14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci z klasy pierwszej na uczniów, a tym samym włączenia ich do społeczności szkolnej. W tym roku wydarzenie to miało miejsce w wyjątkowym dniu – Dniu Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział dyrektor szkoły pani Alina Korneluk, rodzice, nauczyciele, uczniowie klasy I wraz z wychowawcą oraz młodsi koledzy z oddziału przedszkolnego. Pierwszaki zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne zarówno w języku polskim jak i angielskim. Wszyscy obecni zgodnie potwierdzili, że pierwszoklasiści zdali swój pierwszy egzamin na szóstkę. Doniosłym momentem uroczystości było wprowadzenie sztandaru, odśpiewanie hymnu, a następnie złożenie przez dzieci ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor przy pomocy wielkiego ołówka. Uczniowie obiecali być dobrymi uczniami, dbać o honor swojej szkoły i klasy, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli i przełożonych, wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka. Od tej pory pierwszaki zrozumieli powagę sytuacji i fakt, że „czas rozwinąć skrzydła”. Pani dyrektor podziękowała uczniom za udany występ, pogratulowała oficjalnego dołączenia do szkolnej społeczności i życzyła samych sukcesów. Następnie przekazała dzieciom dyplomy, medale oraz książki. Rodzice również podarowali swoim pociechom pamiątki pasowania na ucznia. Na koniec wszyscy uczniowie wraz z wychowawcą, panią dyrektor oraz rodzicami stanęli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Życzymy naszym pierwszakom sukcesów w nauce i pięknych dni spędzonych w naszej szkole. (Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym)