• Projekt Unijny

• Dzięki środkom Unii Europejskiej pozyskanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Dobra Szkoła” w Szkole Podstawowej w Pniówku miała miejsce realizacja projektu systemowego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki "Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych ".

Projekt „Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” realizowany był w ramach: Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach. Działanie: 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Poddziałanie: 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.
          Cel główny projektu: Podniesienie jakości pracy oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Pniówku poprzez ich doposażenie w celu dostosowania do potrzeb dzieci w szczególności 3 ‒ 5- letnich w terminie do 30 kwietnia 2015 r.

Projekt „Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” zakładał realizację trzech zadań w okresie od 1 lipca 2014 r. do 30 kwietnia 2015 r.
          Zadanie 1 – Doposażenie placu zabaw.
          Zadanie 2 – Dostosowanie pomieszczeń, czyli doposażenie toalet. Zadanie 3 - Wyposażenie oddziałów przedszkolnych w urządzenia niezbędne do utrzymania czystości, meble do sal i szatni , rolety, dywany, leżaki, sprzęt ICT, audiowizualny, tablice interaktywne, kserokopiarkę, zabawki i pomoce dydaktyczne.

Działania w ramach tego projektu poprawiły warunki funkcjonowania istniejących już oddziałów przedszkolnych, co pozwoliło do prowadzenia na bardzo wysokim poziomie zajęć opiekuńczo – wychowawczych i dydaktycznych z małymi dziećmi. Tego typu poczynania przyczyniły się też do zwiększenia dostępności do edukacji przedszkolnej, zapewniły prawidłowe warunki bezpiecznego pobytu w przedszkolu, atrakcyjną realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu elektronicznego, zabawek i pomocy edukacyjnych – wzrost atrakcyjności szkoły (oddziałów przedszkolnych).