• METODA PROJEKTU na LEKCJACH JĘZYKA POLSKIEGO w KLASIE 4

• Metoda projektu jest to narzędzie edukacyjne, za pomocą którego uczniowie, w ciekawy dla siebie sposób, łączą teorię z praktyką. Dzięki temu rozwijają wiedzę i umiejętności poprzez realizację działań, a same lekcje stają się dla nich ciekawsze. To z kolei prowadzi  do kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów oraz praktycznego zdobywania doświadczenia. Należy zaznaczyć, że pełną odpowiedzialność za swoje działania biorą uczniowie, nauczyciel pełni jedynie funkcję przewodnika i mentora.
            Uczniowie klasy IV, przy pomocy tej właśnie metody, wykonali drzewa genealogiczne swoich rodzin. Z pomocą rodziców i najbliższych gromadzili informacje na temat swoich przodków, a następnie, postępując według zdobytych na lekcjach wiadomości, stworzyli ciekawe prace. Dzięki realizacji tego zadania, nie tylko poszerzyli wiadomości na temat przodków, poczuli wartość przynależności do rodziny, ale także przekonanie, że warto pielęgnować pamięć o przodkach.
            Dopełnieniem zadania było napisanie listu, według określonych zasad jego tworzenia, a następnie zapisanie go na samodzielnie ozdobionej karcie. W tej pracy oceniana była treść listu, forma zapisania i ogólna estetyka wykonania.
            Uczniowie z zadaniami poradzili sobie doskonale. Zajęcia prowadziła Marzena Krzyszczuk.

• DZIEŃ KUNDELKA u PRZEDSZKOLAKÓW

• Z okazji Dnia Kundelka dzieci z grup Smerfy, Sówki i Skrzaty  dowiedziały się jak wyglądają zwyczaje psów, jak rozpoznać sygnały dawane przez naszych pupili oraz jak należy właściwie dbać o psa – najlepszego przyjaciela człowieka. Przedszkolaki wykonały ciekawe prace przedstawiające psa, a trzylatki zadbały dodatkowo o bezpieczne schronienie, wykonując wspólnie piękną kolorową budę. W związku z obchodami Dnia Kundelka w szkole została przeprowadzona zbiórka żywności  dla  Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zamościu.

• DBAMY O ZDROWIE

• Uczniowie z klas I – III wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji ,,Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”. W związku z tym obejrzeli filmik edukacyjny na temat chorób zakaźnych i sposobów ich zapobiegania, rozmawiali na temat oglądanych treści oraz wykonali plakaty związane z tematem zajęć. ,,Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych” - to przekazywanie wiedzy i kształtowanie umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.