W dniu 21 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 w Zamościu odbyło się podsumowanie kampanii informacyjno-edukacyjnej „PATRZ I SŁUCHAJ!”, w ramach której powstał spot reklamowy, promujący bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym. Organizatorem akcji była Komenda Miejska Policji w Zamościu oraz "Mechanik." Spot reklamowy stworzyli wspólnie funkcjonariusze policji, słuchacze Medycznego Studium Zawodowego w Zamościu i uczniowie „Mechanika”. Film nakręciła Zamojska Telewizja. Podczas uroczystej gali Prezydent Miasta Zamość, pan Andrzej Wnuk, I Zastępca Komendanta Miejskiej Policji w Zamościu, mł. insp. Andrzej Mioduna i fundator nagród, pan Przemysław Panas (Firma PANAS TRANSPORT) wręczyli nagrody rzeczowe uczestnikom konkursu na scenariusz spotu. Nasi uczniowie z klasy VII: Artur Krępiński, Kamil Muszyński oraz Jakub Kniaź zdobyli II miejsce. W nagrodę każdy z nich otrzymał tablet. Chłopcy pracowali pod kierunkiem wychowawczyni pani Alicji Klimko. Gratulacje!