W ramach ogólnopolskiej akcji ,,Dzieci uczą rodziców”, uczniowie klas I-III oglądali prezentację multimedialną: ,,Kosmiczna Przygoda”, podczas której:
- poznali pojęcia: kosmos i wszechświat,
- dowiedzieli się, czym jest ,,Droga Mleczna”,
- poznali planety ,,Układu Słonecznego”,
- poznali postać Mikołaja Kopernika,
- dowiedzieli się kim był Neil Armstrong,
- poznali postać jedynego Polaka, który poleciał w kosmos.
Po obejrzeniu prezentacji słuchali piosenki pt. ,,W Układzie Słonecznym”. Podsumowaniem zajęć była krótka pogadanka na temat oglądanych treści, a także wykonanie pracy plastycznej ,,W Kosmosie”. Dodatkowo, w ramach pracy domowej rozwiązywali kosmiczne zadania.
"Dzieci uczą rodziców"
Poradnie psychologiczno-pedagogiczne
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Placówki te działają bez ograniczeń, zgodnie z wewnętrznymi procedurami funkcjonowania w stanie epidemii SARS-CoV-2.Udzielanie bezpośredniej pomocy przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne polega m.in. na prowadzeniu terapii dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Placówki te wspierają także rodziców w rozpoznawaniu potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, możliwości psychofizycznych dzieci i młodzieży oraz w rozwiązywaniu problemów edukacyjnych i wychowawczych. Informacje na ten temat są dostępne na stronach internetowych poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz w szkołach.Uczniowie i rodzice, we współpracy ze szkołami, mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Dodatkowo takie wsparcie oferuje również poradnia on-line Zawsze Jest Jakieś Wyjście.Poradnia on-line Zawsze Jest Jakieś WyjściePoradnia on-line Zawsze Jest Jakieś Wyjście powstała w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Portal wspiera współpracę międzysektorową w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Poza indywidualnym spotkaniem umożliwia specjalistom wspólną grupową konsultację dotyczącej podopiecznego.Do korzystania z poradni on-line zachęcamy w szczególności:poradnie psychologiczno-pedagogiczne,placówki doskonalenia nauczycieli,instytucje wspierania rodziny, pomocy społecznej,instytucje ochrony zdrowia, Centra Zdrowia Psychicznego,instytucje wymiaru sprawiedliwości,inne podmioty publiczne i niepubliczne w zależności od potrzeb.Formuła on-line zapewnia specjalistom uproszczoną ścieżkę spotkań i konsultacji, co ułatwia wymianę wiedzy i doświadczeń specjalistów z różnych regionów Polski.Osoby potrzebujące pomocy, korzystając z wyszukiwarki w postaci interaktywnej mapy Polski, mogą znaleźć odpowiedniego dla siebie specjalistę i zarezerwować termin spotkania. Ponadto poradnia posiada bazę wiedzy, w której są zamieszczone artykuły, prezentacje, informacje i scenariusze zajęć. Będzie ona aktualizowana.Aby zarejestrować się na portalu poradni on-line należy wejść na stronę Zawsze Jest Jakieś Wyjście. W zakładce zarejestruj się należy wybrać opcję Instytucja, a następnie założyć profil, podając swoje dane, krótką informację o profilu działalności oraz kadrze merytorycznej. Więcej informacji na temat Poradni Psychologicznej online - Bezpłatna infolinia 800 080 222. Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na bezpłatna, całodobową infolinię 800 080 222. Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno- pedagogicznej.
Zakończenie karnawału u 5-6 latków
- 1
Dla Babci i Dziadka
Brawo Weronika i Tomek!
Uczniowie klasy 7 - Weronika Kudyk oraz Tomasz Tyrka wzięli udział w etapie drugim Konkursu Matematycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Chociaż są dopiero w siódmej klasie, to zmierzyli się z uczniami klasy ósmej i oboje zdobyli świetne wyniki: Weronika 29 punktów na 40 możliwych, natomiast Tomek – 25 punktów na 40. Tegoroczny wyczyn siódmoklasistów to była rozgrzewka przed konkursami w przyszłym roku szkolnym. Uczniowie pracują pod kierunkiem nauczycielki - pani Anny Piłat. Gratulacje i trzymamy kciuki!
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Dlatego uczniowie klas 4 – 8 w ramach lekcji historii obejrzeli online koncert „Młodzi Niezłomnym”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem. Oprawę artystyczną widowiska zapewnił zespół SOUL Sanok. Koncert „Młodzi Niezłomnym” to jedna z form uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz oddania hołdu tym, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Mamy też świadomość, że naszą wolność zawdzięczamy postawie, która cechowała Żołnierzy Niezłomnych.
Dzień Kubusia Puchatka u 3-4 latków
W tym dniu 3-4 latki miały okazję poznać historię powstania jednego z najbardziej znanych misiów. Razem z Puchatkiem i jego przyjaciółmi wędrowały po Stumilowym Lesie. Tygrysek i Kłapouchy zaprosili przedszkolaków do wspólnej zabawy. Tego dnia dzieci mogły wyjątkowo przynieść z domu bohaterów z bajki o Kubusiu Puchatku. Wysłuchały bajki o misiu, przeczytanej przez panią Ewę. Pokolorowały także portret Kubusia, który ozdobił przedszkolną gazetkę. Na koniec dnia przedszkolaki zabrały ze sobą do domu Kubusiowy przysmak - miodek. Teraz każdy 3-4 latek dobrze zna bohaterów książki A.A Milne'a - „Kubuś Puchatek”.
1
Sukcesy młodych plastyków
Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem ogłosiła wyniki XV-tej edycji Konkursu Plastycznego, pod hasłem "Anioły, Aniołki, Aniołeczki", który był o zasięgu wojewódzkim. Z radością przyjęliśmy do wiadomości, że nasi uczniowie zostali nagrodzeni w tym konkursie. Oto wyniki:
- oddział przedszkolny:
Maja Karchut – 3 miejsce
Katarzyna Łapa – 3 miejsce
Nikola Wileńska – 4 miejsce
- kl. 1
Martyna Naworol - 1 miejsce
Jan Stawarski – 3 miejsce
- kl. 2
Sandra Łapa – 3 miejsce
- kl. 3
Paulina Puhacz – 3 miejsce
- kl. 5
Bartłomiej Stawarski – 1 miejsce
Szymon Kudyk – 1 miejsce
Klaudia Puhacz – 2 miejsce
Weronika Bochenko – wyróżnienie
- kl. 6
Karolina Michońska – wyróżnienie
Piotr Szpindor – wyróżnienie
- kl. 7
Weronika Kudyk – 2 miejsce
Kinga Łapa - 2 miejsce
Gratulujemy!
Dzień Kubusia Puchatka
18 stycznia na całym świecie obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka – najpopularniejszego i najbardziej lubianego przez dzieci misia. Święto zostało ustanowione na pamiątkę urodzin Alana Alexandra Milne’a, który był twórcą tej bajkowej postaci. W tym dniu zajęcia w grupie 5-6latków, które prowadziła pani Marta Ziemińska były poświęcone Misiowi o bardzo małym rozumku. Ogromną niespodzianką były specjalne pozdrowienia on-line od samego Kubusia dla dzieci z oddziału przedszkolnego w Pniówku. W trakcie tych niecodziennych zajęć przedszkolaki zostały zapoznane z historią powstania książki o przygodach sympatycznego misia, której oryginalny tytuł to Winne the Pooh, poza tym rozwiązywały Puchatkowe zagadki, ćwiczyły rymowanki o Kubusiu oraz wykonywały plakaty z bohaterem dnia. Nie zapomnieliśmy też o spróbowaniu ulubionego przysmaku naszego łakomczuszka, jakim jest pyszny miodek. Na zakończenie obchodów Dnia Kubusia Puchatka przedszkolaki otrzymały odznakę Przyjaciela Kubusia Puchatka oraz dyplomy uczestnictwa w zajęciach.
4
Dzień Dinozaura w 5-6 latkach
- 2
,,MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”- nagrody w konkursie plastycznym
Z okazji święta ,,DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”, uczniowie z klas 1-2 wzięli udział w konkursie plastycznym ,,MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”, który organizowała biblioteka w Mokrem. Prace ich zostały nagrodzone. Główną nagrodę zdobyli:
1. Jan Stawarski – klasa I
2. Bartłomiej Szostak – klasa I
3. Marcel Kurzępa – klasa II
Chłopcy za swoje prace dostali książeczki oraz dyplomy.
Natomiast Nikola Dziadko, Martyna Naworol, Maja Rycyk oraz Wiktoria Tyrka dostały książeczki
za udział w konkursie.
Walentynki
Sposób na Alcybiadesa
W dniu 24 lutego 2021 r. uczniowie klas V-VIII mogli za pośrednictwem platformy internetowej obejrzeć spektakl pt. „Sposób na Alcybiadesa” zrealizowany w lubelskim Teatrze im. Osterwy. Reżyserem przedstawienia jest Piotr Ratajczak a na scenie mieliśmy okazję zobaczyć aktorów wcielających się w różne postaci znane z powieści Edmunda Niziurskiego. Obejrzaną adaptację należy uznać za bardzo udaną. Akcja została przeniesiona w czasy współczesne do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Biernata z Lublina. Fabuła oczywiście nie została zmieniona – w przedstawieniu mogliśmy zobaczyć zmagania czwórki przyjaciół z „gogami” i ich energiczne starania, by pozyskać sposób na nauczyciela, umożliwiający dalsze nieuczenie się. Półtorej godziny spektaklu było czasem znakomitej rozrywki, głównie dzięki zabawnym dialogom, dobrej grze aktorskiej, umiejętnemu wykorzystaniu muzyki, tańca i układów choreograficznych. Późniejsze rozmowy z uczniami przekonały, że wybór tego właśnie przedstawienia był strzałem w dziesiątkę. Przeważały pozytywne opinie a uczniowie uznali wręcz, że tę powieść warto omówić na zajęciach języka polskiego jako lekturę uzupełniającą.
Jasełka
Tradycyjnie, jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole wystawiane są Jasełka. W związku z panującą w tym roku pandemią, postanowiliśmy zaprezentować sceny z narodzenia Jezusa w nieco zmienionej formie. Tym razem występ miał miejsce przed obiektywem kamery bez udziału publiczności. Główne role w przedstawieniu odegrały dzieci z grupy 5-6 latków, których zadaniem było zaśpiewanie solo lub w duecie fragmentów pięknej staropolskiej kolędy Hej, kolęda, kolęda. Naszym aktorom towarzyszyły najwspanialsze aniołki oraz najdzielniejsi pasterze, w role których wcieliły się dzieci z grupy 3 – 4 latków. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem pań: Marty Ziemińskiej, Joanny Przekocińskiej oraz Ewy Naworol. Natomiast w przygotowaniu dekoracji świątecznej pomagały: panie: Anna Cirut i Marzena Pasieczna.
Gratulujemy młodym artystom udanego występu.
Gdy za oknem śnieg...
Prezentujemy zimowe prace plastyczne młodych artystów z klasy II.
7
Prace przygotowane przez dzieci na Szkolny Konkurs Plastyczny "Moje Boże Narodzenie"
- 20
Spotkanie z Ekonomikiem
Ani się obejrzeliśmy, jak rozpoczęła się praca w drugim półroczu roku szkolnego 2020/21. Dla naszych ósmoklasistów jest to już ostatnie pół roku nauki w szkole podstawowej. Już teraz powinni podejmować decyzję, gdzie kontynuować naukę od września. Wybór zawsze nie był prostą rzeczą, a w czasie zawieszenia normalnej pracy szkół jest szczególnie trudny. Nie ma mowy o wizytach w różnych szkołach średnich w ramach dni otwartych, udziale w targach edukacyjnych, goszczeniu u nas przedstawicieli tych szkół. Dlatego chętnie skorzystaliśmy z możliwości spotkania on-line z panią Moniką Wasilewską, nauczycielką ZSP nr 1 w Zamościu. 22 lutego o godzinie 9:00 uczniowie kl. VIII wraz z wychowawcą i panią dyrektor połączyli się za pośrednictwem aplikacji teams z przedstawicielką popularnego „Ekonomika”, żeby poznać ofertę edukacyjną i dowiedzieć się czegoś interesującego na temat tej szkoły. Uczniowie poznali możliwe kierunki kształcenia w technikum (technik ekonomista, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik handlowiec, technik hotelarstwa, technik informatyk, technik logistyk, technik programista, technik rachunkowości, technik spedytor, technik usług fryzjerskich) oraz kierunki kształcenia w szkole branżowej (cukiernik, krawiec, magazynier-logistyk, piekarz, pracownik obsługi hotelowej, sprzedawca). Prowadząca spotkanie w ciekawy sposób przybliżyła specyfikę każdego kierunku, zaprezentowała dobrze wyposażone pracownie do nauki poszczególnych zawodów oraz przedmiotów ogólnych. Tu oprócz wiedzy i umiejętności uczniowie mogą również rozwijać swoje pasje, skorzystać z atrakcyjnych kontaktów zagranicznych (staże w Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Grecji). Tutejszym uczniom zapewnia się również ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu (siłownia, wyjścia na basen, jazda na łyżwach i rolkach). Ósmoklasiści zostali zapoznani z wymaganiami stawianymi kandydatom, możliwościami oferowanymi przez szkołę, kwalifikacjami tutaj zdobywanymi. Poznali również harmonogram i regulamin rekrutacji, dowiedzieli się jak i kiedy złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły. Podczas spotkania nasi uczniowie mogli dopytywać się o interesujące ich sprawy i uzyskać wyczerpujące odpowiedzi. Na pewno to spotkanie pomogło im wyrobić sobie zdanie na temat pracy ZSP nr 1 w Zamościu i znajdą się chętni, by z oferty tej szkoły skorzystać.
Wesołych Świąt!
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu
We wtorek 9 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Nasza szkoła również dołączyła do tego wydarzenia. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym. Założeniem jest również łączenie zaangażowania wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Klasa 7 na lekcji informatyki obejrzała film pt. „Bezpieczeństwo własnego wizerunku”,rozmawiali o poziomach prywatności w mediach społecznościowych i wraz z nauczycielem zastanawiali się, jakie informacje można udostępnić na poszczególnych poziomach. Bez względu na poziom zawsze należy pamiętać, że cokolwiek umieścimy w Internecie, zostaje tam na zawsze. Nawet jeśli to usuniemy, nie wiemy kto wcześniej tego nie skopiował. Dlatego myślcie zawsze o tym, co publikujecie.Klasa 8 obejrzała film pt. „Bezpieczeństwo w kontaktach z innymi użytkownikami” i w grupach musieli wymyślić sposoby na to, jak namówić kogoś w ich wieku na podanie prywatnych wiadomości na swój temat w Internecie. Klasa zwróciła uwagę, że w Internecie każdy może podawać się za kogoś innego. Jeśli nie mamy pewności z kim rozmawiamy, bądźmy zawsze bardzo ostrożni.
11 lutego w ramach „Dnia Bezpiecznego Internetu” klasa 6 i 7 brała udział w konferencji Asów Internetu. Uczniowie bardzo twórczo i inspirująco spędzili ten dzień wraz z trenerami Asów Internetu. Podczas interaktywnych lekcji uczyli się bezpiecznego i świadomego poruszanie się po Internecie, poznali pięć podstawowych wartości Asów Internetu:
- Rozsądek
Udostępniasz z głową w sieci, czyli:
- zastanawiasz się nad tym, co udostępniasz w Internecie i komu
- myślisz o konsekwencjach udostępniania i
- zachowujesz wrażliwe dane dla siebie
- Uważność
Nie dajesz się nabrać w sieci, kiedy:
- umiesz dostrzec różnice między prawdą i fałszem
- wiesz, jak rozpoznawać próby wyłudzenia informacji i jak je zgłaszać, a także
- zauważasz, że coś może być oszustwem i jesteś ostrożna/ostrożny
- Siła
Chronisz swoje sekrety i jesteś silny/silna w sieci, gdy:
- bierzesz odpowiedzialność i troszczysz się, by ważne informacje (Twoje i innych) nie wpadły w niepowołane ręce oraz
- tworzysz hasła niepowtarzalne i trudne dla innych, ale łatwe do zapamiętania przez Ciebie
- Życzliwość
Życzliwie zachowujesz się i działasz w sieci, kiedy:
- korzystasz z Internetu, by szerzyć dobro,
- blokujesz złośliwe i niewłaściwe zachowania w sieci,
- sprzeciwiasz się znęcaniu online i zgłaszasz takie sytuacje
- Odwaga
Jesteś odważna/odważny w sieci, bo:
- sprzeciwiasz się, gdy widzisz niewłaściwe zachowania w świecie online,
- mówisz komuś, kiedy widzisz coś, z czym nie czujesz się dobrze, co Cię zaniepokoiło w sieci,
- zgłaszasz, kiedy widzisz złe traktowanie osób w Internecie.
W przerwach między lekcjami uczniowie mogli dołączyć do gry zorganizowanej przez organizatorów. W grze brały udział 4 drużyny i każdy uczeń sam decydował, do której drużyny chce dołączyć. W zabawie brało udział kilka tysięcy uczniów z całej Polski.
Bal karnawałowy w klasie II
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Na balu podczas pląsów, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.
2
DZIEŃ PUZZLI U 3-4 LATKÓW
Układanie puzzli, to jeden z wielu sposobów na rozwijanie wyobraźni przestrzennej u dzieci. Już od najmłodszych lat, dzieciaki sięgają po tę formę zabawy. Piękne, kolorowe, o różnych kształtach i rozmiarach „ papierowe klocuszki” zachęcają do wspólnego układania, integrując przy tym dzieci w przedszkolu. Układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada wiele walorów edukacyjnych. Dzięki niej rozwija tak zwaną zdolność analizy i syntezy wzrokowej, czyli rozkładania całości na poszczególne elementy i ponownego składania ich w całość. Ponadto zabawa puzzlami stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Układanie puzzli daje dziecku poczucie, że coś tworzy, ponieważ z rozsypanych elementów, które osobno nic nie przedstawiają, powstaje nagle spójny obraz.
3
Zimowe zabawy najmłodszych
Zima to czas radosnych zabaw na śniegu. Od zawsze dzieci uwielbiały białe szaleństwo w zimowym krajobrazie. Zimą możemy jeździć na sankach, na nartach, rzucać się śnieżkami i robić orzełki na śniegu. Największą atrakcją, okazało się być wspólne lepienie bałwana. Maluszki z grupy 3-4 latków wraz z panią Ewą i panią Anią, przy ogromnym zaangażowaniu dzieci ulepiły pięknego bałwana. Jak na „Śniegowego pana” przystało dzieci przyczepiły mu oczy, marchewkowy nos oraz dały mu miotełkę. Radości z zabawy nie było końca.
Maluszki kodują
Bal karnawałowy w klasie I
Bal karnawałowy, to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 11.02.2021r. w klasie pierwszej, gdzie odbył się Wielki Bal Karnawałowy. Niektóre dzieci były przebrane. Można więc było spotkać m.in. księżniczki i aniołka.Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do wspólnej zabawy. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas przerwy pierwszaki wspólnie spożywali różne smakołyki – wszyscy mieli pączki, ponieważ był to TŁUSTY CZWARTEK. Bal umożliwił dzieciom i wychowawczyni spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wszyst kim wiele radości, to było głównym celem tego balu. Kiedy jego czas dobiegł końca, dzieci z żalem kończyły zabawę. Szkoda, że następny dopiero za rok.
Twórczość plastyczna artystów 5 i 6-letnich
- 2
Bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych
W ramach zajęć z wychowania fizycznego uczniowie klas I-III rozmawiali o bezpiecznych zabawach zimowych, oglądali też prezentację multimedialną na temat: ,,Bałwankowe rady na zimowe zabawy”.
Rady dla dzieci:
1. W zimie na dworze panuje mróz. Wychodząc z domu, nie zapomnij więc
ciepło sięubrać. Załóż kurtkę, czapkę, szalik i rękawiczki. Dzięki nim nie zmarzniesz.2. Zimą szybko zapada zmrok. Abyś był widoczny na drodze, pamiętaj o odblaskach. Dzięki nim będziesz widoczny przez kierowców.
3. Jazdę na łyżwach trenuj tylko na lodowiskach. Nie wchodź nigdy na zamarznięte rzeki czy jeziora. To bardzo niebezpieczne.
4. Uwielbiasz zjeżdżać na sankach? To super! Pamiętaj jednak, żeby na trasę zjazdów wybierać miejsca położone z dala od jezdni i samochodów.
5. Gdy wybierasz się na stok, koniecznie załóż kask ochronny. W nim Twoja głowa jest bezpieczna. Wybieraj też trasy narciarskie, dostosowane do Twoich umiejętności.
6. Śnieżki? Super sprawa. Pamiętaj jednak, żeby kulki lepić tylko ze śniegu. Kawałki lodu i kamienie są zabronione. Nie celuj też w twarz swojego przeciwnika.
7. Sople, które zwisają z dachu, omijaj szerokim łukiem. Nie przechodź nigdy bezpośrednio pod soplami, a tym bardziej nie strącaj ich, gdyż może być to niebezpieczne.
Po krótkiej pogadance dzieci wykonały plakat na temat ,,Bezpieczne zabawy zimowe”.3
"Kosmiczny tydzień" w klasie 2
Przez cały tydzień w klasie 2 panowała bardzo „nieziemska” atmosfera. W ramach zajęć o tematyce „kosmicznej” drugoklasiści poznali wiele nowych zagadnień:między innymi mieli okazję dowiedzieć się, co to jest przestrzeń kosmiczna, poznać planety układu słonecznego, oraz to, czym różni się astronom od astronauty. Dowiedzieli się, dlaczego na Ziemi jest dzień i noc a także, kim był Mikołaj Kopernik. Z wielkim zainteresowaniem oglądali start promu kosmicznego oraz lądowanie człowieka na Księżycu. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali kosmiczne prace plastyczne. Nad całością realizacji zadań czuwała pani Anna Cirut.
9
Tłusty czwartek u przedszkolaków
- 11
PIERWSZE SPOTKANIE Z GENIBOTEM
W ostatnim czasie dzieci 5 i 6-letnie miały przyjemność spędzić czas z nowym kolegą – GeniBotem. GeniBot to niezwykły robot do nauki kodowania. Otwiera on dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji. Praca z nim przynosi wiele korzyści, bo GeniBot to wyjątkowy robot, którego możemy zaprogramować bez użycia sprzętu komputerowego, wykorzystując w tym celu karty ze specjalnym oznakowaniem, które robot rozpoznaje. Karty do programowania robota zostały przygotowane w dwóch językach – polskim i angielskim, co daje dodatkowe możliwości przy nauce języka angielskiego. Robot jest wyposażony w wiele funkcji, które uatrakcyjniają z nim pracę, między innymi: mówi w dwóch językach, posiada efekty świetlne oraz dźwiękowe, porusza się po obwodach figur geometrycznych, potrafi również podążać za wyznaczoną linią, a także odtwarzać muzykę. Naszym milusińskim zabawy z GeniBotem bardzo się spodobały. Z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z tym niezwykłym robotem, które odbędzie się już niebawem, ponieważ nasza grupa bierze udział w VII edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować. Raz w tygodniu przedszkolaki będą wykonywały zadania dotyczące programowania z użyciem GeniBotów, Ozobotów, Ozobotów Evo oraz maty do kodowania. Zajęcia prowadzi pani Marta Ziemińska.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
Archiwum Aktualności