• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U SKRZATÓW

• ,,Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”

W ostatnim tygodniu listopada, dzieci z grupy Skrzaty wraz z panią Martą Ziemińską obchodziły święto najlepszego przyjaciela i niezastąpionej przytulanki przy zasypianiu – Dzień Pluszowego Misia. Pluszaki są ważne w rozwoju każdego dziecka ponieważ uczą odpowiedzialności, pomagają przełamać lęki, wspierają budowanie prawidłowych relacji międzyludzkich oraz pobudzają wyobraźnię. Przytulanie misiów działa również uspokajająco.

Podczas przedszkolnego Święta Misia, dzieci zostały zapoznane z wyjątkową 120-letnią historią powstania zabawki, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich misiach, wykonywały z nimi ćwiczenia gimnastyczne oraz szalone tańce. Podsumowaniem misiowego święta było wykonanie  przepięknych prac plastycznych.

• PRZEDSZKOLAKI ZNAJĄ SWOJE PRAWA

• 21 listopada we wszystkich grupach przedszkolnych był obchodzony Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku obchody miały szczególny przekaz - okazanie wsparcia wszystkim dzieciom, których prawa nie są przestrzegane. W sposób szczególny pamiętamy o dzieciach z Ukrainy, które doświadczają okrucieństwa  związanego z wojną, a co za tym idzie łamaniem  praw dziecka.

Wspólnie z dziećmi omówione zostały najważniejsze zapisy, które znalazły się w Konwencji o Prawach Dziecka oraz podjęto „dyskusję” dotyczącą obowiązków, jakie powinny wypełniać maluchy już od najmłodszych lat.

• SUKCESY UCZENNIC W KONKURSIE PRZYRODNICZYM

• W październiku odbył się I etap konkursu przyrodniczego ,,Życie ptaków w Zwierzynieckich lasach”. Organizatorem konkursu było  Nadleśnictwo Zwierzyniec. Główny cel konkursu, to zwrócenie uwagi  dzieci oraz młodzieży na różnorodność gatunkową polskich ptaków. Las to królestwo, w którym mieszka bardzo duża ilość pierzastych mieszkańców. Tematyka obejmowała życie ptaków w lasach, ich biologia, sposoby na przetrwanie oraz ich rola w ekosystemie leśnym i funkcjonowaniu lasu.Testy konkursowe rozwiązywało 5 uczniów z klasy V, VI i VII. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się: Paulina Puhacz, Sylwia Sołoducha i Klaudia Puhacz. II etap konkursu odbył się w Zwierzyńcu w siedzibie Nadleśnictwa. Nagrody otrzymały Sylwia Sołoducha i Klaudia Puhacz. Uczennice do konkursu przygotowała pani Alicja Klimko. Serdecznie gratulujemy!

• POLACY – RODAKOM

• Przez ostatnie 2 tygodnie trwała w naszej szkole zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Ukrainie, która teraz doświadcza tragedii wojny. Była to już 22 edycja takiej akcji pomocowej, której głównym koordynatorem jest Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Stanisław Gogacz. Akcja polega na przygotowaniu paczek świąteczno-noworocznych dla polskich rodzin i dzieci na Ukrainie. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę produktów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia, z których później zostaną przygotowane biało-czerwone paczki. Wspólnymi siłami udało się uzbierać całkiem sporo żywności, która jest teraz tak potrzebna ze względu na trudną sytuację spowodowaną wojną. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wykazali się empatią i hojnie przekazali coś od siebie. DZIĘKUJEMY w imieniu naszych rodaków, których los rzucił na Wschód.

• PROJEKT JĘZYKOWY „MY BEWDROOM”

• Uczniowie klasy II pod kierunkiem pani Doroty Wybranowskiej, nauczycielki języka angielskiego, wykonali prace projektowe pod hasłem „My bedroom” („Mój pokój”). Zadanie polegało na wykonaniu makiety przestrzennej 3D własnego pokoju oraz opisaniu jej wyglądu  wyposażenia w języku angielskim. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, ponieważ wykonały swoje prace wykorzystując rozmaite materiały np. takie, które na co dzień służą do innych celów jak: gąbki do mycia naczyń, pudełka po zapałkach, plastelina, klocki lego czy też rozmaite tkaniny. Na uznanie zasługuje fakt, iż drugoklasiści potrafili opisać swoje pokoje w języku obcym. Posługując się prostymi angielskimi zdaniami, dzieci nazywały elementy domu, meble i sprzęty, określały kolor i wielkość przedmiotów. Za swoją pracę zostały nagrodzone wysokimi ocenami z języka angielskiego. Brawo klasa II!

• PSIA LEKCJA

• 1 grudnia uczniowie klasy III uczestniczyli w spotkaniu online ,,Psia Lekcja z Hultajem”. Spotkanie to odbyło się w ramach Programu edukacyjnego o bezpieczeństwie dzieci i psów ,,Psia Lekcja”. Trzecioklasiści zdobyli wiedzę z obszaru potrzeb psa, sposobów komunikacji oraz jak z psem można pomagać innym. Pies Hultaj bardzo się wszystkim podobał, dzieci czekają na kolejne spotkania.