• DZIEŃ KROPKI W KLASIE I

          • 15 września 2023r. uczniowie klasy pierwszej aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, talentu, zabawy, którego celem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron, wyrabianiu wiary we własne siły. Motywem przewodnim jest kropka. Obchody tego dnia w klasie pierwszej zaczęły się od obejrzenia historii małej Vashti i rozmowy na jej temat. Następnie dzieci bawiły się w szukanie kropek w swojej sali.Na koniec pojawiły się kropkowane dzieła sztuki – jesienne liście wykonane przez pierwszoklasistów.

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

          • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęła się 4 września uroczystą Mszą św. w Kościele św. Krzyża w Zamościu. Następnie według harmonogramu miało miejsce spotkanie uczniów z dyrektorem szkoły, wychowawcami i nauczycielami uczącymi.Najpierww szkole zjawili się uczniowie klas I, następnie II-IV a na zakończenie klas starszych V-VIII.Na uroczystości byli również obecni rodzice uczniów. Rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Pani Dyrektor Alina Korneluk powitała wszystkich serdecznie, życzyła udanego roku szkolnego oraz omówiła sprawy organizacyjne, związane z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Uczniowie poznali także nazwiska swoich wychowawców i nauczycieli uczących poszczególnych przedmiotów. Potem spotkali się z wychowawcami w swoich salach. Była to okazja do dzielenia się wspomnieniami z wakacji oraz planowania pracy w nowym roku szkolnym.

            Monika Zwolan

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)

          • LIST LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY

          • Szanowni Państwo Dyrektorzy                         

            Nauczyciele, Pracownicy oświaty, 

            Rodzice i Uczniowie szkół i placówek oświatowych

            województwa lubelskiego 

            Szanowni Państwo, 

            Kończy się okres wakacyjnego odpoczynku, rozpoczynamy nowy etap formułowania planów i wyzwań na kolejny rok szkolny. Z przekonaniem, że  wszystkie nadzieje z nim związane będą mogły być zrealizowane, pragnę na nadchodzący rok 2023/2024 przekazać Dyrektorom, Nauczycielom, Wychowawcom, Pedagogom, wszystkim pracownikom szkół i placówek w województwie lubelskim życzenia dobrej, efektywnej i spokojnej pracy. 

            Szczególne życzenia kieruję do Uczniów - niech nowy rok szkolny będzie spełnieniem Waszych  oczekiwań  a nauka zawsze będzie źródłem inspiracji i satysfakcji. Wszystkim, którzy po raz pierwszy zasiądą w szkolnej ławce życzę, by ich udziałem stały się wyłącznie pozytywne doświadczenia, a pobyt w szkole wiązał się z radością zdobywania wiedzy i nawiązywania wspaniałych relacji. Uczniom, dla których nadchodzący rok jest ostatnim rokiem nauki, życzę sukcesu na egzaminach oraz realizacji wszystkich oczekiwań związanych z kolejnym etapem kształcenia lub podjęciem pracy; sumienność, pracowitość i optymizm na pewno pomogą Wam osiągnąć wyznaczone cele.

            Przedstawicielom organów prowadzących szkoły - dziękując za wysiłek  oraz działania wspierające pracę dyrektorów i nauczycieli - życzę realizacji organizacyjnych i inwestycyjnych planów oraz satysfakcji z wykonywanych zadań. Wszystkim pracownikom oświaty, Rodzicom oraz sympatykom i przyjaciołom szkoły życzę spokojnego roku i efektywnej współpracy. Najtrudniejsze oświatowe wyzwania zawsze stają się łatwiejsze, kiedy możemy wzajemnie uczyć się od siebie i inspirować; bądźmy dla siebie życzliwi i wyrozumiali. Oby każdy z nas – gdy nadejdą kolejne wakacje – mógł powiedzieć: „Był to dla mnie bardzo dobry rok szkolny!”.

             Z wyrazami szacunku 

            Lubelski Kurator Oświaty/-/

            Teresa Misiuk

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września 2023r.

            Harmonogram:

            8.15 – uroczysta Msza św. inaugurująca rok szkolny 2023/2024 w Kościele św. Krzyża w Zamościu

            9:30 – spotkanie uczniów klasy I z dyrektorem szkoły, wychowawcą, nauczycielami uczącymi                    

            10.15 – spotkanie uczniów klas II - IV z dyrektorem, wychowawcami,  nauczycielami uczącymi   

            11.00 -  spotkanie uczniów klas V - VIII  z dyrektorem, wychowawcami,  nauczycielami uczącymi   

             

          • ZEBRANIA Z RODZICAMI

          • Szanowni Rodzice Dzieci z oddziałów  przedszkolnych oraz z klasy I zapraszam Państwa do szkoły  na zebrania:

            - 3,4,5 latki - 29.08.2023r. o godzinie 16.00.

            - 6 latki       - 29.08.2023r. o godzinie 17.00.

            - klasa I      - 30.08.2023r. o godzinie 16.00.

                                                                                                                             Alina Korneluk

                                                                                                              Dyrektor szkoły

          • DNI ADAPTACYJNE

          • Serdecznie zapraszamy dzieci po raz pierwszy przyjęte do przedszkola na dni adaptacyjne, które odbędą się w dniach 30 - 31 sierpnia 2023 roku ( środa i czwartek) w godzinach 10.00 - 11.30.

            Prosimy o zabranie obuwia na zmianę.

            Alina Korneluk

            dyrektor szkoły

          • WAKACYJNA PRZYGODA NAD MORZEM

          • Podczas ostatnich kilku dniu spędzonych w przedszkolu, dzieci rozbudzały zainteresowania morzem oraz wzbogacały wiedzę dotyczącą morskiego krajobrazu. Wychowankowie brali udział w zabawie integracyjnej „Wycieczka nad morze”, uczestniczyli w „Gimnastyce podróżnika” oraz myślami przenieśli się nad morze szukając muszelek. Poprzez wysłuchanie fragmentu opowiadania M. Strękowskiej „Bursztynek”, rozmowy na temat ilustracji i obejrzenie filmu edukacyjnego, dzieci dowiedziały się jak powstał bursztyn. Rozwiązywały również plażowe zagadki, słuchały wakacyjnych piosenek oraz rozwijały wyobraźnię wykonując prace plastyczne.

            Zajęcia prowadziła pani Beata Traczykewicz.

          • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

          •  „Nic dwa razy się nie zdarza…” – pisała nasza polska noblistka Wisława Szymborska. Są w życiu każdego z nas chwile niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Takim właśnie momentem życia naszych ósmoklasistów było zakończenie przez nich edukacji w Szkole Podstawowej w Pniówku. Z tej okazji uczniowie najstarszej klasy wraz ze swoją wychowawczynią, panią Dorotą Wybranowską, przygotowali uroczystą akademię, podsumowującą ich ponad ośmioletni pobyt w szkole (licząc od pobytu w przedszkolu). Uroczystość zakończenia roku szkolnego zgromadziła też klasy V-VII. Rozpoczęto ją od odśpiewania hymnu narodowego, po którym głos zabrała pani dyrektor, Alina Korneluk, dziękując wszystkim za wytężoną pracę, gratulując osiągniętych wyników i życząc udanego, ale i bezpiecznego wakacyjnego odpoczynku. Pani dyrektor zwróciła się także do absolwentów, życząc każdemu m.in. dostania się do wymarzonych szkół i wspominając wieloletni wspólny pobyt w tej szkole. Następnie rozpoczęto akademię z udziałem ósmoklasistów oraz uczniów z klasy VI i VII, którzy pod kierunkiem pana Piotra Szymańskiego – nauczyciela muzyki pełnili rolę chóru. Recytowano wiersze, śpiewano piosenki i wspominano ważne etapy z ich szkolnej historii. Przy akompaniamencie trąbki, na której zagrał uczeń klasy VIII - Marcel Gmitrzuk, odśpiewano „Sto lat!” dla wszystkich pracowników szkoły. Absolwenci w tym czasie wręczyli upominki nauczycielom i pracownikom obsługi. W imieniu rodziców podziękowania złożyła pani Katarzyna Figura – przewodnicząca Rady Rodziców, która wyrecytowała zabawny wiersz własnego autorstwa. Chwilę później pani Dorota Wybranowska przedstawiła prezentację zdjęć absolwentów, ukazującą ich szkolną drogę począwszy od lat przedszkolnych, aż do momentu egzaminu ósmoklasisty. Oglądanie zdjęć z minionych lat dostarczyło wszystkim sporo uśmiechu i wzruszeń. Potem uczniowie klasy VII w zabawny sposób pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki, wręczając im specjalne puchary za tzw. „specjalne zasługi”. Na koniec uroczystości przystąpiono do wręczenia świadectw z wyróżnieniem oraz rozmaitych nagród dla prymusów szkoły. Przy dźwięku fanfar zostały odczytane ich największe sukcesy, a potem każdy z nich wraz z przedstawicielem rodziców odebrał z rąk pani dyrektor nagrodę i podziękowania. Ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, cieszyć się mogli dodatkowo z otrzymania stypendiów. Każdemu z wyróżnionych uczniów serdecznie gratulujemy, a pozostałym życzymy w nowym roku szkolnym jak największych osiągnięć. Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas, by otrzymać od wychowawców swoje świadectwa i ostatni raz przed wakacjami zasiąść w swych szkolnych ławach.

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym) 

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASACH I - IV

          • 23 czerwca przyszedł wreszcie dzień, na który od dawna czekali wszyscy uczniowie. Nastał kres intensywnej pracy, która wielu dzieciom przyniosła satysfakcjonujące sukcesy. Tym razem zakończenie roku szkolnego zostało podzielone na kilka części. Najpierw o 8:30 zgromadzili się uczniowie klas I-II, ich rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Na początku głos zabrała pani dyrektor Alina Korneluk, która podziękowała uczniom i nauczycielom za wytężoną pracę a rodzicom za owocną współpracę. Wszystkim życzyła spokojnego i udanego wypoczynku, zwracając przy tym uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów obu najmłodszych klas przyszła pora na wręczenie nagród książkowych i dyplomów uczniom szczególnie wyróżniającym się w mijającym roku szkolnym. Listy z podziękowaniami otrzymali również rodzice najbardziej zaangażowani w życie szkoły. Następnie uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami rozeszli się do klas, by spędzić ze sobą ostatnie wspólne chwile przed rozpoczęciem wakacyjnego odpoczynku. O 9:15 przyszła pora na drugą część uroczystości zakończenia roku szkolnego. Po odśpiewaniu hymnu państwowego znowu zabrała głos pani dyrektor. Następnie uczniowie klasy III przypomnieli kilka piosenek, które wykonywali wcześniej podczas uroczystego zakończenia nauki w klasach młodszych. Potem nastąpiło nagrodzenie szczególnie wyróżniających się uczniów. Wyświetlone zostały slajdy prezentujące najważniejsze ich osiągnięcia. Otrzymali oni za nie z rąk pani dyrektor nagrody książkowe i pamiątkowe puchary, a uczniowie klasy IV również świadectwa z biało-czerwonym pasem. Z kolei ich rodzice zostali uhonorowani dyplomami i listami gratulacyjnymi. Następnie wszyscy rozeszli się do klas, gdzie na uczniów czekały już świadectwa podsumowujące ich dziesięciomiesięczną pracę. Był też czas na rozmowy o wakacyjnych planach i pożegnania z koleżankami, kolegami i wychowawcami.

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)

          • REALIZACJA PROJEKTU "DOOKOŁA POLSKI"

          • W roku szkolnym 2022/2023 oddziały przedszkolne brały udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Dookoła Polski". W ramach realizacji projektu grupy Sówki, Skrzaty oraz Misie podejmowały różnorodne aktywności inspirowane historią, legendami i ważnymi miejscami regionów Polski. 

          • KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

          • W roku szkolnym 2022/2023 grupy przedszkolne: Misie, Sówki oraz Skrzaty brały udział w programie  Kubusiowi Przyjaciele Natury, który jest jednym z największych programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych.

            Jest to program ekologiczny organizowany przez markę "KUBUŚ". Jego cele to proekologiczna edukacja dzieci już od najmłodszych lat. W tym roku przedszkolaki wzięły udział w specjalnych misjach, podczas których nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznały podstawowe zasady ekologii oraz dowiedziały się, jak nasze niewłaściwe zachowania mają wpływ na zmiany klimatyczne.

            Koordynatorem programu była pani Agnieszka Masalska.

          • UDZIAŁ W I OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "MISTRZOWIE WOLONTARIATU"

          •  Wraz z początkiem roku szkolnego 2022/2023 wolontariusze SZGW wraz z opiekunem panią Dorotą Wybranowską przystąpili do udziału w konkursie fundacji Dwa Skrzydła Anioła z Lublina pn. „Mistrzowie Wolontariatu”. W związku z tym wszystkie przeprowadzone akcje charytatywne były opisywane, dokumentowane i na koniec w formie portfolio zostały przesłane do fundacji. Była to dodatkowa motywacja dla wolontariuszy, aby wytrwale pomagać i wspierać potrzebujących. Na początku maja fundacja opublikowała na swojej stronie internetowej wyniki konkursu. Okazało się, że na 66 szkół biorących udział w konkursie nasi wolontariusze uplasowali się na wysokim 19 miejscu w rankingu ogólnopolskim zdobywając 1160 punktów.

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY

          • Proces nauczania i wychowania nie przebiega wyłącznie w szkolnych salach. Znakomitą ku temu okazją są również wycieczki. Kiedy w czerwcu nauki już mniej a stopnie na koniec roku są wystawione, to najlepiej jest zorganizować uczniom dłuższy wyjazd turystyczno-krajoznawczy. W tym roku zdecydowaliśmy się skorzystać z oferty Biura Turystycznego Quand” i wraz z nim wybrać się na dwa dni do Warszawy. 20 czerwca uczniowie z naszej szkoły i ich rówieśnicy z SP w Lipsku wyruszyli z rana w podróż do stolicy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Mimo świadomości, że kroczymy po salach odbudowanych po zniszczeniach wojennych, łatwo było poczuć potęgę majestatu dawnej Rzeczypospolitej. Szczególne wrażenie robiły oryginały obrazów Jana Matejki i Canaletta, których reprodukcje wielokrotnie gościły podczas lekcji języka polskiego i historii. Po uczcie duchowej przyszła kolej na strawę cielesną – nieopodal zamku czekał na nas McDonald’s, gdzie można się było posilić przed licznymi atrakcjami zaplanowanego programu wycieczki. Wkrótce po obiedzie spotkaliśmy się z przewodnikiem, który zapewnił nam pełen wrażeń spacer po Warszawie. Nie brakowało faktów, ciekawostek, legend, nasi uczniowie mogli wykazać się własną wiedzą a nawet odegrać zamach Michała Piekarskiego na króla Zygmunta III Wazę oraz wcielić się w rolę kata dokonującego egzekucji na skazańcu. Podczas spaceru po Starym Mieście był również czas na drobne zakupy. Potem czekała nas jeszcze wizyta pod Pałacem Prezydenckim oraz Grobem Nieznanego Żołnierza. Najciekawsze dla dzieci były jednak atrakcje w Centrum Nauki Kopernik. Każdy tam znalazł coś interesującego dla siebie i zabawom oraz rozmaitym eksperymentom nie było końca. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do zacisznego hotelu, gdzie czekała na nas obiadokolacja i zasłużony odpoczynek. Dla wielu wspólny nocleg był równie ważnym punktem programu jak zwiedzanie Warszawy. Rano po śniadaniu czekały nas nowe atrakcje – przejazd metrem i elektrycznym autobusem pod Belweder, skąd udaliśmy się spacerem po Parku Łazienkowskim. Tam oglądaliśmy rozmaite pamiątki po królu Stanisławie Auguście Poniatowskim, jego bratanku księciu Józefie czy podchorążych Piotra Wysockiego. Chwilę spędziliśmy też pod słynnym pomnikiem Fryderyka Chopina. Z Łazienek pojechaliśmy do całkiem współczesnego pałacu – PKiN.  Tam windą wjechaliśmy na 30. piętro, skąd roztacza się wspaniały widok na całą Warszawę. Nieopodal pałacu czekał na nas obiad, a po posiłku pojechaliśmy do Wilanowa, by zwiedzić pałac króla Jana III Sobieskiego. Pani przewodniczka poprowadziła tam ciekawe zajęcia historyczne. Oryginalne wnętrza i wyposażenie pałacu zrobiły na każdym duże wrażenie. Niestety był to już ostatni punkt programu wycieczki. Z Wilanowa czekała nas już tylko droga powrotna do Pniówka. Wszyscy byli bardzo zadowoleni , a wiedza zdobyta podczas wycieczki będzie ważnym uzupełnieniem wiadomości poznanych w czasie lekcji.

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022 / 2023

          • 1)  22 czerwca 2023r. (czwartek) – godz. 11.30 -                                                                                              Msza święta w kościele św. Krzyża w Zamościu - (odpowiedzialni – rodzice).

            2)   23 czerwca 2023r. ( piątek)                                                   

            - godz. 8.30 - zakończenie roku szkolnego dla klas I – II.

            - godz. 9.15 - zakończenie roku szkolnego dla klas III – IV.

            - godz. 11.00 - zakończenie roku szkolnego dla klas V – VIII.                                                                                 

          • BEZPIECZNE WAKACJE W 4 LATKACH

          • Zbliża się okres wakacji dlatego bardzo ważne jest, aby nasze przedszkolaki były świadome i bezpieczne w trakcie wakacyjnego odpoczynku. W grupie Sówki poruszyliśmy takie tematy jak: zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, jak zachować bezpieczeństwo w domu oraz podczas spacerów, a także jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie zbliżających się wakacji. 

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

          • 20 czerwca odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023 w oddziałach przedszkolnych.Tego dnia grupa Misie, Sówki oraz Skrzaty zgromadziły się na uroczystym apelu, podczas którego młodsze przedszkolaki otrzymały od Pani Dyrektor dyplomy ukończenia grupy przedszkolnej, natomiast 6-latki dyplomy ukończenia przedszkola. Każde z dzieci dostało również pamiątkowe książki z dedykacją i podziękowaniem za cały udany rok. Po zakończeniu apelu wszystkie grupy świętowały ten dzień w swoich salach delektując się pysznymi lodami. 

            (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)

          • SUKCES MAGDY i PIOTRKA

          • W ramach wspólnych z MSC Polska obchodów Światowego Dnia Oceanów zamojskie ZOO przeprowadziło Wojewódzki Konkurs Plastyczny „CHROŃMY MORZA I OCEANY”. Celem, którego było przypomnienie ważnej roli, jaką odgrywają  wodne ekosystemy oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia na jakie są narażone. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie bogatego i różnorodnego świata  mórz oraz  oceanów. Magdalena Kudyk i Piotr Szpindor sprostali tym wymaganiom i otrzymali wyróżnienia za swoje dzieła malarskie. W tym przedsięwzięciu również wziął udział Szymon Kudyk. Jego praca była także bardzo interesująca. 

            Gratulacje !!!

            Szyman Kudyk                                       Piotr Szpindor                                     Magdalena Kudyk

          • SUKCES JASIA STAWARSKIEGO

          • Uczeń klasy III -  Jan Stawarski wziął udział w XIX POWIATOWYM KONKURSIE TWÓRCZOŚCI ,,Moja Mała Ojczyzna”, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Króla w Nieliszu. Głównym celem konkursu była prezentacja możliwości twórczych dzieci i młodzieży, a także promowanie piękna własnego regionu. Jaś napisał wiersz i w kategorii utwór literacki zajął II miejsce.

            Gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów!

          • BEZPIECZNE WAKACJE

          • Już niedługo rozpoczną się upragnione wakacje, czas relaksu, odpoczynku i wesołej zabawy. Pamiętajmy jednak o tym, aby były bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym, w klasach I-III zostały przeprowadzone pogadanki na temat bezpiecznych zabaw w czasie wakacji. Dzieci oglądały filmiki edukacyjne na temat ,,Bezpieczne wakacje”, dyskutowały na temat oglądanych treści, układały rymowanki, a także wykonały plakaty. Oprócz tego uczniowie klas I-III przypomnieli sobie zasady pierwszej pomocy przedmedycznej, co również jest bardzo ważne w związku ze zbliżającymi się upragnionymi wakacjami.

            Rymowanki na temat bezpiecznych wakacji:
            Wakacje to przygody czas, wakacje, wakacje do bezpieczeństwa wzywają nas!
            Słońce świeci, pamiętaj o filtrze dla dzieci!
            Złoty piasek, ciepła woda, skok na główkę to zła przygoda!
            Nie wchodź do wody za głęboko, a jak wejdziesz z kółkiem będzie spoko!
            Do wody nie wchodzimy, gdy czerwony kolor widzimy!
            Gdy na wakacjach z rodzicami wypoczywasz, dużo niezwykłych przygód przeżywasz,
            nie zapomnij jednak rzeczy ważnej, by bezpieczeństwo zachować w sytuacji każdej!

          • PRAKTYCZNY EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

          • Karta rowerowa jest bardzo ważnym dokumentem. Uzyskaniem jej potwierdza się nabyte umiejętności teoretyczne i praktyczne, a otrzymujący ją uczeń staje się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. W dniu 14.06. 2023 r. w WORD w Zamościu, pod czujnym okiem pana policjanta uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w egzaminie praktycznym na kartę rowerową.

            Egzamin ten obejmował:

            - przygotowanie roweru do jazdy,

            - jazda rowerem na wprost - ruch prawostronny,

            - reagowanie na znaki drogowe- przejście dla pieszych (ustępowanie pierwszeństwa pieszemu),

            - zmiana pasa ruchu,

            - ustępowanie pierwszeństwa na skrzyżowaniu równorzędnym,

            - hamowanie w polu końcowym.

            Na egzaminie uczniowie świetnie sobie poradzili, zakończyli egzamin zadowoleni i z uśmiechem na ustach. W nagrodę za wizytę w Ośrodku Ruchu Drogowego otrzymali od pana policjanta odblaski.

             Gratulujemy!
             

          • PRZEDSZKOLAKI W PARKU DINOZAURÓW

          • Najmłodsze przedszkolaki z grupy Sówki i Misie odwiedziły Park Jurajski w Krasnobrodzie. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji oraz ciekawa prelekcja na temat życia i funkcjonowania prehistorycznych gadów. Dzieci poszerzyły zasoby swojej wiedzy dotyczącej dinozaurów oraz miały okazję dobrze się bawić w pięknym, leśnym otoczeniu. Zwieńczeniem wyjazdu był długo wyczekiwany piknik na świeżym powietrzu.

          • „RODZINA TO JEST SIŁA…”

          • W dniu 13 czerwca uczniowie klasy I i II obchodzili uroczystość Dnia Mamy i Taty. Pani dyrektor powitała zaproszonych gości, nauczycieli i dzieci. Dla licznie zebranych rodziców uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i wykonali taniec. W dziecięcych słowach wyrazili swoją miłość, radość i wdzięczność. Po zakończeniu części artystycznej każde dziecko wręczyło mamie i tacie własnoręcznie wykonany prezent, składając najpiękniejsze, z serca płynące życzenia. Niejednej mamie zakręciła się w oku łza. Na koniec każda klasa stanęła wraz ze swoimi rodzicami do pamiątkowego zdjęcia.

          • KONCERT W GRUPIE 4 LATKÓW

          • 12 czerwca 4-latki oglądały koncert Pani Patrycji Lipińskiej "Na niebie milion gwiazd". Podczas koncertu dzieci usłyszały utwory Chopina, Bacha, Beethovena, Mozarta oraz najnowszą piosenkę Patrycji Lipińskiej o Mikołaju Koperniku. 

          • WYNIKI KONKURSU „MISTRZ WIEDZY O NIEMCZECH”

          • Na przełomie maja i czerwca 2023 r. zorganizowano konkurs z języka niemieckiego Mistrz wiedzy o Niemczech dla uczniów klas VII – VIII. Była to trzecia edycja konkursu z języka niemieckiego realizowanego w szkole w formie quizu oraz wersji tradycyjnej gdy uczniowie nie posiadali smartfonów.

            Za przygotowanie quizu na www.quizizz.com składającego się z 31 pytań w klasie VII i 33 w klasie VIII odpowiedzialna była pani Monika Zwolan. Quiz sprawdzał wiedzę uczniów z materiału realizowanego w danej klasie w ciągu roku szkolnego m.in. przedstawianie się i podstawowe informacje o sobie, produkty żywnościowe, przybory szkolne, meble, czas przeszły Perfekt, środki lokomocji itp. orazpodstawowe informacje o Niemczech: sąsiedzi, kolor flagi, stolica, itd.

            Laureatami I miejsca zostali:

            w klasie VII - Bartłomiej Stawarski z wynikiem 87 %

            w klasie VIII - Piotr Szpindor i Karolina Michońska zdobywając 76%.

            Zdobywcy II miejsca to w klasie VII - Weronika Bochenko, w klasie VIII - Zofia Ziemińska i Tadeusz Figura-Wnuk. Na III miejscu uplasowali się w klasie VII - Szymon Kudyk, a w klasie VIII - Magdalena Małek.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • MISTRZ ANGIELSKICH SŁÓW

          • W czerwcu br. 14 uczniów z klas II-IV wzięło udział w szkolnym konkursie "Mistrz Angielskich Słów", zorganizowanym przez panią Dorotę Wybranowską - nauczycielkę języka angielskiego w klasach I-VIII. Konkurs miał formę testu leksykalnego, sprawdzającego znajomość angielskiego słownictwa na poziomie danej klasy. "Mistrzem angielskich słów" została Gabriela Sachajko z klasy IV. II miejsce przypadło Alanowi Jachymczykowi, również z klasy IV. Na trzecim miejscu z tą samą liczbą punktów uplasowali się Aleksander Szpindor z klasy II oraz jego starszy brat z klasy IV - Jan Szpindor. Wyróżnienie zdobyła Lena Kołtun z klasy IV, która uzyskała wysoki - czwarty wynik w rankingu. Gratulujemy uczniom doskonałej znajomości angielskiego słownictwa i życzymy dalszych sukcesów.  

          • SUKCESY z JĘZYKA ANGIELSKIEGO w KLASIE II i III

          • Na początku marca 2023r kilkoro uczniów z klasy II i III wzięło udział w wiosennej edycji semestralnej ogólnopolskiego konkursu ZUCH z języka angielskiego. Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy. Miło nam poinformować, że dwoje uczniów z klasy II, Katarzyna Łapa i Maja Karchut, zajęło I miejsce zdobywając tytuł laureata i nagrody książkowe. Uczeń Aleksander Szpindor zajął 14 miejsce w rankingu (na 820 uczestników), co dało mu również tytuł laureata. Wśród trzecioklasistów laureatem został Jan Stawarski, który uplasował się na wysokim 12 miejscu w skali kraju (na 833 uczestników). Dyplom uznania otrzymali: Nikola Dziadko i Bartłomiej Szostak.

            Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów.

          • KLASA VIII w KINIE

          • 12 czerwca br. uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą, panią Dorotą Wybranowską, wybrali się do Centrum Kultury Filmowej „STYLOWY” w Zamościu na film pt. „Spiderman”. Wyjazd miał charakter integracyjny. Była to już ostatnia okazja na wspólne spędzenie czasu wolnego, ponieważ ósmoklasiści niebawem zakończą swoją edukację w szkole podstawowej i każdy z nich wkroczy w nowe środowisko w wybranej przez siebie szkole średniej. Uczniowie skorzystali ze specjalnych voucherów, które otrzymali w prezencie od pani pedagog - Agaty Sierak. Serdecznie dziękujemy Pani Pedagog za ufundowanie nam tej atrakcji.

          • GRATULACJE dla WERONIKI i KLAUDII

          • Od lat organizowany przez Szkołę Podstawową w Mokrem Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII GMINY ZAMOŚĆ” jest okazją do sprawdzenia przez uczniów swoich umiejętności podczas pisania trudnych dyktand. Już sam awans w eliminacjach szkolnych jest dużym osiągnięciem, a sukces w rywalizacji z uczniami najlepszymi w całej gminie smakuje wyjątkowo. W tym roku bardzo dobrze spisały się uczennice klasy VII Weronika Bochenko i Klaudia Puhacz przygotowane przez pana Mirosława Trześniowskiego. Podczas konkursu, który odbył się 25 kwietnia Weronika zajęła drugie, a Klaudia trzecie miejsce. 22 maja podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu odebrały one nagrody i dyplomy.

            Serdecznie gratulujemy im sukcesu a przede wszystkim świetnego radzenia sobie z zawiłościami polskiej ortografii.