Wesołych Świąt!
Drodzy Rodzice,
6 kwietnia 2020r.(poniedziałek) oraz 9 kwietnia 2020r.(czwartek) w godzinach od 9.00 do 12.00 w szkole do odbioru będą podręczniki i ćwiczenia dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z informatyki dla uczniów klas 1-3.
Informacja dotyczy dzieci, które wcześniej nie zabrały książek do domu.
Alina Korneluk
Zdalna realizacja tygodniowego rozkładu zajęć dla uczniów klas 4-8
Szanowni Rodzice!
Zawieszenie od dnia 12 marca br. prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nie oznacza zawieszenia przez szkoły wszystkich form działalności.
W tym trudnym dla nas wszystkich czasie pragniemy wspierać naszych uczniów w samokształceniu w domu i zachęcać do bezpośredniego kontaktu elektronicznego przy wykorzystaniu: strony internetowej szkoły, mailingu. Prosimy Państwa o zachęcanie swoich dzieci do korzystania z pomocy i wsparcia nauczycieli za pośrednictwem wskazanych platform. Pamiętajmy jednak, żeby dzieci nie pochłonęły inne aktywności przy komputerze, smartfonie czy przed telewizorem m.in. gry, ciągła obecność w mediach społecznościowych, czy wielogodzinne oglądanie telewizji. Ograniczenie czasu poświęconego na rozrywkę jest konieczne. Całodniowe siedzenie przed komputerem, smartfonem czy telewizorem negatywnie wpływa na kondycję psychofizyczną młodego człowieka.
W razie jakichkolwiek pytań jestem do Państwa dyspozycji:
w poniedziałki od godziny 11.00 do 13.00 oraz w środy od godziny 9.00 do 11.00pod nr telefonu 609484809 lub e-mailowo, a w pozostałe dni za pośrednictwem e-maila polbor@op.pl
Życząc Państwu zdrowia i wytrwałości, zachęcam jeszcze do przeczytania artykułu „Jak zorganizować dzieciom naukę w domu?” znajdującego się po niżej na stronie szkoły.
Z wyrazami szacunku
Joanna Borowiec Szklarz - pedagog szkolny
Drodzy Rodzice i Dzieci z oddziałów przedszkolnych
Od 23 marca 2020r. będziemy na bieżąco publikować materiały do pracy zdalnej. Zamieszczane one będą na stronie internetowej szkoły po lewej stronie w zakładkach "3-4 latki" oraz "5-6 latki". Będą mogły korzystać dzieci z każdej grupy wiekowej.
Drodzy Rodzice, postarajcie się pomóc swoim pociechom. One bez Was sobie nie poradzą.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
Alina Korneluk
Informacja dla Rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych!
W związku z dużą absencją dzieci w ostatnim tygodniu zajęć nie mogły one zabrać do domu materiałów edukacyjnych tj. kart pracy, malowanek, itp
Poniżej udostępniamy Państwu wykaz portali z propozycjami gier, zabaw i materiałów edukacyjnych do wykorzystania z dziećmi w domu. Drodzy Rodzice, proszę śledzić na bieżaco informacje zamieszczane na stronie internetowej szkoły. W najbliższym czasie zamieścimy kolejne materiały dla małych dzieci, które będziecie Państwo mogli wykorzystać.
Serdecznie pozdrawiam
Alina Korneluk
DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!
Przygotowane zadania do pracy w domu są w większości powtórzeniem oraz utrwaleniem zdobytych dotychczas wiadomości i umiejętności . Pojawiające się nowe tematy, proszę, przygotujcie według zawartych wskazówek. Po powrocie do szkoły nauczyciele jeszcze raz je razem z Wami powtórzą.
Drodzy Rodzice, bardzo proszę dopilnujcie, aby dzieci w domu pracowały systematycznie, nic nie odkładały na ostatni dzień, bo wtedy może być wielki problem.
Zarówno Rodzicom i Uczniom życzę dużo zdrowia i spokoju. Alina Korneluk – Dyrektor Szkoły
Drodzy Ósmoklasiści !
Informuję Was, że od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca, codziennie Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie publikuje zadania powtórkowe dla uczniów klasy VIII.
Każdy taki zestaw zadań będzie się składał z:
- zadań z języka polskiego zorganizowanych wg lektur obowiązkowych w klasie VII-VIII
- zadań z matematyki zorganizowanych wg kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej
- zadań z języka angielskiego – zorganizowanych wg umiejętności.
Przez pierwsze dwa dni w zeszycie zadań oprócz samych zadań będą wskazówki, jak zadania rozwiązywać („Pomagamy rozwiązać…”), a w zeszycie z odpowiedziami – wyjaśnienia odpowiedzi w zadaniach zamkniętych, przykładowe zadania otwarte.
Zadania będą publikowane na stronie oke.krakow codziennie około godziny 9:00, natomiast rozwiązania – około godziny 15:00.
Szybka powtórka przed egzaminem
Plik audio
Rozwiązania
Drodzy Uczniowie, bardzo proszę o systematyczne rozwiązywanie zadań powtórzeniowych oraz materiałów przygotowanych przez nauczycieli.
Pozdrawiam Was gorąco i życzę owocnej pracy.
Alina Korneluk - Dyrektor Szkoły
SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!
W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne uczniów i ich rodzin w okresie od czwartku 12 marca 2020 r. do środy 25 marca 2020 r. w szkole nie odbywają się zajęcia dydaktyczne ani pozalekcyjne.
Pamiętajcie jednak, że nie jest to czas wolny od nauki, to nie są wakacje ani ferie! Zawieszenie zajęć szkolnych nie jest też czasem spotkań towarzyskich, odwiedzin galerii handlowych. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi np.: komunikacja publiczna, kino. To jest czas KWARANTANNY!!!. Nie popełnijmy tych błędów, co mieszkańcy innych krajów, którzy zbagatelizowali zagrożenie i obecnie przeżywają ogromny dramat. Bądźmy mądrzejsi. Zadbajmy o własne zdrowie i zdrowie najbliższych. Przerwa w funkcjonowaniu naszej szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Mądrze i odpowiedzialnie wykorzystajcie czas zawieszenia zajęć w szkole. Czytajcie książki, lektury, powtórzcie i uzupełnijcie swoje wiadomości. W tym czasie w domu możecie też rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Skorzystajcie z materiałów oraz zadań przygotowanych przez nauczycieli do samodzielnej pracy w domu. Nauczyciele będą kontrolować i oceniać poprawność wykonanych zadań. Uczniowie klasy 8 powinni wykorzystać ten czas na powtórkę materiału do egzaminu ósmoklasisty, nauczyciele dadzą wskazówki i ukierunkują Waszą pracę. Część materiałów (zwłaszcza klasy 5-8) już dostaliście, ale od poniedziałku 16 marca 2020r. będzie jeszcze więcej. Będziemy zamieszczać na stronie internetowej szkoły np.: na głównej albo w zakładkach po lewej stronie dla klas lub w materiałach dla uczniów. W razie potrzeby Nauczyciele będą kontaktować się z Wami albo Wy Drodzy Uczniowie z Nauczycielami drogą e-mailową lub przez Rodziców np.: telefonicznie.Bardzo proszę Rodziców o zmobilizowanie uczniów do systematycznej i samodzielnej pracy.
To jest największy sprawdzian, jaki my wszyscy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie musimy zdać w tym wyjątkowo trudnym okresie !!!
Proszę na bieżąco śledzić komunikaty.
Alina Korneluk - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pniówku
Konkurs Kangur Matematyczny - zmiana terminu
Konkurs Kangur Matematyczny jest przeniesiony na 16 kwietnia. Uczniowie, którzy biorą w nim udział mogą się nadal przygotowywać, ćwicząc testy otrzymane od nauczycieli matematyki oraz testy archiwalne. Po rozwiązaniu testu weryfikujcie swoje rozwiązania z odpowiedziami. Poniżej link do testów oraz odpowiedzi.
Testy:
https://www.kangur-mat.pl/testy_konkursowe.php
Odpowiedzi:
Zaproszenie do Centrum Nauki Kopernik
Dzisiaj 19 marca, o godz. 12.00 odbędzie się wirtualny spacer po Centrum Nauki Kopernik. Poprowadzi go Oskar – animator Centrum.
Będziecie mogli odkrywać, będziecie myśleć i działać! Nie będzie to zwykły spacer z oglądaniem eksponatów. Wszystko przygotowane jest tak, abyście mogli również w domu powtórzyć te eksperymenty. Na ten czas przeniesiecie się w niesamowity świat nauki – do Centrum Nauki Kopernik.
🎥 Transmisja odbędzie się na facebookowym profilu Centrum Nauki Kopernik.
19 marca 2020r. godzina 10.00
Zapraszamy wszystkie dzieci powyżej 5 roku życia do obejrzenia bajki muzycznej „Brzydki Kaczorek” bez wychodzenia z domu na kanale Opery i Filharmonii Podlaskiej na YouTube.
Zadania i materiały do wykonania w domu
Przypominam, że zamieszczone są na stronie internetowej szkoły np.: na głównej jak i też w zakładkach po lewej stronie dla poszczególnych klas lub w materiałach dla uczniów. W razie potrzeby Nauczyciele będą kontaktować się z Wami albo Wy Drodzy Uczniowie z Nauczycielami drogą e-mailową lub przez Rodziców np.: telefonicznie. Na bieżąco proszę śledzić informacje dotyczące pracy w domu.
Alina Korneluk - Dyrektor Szkoły
Szanowni Rodzice!
Od 12 do 25 marca 2020r. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Jednocześnie informuję, że w dniach 12 i 13 marca będą prowadzone w szkole jedynie działania opiekuńcze. Jednak jeżeli jest to możliwe, to proszę o pozostawienie dzieci w domu. Na stronie internetowej szkoły będą na bieżąco pojawiały się komunikaty.
Z poważaniem,
Alina Korneluk - dyrektor szkoły.
KOMUNIKAT
Od 12 do 25 marca 2020r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Rodzicu,
- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu,
- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Sukcesy plastyczne
W konkursie plastycznym „Anioły, Aniołki, Aniołeczki” organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mokrem nasze dzieci zostały nagrodzone i wyróżnione. Na konkurs wpłynęły prace z całej Polski, z różnych placówek oświatowych i kulturalnych. A oto lista:
Kategoria przedszkole: Cholewińska Nikola – I nagroda, Szpindor Aleksander – I nagroda, Karchut Maja – II nagroda, Rycyk Maja – II nagroda, Łapa Katarzyna – wyróżnienie
Kategoria klasy I-III: Ćwik Julia – III nagroda, Jargieło Maja – III nagroda oraz wyróżnienia otrzymali: Kudyk Magdalena, Kukiełka Zuzanna , Łapa Sandra, Mulawa Alex , Puhacz Paulina, Sachajko Gabriela, Szpindor Jan, Zielonka Julia.
Kategoria klasy IV-VI: Nagrody otrzymały uczennice: Krępińska Alicja, Łapa Kinga, Piotrowska Weronika, Puhacz Klaudia natomiast wyróżnienia: Bochenko Weronika, Kudyk Weronika, Stawarski Bartłomiej, Tyrka Tomasz, Zawadzki Jakub.
Gratulacje!
Co warto wiedzieć o koronawirusie?
Drodzy Państwo!
W związku z informacjami na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa zwracamy szczególną uwagę na konieczność zachowania higieny:
- częste mycie rąk z użyciem ciepłej wody i mydła,
- zakrywania ust i nosa zgiętym łokciem lub chusteczką podczas kaszlu i kichania
- unikania dotykania oczu, nosa i ust.
Apelujemy do rodziców o nie posyłanie do szkoły przeziębionych i chorych dzieci.
Jednocześnie proszę o zapoznanie się z informacjami na temat zasad higieny i działań prewencyjnych, których celem jest ograniczenie ryzyka związanego z ewentualnym zakażeniem koronawirusem.
Informacje na w/w temat znajdziecie Państwo również w komunikatach:
MEN - https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie
- Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch
- Głównego Inspektora Sanitarnegohttps://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch/
Z wizytą u fryzjera
W dniu 11 marca uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami odwiedzili salon fryzjerski w Zamościu. Właścicielem tego salonu jest pani Aneta Kukiełka - mama Zuzi z klasy II. Panie fryzjerki zapoznały dzieci z tajnikami swojej pracy: pokazały im narzędzia, którymi posługują się na co dzień oraz palety barw. Odważni mieli możliwość usiąść na fotelu fryzjerskim i skorzystać z fachowego ułożenia fryzury. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tej wizyty, poznali specyfikę zawodu fryzjera w ramach zajęć z doradztwa zawodowego.
"Z polską mową za pan brat"
Posługując się polską mową na co dzień, rzadko zastanawiamy się nad tym, jak jest piękna, ile daje możliwości do zabawy słowem i jednocześnie jak jest trudna do opanowania dla cudzoziemców. Tym i innym sprawom związanym z językiem polskim poświęcony był apel zorganizowany przez pana Mirosława Trześniowskiego w środę 11 marca. Obejrzana przez uczniów klas III-VIII prezentacja multimedialna zawierała wiele ciekawostek dotyczących mowy polskiej, przypomniała słowa wybitnych poetów sławiących jej piękno, a na zakończenie umożliwiła wspólną zabawę polegającą na czytaniu niełatwych „łamańców językowych”. Uczniowie nieźle sobie poradzili z tym zadaniem, udowadniając, że z mową ojczystą są za pan brat.
Spotkanie z policjantką klas I-V
W dniu 10 marca uczniowie z klas 1-5 wzięli udział w spotkaniu z policjantką, panią Katarzyną Szewczuk – mamą przedszkolaka Szymona, która na co dzień pracuje w KMP w Zamościu. Zostało ono przeprowadzone w ramach doskonalenia zawodowego, jak i w celu utrwalenia zasad ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w domu, w szkole oraz w kontaktach z nieznajomymi. Nasz gość, nie tylko zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą zagrażać dzieciom, ale także na sposoby unikania i pokonywania ich. Pani policjant przypomniała również uczniom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w konkretnej sytuacji. Poza tym przypomniała o ważnej zasadzie, jaką jest widoczność w czasie poruszania się po zmroku, czyli na konieczność noszenia odblasków. Kolejnym punktem pogadanki był temat niewłaściwego korzystania z Internetu i skutków takich działań. Dla uczniów temat ten nie był obcy, aczkolwiek w trakcie rozmowy ze specjalistą wniósł szersze spojrzenie na niektóre kwestie. W trakcie spotkania wszyscy byli bardzo aktywni i chętnie zadawali pytania, jak również na nie odpowiadali, podawali liczne przykłady właściwego zachowania się. Takie zaangażowanie uczniów świadczy o tym, jak ważna jest tego typu edukacja. Dzięki niej mają oni większą świadomość zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Na koniec uczniowie podziękowali pani policjant za przeprowadzenie wartościowej i ciekawej lekcji.
Przedszkolaki na spotkaniu z policjantką
W dniu 12.03.2020 r nasze przedszkole odwiedził szczególny gość- pani policjantka. Pani Katarzyna Szewczuk jest mamą naszego przedszkolaka Wiktorka, a na co dzień pracuje w KMP w Zamościu. Na spotkaniu zdradziła maluchom tajniki swojej codziennej pracy, pokazała rekwizyty, których używa, wywołując tym samym ogromne zaciekawienie wśród najmłodszych. Dzieci bardzo chętnie brały udział w pogadance, zadawały mnóstwo pytań, na które dostały wyczerpującą odpowiedź. Pani policjantka zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci zarówno w domu, jak i na ulicy oraz w miejscu publicznym. Wizyta ta nie była jednak przypadkowa, ponieważ miała służyć jako podsumowanie bloku tematycznego o zawodach naszych rodziców. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za mile spędzony czas oraz wręczone upominki w postaci słodyczy i odblasków.
Dzień Kobiet
Jak ważne są kobiety we współczesnym świecie nie trzeba nikogo przekonywać. Należy mieć tego świadomość i pamiętać nie tylko od święta. Jednak 8 marca, kiedy świętujemy tradycyjny Dzień Kobiet, to dodatkowa okazja, by naszym koleżankom, paniom i opiekunkom okazać wdzięczność i sympatię. W tym roku akademię z tej okazji przygotowali uczniowie klasy szóstej i piątej pod kierunkiem pana Mirosława Trześniowskiego, wspomagani przez chór prowadzony przez panią Joannę Przekocińską. Zgromadzeni w poniedziałek 9 marca na widowni uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz przedstawiciele rodziców mogli obejrzeć przedstawienie, w którym grupa chłopców zastanawiała się, jak w sposób niebanalny uczcić Dzień Kobiet. Uznali wreszcie, że poświęcą akademię wybitnym kobietom. Za moment na scenie pojawiły się królowa Jadwiga, Maria Konopnicka i Maria Skłodowska-Curie. Ponieważ nie sposób było zaprezentować wszystkie wielkie Polki, chłopcy zwrócili się też do swoich mam i koleżanek ze szkoły. Dla każdej mieli kwiaty, serduszka, wiersze i piosenki. Występ bardzo się wszystkim widzom podobał, niektóre scenki wywołały pogodny uśmiech na twarzach. Za tę chwilę rozrywki podziękowała pani dyrektor Alina Korneluk, przyłączając się życzeń dla wszystkich kobiet w szkole – tych młodszych oraz dorosłych. Ostatnim punktem uroczystości były życzenia złożone przez przewodniczącą Rady Rodziców panią Sylwię Zawadzką. Ona też na ręce pani dyrektor przekazała okazały tort, który dodatkowo uświetnił szkolne obchody Dnia Kobiet.
"Młodzież zapobiega pożarom”
W dniu 4 marca w świetlicy w Płoskiem odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.„Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach wzięli udział uczniowie z dziesięciu szkół gminy Zamość. Eliminacje były przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych: klasy I-VI i VII-VIII. Uczestnicy po części konkursowej, zostali zaproszeni do Państwowej Straży Pożarnej, gdzie poznali historię Straży Pożarnej w Zamościu: pracę strażaków, specjalistyczny sprzęt, którym się posługują strażacy, wozy strażackie itp. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Kudyk, Weronika Kudyk, Karolina Wójtowicz i Magdalena Pyś. Uczennicom: Weronice Kudyk i Magdalenie Pyś zabrakło 1 punktu do podium. Uczniowie włożyli dużo pracy w przygotowania do konkursu, przeanalizowali wiele zagadnień związanych z pożarnictwem i mimo, że nie zakwalifikowali się do dalszego etapu, bardzo dziękujemy im za zaangażowanie i wysokie wynik. Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Anny Piłat.
Dzień Babci i Dziadka u przedszkolaków
Wszyscy wiemy, jak ważną rolę w życiu każdego wnuka pełnią babcie i dziadkowie. Nikt nie ma dla dziecka tyle czasu i cierpliwości jak właśnie oni. Wnuki zawsze mogą liczyć na ich dobrą radę, wyrozumiałość i cierpliwość. Oni nie muszą ciągle czegoś wymagać, oni mogą po prostu kochać i rozpieszczać swoich wnuczków. Nieprzypadkowo więc Dzień Babci i Dziadka są zawsze obchodzone w naszej szkole wyjątkowo hucznie. W tym roku termin ferii zimowych a potem rozmaite choroby wśród dzieci sprawiły, że spotkania najmłodszych wnuczków ze swymi babciami dziadkami zostały odłożone i odbyły się dopiero 3 marca. Tego dnia zorganizowane zostały aż dwie takie uroczystości. Najpierw w świetlicy wiejskiej w Pniówku babcie i dziadkowie spotkali się o godzinie 10:00 z trzy- i czterolatkami. Najmłodsze przedszkolaki wystąpiły w kostiumach upodabniających ich do babć i dziadków z ubiegłego stulecia. Piosenki i tańce w ich wykonaniu spotkały się z gorącym przyjęciem zgromadzonych na widowni przedstawicieli dwóch pokoleń – dziadków i rodziców. Przystrojeni w korony dziadkowie z pełnym zaangażowaniem dawali się wciągać do wspólnej zabawy. Młodzi artyści oraz przygotowujące ich do występu panie Ewa Naworol, Joanna Przekocińska oraz Anna Karchut zostali nagrodzeni hucznymi brawami. Zanim najmłodsze przedszkolaki wręczyły swoim babciom i dziadkom upominki i utonęły w ich ramionach, głos zabrała pani dyrektor Alina Korneluk. Podziękowała wszystkim za przygotowanie tak wspaniałego występu i złożyła babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia. To udane spotkanie kilku pokoleń zakończył wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Podobna uroczystość z udziałem pięcio- i sześciolatków odbyła się o godzinie 12:30. Grupę starszych przedszkolaków przygotowała pani Dominika Brojewska-Komisarczuk przy pomocy pani Anny Cirut. Za muzykę, śpiew i taniec odpowiedzialna była pani Joanna Przekocińska. Wspaniałe popisy starszych przedszkolaków oklaskiwali zgromadzeni w świetlicy wiejskiej dziadkowie, babcie oraz rodzice. Tutaj też znalazł się czas na życzenia pani dyrektor, wręczanie drobnych upominków, uściski i całusy oraz wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pogodne uśmiechy i tych najmłodszych, i tych starszych o pokolenie lub dwa świadczyły, że to rodzinne spotkanie było bardzo udane. Wypada żałować, że w podobnym składzie spotykamy się w naszej szkole tak rzadko.
Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Synapsik
Uczniowie klasy II i III brali udział w jesiennej edycji konkursu Synapsik „MEN”. Konkurs ma charakter ogólnopolski, stanowi ciekawe uzupełnienie zajęć oraz stanowi cenną informację zwrotną, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów, o aktualnym poziomie wiedzy uczestników. Testy konkursowe dla poszczególnych klas są przygotowywane przez zespół ekspertów w oparciu o obowiązującą podstawę programową. Przy ich tworzeniu autorzy bazują na wszystkich dostępnych i wykorzystywanych w szkołach podręcznikach wiodących wydawnictw na rynku. Wśród uczniów klasy II największą liczbę punktów zdobyła Magdalena Kudyk (66pkt/68pkt) , pozostali uczniowie:Szymon Włoch, Paulina Puhacz, Zuzanna Kukiełka, Julia Zielonka również osiągnęli wysokie wyniki, uzyskując tytuł LAUREATA. Natomiast uczniowie klasy III otrzymali dyplomy uczestnictwa. Serdecznie gratulujemy!
Sukces Magdaleny Pyś
Magdalena Pyś uczennica klasy VII została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Magda pracowała pod kierunkiem pani Doroty Wybranowskiej - nauczycielki języka angielskiego. Gratulacje!
SUKCESY W KONKURSIE "CLICKONMANIAC"
Z przyjemnością informujemy, iż Magdalena Pyś, uczennica klasy VII, zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego "Clickonmaniac". Dnia 13-go lutego bieżącego roku na etapie okręgowym konkursu zdobyła 85% punktów, co dało jej przepustkę do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 17.04.2020r.
W konkursie na szczeblu okręgowym brali udział również uczniowie: Bartłomiej Stawarski z klasy IV i Tomasz Tyrka z klasy VI. Chłopcom nie udało się zakwalifikować do następnego etapu, ale ich wyniki (73%-Bartek i 71,6%-Tomek) są również dość wysokie , jak na tak trudny konkurs.
Gratulujemy wysokich lokat i życzymy Magdzie sukcesu na etapie wojewódzkim. Należy dodać, że z uczniowie pracują pod kierunkiem pani Doroty Wybranowskiej - nauczycielki języka angielskiego.
Nagroda dla Mai Karchut
5-letnia Maja Karchut z oddziału przedszkolnego zdobyła nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Anioł w za dużych butach” organizowanym przez Przedszkole nr 12 w Zamościu.
Na konkurs nadesłano 487 prac z 68 placówek z całego kraju. Komisja przyznała 10 nagród równorzędnych, w tym jedną dla naszej Mai.
Młoda plastyczka pracowała pod kierunkiem pani Aliny Korneluk. Gratulacje!
BAL KARNAWAŁOWY u 3-4 LATKÓW
W dniu 24 lutego w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci przebrane w piękne stroje różnych bohaterów z bajek bawiły się przy muzyce. Na przedszkolaki czekała miła niespodzianka. Odwiedził ich pan Tomasz Prejbusz, który przygotował moc wspaniałych atrakcji. Maluchy bawiły się na macie, skakały, brały udział w różnych konkurencjach. Największą z atrakcji było „ zamknięcie w bańce mydlanej”. Radości nie było końca. Dzieci były zachwycone. Po udanej zabawie przyszedł czas na „małe co nieco”.
Archiwum Aktualności