• NIE JESTEM SAM - POMAGAM

• W ramach realizacji III modułu projektu „Nie jestem sam – pomagam”, nasi uczniowie stworzyli wyjątkowe kartki oraz obrazki z zamiarem przyniesienia radości dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji zdrowotnej i przebywają w szpitalu. Każda kartka została starannie ozdobiona, a przekazane życzenia były pełne życzliwości i troski. Dzięki hojności naszej społeczności szkolnej, dostarczyliśmy również na oddział pediatryczny szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu nie tylko bloki rysunkowe, ale również kredki, flamastry i kolorowanki. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za okazane serce i  wsparcie w tej akcji charytatywnej. Cieszymy się, że razem mogliśmy wesprzeć dzieci przebywające w szpitalu oraz uczynić świat trochę lepszym.

• PAMIĘTAMY O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

• „Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie” (G. Santayana)

Dnia 1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” na lekcjach historii nie mogło zabraknąć przypomnienia o działalności żołnierzy niezłomnych, którzy w latach 1944- 1963 tworzyli partyzancki ruch oporu przeciw sowietyzacji Polski. Jak co roku przywołany został ten trudny fragment powojennej Polski. Wybrzmiały nazwiska żołnierzy stawiających opór komunistycznej władzy, którzy za swą niezłomną postawę płacili najwyższą cenę, jaką było ich życie. Nasi uczniowie pamiętają o tej ważnej karcie naszej narodowej historii. Zajęcia prowadziła pani Jolanta Michałek-Śliwińska.

• LEKCJE W KINIE

• Dnia 7-go marca br. uczniowie z klas: IV,VI,VII i VIII wybrali się do Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu na seans filmowy zatytułowany„Cudowny Chłopak – Biały Ptak”. Film opowiadał poruszającą historię młodości Sary Blum - babci głównego bohatera filmu - Juliana. Dzieciństwo młodej żydowskiej dziewczyny nie należało do łatwych, ponieważ przypadło na czas prześladowania społeczności żydowskiejprzez Nazistów podczas II wojny światowej w okupowanej Francji. Dramat biograficzny produkcji USA okazał się być bardzo pouczającym filmem zarówno pod względem ukazania konkretnych faktów historycznych, jak również pod względem walorów wychowawczych. Niezwykłe losy Sary Blum ukazane w filmie dobitnie pokazały, że ten kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał. Seans filmowy trwał aż 2 godziny, ale dzięki wartkiej akcji czas spędzony w sali kinowej minął bardzo szybko. Opiekę nad uczniami sprawowały: pani Dorota Wybranowska, pani Marzena Krzyszczuk oraz pani Alicja Mazur-Klimko.

• DZIEŃ DINOZAURA w PRZEDSZKOLU

• Dzień 26 lutego jest niezmiennie jednym z bardziej atrakcyjnych dni w każdym przedszkolu – swoje święto obchodzą wtedy ulubieńcy przedszkolaków, czyli dinozaury. Nic więc dziwnego, że nasz przedszkolny korytarz wypełniły dźwięki wydawane przez prehistoryczne gady, a podłoga w sali Smerfów, Sówek i Skrzatów drżała pod ciężkimi krokami dinozaurów, w które podczas zabaw ruchowych wcielały się nasze przedszkolaki. W każdej z grup nie zabrakło atrakcji zorganizowanych przez panie wychowczynie – jak na przykład tworzenie skamieniałości i eksperyment z wybuchającym wulkanem, który został przeprowadzony przez Skrzaty. Sówki natomiast zajęte były zabawą w archeologów, polegającą na szukaniu kości dinozaurów w piasku i układaniem z nich sylwet gadów.  Dzieci tego dnia dowiedziały się ciekawych rzeczy o życiu dinozaurów,  przedstawionych w formie pogadanek oraz filmów edukacyjnych i prezentacji, zawierających najważniejsze informacje. Każda z grup przygotowała prace plastyczne, przedstawiające dinozaury. Efekty pracy Smerfów, Sówek i Skrzatów oraz ich radość z tak zorganizowanych zajęć przedstawiają załączone zdjęcia.

• SUKCES BARTKA w TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

• 6 marca odbyły się 47 eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy pożarniczej pt.„Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach wzięli udział uczniowie z dwunastu szkółgminy Zamość oraz druhny i druhowie z MłodzieżowychDrużyn Pożarniczych. Miło nam poinformować, że uczeń klasy IV - Bartłomiej Szostak uzyskał III miejsce. Oprócz Bartka w eliminacjach wzięli udział: Jan Stawarski z klasy IV, Lena Kołtun i Katarzyna Michońska z klasy V. Gratulujemy Bartkowi i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie.

• WYJAZD do KINA na FILM "AKADEMIA PANA KLEKSA"

• 28.02.2024 r. uczniowie klasy V wraz z wychowawcą wybrali się do kina „Stylowy” na film pod tytułem „Akademia pana Kleksa”. Film przedstawia dalsze losy uczniów tytułowej szkoły oraz ich mentora, Pana Ambrożego Kleksa. Fabuła skupia się na magicznych przygodach głównych bohaterów, osadzonych w realiach współczesności. W filmie przedstawiona jest historia pozornie zwykłej dziewczynki, która trafia do Akademii, by poznać świat wyobraźni. Przy okazji autorzy mówią widzom o empatii, czyli umiejętności wczuwania się w sytuację innego człowieka i zrozumienia jego sposobu myślenia. Historia jest bardzo pouczająca. Więcej nie zdradzimy, wybierzcie się do kina!