Uczniowie klasy pierwszej na zajęciach z kodowania i programowania korzystali z zestawu różnorodnych drewnianych klocków MAJSTERKLEPKA – REMI. Jest to zestaw do ćwiczeń motoryki małej i wyobraźni przestrzennej, wyposażony w korkowe tablice, drewniane młoteczki oraz pudełeczka z gwoździami. Podczas zabawy klockami dzieci wchodzą w zupełnie inny świat, gdzie puszczają wodze fantazji i realizują swoje pomysły. To także sposób na naukę podejmowania decyzji, np.: Jaki klocek wybrać? Co zbudować?
KODOWANIE I PROGRAMOWANIE W KLASIE I
MEMORY MASTER – SUKCESY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Miło nam poinformować, że dotarły do nas długo oczekiwane wyniki jesiennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego MEMORY MASTER, w którym uczniowie brali udział w listopadzie 2023r. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu językowego sprawdzającego znajomość tematycznego słownictwa. Do konkursu przystąpili chętni uczniowie z klasy IV, V i VIII. W sumie 10 uczestników. Uczeń klasy V Jan Szpindor uzyskał najwyższy wynik – 92% i otrzymał tytuł laureata III stopnia. Dwoje uczniów otrzymało wyróżnienia za osiągnięcie wyniku - 85%. Są to: Jan Stawarski z klasy IV i Klaudia Puhacz z klasy VIII. Pozostali uczniowie uplasowali się nieco niżej w rankingu, ale ich wyniki niewiele odbiegają od tych wyróżnionych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
PROFILAKTYCZNY KONKURS FILMOWY ROZSTRZYGNIĘTY!
W marcu 2024r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Dorotą Wybranowską ogłosił konkurs dla klas 4-8 na najciekawszy film profilaktyczny, nakręcony za pomocą telefonu komórkowego. Celem konkursu było przede wszystkim: wdrażanie uczniów do zdrowego trybu życia, uświadomienie znaczenia edukacji w życiu każdego człowieka, uczenie dbałości o własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym, rozwijanie kreatywności i umiejętności pracy w grupie, a także doskonalenie sprawności posługiwania się technologią informacyjną. Do konkursu zgłosiły się cztery kilkuosobowe grupy: dwie z klasy IV i po jednej z klasy VI oraz VII. Każda z drużyn nakręciła kilkuminutowy film na wylosowany przez siebie temat dotyczący profilaktyki i wychowania. W kwietniu komisja konkursowa, w skład której weszły: pani dyrektor Alina Korneluk, psycholog - pani Patrycja Burcon-Piasecka, pedagog specjalny - pani Magda Luszowska oraz nauczycielki panie: Anna Piłat, Monika Zwolan, Marta Bil, , Beata Traczykiewicz , a także uczennica z klasy VIII Weronika Bochenko, obejrzała filmy i przyznała następujące miejsca:
I miejsce- film „Jestem bezpieczny na drodze” – przygotowany przez uczennice z klasy IV: Wiktorię Tyrkę, Nikolę Dziadko, Maję Rycyk
II miejsce - film pt. „Sport to zdrowie” – nakręcony przez uczennice z klasy VI: Magdalenę Kudyk, Paulinę Puhacz, Zuzannę Kukiełkę
III miejsce - drużyna z klasy IV: Jan Stawarski, Bartłomiej Szostak, Wiktor Ziemiński za film pt. „Warto się uczyć.”
Przyznano też 1 wyróżnienie dla uczniów z klasy VII za film pt. „Zdrowa i zbilansowana dieta”.
Przy ocenie filmów brano pod uwagę: zgodność filmu z wylosowanym zagadnieniem, kreatywne podejście do tematu, wrażenie artystyczne oraz jasność przekazu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
NAGRODZENI W XI KONKURSIE RECYTATORSKO-PLASTYCZNYM „Wiosenne spotkania z … ”
11 kwietnia 2024r. teksty Czesława Miłosza, Melchiora Wańkowicza oraz autorów literatury dziecięcej można było usłyszeć podczas jedenastej edycji Konkursu Recytatorsko-Plastycznego „Wiosenne spotkania z…”. zorganizowanego przez Krasnobrodzki Dom Kultury. W tym przedsięwzięciu zostali docenieni nasi uczniowie.
W kategorii konkurs recytatorski: I nagrodę otrzymała Weronika Bochenko z kl. VIII, II nagrodę – Wiktoria Tyrka z kl. IV, natomiast wyróżnienie zdobyły : Klaudia Puhacz z kl. VIII i Gabriela Sachajko z kl. V. Do występu uczennice przygotowała pani Marzena Krzyszczuk.
W kategorii konkurs plastyczny : III nagrodę zdobył Dawid Kowalczuk z kl. I – nauczyciel Barbara Pyś, zaś wyróżnienia otrzymali: Milena Kot i Krzysztof Wójtowicz z kl. II – nauczyciel Magda Luszowska. Tutaj z kolei młodzi artyści mieli za zadanie zilustrować wybrany utwór z literatury dziecięcej.
Serdeczne gratulacje!
PRZEDSZKOLAKI NA SPEKTAKLU W ZAMOJSKIM DOMU KULTURY
9 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Zamojskiego Domu Kultury, aby obejrzeć spektakl ,,Domek z piernika” w wykonaniu aktorów z Kieleckiego Teatru Lektur. W trakcie przedstawienia dzieci mogły aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu, co sprawiło im wiele radości. Bajka skrywała w sobie ważne przesłanie, dotyczące harmonii z przyrodą, ekologii oraz zdrowego odżywiania. Spektakl był niezwykle barwny i dynamiczny, a aktorzy wspaniale odgrywali swoje role, rozbawiając zarówno małych, jak i dużych widzów. Wyjazd ten na pewno zapadnie dzieciom długo w pamięć i zainspiruje je do działania na rzecz ochrony środowiska i zdrowego stylu życia.
6
ZAJĘCIA W TERENIE w 6-LATKACH
KONKURS "DZIECI ZAMOJSZCZYZNY"
10 kwietnia odbył się szkolny etap XIII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Dzieci Zamojszczyzny. Harcerka Grażynka”.
Z naszej szkoły do kolejnego etapu przystąpią uczniowie: Weronika Bochenko, Klaudia Puhacz oraz Bartłomiej Stawarski wszyscy z klasy VIII. Przygotowują się oni pod kierunkiem pani Jolanty Michałek-Śliwińskiej - nauczycielki historii.
Należy dodać, że konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 7 w Zamościu pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Zamość oraz Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. Ogłoszono go w dwóch kategoriach – test wiedzy oraz praca plastyczna.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
DLA CHORYCH DZIECI W SZPITALU W ZAMOŚCIU
Uczniowie i Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Pniówku Wspierają Dzieci w Szpitalu.
W ramach realizacji III modułu projektu „Nie jestem sam – pomagam” nasi uczniowie stworzyli wyjątkowe kartki oraz obrazki z zamiarem przyniesienia radości dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji w szpitalu. Każda kartka została starannie ozdobiona, a przekazane życzenia były pełne życzliwości i troski. Dzięki hojności naszej społeczności szkolnej, dostarczyliśmy również na oddział pediatryczny szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu nie tylko bloki rysunkowe, ale również kredki, flamastry i kolorowanki. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za okazane serce i wsparcie w tej akcji charytatywnej. Cieszymy się, że razem mogliśmy wesprzeć dzieci przebywające w szpitalu oraz uczynić świat trochę lepszym.
Beata Traczykiweicz - nauczyciel
DZIEŃ CZEKOLADY u 6-LATKÓW
W Dniu Czekolady 6-latki miały okazję poznać fascynujący świat kakaowca oraz etapy powstawania wyrobów czekoladowych. Podczas spotkania dzieci obejrzały film edukacyjny na temat uprawy owoców kakaowca oraz procesu przetwarzania surowca w fabryce czekolady. Skrzaty chętnie uczestniczyły w degustacji czekolad, wybierając swojego faworyta, którym okazała się czekolada mleczna. Nie zabrakło również aktywności praktycznych – przedszkolaki wspólne z panią Martą Ziemińską wykonały pyszne czekoladowe gofry z bitą śmietaną. Ponadto projektowały swoje wymarzone czekoladki, co z pewnością rozbudziło ich kreatywność i wyobraźnię.Dzień Czekolady w naszym przedszkolu był nie tylko smaczną, ale również edukacyjną przygodą, która na długo pozostanie w pamięci małych miłośników czekolady.
7
JESTEŚMY RÓŻNI, ALE TAK SAMO WAŻNI!
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła i przedszkole również włączyły się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień ten przypadł w okresie świątecznym, wydarzenie obchodziliśmy 5 kwietnia. W naszej szkole nie zabrakło niebieskich akcentów i symboli Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Przygotowanie rozpoczęliśmy od zrobienia gazetki na korytarzu, która przedstawiała najważniejsze informacje o osobach ze spektrum autyzmu. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami przyszli do szkoły ubrani na niebiesko na znak solidarności z tymi osobami. Wychowawcy oddziałów przedszkolnych i klas I-VIII poprzez projekcję filmu edukacyjnego oraz pogadanki uświadomili uczniom, że osoby ze spektrum autyzmu, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat inaczej niż większość z nas. Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości uczniów na potrzebę większej empatii, tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób z autyzmem.
SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ
10 kwietnia uczniowie klas IV, V i VIII uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną - panią Joanną Chyrkałą. Omówiła ona zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy. Przypomniała uczniom, jak należy się zachować, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub w sytuacji stanowiącej zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Przedstawiła również sposoby postępowania podczas krwotoku, oparzenia, omdlenia i utraty przytomności. Uczniowie bardzo dobrze zapamiętali wszystkie informacje, znają numery alarmowe i wiedzą jakie informacje należy przekazać operatorom. W dalszej części zajęć był pokaz bandażowania połączony z nauką praktyczną. Ta część podobała się uczniom najbardziej. Podczas spotkania była przekazana bardzo istotna wiedza, która może kiedyś uratować czyjeś życie.
Serdecznie dziękujemy pani pielęgniarce za przyjęcie naszego zaproszenia i przekazane wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
WYJAZD NA SPEKTAKL MUZYCZNY
„Niezwykłe życie podwodnych zwierząt” - to tytuł przedstawienia, jakie uczniowie klas I - III obejrzeli 8 kwietnia w Zamojskim Domu Kultury. Spektakl zaprezentowali aktorzy z Teatru Polskiego Kultura w Łodzi. Była to poruszająca opowieść o magii przyjaźni i czynienia dobra, które będąc najwyższymi wartościami na świecie są w stanie przezwyciężyć problem coraz częściej doskwierającej samotności nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Dynamiczny przebieg widowiska, zabawne dialogi, bajkowe piosenki, piękne kostiumy i wspaniała scenografia, angażowały dzieci do aktywnego udziału w spektaklu i bez wątpienia pozostaną na długo w ich pamięci.
Wesołych Świąt!
"WIELKANOC - TO ŚWIĘTO TYCH, KTÓRZY MAJĄ NADZIEJĘ"
„Są takie dni w kalendarzu, na które czekamy z tęsknotą, starannie się do nich przygotowujemy, by przeżyć ja jak najpiękniej. Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew Alleluja” oznajmią nam, że nadeszły największe dla chrześcijan święta - Święta Wielkanocne....Tymi słowami rozpoczęliśmy 26 marca br. „Apel wielkanocny” w naszej szkole. Uczniowie z klas IV- VIII przygotowali montaż słowno - muzyczny, w którym i pochylili się nad znaczeniem krzyża przyjętego przez Pana Jezusa. Jego krzyż jest znakiem największej miłości i prowadzi do chwały zmartwychwstania, dlatego "Wielkanoc – to święto tych, którzy mają nadzieję. Tych, którzy nie lękają się nocy. I tych, co wierzą, że przed śmiercią skutecznie chroni Miłość”. Przedstawienie wprowadziło całą społeczność szkolną w piękny, świąteczny czas zadumy, refleksji i rozważań nad własnym życiem. Na zakończenie Pani Dyrektor Alina Korneluk złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne.
3
WIOSNA, ACH TO TY…
Wiosna to najpiękniejsza pora roku, kiedy przyroda budzi się do życia, a my z radością witamy pierwsze promienie słońca i cieplejsze dni. Uczniowie klasy trzeciej na zajęciach z edukacji przyrodniczej dowiedzieli się czym różni się wiosna kalendarzowa od astronomicznej, odgadywali zagadki i rozwiązywali rebusy o zwiastunach wiosny, rozmawiali oraz oglądali filmy edukacyjne o wiosennych pracach w polu. Wraz z nadejściem wiosny trzecioklasiści założyli własną, klasową hodowlę roślin. Najpierw przypomnieli sobie jakie warunki są potrzebne roślinom do życia. Następnie wskazali różnicę między sianiem i sadzeniem, aż w końcu siali nasionka i sadzili cebulki swoich roślin. Po podlaniu, postawili doniczki na parapecie, żeby rośliny miały odpowiedni dostęp do światła. Takie zajęcia są doskonałą okazją do rozwijania umiejętności poznawczych i kształtowania opiekuńczej postawy wobec roślin.
Na zajęciach związanych z wiosną, uczniowie wykonali również z różnych materiałów "Panią Wiosnę”, wykazując się przy tym dużą kreatywnością.
WIELKANOC W PRZEDSZKOLU
26 marca, przy nieocenionej pomocy rodziców, w każdej z grup przedszkolnych odbyło się symboliczne Wielkanocne Śniadanie. Przedszkolaki w eleganckich strojach miały okazję wczuć się w świąteczną atmosferę i skosztować typowych dla Wielkanocy dań. Każdą grupę odwiedziła Pani Dyrektor i składając dzieciom życzenia uroczyście rozpoczynała Śniadania Wielkanocne. Zadowolone i najedzone przedszkolaki zostały zaproszone na montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez uczniów klas IV-VIII, podczas którego wszyscy z powagą i zadumą wkroczyli w klimat Świąt Wielkanocnych.
PISANKOWE DEKORACJE
Dumnie informujemy, że przedszkolaki z grupy 6-latków wraz z wychowawczynią - panią Martą Zieminską przygotowały piękne pisanki, które będą ozdobą kościoła pw. Świętego Krzyża w Zamościu. Ich kreatywność i staranność przyczyniły się do powstania wyjątkowych dekoracji wielkanocnych. Zapraszamy wszystkich do podziwiania pracy naszych małych artystów podczas zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.
1
KONCERT "WESOŁEGO ALLELUJA"
Tuż przed ŚWIĘTAMI WIELKANOCNYMI, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I - III już teraz przeżywali radosne chwile związaneze zbliżającymi się świętami. 27 marca 2024r. obejrzeli koncert ,,Radosnego Alleluja”, podczas którego poznali tradycje tych nadchodzących świąt oraz wspólnie bawili się i śpiewali wesołe piosenki o Wielkanocy. Namiastką świąt był również wspólny świąteczny posiłek, który był okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń.
SUKCESY W KONKURSIE PLASTYCZNYM „DZIUPLAKI ROZTOCZAŃSKICH LASÓW”
23 marca 2024r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „DZIUPLAKI roztoczańskich lasów” , zorganizowany przez Gminę Zamość. Wśród nagrodzonych, znaleźli się również nasi uczniowie: Aleksander Kraczek z kl. I i Magdalena Kudyk z kl. VI. Wyróżnienia otrzymali: Adam Pyż z grupy 5 - latków, Milena Kot i Ewa Kobel z kl. II oraz Wiktoria Tyrka z kl. IV.
Młodym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
NIKOLA WILEŃSKA LAUREATKĄ KONKURSU PLASTYCZNEGO „KARTKI WIELKANOCNE GMINY ZAMOŚĆ 2024”
21 marca 2024r. na uroczystym spotkaniu finałowym miało miejsce ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w XX Wielkim Gminnym Konkursie Plastycznym „Kartki Wielkanocna Gminy Zamość 2024” pod patronatem Wójta Ryszarda Gliwińskiego. Jury wyróżniło 80 prac i wybrało tzw. „Wielką Piątkę”, czyli 5 zwycięskich prac, które posłużą do druku oficjalnych gminnych pocztówek świątecznych. Wśród nich znalazła się praca naszej uczennicy klasy III Nikoli Wileńskiej. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Tyrka z kl. IV, Martyna Naworol z kl. IV, Maja Karchut z kl. III, Milena Kot z kl. II, Gabriela Szewczuk z oddziału przedszkolnego 5- latków.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
6
PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY
Dzieci z grup Smerfy, Sówki i Skrzaty przygotowania do świąt zaczęły od wykonania własnych Palm Wielkanocnych, które mogły z dumą poświęcić w kościele, w Niedzielę Palmową. Wielki Tydzień w przedszkolu upłynął równie pracowicie – przedszkolaki pilnie uczyły się o Wielkanocy na zajęciach dydaktycznych, na których panie wychowawczynie w ciekawy i niestandardowy sposób przekazywały najważniejsze wiadomości. Dzieci zdobyły wiedzę na temat symboli wielkanocnych, zasad przygotowania koszyczka wielkanocnego oraz charakterystycznych dla tego święta potraw. Przedszkolny korytarz wypełniły dźwięki przepięknych piosenek, a ściany zdobią przepiękne prace plastyczne o tematyce wielkanocnej. Podsumowaniem omawianych treści był Koncert Wielkanocny Patrycji Lipińskiej, podczas którego przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoją wiedzę oraz miło spędzić czas.
1
OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WODY
22 marca 2024 r. świętowaliśmy DZIEŃ WODY. Tego dnia społeczność szkolna włączyła się przez różne działania w obchody tego święta. Uczniowie klasy 1 jako pierwsi obchodzili Dzień Wody. Najpierw dzieci oglądały filmik edukacyjny pt. ,,Dzień wody”, dzięki któremu dowiedziały się o znaczeniu wody w przyrodzie oraz o konieczności jej oszczędzania. Wykonały również pracę plastyczną na temat ,,Jak oszczędzam wodę?”. Poprzez udział w tym dniu pierwszoklasiści rozwinęli swoje zainteresowania związane z ekologią.
Uczniowie z klasy 5 obejrzeli film dotyczący zasobów wody w Europie i na świecie, dyskutowali na temat zanieczyszczania wody indywidualnie przez człowieka, ale również przez działalność przemysłową. Na koniec rozwiązali kilka quizów dotyczących wody. Ósmoklasiści włączyli się również w obchody Dnia Wody. Najpierw oglądali film edukacyjny „Woda nie tylko w kranie” z PAH i omawiali materiały dotyczące wodyw kryzysie klimatycznym. Następnie rozwiązali quiz. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat wody, jej oszczędzania i roli w naszym życiu.
Wymienione działania przyczyniły się niewątpliwie do zwiększenia świadomości uczniów na temat znaczenia wody. Wspólnie możemy zadbać o naszą przyszłość.
WODA TO NASZ SKARB
Każdego roku 22 marca, na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, a jego celem jest przypominanie mieszkańcom naszej planety, jak ważna dla zdrowia i życia jest woda. W tym roku hasło przewodnie Światowego Dnia Wody to: „Woda dla pokoju”.
Nie bez przyczyny Ziemia jest nazywana Błękitną Planetą - 70% powierzchni Ziemi stanowi woda, ale zaledwie 2,5% to woda słodka, która nadaje się do picia. Wodę mamy co dzień na wyciągniecie ręki. Wystarczy przecież odkręcić kran. Bardzo rzadko zastanawiamy się nad konsekwencjami jej niedoboru. A wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Uczniowie klasy 3 oglądali filmy edukacyjne, dyskutowali, wykonywali plakaty na temat znaczenia wody dla wszystkich organizmów żywych, jej oszczędzania i niezanieczyszczania. Wszystkie te działania uświadomiły im, że wodę trzeba szanować, bo woda to nasz skarb, dlatego powinniśmy dbać o niego, póki jeszcze mamy na to czas.
INNY, NIE ZNACZY GORSZY
21 marca każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, który jest okazją do podkreślenia ważności akceptacji, zrozumienia i integracji tych osób w społeczeństwie. Uczniowie naszej szkoły upamiętnili ten dzień poprzez założenie dwóch kolorowych, niepasujących do siebie skarpetek, które symbolizują dodatkowy, trzeci chromosom, charakterystyczny dla tego zespołu. W tym dniu dzieci obejrzały prezentację oraz filmy edukacyjne na temat Zespołu Downa. Miały one na celu edukację uczniów na temat tego zaburzenia genetycznego oraz promowanie szacunku, akceptacji i empatii wobec osób nim dotkniętych.
Odbył się także konkurs plastyczny „Kolorowe skarpetki – symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia”. Osoby wyróżnione w oddziałach przedszkolnych to: Estera Mazurkiewicz, Lena Czerniak, Eliza Homa, Zuzanna Strzelczyk, Liliana Strzelczyk, Liwia Kołtun, Julia Śliwińska, Robert Sołoducha, Sebastian Ćwik i Martyna Rycyk. Natomiast w klasach 1-8 wyróżnienie zdobyli: Fabian Mazurkiewicz, Aleksander Kraczek, Kacper Sokal, Tymon Jachymczyk, Antoni Jaworski, Ewa Kobel, Maja Karchut, Wiktoria Tyrka, Jan Stawarski, Paulina Puhacz, Sylwia Sołoducha, Klaudia Puhacz oraz Bartłomiej Stawarski. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ
21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Dzień rozpoczęły od rozmów o nowej porze roku, zakładania wiosennych hodowli, zagadek i gier na tablicy multimedialnej oraz wesołych zabaw przy muzyce. Przedszkolaki po rozwiązaniu szeregu wiosennych zadań, zgodnie z tradycją wykonały kolorowe Gaiki, z którymi wyruszyły w pięknym korowodzie po najbliższej okolicy. Wszystkie dzieci uśmiechnięte i zadowolone cieszyły się, że mogły w taki sposób przywitać wiosnę, która obdarowała nas tego dnia pięknym słońcem.
NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „ORZEŁ MATEMATYCZNY”
W grudniu 2023r. odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny” realizowany w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Orzeł”, w którym wzięło udział 12 uczniów z klas II-VIII. Organizatorem jest Firma Delta. Nad przebiegiem konkursu czuwał szkolny koordynator - Pani Monika Zwolan.
Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Zgodnie z regulaminem przyznane zostały następujące tytuły oraz dyplomy:
- za miejsca od I do III - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu oraz nagrodę,
- za miejsca od IV do XXVI - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu,
- pozostałym uczestnikom przyznany został imienny dyplom uznania.Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie z naszej szkoły:
- Szymon Kudyk, klasa VIII- 5 miejscew w kraju
- Bartłomiej Stawarski, klasa VIII- 8 miejsce w kraju
- Alan Jachymczyk, klasa V- 21 miejsce w kraju
- Jan Szpindor, klasa V- 22 miejsce w kraju
- Klaudia Puhacz, klasa VIII- 23 miejsce w kraju
Natomiast dyplomy uznania otrzymują : Ewa Kobel z kl. II, Aleksander Szpindor z kl. III, Wiktoria Tyrka i Jan Stawarski z kl. IV, Gabriela Sachajko z kl. V, Magdalena Kudyk z kl. VI oraz Sylwia Sołoducha z kl. VII.
Za przygotowanie uczniów do tego konkursu odpowiadały nauczycielki: Magda Luszowska (kl.II), Wiesława Gawlik (kl. III), Monika Zwolan (kl.IV) oraz Anna Piłat (kl.V- VIII).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
ŚWIĘTO MATEMATYKI u PRZEDSZKOLAKÓW
Matematyka jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Tego dnia przedszkolaki z grupy Sówki oraz Skrzaty uczestniczyły w zabawach matematycznych dostosowanych do ich wieku. Zabawy matematyczne w przedszkolu są fundamentem logicznego myślenia, ale przede wszystkim bawią, uczą oraz rozwijają. Zachęcają do wspólnych poszukiwań i rozwiązań, inspirują do podejmowania nowych i coraz trudniejszych wyzwań, a ponadto wyzwalają w dziecięcych umysłach generowanie nowych pomysłów. Zajęcia matematyczne prowadziły nauczycielki: Agnieszka Masalska i Marta Ziemińska.
ŚWIĘTO MATEMATYKI u PRZEDSZKOLAKÓW
DZIEŃ CUKIERNIKA W PRZEDSZKOLU
Dzieci z grupy Smerfy, Sówki oraz Skrzaty 15 i 18 marca obchodziły „Dzień Cukiernika”. Był to szczególnie ciekawy dzień, w którym dzieci zapoznały się z zawodem cukiernika. Dowiedziały się na czym szczegółowo polega codzienna praca takiej osoby, ale również miały okazję zobaczyć narzędzia jakimi posługuje się cukiernik. Przedszkolaki były zachwycone i wraz ze swoimi paniami wykonały pyszne słodkości. Smerfy zrobiły śmietanowy torcik, Sówki piekły gofry z bita śmietaną i owocami, natomiast Skrzaty zrobiły kolorowe wafle. Ciężka praca dzieci była nagrodzona degustacją wykonanych pyszności.
1
DRUGOKLASIŚCI WIEDZĄ JAK DBAĆ O ZDROWIE
Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie klasy drugiej zajmowali się fascynującym tematem poznawania tajników ludzkiego ciała. Zgłębiali oni wiedzę na temat różnych układów, w tym układu ruchu, układu pokarmowego, oddechowego oraz nerwowego i mózgu. Podczas zajęć uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusjach na temat funkcjonowania mięśni, szkieletu, procesów trawienia, oddychania oraz pracy mózgu i układu nerwowego. Zdobywając wiedzę na temat budowy i funkcji poszczególnych układów, dzieci rozszerzały swoje horyzonty i zrozumienie własnego organizmu. Na zakończenie cyklu zajęć, odbyła się dyskusja na temat znaczenia dbania o zdrowie i kondycję poszczególnych układów. Uczniowie mieli okazję podzielić się swoimi pomysłami i sposobami, jak dbać o zdrowie psychiczne i fizyczne. Ponadto, wykonali plakaty, na których przedstawili zasady zdrowego trybu życia oraz metody utrzymania w dobrej kondycji każdego z układów. Te zajęcia nie tylko poszerzyły wiedzę uczniów, ale także zainspirowały ich do podejmowania bardziej świadomych decyzji dotyczących dbania o własne zdrowie.
Archiwum Aktualności