• Tomasz Justyniarski - autor lektury szkolnej

• W środę 27 stycznia br. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu uczniowie klas I – III naszej szkoły mieli okazję spotkać się z Tomaszem Justyniarskim, autorem nowo ogłoszonej lektury szkolnej pt."Psie troski". Jego książka została laureatem konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Wybierzmy wspólnie lektury najmłodszym". Spotkanie z pisarzem odbyło się w radosnej i przyjaznej atmosferze. Pan Tomasz od razu zjednał sobie młodych słuchaczy. Bohaterką spotkania była też mała chihuahua o imieniu Toja, która towarzyszyła autorowi. Dzieci miały okazję na żywo doświadczyć czym jest psia przyjaźń. Autor zachęcał dzieci do czytania, pięknie mówił o miłości do książek, które przenoszą w "piękniejszą stronę świata". Przekonywał, jak ważne są w życiu marzenia i siła wyobraźni, którą możemy ćwiczyć poprzez czytanie książek i opowiadań. Tom Justyniarski jest rzecznikiem Towarzystwa Obrony Zwierząt. To pasjonat zwierząt. Jego misją jest propagowanie przyjaźni między ludźmi i zwierzętami. Prowadzi w szkołach i przedszkolach zajęcia edukacyjne dla dzieci. Uczy, że zwierzęta nie są rzeczą, że kochają, czują i cierpią tak samo jak ludzie. Zachęcamy do lektury „Psich trosk" całe rodziny. Uczą one empatii, miłości i wiernej przyjaźni. Nowa lektura szkolna weszła do szkół od grudnia 2015 roku.