We wrześniu w oddziałach przedszkolnych realizowano blok tematyczny związany z bezpieczeństwem na drodze, w ramach którego dzieci zapoznały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. W trakcie zajęć wykorzystano prezentacje multimedialne oraz filmy edukacyjne, dzięki którym przedszkolaki poznały wybrane znaki drogowe oraz zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Zdobyta wiedza utrwalana była w praktyce podczas wspólnych spacerów oraz wyjście na skrzyżowanie ulic.
BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA
- 3
POZNAJEMY PRACĘ FRYZJERA
Dzień fryzjera to coroczne święto, które jest obchodzone we wrześniu. Celem tego dnia jest podkreślenie jak ważna jest praca fryzjera. Podróżnicy - 4-5 latki wraz z panią Ewą Naworol oraz Odkrywcy - 6 latki wraz z panią Agnieszką Masalską i Tropiciele - 3-4 latki z panią Katarzyną Drozen stworzyli w sali przedszkolnej - mini salon fryzjerski. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem brały udział w zajęciach.
3
ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY W PRZEDSZKOLU
Od najmłodszych lat staramy się uwrażliwiać na pomoc drugiemu człowiekowi, dlatego po raz kolejny obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pierwszej Pomocy.
Celem tego wydarzenia jest uświadomienie jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach, gdy życie drugiego człowieka jest zagrożone.
Dzięki zabawom dzieci z grupy Odkrywcy oraz Podróżnicy przypomniały sobie numery alarmowe, poznały pozycję bezpieczną, dowiedziały się jak należy przeprowadzić resuscytację, jak postępować w sytuacjach omdlenia, zadławienia, krwotoku z nosa czy oparzenia. Zajęcia prowadziły panie : Agnieszka Masalska oraz Ewa Naworol.
3
NARODOWY DZIEŃ SPORTU
Narodowy Dzień Sportu obchodzony corocznie we wrześniu to święto wszystkich osób aktywnych fizycznie. Celem tego dnia jest popularyzacja sportu wśród dzieci i dorosłych oraz stworzenie możliwości spróbowania swoich sił w różnych konkurencjach rekreacyjnych i dyscyplinach sportowych.
W naszej szkole Narodowy Dzień Sportu obchodziliśmy 25 września. Uczniowie klas I-II i III-IV rywalizowali w wyścigach w workach, wyścigach na szczudłach, rzutach lotkami do tarczy (dart) oraz w rzutach do kosza. W tych samych konkurencjach uzupełnionych skokiem w dal i rowerowym torem przeszkód startowali uczniowie klas V-VI i VII-VIII.
Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej konkurencji w kategorii klas I-II, III-IV, V-VI i VII-VIII zostali nagrodzeni dyplomami (ogółem wręczono 54 dyplomy - 18 kompletów). Wśród uczestników zawodów rozlosowano nagrody specjalne: piłkę nożną, siatkowa i koszykową. Każdy uczeń aktywnie uczestniczący w szkolnych obchodach Narodowego Dnia Sportu otrzymał pełen witamin soczek owocowy. Rywalizacja przebiegała z poszanowaniem zasad fair play.
Należy dodać, że sportową imprezę zorganizował nauzyciel wychowania fizycznego - pan Zbigniew Momot.
6
KLASY 1 - 3 NA JESIENNEJ LEKCJI W ZOO
- 3
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym
POZNAJEMY HISTORIĘ ZAMOŚCIA
Na lekcjach historii uczniowie poza wydarzeniami z historii powszechnej i Polski poznają również dzieje swojej "małej ojczyzny", regionu w którym mieszkają. W dniu 27 września, na który przypadał Światowy Dzień Turystyki postanowiliśmy taką lekcję historii lokalnej przenieść do Zamościa. Zwiedzanie zaczęliśmy od wizyty w Rotundzie Zamojskiej, gdzie symboliczną minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej. Następnie wraz z przewodnikiem oraz nauczycielami uczniowie klas IV-VII zwiedzili Rynek Wielki, Rynek Solny i Wodny. Nie brakowało ciekawostek o Zamościu, jego założycielu i skomplikowanej, ale jakże barwnej historii. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili również Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał gdzie zgromadzono mundury, broń oraz inny sprzęt wojskowy z najróżniejszych epok. Eksponaty z okresu II wojny światowej wzbudziły największe zainteresowanie. Uczniowie obejrzeli także multimedialny pokaz o historii Zamościa- miasta idealnego. Zwieńczeniem wyjazdu było wejście na taras widokowy w Nadszańcu gdzie podziwiać można było panoramę całego miasta. Była to świetna okazja do pamiątkowych zdjęć. Ważną częścią wycieczki była integracja klasowa podczas wspólnego obiadu.
1
PAMIĘTAMY O WRZEŚNIU 1939 ROKU!
Był taki wrzesień w polskiej historii, kiedy uczniowie nie poszli do szkoły jak zawsze. Najpierw atak III Rzeszy a następnie zdradziecka napaść sowieckiej Rosji rozpoczęły okres kilkuletniej okupacji naszego kraju, określanej jako IV rozbiór Polski. W tym roku minęła 85 rocznica wybuchu II wojny światowej, najtragiczniejszego w skutkach wydarzenia XX wieku. Jak co roku, cała społeczność szkolna wspominała ofiary września 1939 roku. Odbyły się lekcje historii podczas których wspominaliśmy bohaterów tamtych dni. Symbolicznym gestem będącym potwierdzeniem naszego szacunku wobec poległych było złożenie kwiatów pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej, który znajduje się obok naszej szkoły. W tym roku zadanie zapalenia znicza i złożenia kwiatów przypadło w udziale najmłodszym uczniom, reprezentantom klasy II, III i IV. To przed młodymi ludźmi bardzo ważne zadanie, obowiązek pielęgnowania pamięci o tamtym wrześniu i jego bohaterach. Jak powiedział Marszałek Józef Piłsudski "Naród który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości".
LEKTURA W PUDEŁKU W KLASIE DRUGIEJ
„Asiunia” - to lektura, którą omawiali uczniowie z klasy drugiej. Jest ona oparta na faktach, a autorka, Joanna Papuzińska to jej główna bohaterka. Książka zaciekawiła wszystkich drugoklasistów. Uczniowie podczas zajęć chętnie rozmawiali na tematy takie jak: bieda, wojna, tułaczka, głód, utrata domu. Na podsumowanie wykorzystali jedną z metod omawiania lektur – LEKTURA W PUDEŁKU. Dzieci z klasy drugiej miały za zadanie wykazać się w grupach znajomością jej treści. Rysowały ilustracje, lepiły z plasteliny przedmioty związane z przeczytaną książką i umieszczały wszystko w pudełku. Na koniec prezentowały wyniki swoich prac na forum klasy.
DZIEŃ SPORTU U PRZEDSZKOLAKÓW
- 3
DZIEŃ SPORTU W KLASACH 1-3
24 września 2024r. w ramach obchodów Narodowego Dnia Sportu najmłodsi uczniowie wspólnie bawili się i uczestniczyli w wyścigach rzędów. Dzieci rywalizowały ze sobą z wielkim zaangażowaniem, poprawnie wykonując wszystkie ćwiczenia. Boisko naszej szkoły było wypełnione radością roześmianych uczniów klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja uczniowska. Pomimo, że zawody sportowe wspierają ,,ducha rywalizacji", nasi uczniowie skoncentrowali się przede wszystkim na współpracy, integracji i dobrej zabawie.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
W dniu 20 września uczniowie klas I - VIII dołączyli do akcji ekologicznej „Sprzątamy dla Polski”. Akcja ma na celu uświadomienie każdemu z nas, jak wiele zależy od naszych codziennych nawyków. Dbałość o przyrodę, segregacja śmieci oraz ograniczenie zużycia plastiku, to proste działania, które każdy z nas może wdrożyć, by zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Uczestnicząc w tej inicjatywie, przyczyniamy się do poprawy jakości życia nie tylko w naszej okolicy. Uczniowie klas I – VIII zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki wspólnie z nauczycielami przystąpili do sprzątaniaterenu wokół szkoły, przy lesie oraz wzdłuż ulicy przy szkole, pokazując, że dbałość o środowisko to ważny element codziennego życia. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się zebrać kilkanaście worków śmieci, co znacząco poprawiło wygląd okolicy. Akcja Sprzątania Świata była nie tylko okazją do uporządkowania naszego otoczenia, ale także doskonałą lekcją ekologii i odpowiedzialności za planetę.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym
3
PRZEDSZKOLAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT
23 września dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w akcji "Sprzątanie Świata". Tegoroczna 31 edycja przebiegała pod hasłem "Na straży czystej Ziemi ". Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy, wyposażone w rękawiczki i worki na śmierci porządkowały najbliższą okolicę.
To ważne, aby dobre postawy kształtować już od dzieciństwa. Brawo Przedszkolaki!
1
WYCIECZKA DO POWERLANDU
18 września 2024roku uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Powerlandu w Biłgoraju. W trakcie wizyty mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych atrakcjach i warsztatach. Na początku wycieczki udali się na warsztaty robienia czekolady. Pod okiem instruktora samodzielnie przygotowywali własne tabliczki czekolady, wybierając dodatki i ozdoby. Każdy mógł stworzyć niepowtarzalny słodki przysmak, który następnie został zapakowany i zabrany do domu. Warsztaty dostarczyły dzieciom wiele radości. Kolejnym punktem programu była wizyta w papugarni. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z egzotycznymi ptakami, karmiąc je i podziwiając ich różnorodne barwy. Byli oni zachwyceni możliwością interakcji z papugami, a także mogli dowiedzieć się więcej na temat ich zwyczajów i zachowania. Po warsztatach i wizycie w papugarni, nadszedł czas na zabawę i relaks. Wszyscy chętnie skorzystali z licznych atrakcji Powerlandu, takich jak kolejki, dmuchańce, trampoliny oraz plac zabaw. Dzieci bawiły się świetnie, ciesząc się ruchem na świeżym powietrzu i wspólnie spędzonym czasem.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym
3
NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI WYBRANY!
Dnia 16 września br. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2024/2025. Podczas długiej przerwy uczniowie z klas III – VIII pod opieką nauczycieli wrzucali do przeźroczystej urny swoje głosy. W tym roku szkolnym oprócz opiekuna i władz SU wybierano także „RZECZNIKA PRAW UCZNIOWSKICH”. W wyniku głosowania uczniowie wybrali Sylwię Sołoduchę z klasy VIII do pełnienia funkcji przewodniczącej. Jej zastępcą została Katarzyna Michońska z klasy VI. Na opiekuna SU ponownie wybrano panią Dorotę Wybranowską. Na rzecznika praw ucznia wytypowano panią Patrycję Burcon-Piasecką, która jest naszym szkolnym psychologiem. Członkami SU zostali uczniowie: Tyrka Wiktoria z kl. V, Magdalena Kudyk z kl. VII, Jaworski Kajetan z klasy VIII oraz Maja Karchut z klasy IV.
Warto dodać, iż wybory poprzedziła tygodniowa kampania wyborcza, podczas której chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje kandydatury w formie plakatów. Z tej możliwości skorzystały dwie uczennice, Sylwia Sołoducha i Katarzyna Michońska, które wykonały atrakcyjne plakaty wyborcze, prezentujące ich osoby oraz zamierzenia odnośnie pracy w szkolnym samorządzie. Szczegółowe wyniki głosowania znajdują się na naściennej gazetce prowadzonej przez SU. Wszystkim wybranym gratulujemy i życzymy zgodnej oraz owocnej współpracy w bieżącym roku szkolnym 2024/2025.
1
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W KLASIE I i II
16 września uczniowie klasy pierwszej i drugiej obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki, którego głównym celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania. Dzień Kropki, to dzień zabawy wypełniony kolorowymi kropkami, które towarzyszyły uczniom podczas oglądania filmiku pt. ,,Kropka” oraz „Poznajcie Kropkę, czyli Vashti i jej historia”, a także przy wykonywaniu pracy plastycznej „Sowa” i ,,Jesienne drzewo”, na którym znalazły się kolorowe kropki. Tego dnia również dzieci dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: mają je biedronki, z kropki można utworzyć słońce, serce, kwiatka czy kolorową piłkę. Kropki znalazły się również na szkolnym ubraniu dzieci. Było wesoło, kolorowo i kropkowo.
ŚWIĘTO KROPKI
Święto Kropki to dzień, którego celem jest rozbudzanie pomysłowości, kreatywności oraz poznawania mocnych stron wśród najmłodszych dzieci. W tym dniu przedszkolaki z grup: Tropiciele, Odkrywcy oraz Podróżnicy poznały przygody małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, których tematem przewodnim była kropka. Bawiły się, układały oraz liczyły kropki na dywanie. Na zakończenie dnia wykonały przepiękne prace plastyczne z wykorzystaniem kropek.
3
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W GMINNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
13 września 2024r. uczniowie naszej szkoły z klas I-VIII uczestniczyli w Gminnych Biegach Przełajowych ,,OD PRZEDSZKOLA DO SENIORA”. Zawody odbyły się przy świetlicy wiejskiej w Skaraszowie. Głównym celem tej imprezy sportowej było upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży, a także popularyzacja aktywnych form spędzania czasu. Organizatorami tego przedsięwzięcia było Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gmina Zamość. Nasi sportowcy walczyli bardzo dzielnie, zdobywając medale i dyplomy.
Najlepsi to:
1. Sebastian Ćwik, klasa I – 1 miejsce
2. Milena Kot, klasa III – 1 miejsce
3. Dawid Kowalczuk, klasa II – 2 miejsce
4. Julia Ćwik, klasa VI – 2 miejsce
5. Gabriela Sachajko, klasa VI – 3 miejsce
6. Paulina Puhacz, klasa VII – 4 miejsce
7. Wiktoria Tyrka, klasa V – 5 miejsce
Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
- 3
WYPRAWKA UCZNIA KLASY 1 obowiązująca w roku szkolnym 2024/2025
- zeszyty 16-kartkowe w dwulinię i w kratkę ( po 3 sztuki każdego rodzaju)
- pióro
- ołówek, gumka, linijka
- temperówka zamykana
- kredki ołówkowe Bambino
- kredki pastele (50 kolorów)
- kredki woskowe
- flamastry
- patyczki
- nożyczki z zaokrąglonymi końcami
- farby plakatowe
- pędzelek cienki i gruby
- zamykany pojemnik na wodę
- plastelina + podkładka
- ryza papieru ksero
- segregator
- blok techniczny biały A3 /2x
- blok techniczny kolorowy A3 /2x
- kolorowy papier wycinankowy /2x
- klej w sztyfcie 2x
- notesik na informacje
- strój na w-f (biała bawełniana koszulka, krótkie spodenki, dresy)
- buty na zmianę o jasnych podeszwach, antypoślizgowe
- strój galowy ( dziewczynki - biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica / chłopcy biała koszula, granatowe lub czarne spodnie)
- ręczniki papierowe, papier toaletowy, mydło w płynie, chusteczki
- teczkę tekturową zamykaną na gumkę.
Wszystkie rzeczy należy podpisać!
- worek na buty (o rozmiarach takich, aby zmieściły się w nim buty zimowe)
WAKACJE W PRZEDSZKOLU
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 ORAZ POŻEGANIE UCZNIÓW KLASY VIII
Dnia 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 dla uczniów klas I-VIII. Najpierw swoje zakończenie mieli uczniowie klas I – III. Z rąk pani dyrektor prymusi otrzymali nagrody, statuetki, dyplomy. Następnie trzecioklasiści, kończący I etap edukacji przedstawili krótką część artystyczną i wszyscy udali się na spotkanie z wychowawcami. Zakończenie dla klas IV – VIII miało bardziej uroczysty i doniosły charakter. Było to ostatnie spotkanie z kolegami i koleżankami tuż przed oczekiwanymi przez nich wakacjami oraz pożegnanie ósmoklasistów, którzy wraz ze swoją wychowawczynią, panią Moniką Zwolan przygotowali z tej okazji akademię. Na uroczystości byli również obecni rodzice uczniów oraz zaproszeni goście. Rozpoczęto ją od odśpiewania hymnu narodowego, po którym głos zabrała pani dyrektor Alina Korneluk, dziękując wszystkim za wytężoną pracę, gratulując osiągniętych wyników i życząc udanego, ale i bezpiecznego wakacyjnego odpoczynku. Pani dyrektor zwróciła się do również do absolwentów. Życzyła każdemu m.in. dostania się do wymarzonych szkół. Następnie przystąpiono do wręczenia świadectw z wyróżnieniem oraz różnych nagród dla prymusów szkoły. Przy dźwięku fanfar zostały odczytane ich największe sukcesy, a potem każdy z nich wraz z przedstawicielem rodziców odebrał z rąk pani dyrektor nagrodę i podziękowania. Ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, otrzymali dodatkowo stypendium. Każdemu z wyróżnionych uczniów serdecznie gratulujemy, a pozostałym życzymy w nowym roku szkolnym jak największych osiągnięć.Pani dyrektor przekazała także zgromadzonym życzenia od pana wójta, w tym nagrodę i gratulacje dla laureata konkursu przedmiotowego z matematyki Lubelskiego Kuratora Oświaty, ucznia klasy VIII Bartłomieja Stawarskiego oraz gratulacje dla nauczyciela matematyki, pani Anny Piłat.Wyróżniono też finalistów konkursów przedmiotowych z matematyki - Szymona Kudyka i z języka polskiego - Klaudię Puhacz. Potem w imieniu rodziców podziękowania złożyła pani Beata Sokal - przewodnicząca Rady Rodziców, która wręczyła Absolwentom drobne upominki. Następnie rozpoczęto akademię z udziałem ósmoklasistów oraz uczniów z klasy V i VI, którzy pod kierunkiem pani Agnieszki Pośnik-Płazy - nauczyciela muzyki pełnili rolę chóru. Przygotowany montaż słowno-muzyczny nawiązał do wspomnień uczniów z czasów ich szkolnej historii w Szkole Podstawowej w Pniówku. Na zakończenie dziękowali nauczycielom za trud i serce włożone w ich edukację. Następnie uczniowie klasy VII pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki oraz wręczyli im medale wykonane na drukarce 3D. Potem głos zabrali przedstawiciele rodziców klasy VIII, dziękując pani dyrektor oraz wszystkim nauczycielom za te wszystkie lata poświęcone edukacji ich dzieci. Wręczyli także ósmoklasistom specjalne birety. Następnie Absolwenci dziękowali pracownikom szkoły, wręczając drobne upominki. Później uczniowie rozeszli się do klas, by otrzymać od wychowawców swoje świadectwa i ostatni raz przed wakacjami zasiąść w swych szkolnych ławach.
Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku, a absolwentom powodzenia i sukcesów w nowych szkołach.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym
SUKCESY UCZNIÓW W WOJEWÓDZKICH KONKURSACH LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY 2023/2024
Z ogromną radością informujemy o doskonałych wynikach naszych uczniów z klasy VIII w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty:
BARTŁOMIEJ STAWARSKI - LAUREAT konkursu z matematyki, nauczyciel Anna Piłat
SZYMON KUDYK - FINALISTA konkursu z matematyki, nauczyciel Anna Piłat
KLAUDIA PUHACZ - FINALISTKA konkursu z języka polskiego, nauczyciel Marzena Krzyszczuk
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ósmoklasistom oraz nauczycielkom, które przygotowały ich do udziału w konkursach.
KLAUDIA PUHACZ FINALISTĄ DIECEZJALNEGO KONKURSU WIEDZY O BIBLII I KOŚCIELE
18 kwietnia 2024 r. w odbył się finał XXXI Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele, który w tym roku przebiegał pod hasłem „UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA”. Naszą szkołę reprezentowała Klaudia Puhacz z klasy VIII. Uczennica pracowała pod kierunkiem pani Wiesławy Gawlik.
Gratulacje!
ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE
20 czerwca 2024 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Było to szczególnie wyjątkowe wydarzenie dla 6-latków, ponieważ w tym dniu oficjalne zakończyli przygodę z przedszkolem.Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej przygotowanej przez najstarszych przedszkolaków. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem zaprezentowały swoje umiejętności, podsumowując cały rok intensywnej pracy, przygotowującej do rozpoczęcia nauki w szkole. Kolejnym punktem programu był przepiękny taniec wykonany przez 6-letnie Skrzaty. Ich starannie przygotowane układy choreograficzne oraz radość płynąca z tańca zachwyciły wszystkich zgromadzonych. Dzieci udowodniły, że wspólna praca i zabawa w przedszkolu przynoszą znakomite efekty. Po części artystycznej nadszedł czas na oficjalne wręczenie certyfikatów ukończenia przedszkola. Pani Dyrektor wręczyła każdemu przedszkolakowi pamiątkowy certyfikat oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Na zakończenie uroczystości wychowankowie ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia przy przygotowanej ściance fotograficznej. Ten wyjątkowy moment został uwieczniony na zdjęciach, które będą wspaniałą pamiątką na lata. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości – dzieciom, rodzicom, nauczycielom. Dzięki Wam, to zakończenie roku przedszkolnego było pełne radości i wzruszeń, a wspomnienia z tego dnia pozostaną z nami na długo.
4
PRZEDSZKOLAKI TO "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"
Dzieci z grupy Sówki oraz Skrzaty w roku szkolnym 2023/2024 brały udział w jednym z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęconym tematyce ekologicznej „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, organizowanym przez markę "KUBUŚ". Jego celem była proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 10 milionów dzieci. W tym roku dzieci wzięły udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznały podstawowe zasady ekologii i dowiedziały się dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu.
„KONCERT DLA RODZINKI”
19 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z paniami nauczycielkami obejrzały kolejny w tym roku występ Patrycji Lipińskiej pt. „ Koncert dla rodzinki”. Koncert dedykowany był dla dzieci z okazji ich święta, które obchodziły 1 czerwca. Jak zawsze na koncertach Pani Lipińskiej dzieci tańczyły, śpiewały oraz skakały przy muzyce. Był to czas intensywnej i wesołej zabawy.
WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO ZOO
14 czerwca dzieci z grupy Smerfy wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do Zamojskiego Ogrodu Zoologicznego. Podczas zwiedzania ZOO dzieci miały okazję podziwiać egzotyczne okazy zwierząt, ryby, płazy oraz ptaki. Na wycieczce przedszkolaki obserwowały piękno środowiska naturalnego, w którym żyją na co dzień zwierzęta. Dzieci były bardzo zaciekawione i z ogromną radością spacerowały po ogrodzie.
12
W "SOSNOWEJ PRZYGODZIE" W KACZÓRKACH
18 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I - III uczestniczyli w wycieczce do "Sosnowej Przygody" w Kaczórkach. Wyjazd ten dostarczył wszystkim mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Na powitanie każdy uczestnik otrzymał pyszną drożdżówkę oraz aromatyczną herbatę, co było doskonałym początkiem dnia pełnego atrakcji. Na rozpoczęcie przygody dziecięce buzie zostały pomalowane w barwy wojskowe, co wprowadziło wszystkich w bojowy nastrój. Dzieci spędziły większość czasu na ogromnym placu zabaw, który oferował wiele różnorodnych atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyła się 40-metrowa tyrolka, która dostarczyła wychowankom sporo pozytywnych emocji. Starsze dzieci z ogromną satysfakcją oddawały się grze w paintball oraz strzelaniu z łuku do celu, wykazując się przy tym dużą celnością i zręcznością. Były to aktywności, które pozwoliły sprawdzić umiejętności i poczuć dreszczyk rywalizacji. Kolejną atrakcją była edukacyjna wyprawa do pobliskiego lasu. Uczestnicy pod okiem przewodnika, mieli za zadanie odszukać przygotowane wcześniej elementy przyrodnicze. Była to nie tylko świetna zabawa, ale również cenne doświadczenie edukacyjne, które pozwoliło lepiej poznać otaczającą ich przyrodę.
Po powrocie z lasu uczestnicy wycieczki udali się na kreatywne warsztaty. Podczas, których dzieci wykonały przepiękny las w słoiku, używając darów przyrody, które sami wcześniej zebrali. Była to doskonała okazja, by rozwijać swoją kreatywność i umiejętności manualne. Dodatkową niespodzianką było skręcanie balonów oraz tworzenie ogromnych baniek mydlanych, co przyniosło dzieciom wiele radości. Wycieczka zakończyła się ogniskiem, przy którym pieczono kiełbaski. Było to idealne zakończenie pełnego wrażeń dnia, które pozwoliło dzieciom na chwilę relaksu i wspólne rozmowy.
Wyjazd do "Sosnowej Przygody" w Kaczórkach był niezwykle udany i z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Dzieci wróciły do domu z uśmiechami na twarzach, pełne nowych doświadczeń i wrażeń.
6
WYNIKI KONKURSU „MISTRZ WIEDZY O NIEMCZECH”
W czerwcu 2024 r. zorganizowano konkurs z języka niemieckiego "Mistrz wiedzy o Niemczech" dla uczniów klas VII – VIII. Opracowany przez panią Monikę Zwolan test sprawdzał wiedzę uczniów dotyczącą podstawowych informacji o państwach niemieckojęzycznych: np. sąsiadów, koloru flagi, stolicy itp. oraz tradycji i zwyczajów w czasie Adwentu, Bożego Narodzenia i Wielkanocy.
Laureatami I miejsca zostali:
w klasie VII Sylwia Sołoducha
w klasie VIII Bartłomiej Stawarski
Zdobywcy II miejsca to w klasie VII: Gabriel Zawadzki, w klasie VIII: Szymon Kudyk.
Na III miejscu uplasowali się w klasie VII Kajetan Jaworski, a w klasie VIII Klaudia Puhacz.
Najwyższy wynik z testu konkursowego uzyskał Bartłomiej Stawarski - 72%.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Archiwum Aktualności