Ważnym momentem w życiu ósmoklasisty jest zewnętrzny egzamin z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Każdy z uczniów musi do niego przystąpić, a uzyskane wyniki mogą mieć znaczenie przy rekrutacji do szkoły średniej. Dlatego sporo uwagi przykłada się do przygotowania tych młodych ludzi do egzaminów. Od 14 maja 2024r. oraz przez dwa kolejne dni w całej Polsce uczniowie klas ósmych zasiadali w specjalnie na ten cel przygotowanej sali, żeby zmierzyć się z testami egzaminacyjnymi. Wyniki będą dopiero 3 lipca 2024r. Mamy nadzieję, że wszyscy wtedy będą z nich zadowoleni.
Należy dodać, że do egzaminu z matematyki nie przystępował uczeń Bartłomiej Stawarski. Bartek jest laureatem Wojewódzkiego etapu Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki, co dało mu 100% i zwolniło go, to z pisania części matematycznej.
Drodzy Uczniowie klasy 8 - trzymamy kciuki!