Jasełka w wykonaniu przedszkolaków
Sposób na Alcybiadesa
W dniu 24 lutego 2021 r. uczniowie klas V-VIII mogli za pośrednictwem platformy internetowej obejrzeć spektakl pt. „Sposób na Alcybiadesa” zrealizowany w lubelskim Teatrze im. Osterwy. Reżyserem przedstawienia jest Piotr Ratajczak a na scenie mieliśmy okazję zobaczyć aktorów wcielających się w różne postaci znane z powieści Edmunda Niziurskiego. Obejrzaną adaptację należy uznać za bardzo udaną. Akcja została przeniesiona w czasy współczesne do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Biernata z Lublina. Fabuła oczywiście nie została zmieniona – w przedstawieniu mogliśmy zobaczyć zmagania czwórki przyjaciół z „gogami” i ich energiczne starania, by pozyskać sposób na nauczyciela, umożliwiający dalsze nieuczenie się. Półtorej godziny spektaklu było czasem znakomitej rozrywki, głównie dzięki zabawnym dialogom, dobrej grze aktorskiej, umiejętnemu wykorzystaniu muzyki, tańca i układów choreograficznych. Późniejsze rozmowy z uczniami przekonały, że wybór tego właśnie przedstawienia był strzałem w dziesiątkę. Przeważały pozytywne opinie a uczniowie uznali wręcz, że tę powieść warto omówić na zajęciach języka polskiego jako lekturę uzupełniającą.
Jasełka
Tradycyjnie, jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole wystawiane są Jasełka. W związku z panującą w tym roku pandemią, postanowiliśmy zaprezentować sceny z narodzenia Jezusa w nieco zmienionej formie. Tym razem występ miał miejsce przed obiektywem kamery bez udziału publiczności. Główne role w przedstawieniu odegrały dzieci z grupy 5-6 latków, których zadaniem było zaśpiewanie solo lub w duecie fragmentów pięknej staropolskiej kolędy Hej, kolęda, kolęda. Naszym aktorom towarzyszyły najwspanialsze aniołki oraz najdzielniejsi pasterze, w role których wcieliły się dzieci z grupy 3 – 4 latków. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem pań: Marty Ziemińskiej, Joanny Przekocińskiej oraz Ewy Naworol. Natomiast w przygotowaniu dekoracji świątecznej pomagały: panie: Anna Cirut i Marzena Pasieczna.
Gratulujemy młodym artystom udanego występu.
Gdy za oknem śnieg...
Prezentujemy zimowe prace plastyczne młodych artystów z klasy II.
7
Prace przygotowane przez dzieci na Szkolny Konkurs Plastyczny "Moje Boże Narodzenie"
- 20
Spotkanie z Ekonomikiem
Ani się obejrzeliśmy, jak rozpoczęła się praca w drugim półroczu roku szkolnego 2020/21. Dla naszych ósmoklasistów jest to już ostatnie pół roku nauki w szkole podstawowej. Już teraz powinni podejmować decyzję, gdzie kontynuować naukę od września. Wybór zawsze nie był prostą rzeczą, a w czasie zawieszenia normalnej pracy szkół jest szczególnie trudny. Nie ma mowy o wizytach w różnych szkołach średnich w ramach dni otwartych, udziale w targach edukacyjnych, goszczeniu u nas przedstawicieli tych szkół. Dlatego chętnie skorzystaliśmy z możliwości spotkania on-line z panią Moniką Wasilewską, nauczycielką ZSP nr 1 w Zamościu. 22 lutego o godzinie 9:00 uczniowie kl. VIII wraz z wychowawcą i panią dyrektor połączyli się za pośrednictwem aplikacji teams z przedstawicielką popularnego „Ekonomika”, żeby poznać ofertę edukacyjną i dowiedzieć się czegoś interesującego na temat tej szkoły. Uczniowie poznali możliwe kierunki kształcenia w technikum (technik ekonomista, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik handlowiec, technik hotelarstwa, technik informatyk, technik logistyk, technik programista, technik rachunkowości, technik spedytor, technik usług fryzjerskich) oraz kierunki kształcenia w szkole branżowej (cukiernik, krawiec, magazynier-logistyk, piekarz, pracownik obsługi hotelowej, sprzedawca). Prowadząca spotkanie w ciekawy sposób przybliżyła specyfikę każdego kierunku, zaprezentowała dobrze wyposażone pracownie do nauki poszczególnych zawodów oraz przedmiotów ogólnych. Tu oprócz wiedzy i umiejętności uczniowie mogą również rozwijać swoje pasje, skorzystać z atrakcyjnych kontaktów zagranicznych (staże w Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Grecji). Tutejszym uczniom zapewnia się również ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu (siłownia, wyjścia na basen, jazda na łyżwach i rolkach). Ósmoklasiści zostali zapoznani z wymaganiami stawianymi kandydatom, możliwościami oferowanymi przez szkołę, kwalifikacjami tutaj zdobywanymi. Poznali również harmonogram i regulamin rekrutacji, dowiedzieli się jak i kiedy złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły. Podczas spotkania nasi uczniowie mogli dopytywać się o interesujące ich sprawy i uzyskać wyczerpujące odpowiedzi. Na pewno to spotkanie pomogło im wyrobić sobie zdanie na temat pracy ZSP nr 1 w Zamościu i znajdą się chętni, by z oferty tej szkoły skorzystać.
Wesołych Świąt!
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu
We wtorek 9 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Nasza szkoła również dołączyła do tego wydarzenia. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym. Założeniem jest również łączenie zaangażowania wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Klasa 7 na lekcji informatyki obejrzała film pt. „Bezpieczeństwo własnego wizerunku”,rozmawiali o poziomach prywatności w mediach społecznościowych i wraz z nauczycielem zastanawiali się, jakie informacje można udostępnić na poszczególnych poziomach. Bez względu na poziom zawsze należy pamiętać, że cokolwiek umieścimy w Internecie, zostaje tam na zawsze. Nawet jeśli to usuniemy, nie wiemy kto wcześniej tego nie skopiował. Dlatego myślcie zawsze o tym, co publikujecie.
Klasa 8 obejrzała film pt. „Bezpieczeństwo w kontaktach z innymi użytkownikami” i w grupach musieli wymyślić sposoby na to, jak namówić kogoś w ich wieku na podanie prywatnych wiadomości na swój temat w Internecie. Klasa zwróciła uwagę, że w Internecie każdy może podawać się za kogoś innego. Jeśli nie mamy pewności z kim rozmawiamy, bądźmy zawsze bardzo ostrożni.
11 lutego w ramach „Dnia Bezpiecznego Internetu” klasa 6 i 7 brała udział w konferencji Asów Internetu. Uczniowie bardzo twórczo i inspirująco spędzili ten dzień wraz z trenerami Asów Internetu. Podczas interaktywnych lekcji uczyli się bezpiecznego i świadomego poruszanie się po Internecie, poznali pięć podstawowych wartości Asów Internetu:
- Rozsądek
Udostępniasz z głową w sieci, czyli:
- zastanawiasz się nad tym, co udostępniasz w Internecie i komu
- myślisz o konsekwencjach udostępniania i
- zachowujesz wrażliwe dane dla siebie
- Uważność
Nie dajesz się nabrać w sieci, kiedy:
- umiesz dostrzec różnice między prawdą i fałszem
- wiesz, jak rozpoznawać próby wyłudzenia informacji i jak je zgłaszać, a także
- zauważasz, że coś może być oszustwem i jesteś ostrożna/ostrożny
- Siła
Chronisz swoje sekrety i jesteś silny/silna w sieci, gdy:
- bierzesz odpowiedzialność i troszczysz się, by ważne informacje (Twoje i innych) nie wpadły w niepowołane ręce oraz
- tworzysz hasła niepowtarzalne i trudne dla innych, ale łatwe do zapamiętania przez Ciebie
- Życzliwość
Życzliwie zachowujesz się i działasz w sieci, kiedy:
- korzystasz z Internetu, by szerzyć dobro,
- blokujesz złośliwe i niewłaściwe zachowania w sieci,
- sprzeciwiasz się znęcaniu online i zgłaszasz takie sytuacje
- Odwaga
Jesteś odważna/odważny w sieci, bo:
- sprzeciwiasz się, gdy widzisz niewłaściwe zachowania w świecie online,
- mówisz komuś, kiedy widzisz coś, z czym nie czujesz się dobrze, co Cię zaniepokoiło w sieci,
- zgłaszasz, kiedy widzisz złe traktowanie osób w Internecie.
W przerwach między lekcjami uczniowie mogli dołączyć do gry zorganizowanej przez organizatorów. W grze brały udział 4 drużyny i każdy uczeń sam decydował, do której drużyny chce dołączyć. W zabawie brało udział kilka tysięcy uczniów z całej Polski.
Bal karnawałowy w klasie II
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Na balu podczas pląsów, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.
2
DZIEŃ PUZZLI U 3-4 LATKÓW
Układanie puzzli, to jeden z wielu sposobów na rozwijanie wyobraźni przestrzennej u dzieci. Już od najmłodszych lat, dzieciaki sięgają po tę formę zabawy. Piękne, kolorowe, o różnych kształtach i rozmiarach „ papierowe klocuszki” zachęcają do wspólnego układania, integrując przy tym dzieci w przedszkolu. Układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada wiele walorów edukacyjnych. Dzięki niej rozwija tak zwaną zdolność analizy i syntezy wzrokowej, czyli rozkładania całości na poszczególne elementy i ponownego składania ich w całość. Ponadto zabawa puzzlami stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Układanie puzzli daje dziecku poczucie, że coś tworzy, ponieważ z rozsypanych elementów, które osobno nic nie przedstawiają, powstaje nagle spójny obraz.
3
Zimowe zabawy najmłodszych
Zima to czas radosnych zabaw na śniegu. Od zawsze dzieci uwielbiały białe szaleństwo w zimowym krajobrazie. Zimą możemy jeździć na sankach, na nartach, rzucać się śnieżkami i robić orzełki na śniegu. Największą atrakcją, okazało się być wspólne lepienie bałwana. Maluszki z grupy 3-4 latków wraz z panią Ewą i panią Anią, przy ogromnym zaangażowaniu dzieci ulepiły pięknego bałwana. Jak na „Śniegowego pana” przystało dzieci przyczepiły mu oczy, marchewkowy nos oraz dały mu miotełkę. Radości z zabawy nie było końca.
Maluszki kodują
Bal karnawałowy w klasie I
Bal karnawałowy, to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 11.02.2021r. w klasie pierwszej, gdzie odbył się Wielki Bal Karnawałowy. Niektóre dzieci były przebrane. Można więc było spotkać m.in. księżniczki i aniołka.Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do wspólnej zabawy. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas przerwy pierwszaki wspólnie spożywali różne smakołyki – wszyscy mieli pączki, ponieważ był to TŁUSTY CZWARTEK. Bal umożliwił dzieciom i wychowawczyni spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wszyst kim wiele radości, to było głównym celem tego balu. Kiedy jego czas dobiegł końca, dzieci z żalem kończyły zabawę. Szkoda, że następny dopiero za rok.
Twórczość plastyczna artystów 5 i 6-letnich
- 2
Bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych
W ramach zajęć z wychowania fizycznego uczniowie klas I-III rozmawiali o bezpiecznych zabawach zimowych, oglądali też prezentację multimedialną na temat: ,,Bałwankowe rady na zimowe zabawy”.
Rady dla dzieci:
1. W zimie na dworze panuje mróz. Wychodząc z domu, nie zapomnij więc
ciepło sięubrać. Załóż kurtkę, czapkę, szalik i rękawiczki. Dzięki nim nie zmarzniesz.2. Zimą szybko zapada zmrok. Abyś był widoczny na drodze, pamiętaj o odblaskach. Dzięki nim będziesz widoczny przez kierowców.
3. Jazdę na łyżwach trenuj tylko na lodowiskach. Nie wchodź nigdy na zamarznięte rzeki czy jeziora. To bardzo niebezpieczne.
4. Uwielbiasz zjeżdżać na sankach? To super! Pamiętaj jednak, żeby na trasę zjazdów wybierać miejsca położone z dala od jezdni i samochodów.
5. Gdy wybierasz się na stok, koniecznie załóż kask ochronny. W nim Twoja głowa jest bezpieczna. Wybieraj też trasy narciarskie, dostosowane do Twoich umiejętności.
6. Śnieżki? Super sprawa. Pamiętaj jednak, żeby kulki lepić tylko ze śniegu. Kawałki lodu i kamienie są zabronione. Nie celuj też w twarz swojego przeciwnika.
7. Sople, które zwisają z dachu, omijaj szerokim łukiem. Nie przechodź nigdy bezpośrednio pod soplami, a tym bardziej nie strącaj ich, gdyż może być to niebezpieczne.
Po krótkiej pogadance dzieci wykonały plakat na temat ,,Bezpieczne zabawy zimowe”.3
"Kosmiczny tydzień" w klasie 2
Przez cały tydzień w klasie 2 panowała bardzo „nieziemska” atmosfera. W ramach zajęć o tematyce „kosmicznej” drugoklasiści poznali wiele nowych zagadnień:między innymi mieli okazję dowiedzieć się, co to jest przestrzeń kosmiczna, poznać planety układu słonecznego, oraz to, czym różni się astronom od astronauty. Dowiedzieli się, dlaczego na Ziemi jest dzień i noc a także, kim był Mikołaj Kopernik. Z wielkim zainteresowaniem oglądali start promu kosmicznego oraz lądowanie człowieka na Księżycu. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali kosmiczne prace plastyczne. Nad całością realizacji zadań czuwała pani Anna Cirut.
9
Tłusty czwartek u przedszkolaków
- 11
PIERWSZE SPOTKANIE Z GENIBOTEM
W ostatnim czasie dzieci 5 i 6-letnie miały przyjemność spędzić czas z nowym kolegą – GeniBotem. GeniBot to niezwykły robot do nauki kodowania. Otwiera on dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji. Praca z nim przynosi wiele korzyści, bo GeniBot to wyjątkowy robot, którego możemy zaprogramować bez użycia sprzętu komputerowego, wykorzystując w tym celu karty ze specjalnym oznakowaniem, które robot rozpoznaje. Karty do programowania robota zostały przygotowane w dwóch językach – polskim i angielskim, co daje dodatkowe możliwości przy nauce języka angielskiego. Robot jest wyposażony w wiele funkcji, które uatrakcyjniają z nim pracę, między innymi: mówi w dwóch językach, posiada efekty świetlne oraz dźwiękowe, porusza się po obwodach figur geometrycznych, potrafi również podążać za wyznaczoną linią, a także odtwarzać muzykę. Naszym milusińskim zabawy z GeniBotem bardzo się spodobały. Z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z tym niezwykłym robotem, które odbędzie się już niebawem, ponieważ nasza grupa bierze udział w VII edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować. Raz w tygodniu przedszkolaki będą wykonywały zadania dotyczące programowania z użyciem GeniBotów, Ozobotów, Ozobotów Evo oraz maty do kodowania. Zajęcia prowadzi pani Marta Ziemińska.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY
10 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia dzieci poznały początki powstania najpopularniejszej na całym świecie przekąski. Dowiedziały się, że pszenny placek z dodatkami był już znany starożytnym kulturom, np. w dawnym Egipcie pełnił funkcję środka płatniczego. Ciekawostką dla nich było również to, że pierwszy lokal gastronomiczny określany mianem „PIZZERIA” pojawił się w Neapolu blisko 200 lat temu i funkcjonuje do dziś pod nazwą Antica Pizzeria Port Alba. Dzieci nauczyły się rozpoznawać pizzę neapolitańską od rzymskiej. 5 i 6 latki chętnie opowiadały o swoich ulubionych rodzajach pizzy, a ponadto poznały historię powstania najpopularniejszego rodzaju pizzy, jaką jest Margherita, a to wszystko za sprawą Raffaelo Espasito, który zadedykował królowej Włoch – Małgorzacie (wł. Margherita) Sabaudzkiej trzy rodzaje pizzy: z serem i bazylią, z pomidorami oraz nową wersję – z mozzarellą. To właśnie ta trzecia pizza podbiła kubki smakowe królowej Małgorzaty i na jej cześć placek z pomidorami, mozzarellą oraz bazylią otrzymał nazwę Margherita. Zadania, jakie dzieci miały w tym dniu do wykonania to: ułożenie hasła dnia - Dzień Pizzy, odszukanie z pomocą nauczyciela na mapie państwa Włochy oraz dopasowanie fragmentów pizzy do jej całości. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały papierowe pizze, które do złudzenia przypominały autentyczne.
10
PRACA Z DARAMI FROEBLA W GRUPIE 5-6 LATKÓW
Koncepcja F. Froebla oparta jest na pracy z materiałami, których dostarcza przyroda oraz z przedmiotami, jakimi są zabawki celowo stworzone przez dorosłego dla dziecka. Są to tak zwane dary, czyli materiały, które mają postać wełnianych piłeczek oraz zestawów drewnianych klocków w kształcie sześcianów, walców, graniastosłupów, a także mozaiki, patyczki, pierścienie i punkty. Służą one dzieciom do zabaw percepcyjno - manipulacyjnych, badawczych oraz umożliwiają rozwój zdolności artystycznych. Dzieci podejmują z ich wykorzystaniem zabawy badawcze, tematyczne i konstrukcyjne, poznają świat matematyki, tworzą ornamenty. Wymienionym aktywnościom towarzyszy śpiew, ruch oraz słuchanie literatury. Dzieci z oddziału 5-6 latków poznawały dary freblowskie poprzez wspólną zabawę. W dalszym ciągu dzięki wykorzystywaniu tych pomocy na zajęciach, będą one wyzwalać w nich radość, rozwijać pamięć i poczucie integracji. Zajęcia prowadziła pani Barbara Pyś.
"Dzieci uczą rodziców"
W ramach ogólnopolskiej akcji ,,Dzieci uczą rodziców” uczniowie klasy I i III oglądali prezentację multimedialną na temat ,,Wirtualny świat”, podczas której:
- dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu,
- poznali niebezpieczeństwa, które czekają na nich w Internecie,
- zrozumieli, jak ważne jest unikanie kontaktów z nieznajomymi,
- dowiedzieli się, dlaczego warto korzystać z Internetu pod opieką rodziców.
Podsumowaniem zajęć była krótka pogadanka na temat oglądanych treści, a także kolorowanie obrazków.
DZIEŃ PUZZLI
1 lutego dzieci z grupy 5 i 6 latków obchodziły Międzynarodowy Dzień Puzzli. Układanie puzzli to jedna z bardziej lubianych rozrywek naszych milusińskich, która znakomicie przyczynia się do prawidłowego rozwoju logicznego myślenia, pobudza dziecięcą wyobraźnię, a także uczy cierpliwości. Zadaniem wprowadzającym do tego wydarzenia, było odszyfrowanie hasła związanego z obchodzonym świętem. Następnie dzieci zmierzyły się z puzzlami matematycznymi, które nie sprawiły im najmniejszej trudności oraz papierową wersją niegdyś bardzo popularnej gry „TETRIS”, którą pod czujnym okiem pani Marty Ziemińskiej przygotowały samodzielnie. Ostatnim zadaniem puzzlowych zmagań było ułożenie w parach układanki z ulubionymi bohaterami współczesnych bajek.
14
Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów
Audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Biblioteka Narodowa, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowała kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:
Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe
Część 2. Szkoły ponadpodstawowe
W obu kolekcjach znalazło się łącznie 212 publikacji, do których dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Lektury prezentowane w POLONIE mają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.
,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta, życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."
- 6
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21-go i 22-go każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. Święto Babci i Dziadka to jedna z najpiękniejszych uroczystości w roku. To dzień niezwykły, pełen radości, uśmiechów i wzruszeń. Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Tak naprawdę, to Oni każdego dnia myślą i troszczą się o swoje wnuki, potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w harmonogram imprez szkolnych. Nie mogliśmy jednak tradycyjnie zaprosić do szkoły tych wyjątkowych gości w tym roku, dlatego musieliśmy inaczej zaakcentować te ważne święta. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali laurki, które wręczyli indywidualnie swoim babciom i dziadkom, życząc im dużo zdrowia i zadowolenia z wnucząt. Dodatkowo uczniowie klasy II i III na laurkach napisali przez siebie ułożone wiersze, przez co jeszcze bardziej stały się one wyjątkowe. Na zajęciach komputerowych również wykonywali kartki w programie Paint z dedykacją dla babci i dziadka. Poza tym dzieci przedstawiły montaż słowno - muzyczny, który został nagrany i niebawem ukaże się na stronie internetowej naszej szkoły. Wszyscy jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się z okazji tego wyjątkowego święta w murach naszej szkoły.
Dzień Babci i Dziadka po angielsku
Niedawno obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie z klas IV-VII przygotowali prace nt. swoich ukochanych dziadków. Czwartoklasiści wykonali okolicznościowe kartki z angielskimi życzeniami. Uczniowie z klasy V-tej stworzyli laurki zawierające angielskie opisy swoich dziadków wraz z życzeniami zdrowia, szczęścia i radości. Szósto- i siódmoklasiści wykonali plakaty przedstawiające portrety swoich babć lub dziadków, opatrzone szczegółowymi opisami wyglądu, charakteru, zwyczajów i zainteresowań seniorów.
7
Dzień Pingwina u 5 i 6 latków
20 stycznia 2021r. grupa przedszkolna 5 i 6 latków przeniosła się do krainy pokrytej śniegiem i lodem, aby bliżej poznać wyjątkowych jej mieszkańców, którymi są Pingwiny Adeli. Dzieci podczas zajęć tematycznych, zorganizowanych przez panią Martę Ziemińską wzbogaciły swoją wiedzę na temat życia tych wyjątkowych ptaków – nielotów. Z zaciekawieniem obejrzały prezentację, a następnie samodzielnie podjęły próbę odnalezienia ich miejsca zamieszkania, wyznaczając je na globusie. Ponadto, jak przystało na starszaków, sumiennie obliczały pingwinkowe zadania matematyczne o zróżnicowanym stopniu trudności. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające pingwiny. Naszym przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia z tak wyjątkowymi bohaterami w roli głównej. Z niecierpliwością czekają już na kolejne zajęcia – niespodziankę, jaką przygotuje im pani Marta.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
Życzenia
Koncert
Uczniowie klas I-III uczestniczyli w koncercie ,,MAGICZNE ŚWIĘTA”, podczas którego poszerzyli swoją wiedzę na temat tradycji bożonarodzeniowych.
Gośćmi koncertu byli:
- Katarzyna Dereń – głos z orkiestry Tańca z Gwiazdami
- Marcin Januszkiewicz – głos Simby z filmu ,,Król Lew”.
Dzieci wspólnie z nimi, a także prowadzącą śpiewali kolędy oraz wesoło bawili się
przy zimowych piosenkach. Koncert wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.1
Wyniki Szkolnego Konkursu "Moje Boże Narodzenie"
Konkurs literacki
Nagroda - Tadeusz Figura - Wnuk kl. VI
Konkurs plastyczny Kategoria przedszkolna:
Nagroda - Nikola Czerwińska
Nagroda - Maja Karchut
Nagroda - Natalia Olech
Wyróżnienie - Nikola Wileńska
Wyróżnienie - Aleksander Szpindor
Wyróżnienie - Wiktor Kozioł
Udział w konkursie: Emilia Magdziak, Ewa Kobel, Krzysztof Wójtowicz, Katarzyna Łapa
Kategoria klasy I - III
Nagroda - Szymon Huk
Nagroda - Maja Rycyk
Nagroda - Magdalena Kudyk
Nagroda - Paulina Puhacz
Wyróżnienie - Marcel Kurzępa
Wyróżnienie - Gabriela Sachajko
Udział w konkursie: Lena Kołtun, Martyna Naworol, Maja Jargieło
Kategoria klasy IV - VIII
Nagroda - Weronika Kudyk
Nagroda - Szymon Kudyk
Nagroda - Klaudia Puhacz
Nagroda - Weronika Bochenko
Nagroda - Alicja Krępińska
Wyróżnienie - Sylwia Sołoducha
Udział w wystawie: Gabriel Jędrzejewski, Bartłomiej Stawarski
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!
Wigilia u przedszkolaków
W dniu 21.12.2020r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 3-4 i 5-6 latków zasiadły przy wigilijnym stole. Odświętnie ubrane, wraz z panią Ewą Naworol oraz panią Martą Ziemińską zaśpiewały kolędy i złożyły sobie świąteczne życzenia. Na stole nie zabrakło przysmaków takich jak: makowiec, pierniki oraz paszteciki z kapusta i grzybami. Przy blasku płonącej świecy wigilijnej oraz dźwięku kolęd przedszkolaki zjadły przygotowane pyszności. Serdecznie dziękujemy naszym Kochanym Rodzicom za pomoc w organizacji świątecznego stołu oraz życzymy Wszystkim zdrowia i spełnienia marzeń w Nowym 2021 roku.
zdjęcia w albumie fotograficznym
Archiwum Aktualności