• Ks. Michał Józef Przybysz - dyrektor Hospicjum Santa Galla

• W środę 9 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z dyrektorem Hospicjum Santa Galla ks. Michałem Józefem Przybyszem. Ojciec dyrektor przybliżył uczniom działalność hospicjum Santa Galla w Łabuńkach i opowiedział o roli wolontariatu. Pokaz animowanego filmu pozwolił przybliżyć na czym polega działalność hospicjów oraz jaką rolę odgrywają w nich wolontariusze. Przesłanie filmu sprowadzało się do hasła: „Hospicjum to też życie”. Potem mogliśmy zobaczyć szereg fotografii z hospicjum Santa Galla. Komentarz ojca dyrektora pozwolił nam poznać jak wygląda i funkcjonuje ta instytucja. Obejrzeliśmy stary dworski park, oficynę, w której obecnie mieści się hospicjum, sale, kuchnię, aulę oraz pracujących tam ludzi. Były też fotografie młodzieży pomagającej w ramach wolontariatu oraz kwitnące żonkile – symbol pomocy niesionej przez nich. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści ojca dyrektora, chętnie odpowiadali na jego pytania i sami nie wstydzili się zadawać własnych pytań. Widać było, że z działalnością na rzecz hospicjum nie stykają się po raz pierwszy. Na zakończenie pani dyrektor Alina Korneluk podziękowała ojcu dyrektorowi za przybycie i interesujące przybliżenie trudnych problemów, zapewniła też, że nasza szkoła dalej będzie aktywna w pomocy łabuńskiemu hospicjum.