• Profil szkoły

• Szkoła Podstawowa w Pniówku leży w samym sercu wsi Pniówek w Gminie Zamość, około 6 kilometrów od Zamościa.  Nasz placówka ma bardzo bogatą historię i blisko stuletnią tradycję. Najstarsze zapisy o istniejącej w tym miejscu szkole pochodzą z 1913 roku. Szkoła prowadzi zajęcia w klasach I - VI, oraz zajęcia w oddziale przedszkolnym. Uczniowie naszej szkoły mają możliwośc rozwijania wielu talentów, są teź laureatami prestiżowych konkursów min.: plastycznych, recytatorskich, muzycznych.

Gmach naszej szkoły w letni dzień.

Pomnik poległych w czasie II wojny światowej mieszkańców wsi Pniówek oraz żołnierzy AK, stojący przy naszej szkole.

Szkolna izba pamięci w której uczniowie, rodzice, dziedkowie i nauczyciele zgromadzili pamiatki związane z historią wsi i regionu.

W naszej szkole dzieci uczą się następujących języków:

GOOD MORNING!

-języka angielskiego

nauczyciel- mgr Dorota Wybranowska

GUTEN MORGEN!

BONJOUR!

-język francuski- w 2010 roku  realizowaliśmy w naszej szkole ogólnopolski projekt:

"Mówimy po francusku" w ramach którego uczniowie naszej szkoły rozpoczeli kurs języka francuskiego