Uczniowie klasy III wraz z panią Barbarą Pyś założyli klasowy ogródek. Celem tego przedsięwzięcia było poznanie zasad: sadzenia, siania i pielęgnacji roślin oraz rozwijanie zainteresowania przyrodą.
Na początku zajęć nauczyciel wyjaśnił uczniom, jakie rośliny można posadzić lub posiać w szkolnym ogródku oraz jak należy o nie dbać. Uczniowie zasadzili różne rośliny, między innymi cebulę, rzeżuchę, szczypiorek oraz kwiaty. Młodzi ogrodnicy bardzo chętnie pracowali – wsypywali ziemię do doniczek, siali nasiona oraz sadzili cebulki. Podczas pracy panowała miła atmosfera, a po jej zakończeniu doniczki zostały ustawione na parapecie w klasie, gdzie rośliny będą miały dostęp do światła. Uczniowie ustalili również dyżury podlewania i pielęgnacji ogródka.
Była to ciekawa i pouczająca lekcja przyrody, dzięki której dzieci będą mogły nauczyć się odpowiedzialności za rośliny oraz obserwować ich wzrost.