia składali zaproszeni goście. Po nich przyszła pora na tradycyjne łamanie się opłatkiem. Choć do Bożego Narodzenia pozostał jeszcze ponad tydzień, zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Wspólny wieczór zakończył poczęstunek składający się z tradycyjnych wigilijnych dań, przygotowanych przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej imprezie, tak znakomicie integrującej lokalne środowisko.